Zagłębie Sosnowiec poinformowało o pozyskaniu 31-letniego pomocnika Patryka Bryły.
(Foto: Zagłębie Sosnowiec)
Wychowanek Krakusa Nowa Huta grał w minionym sezonie w Chrobrym Głogów, zaliczając 25 występów, w których zdobył jedną bramkę. Ponadto w swojej karierze grał także w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, ŁKS-ie Łódź (pod wodzą Kazimierza Moskala), Okocimskim Brzesko, Górniku Polkowice oraz Zagłębiu Lubin.
W trakcie dwóch sezonów spędzonych w drużynie Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin każdorazowo był jej najlepszym strzelcem oraz wywalczył dwa Mistrzostwa Polski na tym poziomie. Z zespołem ŁKS-u Łódź Patryk Bryła zaliczył trzy awanse i przeszedł drogę od III ligi do Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Patryk Bryła rozegrał 11 spotkań, w I lidze wystąpił 64 razy i strzelił 9 bramek, a w II lidze zagrał 100 meczów, w których 12 razy wpisał się na listę strzelców.
Patryk Bryła podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok w przypadku awansu do Ekstraklasy.
– Na pewno moja znajomość z trenerem Kazimierzem Moskalem miała duże znaczenie. Chcę przede wszystkim pomóc Zagłębiu w powrocie do Ekstraklasy. Takie są plany władz Zagłębia i trenera, kibice też na to czekają. Ostatni okres w moim wykonaniu nie był taki, jakbym chciał, ale przychodząc do trenera Moskala, mam nadzieję, ze wróci stary dobry „Bryłka”. A kibice zobaczą sporo asyst, wiele fajnych i ciekawych akcji oraz bramek - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubową.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
5 - Jewgienij Szykawka
4 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
3 - Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta
ŻÓŁTE KARTKI:
4 - Bartosz Chęciński, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
3 - Igor Dziedzic, Linus Rönnberg
2 - Bartosz Boruń, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Patryk Mucha, Kacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Bartłomiej Wasiluk
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
13 - Michał Barć
11 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Co tak dudni, co tak grzmi?
Niebo huczy, ziemia drży.
Czy wichura groźna dmie?
Czy to burza idzie? Nie!
To idzie młodość, młodość, młodość...
Kilka lat temu mieliśmy króla asyst - Tomasz Nowak.
I co?
Zaloguj się aby dodać własny komentarz