Roczną umową z Zagłębiem Sosnowiec związał się 35-letni bramkarz Mateusz Kos, który ostatnio występował w Skrze Częstochowa.
(Na zdjęciu: wiosną Mateusz Kos przyjechał do Sosnowca z drużyną Skry Częstochowa. W najbliższym sezonie Szymon Sobczak, Dominik Jończy i Szymon Pawłowski będą jego kolegami z zespołu Zagłębia)
Mateusz Kos urodził się 6 kwietnia 1987 w Prudniku. Karierę zaczynał w LZS-ie Biała Nyska, następnie grał w innych klubach na Opolszczyźnie: Plonie Skoroszyce, Polonii Nysa, Unii Reńska Wieś i Skalniku Gracze. W 2010 roku przeniósł się do Rakowa Częstochowa, w którym występował przez osiem sezonów i wywalczył awans do I ligi. Jesień 2018 spędził w IV-ligowej Polonii Poraj, a od początku 2019 aż do czerwca 2022 reprezentował barwy Skry Częstochowa, z którą również awansował do I ligi.
W I lidze Mateusz Kos rozegrał 34 spotkania, z czego 28 w poprzednim sezonie.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz