Zagłębie II Sosnowiec - Warta Zawiercie 3:5 JP, 2022-09-17, 13:17

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz rezerw Zagłębia. Niepokonana od ponad roku drużyna przegrała u siebie z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli IV ligi Wartą Zawiercie 3:5.
Zagłębie II Sosnowiec - Warta Zawiercie 3:5

11 września 2021 Zagłębie II przegrało 1:3 z Górnikiem Wojkowice i do tamtej pory nie przegrało 34 kolejnych ligowych meczów aż do dziś. Obawialiśmy się, czy ta passa nie zakończy się przed tygodniem, ale wtedy rezerwy Zagłębia pokonały na wyjeździe niepokonaną wcześniej w rozgrywkach i przystępującą do meczu jako lider Podlesiankę Katowice. Dzisiaj dla odmiany lepsza od sosnowiczan okazała się Warta Zawiercie, która po sześciu kolejkach zamykała tabelę i nie odniosła ani jednego zwycięstwa.

Wytłumaczeniem porażki nie może być nawet sytuacja kadrowa naszego zespołu. Z powodu kontuzji z Wartą nie mogli zagrać Jakub Nowak, Damian Pawłowski i Damian Hałatek, a Tymoteusz Klupś, Mateusz Machała i Maksym Niemiec znaleźli się w kadrze na jutrzejszy mecz pierwszego zespołu z Chojniczanką Chojnice i nie mogli dziś wspomóc "dwójki".

Warta objęła prowadzenie w 9. minucie po tym jak strzelona z dystansu przez Oskara Skrzyniarza piłka odbiła sie rykoszetem od Bartosza Chęcińskiego i zmyliła Mateusza Maciejowskiego. Wyrównujący gol padł w 33. minucie. Po świetnym prostopadłym podaniu Mateusza Mielczarka w polu karnym z piłką znalazł się Mateusz Popczyk i został sfaulowany przez Michała Wrońskiego. Przed tygodniem w Katowicach Popczyk zmarnował "jedenastkę", dlatego teraz piłkę na 11. metrze ustawił Michał Barć i zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. Niestety, remisu nie udało sie dowieźć nawet do przerwy, bo w 44. minucie Cezary Sudoł wykorzystał niefrasobliwość w grze defensywnej Zagłębia i po raz drugi w meczu Warta objęła prowadzenie.

Przed drugą połową trener Łukasz Gajda dokonał aż trzech zmian w składzie, a także skorygował ustawienie na boisku. Zespół Zagłębia II grał w systemie 4-4-2, a w przodzie Mateusza Mielczarka wspierał przesunięty z lewego skrzydła Mateusz Mielczarek. Już niespełna pięć minut po wznowieniu gry Zagłębie II strzeliło bramkę. Efektownym podaniem na prawe skrzydło popisał się Adrian Troć, a Damian Tarka posłał piłkę nad interweniującym daleko od linii bramkowej golkiperem Warty. Zmierzającą do bramki futbolówkę asekurował jeszcze Mateusz Popczyk. Mógł ją dobić do bramki i zdobyć piątego gola w sezonie, ale chyba nie chciał odbierać trafienia koledze z zespołu.

Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i zyskujące przewagę Zagłębie II szybko odwróci losy meczu. Niestety, w 66. minucie goście przeprowadzili kontrę, po której Jakub Janik pokonał Mateusza Maciejowskiego, a 8 minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i kolejnej niepewnej postawie defensywy Zagłębia II piłke z bliska do bramki skierował Szymon Bartosik.

Mimo dwóch bramek straty i zaledwie kwadransa do końca meczu Zagłębie II nie traciło wiary. W 78. minucie po rajdzie Adriana Trocia Mateusz Mielczarek strzelił trzecią bramkę dla sosnowiczan. Nasz zespół dążył do zdobycia przynajmniej wyrównującej bramki. Nerwowo robiło się przy ławce rezerwowych gości. Sędzia zmuszony był do pokazania funkcyjnym Warty kilku żółtych i jednej czerwonej kartki. W szóstej doliczonej minucie goście wykorzystali fakt, że Zagłębie II rzuciło wszystko do przodu i już się praktycznie nie broniło. Po kolejnej kontrze wynik spotkania ustalił Cezary Sudoł.

Zagłębie II spadło na czwarte miejsce w tabeli, do liderującego Piasta II Gliwice traci cztery punkty, a za tydzień w sobotę 24 września o 11:00 nasz zespół zagra na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice.

Zagłębie II Sosnowiec - Warta Zawiercie 3:5 (1:2)

0:1 Oskar Skrzyniarz 9'
1:1 Michał Barć 33' (karny)
1:2 Cezary Sudoł 44'
2:2 Damian Tarka 50'
2:3 Jakub Janik 66'
2:4 Szymon Bartosik 74'
3:4 Mateusz Mielczarek 78'
3:5 Cezary Sudoł 90+6'

Zagłębie II: 12. Mateusz Maciejowski - 2. Szymon Mroczko, 26. Sebastian Kopeć (46' 6. Damian Szczyrba), 30. Piotr Jakubowski, 21. Mateusz Kozłowski (46' 7. Emil Kłosek) - 29. Jakub Kaczmarek (74' 18. Kacper Janus), 8. Bartosz Chęciński, 11. Michał Barć (46' 19. Damian Tarka), 10. Adrian Troć, 17. Mateusz Mielczarek (84' 3. Kamil Lipka) - 9. Mateusz Popczyk.
Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski, 22. Oskar Chechelski.
Trener: Łukasz Gajda

Warta: 1. Mikołaj Poloczek - 8. Paweł Gajecki (86' 5. Denis Zubek), 23. Michał Wroński, 10. Norbert Bębenek, 13. Adedamola Adenekan - 17. Szymon Maszczyk, 6. Cezary Sudoł, 19. Oskar Skrzyniarz, 16. Bartosz Matuła, 24. Szymon Bartosik - 21. Jakub Janik (84' 18. Mariusz Kurasiński).
Rezerwowi: 12. Bartłomiej Będkowski, 11. Michał Gwóźdź, 15. Adrian Długosz, 4. Kacper Skrenik, 9. Abderrazzaq El Kessouati.