Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Mateusz Machała przedłużył kontrakt z Zagłębiem JP, 2022-06-22, 15:31

22-letni obrońca Mateusz Machała przedłużył o rok (do 30 czerwca 2023) kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Mateusz Machała przedłużył kontrakt z Zagłębiem

Mateusz Machała jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Z zespołem "Niebieskich" w 2017 zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszej drużyny Ruchu, w której rozegrał tylko dwa mecze i w zimowej przerwie sezonu 2019/2020 przeniósł się do IV-ligowego RKS-u Grodziec.

Rok później przeszedł do Zagłębia, głównie z myślą o wzmocnieniu walczących o awans do IV ligi rezerw, ale został zgłoszony także do pierwszego zespołu i 15 maja 2021 Kazimierz Moskal dał mu szansę debiutu w wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów. W pierwszoligowym Zagłębiu Mateusz Machała rozegrał łącznie 15 meczów i zdobył jedną bramkę.

Większą część rundy wiosennej sezonu 2021/2022 Machała stracił z powodu kłopotów ze zdrowiem. W pierwszym zespole wiosną nie zagrał ani jednego meczu i tylko w ostatniej kolejce znalazł się w meczowej dwudziestce. Zaliczył za to cztery występy w drugim zespole Zagłębia, z którym awansował do IV ligi.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
17 - Szymon Sobczak
7 - Szymon Pawłowski
4 - Wojciech Szumilas
3 - Quentin Seedorf
2 - Maksymilian Banaszewski,
1 - Maciej Ambrosiewicz, Patryk Bryła, Michał Masłowski, Nikolas Korzeniecki, João Oliveira, Vamara Sanogo, Aléx Tanque, samobójcza (Szymon Zalewski - GKS Jastrzębie)

ASYSTY:
6 - Szymon Pawłowski, Szymon Sobczak
4 - João Oliveira
3 - Maksymilian Banaszewski, Filip Borowski, Dawid Gojny

2 - Patryk Bryła, Vedran Dalić, Aléx Tanque
1 - Wojciech Kamiński, Nikolas Korzeniecki, Dominik Jończy, Quentin Seedorf

CZERWONE KARTKI:
1 - Dawid Gojny, João Oliveira

ŻÓŁTE KARTKI:
10 - Dominik Jończy, João Oliveira
9 - Patryk Bryła
7 - Vedran Dalić, Wojciech Kamiński, Wojciech Szumilas
5 - Maciej Ambrosiewicz, Michał Masłowski
3 - Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak, Vamara Sanogo
2 - Filip Borowski, Marin Galić, Michał Gliwa, Nikolas Korzeniecki, Mateusz Machała,  Quentin Seedorf, Szymon Sobczak, Alex Tanque
1 - Maksymilian Banaszewski, Mateusz Bodzioch, Lukáš Ďuriška, Dawid Gojny, Mykyta Peterman

PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
3 - Szymon Sobczak
2 - Szymon Pawłowski
1 - Kacper Smoleń

ASYSTY:
3 - Patryk Bryła
1 - Maksymilian Banaszewski, Wojciech Szumilas

ŻÓŁTE KARTKI:
1 - Maciej Ambrosiewicz, Lukáš Ďuriška, João Oliveira, Wojciech Szumilas

Rozkład jazdy kibica 2022-07-18, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Resovia
© 1998 - 2022 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony