Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Przed meczem w Zdzieszowicach JP, 2021-09-20, 00:35

Meczem z Ruchem Zdzieszowice Zagłębie rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. W trzech poprzednich sezonach nasz zespół odpadał z PP już w pierwszej rundzie. Czy Artur Skowronek zacznie pracę w Zagłębiu od wygranej?
Przed meczem w Zdzieszowicach

(Na zdjęciu: Tomasz Szatan w walce z rywalami z Ruchu podczas ostatniej wizyty Zagłębia w Zdzieszowicach)

Na zwycięstwo w meczu Pucharu Polski Zagłębie czeka od 22 lipca 2017. Wtedy nasz zespół, którego trenerem był Dariusz Banasik, wygrał z Chełmianką Chełm 3:0. Dwa pierwsze gole zdobył Wojciech Łuczak, a wynik spotkania ustalił Adam Banasiak. Dla "Banana", a także dla ośmiu innych zawodników: Roberta Sulewskiego, Arkadiusza Jędrycha, Mateusza Cichockiego, Nuno Malheiro, Tomasza Nawotki, Konrada Wrzesińskiego, Alexandre Cristovao i Szymona Lewickiego mecz w Chełmie był debiutem w barwach Zagłębia.

W kolejnej rundzie lepsza po dogrywce okazała się Korona Kielce. Honorowego gola dla Zagłębia strzelił w 120. minucie spotkania Tomasz Nawotka i był to jak dotąd ostatni gol zdobyty przez zespół z Sosnowca w rozgrywkach Pucharu Polski. W trzech kolejnych edycjach PP Zagłębie potykało się już na pierwszym przeciwniku. W 2018 nasz zespół po rzutach karnych przegrał z Olimpią Grudziądz, rok później 3:0 na Ludowym wygrał Łódzki Klub Sportowy, a przed rokiem III-ligowa Unia Janikowo pokonała Zagłębie 1:0. Sosnowiczanie od 300 minut nie strzelili gola w meczach Pucharu Polski.


(Na zdjęciu: pucharowy mecz z Koroną Kielce rozegrany 10 sierpnia 2017 był ostatnim, w którym Zagłębiu udało się strzelić bramkę)

Rywalem Zagłębia w 1/32 finału Pucharu Polski w sezonie 2021/2022 będzie triumfator okręgowego pucharu na szczeblu Opolskiego Związku Piłki Nożnej - Ruch Zdzieszowice. Aby dojść na szczebel centralny, popularne "Zdzichy" musiały pokonać aż sześciu przeciwników. Byli to OKS Olesno (6:2), Żubry Smarchowice Śląskie (6:0), LZS Ścinawa Nyska (10:0), Victoria Chróścice (4:2), GKS Głuchołazy (6:0) i Małapanew Ozimek (4:0).

Ruch Zdzieszowice po czterech latach wraca na centralny szczebel Pucharu Polski. W sezonie 2017/2018 "Zdzichy" doszły do 1/8 finału, gdzie przegrały z Legią Warszawa 0:4. Najlepszym w historii pucharowym osiągnięciem Ruchu jest awans do ćwierćfinału rozgrywek w sezonie 2011/2012. Po drodze klub ze Zdzieszowic wyeliminował m.in. prowadzoną przez Czesława Michniewicza Jagiellonię Białystok, ale w 1/4 finału uległ w dwumeczu Ruchowi Chorzów.

W sezonie 2020/2021 Ruch Zdzieszowice jak burza przeszedł przez IV ligę opolską. Na 42 mecze "Zdzichy" wygrały aż 38, trzy razy zremisowały i tylko raz przegrały. Władze klubu ze Zdzieszowic uznały jednak, że nie są organizacyjnie przygotowani na występy w III lidze i nie skorzystali z przysługującemu im prawa awansu. W tym sezonie Ruch nadal więc występuje w IV lidze opolskiej. Na inaugurację rozgrywek zdzieszowicka drużyna przegrała z Polonią Nysa 0:2, ale w kolejnych sześciu meczach odniosła komplet zwycięstw i aktualnie zajmuje w tabeli drugie miejsce. Doliczając mecze rozgrywane w poprzednim sezonie, na własnym stadionie Ruch wygrał dziesięć ostatnich spotkań.

Zagłębie nie dość, że ma fatalną serię w Pucharze Polski, to również nie ma się czym pochwalić jeśli chodzi o wyniki w lidze. Sosnowiczanie po raz ostatni odnieśli zwycięstwo 15 sierpnia, gdy pokonali na wyjeździe Górnik Polkowice. W sześciu następnych spotkaniach Zagłębie poprawiło swój punktowy dorobek tylko o dwa "oczka" i zajmuje 16. miejsce w tabeli.


(Na zdjęciu: Artur Skowronek raz w karierze debiutował w nowym klubie w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Jutro zadebiutuje jako trener Zagłębia)

W Pucharze Polski nie wiedzie się także trenerowi Arturowi Skowronkowi, który we wtorek po raz pierwszy poprowadzi drużynę Zagłębia. Skowronek sześć razy prowadził swoje zespoły w pucharowych meczach i wygra tylko raz - 17 sierpnia 2011 jako trener Ruchu Radzionków pokonał Sokoła Sokółka 3:2. W kolejnych pięciu meczach doznał pięciu porażek, z czego w czterech ostatnich jego zespoły odpadały z PP po przegranych z klubami z niższych lig. Przed rokiem trenowana przez Artura Skowronka ekstraklasowa Wisła Kraków w 1/32 finału Pucharu Polski uległa III-ligowem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2.

Debiuty w nowych zespołach także nie są specjalnością Artura Skowronka. Zagłębie jest jego dziesiątym klubem w karierze. W dziewięciu poprzednich klubach tylko dwa razy rozpoczął pracę od zwycięstwa - w Ruchu Radzionków i Stali Mielec. W pozostałych siedmiu zespołach na inaugurację przegrywał.

Zagłębie nigdy nie miało okazji spotkać się z Ruchem Zdzieszowice w meczu Pucharu Polski, ale w sezonach 2010/2011 - 2013/204 oba zespoły rywalizowały ze sobą w II lidze zachodniej. Zagłębie odniosło w nich pięć zwycięstw, dwa mecze zakończyły się remisami, a raz triumfował Ruch. Bilans bramkowy - 10:3 na korzyść Zagłębia. Dwukrotnie w meczach z Ruchem nasi gracze popisywali się hat trickami - Rafał Jankowski wiosną 2013 i Łukasz Tumicz wiosną 2014. Dwie z trzech bramek strzelonych przez Ruch w meczach z Zagłębiem zdobył Łukasz Damrat, który nadal reprezentuje barwy zdzieszowickiego zespołu.


(Na zdjęciu: Łukasz Tumicz pokazuje, ile bramek strzelił Ruchowi Zdzieszowice w ostatnim meczu Zagłębia z tą drużyną)

Jeśli chodzi o mecze rozgrywane w Zdzieszowicach, to nie obfitowały one w bramki. Dwukrotnie nasz zespół wygrywał na wyjeździe z Ruchem po 1:0, a w dwóch spotkaniach padł bezbramkowy remis. Gole dla sosnowiczan strzelili w Zdzieszowicach Vladimír Bednár i Marcin Lachowski, który po odejściu z Zagłębia przez rok reprezentował barwy Ruchu i w tym okresie rozegrał 34 mecze i zdobył 10 goli dla "Zdzichów".

Zgodnie z regulaminem rozgrywek o Puchar Polski, w każdej z drużyn musi przez cały mecz występować dwóch młodzieżowców. W odróżnieniu od rozgrywek ligowych, gdzie jako młodzieżowców traktuje się piłkarzy urodzonych w roku 2001 i później, w pucharowych zmaganiach granica wieku jest przesunięta o rok i młodzieżowcami są piłkarze urodzeni także w roku 2000. Oznacza to, że w drużynie z Sosnowca jako młodzieżowiec będzie mógł wystąpić także Mateusz Machała.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
13 -
Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,

ASYSTY:
6 -
Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 -
Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović,  Miłosz Pawlusiński,  Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski

ŻÓŁTE KARTKI:
12 -
Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński,  Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović,  Piotr Marciniec,  Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak

CZERWONE KARTKI:
2 -
Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1
- Roko Kurtović

REZERWY - V LIGA

BRAMKI:
16
- Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta,  Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański

REZERWY - PUCHAR POLSKI
5
- Kacper Wołowiec
3
- Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański

Marek Fabry

 

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony