Zgoda Byczyna - Zagłębie II 0:1 Paweł Skrajniak, 2004-10-30, 18:47

W dzisiejszym meczu rezerwy Zagłębia wygrały po dobrym meczu w Byczynie z tamtejszą Zgodą 1:0, a bramkę w pierwszej połowie głową zdobył Przemysław Broczkowski.
Sosnowiczanie do Byczyny jechali po zwycięstwo. Strata choćby punktu byłaby niemalże równoznaczna z końcem marzeń o awansie. Jednak lepiej to spotkanie rozpoczęła Zgoda. Już w 2 minucie miejscowi przeprowadzili gro¼ną akcję, jednak żadane z napastników nie umiał zdecydować się na strzał i niebiezpieczeństwo zostało zażegnane. W 10 minucie składną akcję przeprowadziło Zagłębie. Szatan dostał piłkę przed polem karnym, zgrał na lewą stronę do zamykającego akcję Musiała, ale ten przestrzelił. Od tej pory coraz lepiej poczynało sobie Zagłębie przeprowadzając raz po raz ataki, gospodarze natomiast ograniczyli się do kontrataków. W 15 minucie, właśnie po szybkiej kontrze na strzał zza pola karnego zdecydował się Piecka, ale Częstochowski stanął na wysokości zadania. Sześć minut pó¼niej z rzutu wolnego potężnie strzelał Kowalski. Piłkę dość nieporadnie odbił bramkarz, jednak na posterunku byli miejscowi obrońcy, którzy wyjaśnili sytuację. Chwilę pó¼niej w 22 minucie spotkania z prawej strony dośrodkowywał z rzutu wolnego Kłoda. W polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Broczkowiski i ładnym strzałem głową zdobył, jak się pó¼niej okazało, jedyną bramkę w tym meczu. W 27 minucie po wyrzucie z autu, jeden z naszych napastników w polu karnym, głową przedłużył podanie do zamykającego akcję Musiała. Ten ostatni strzelił niestety prosto w Biela.

Przez kolejne kilkanaście minut przewagę posiadało Zagłębie, jednak żadną z akcji nie potrafiło zakończyć gro¼nym strzałem. W końcówce połowy obudzili się natomiast miejscowi, którzy dwukrotnie zagrozili bramce bronionej przez Częstochowskiego. Najpierw w 41 minucie nasi obrońcy nie upilnowali jednego z rywali, który znalazł się na czystej pozycji do oddania strzału. Na całe szczęście jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Kłoda. W ostatniej minucie połowy po gro¼nym strzale napastnika Zgody piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką zagłębiowskiej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ponownych ataków sosnowiczan i sporadycznych kontrach Zgody. Dopiero w 61 minucie sosowiczanie rozegrali akcję godną odnotowania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wzdłuż linii końcowej, Biel przepuszcza piłkę między rękami, ale nikt niestety z naszych zawodników nie zamykał tej akcji. Trzy minuty pó¼niej sam na sam z Bielem wychodzi Smarzyński, ale zamiast strzelać próbuje minąć obrońcę, który zdążył go dogonić i traci piłkę. Co prawda w tej sytuacji nasz zawodnik był lekko popychany, ale słabo spisujący się w tym spotkaniu arbiter nakazał grać dalej. W 68 minucie gro¼nie zrobiło się pod bramką Zagłębia. Dobrze grający przez całe spotkanie trener Kowalski jeden jedyny raz skiksował, przez co piłka trafiła na 16 metr pod nogi jaworzniania, na szczęście jego strzał okazał się niecelny. Po tej sytuacji sosnowiczanie przeprowadzili szybki kontratak. Do dośrodkowania doszedł rewelacyjny szesnastolatek, Szatan i uderzył piłkę w dość dziwny sposób. Ta odbiła się tuż przed nim od ziemi i wysokim lobem zmierzała w światło bramki. Na nasze nieszczęście Bieli udało się końcami palcy wybić piłkę na róg. W 80 minucie poważny błąd popełnił Paweł Styś, ale nawet takich sytuacji zawodnicy Zgody nie potrafili dziś wykorzystać. W 86 minucie Zagłębie nieudanie skontrowało, piłkę obrońcom wyłuskał jednak Szatan i strzelił po ziemi. Strzał jednak był zbyt lekki by mógł sprawić kłopoty bramkarzowi gospodarzy. Dwie minuty pó¼niej po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Szatan. W polu karnym ładnie wymanewrował dwóch obrońców i podał piłkę do środka, do Broczkowskiego. Ten ostatni strzeił niecelnie, ale akcję zamykał Dyląg, który próbował piłkę umieścić w siatce wślizgiem. Niestety po jego uderzeniu z jednego metra piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Przez ostatnie minuty spotkanie gro¼niej zaatakowali gospodarze rozpaczliwie szukając okazji do wyrównania. Na szczęście ich strzły albo były niecelne, albo na posterunku stali obrońcy i bramkarz naszego zespołu.

W meczu po raz kolejny z dobrej strony pokazali się grający trener, Zdzisław Kowalski oraz rewelacyjny Szatan, który zadziwiał wszyskich swą dobrą techniką. Przyzwoicie zaprezentował się też powracający po kontuzji Arkadiusz Kłoda. Natomiast rozczarował Adam Bała, który nie potrafił poradzić sobie z pomocnikami z Byczyny.

Zgoda Byczyna - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)

0:1 Broczkowski 23' (głową)

Żółte kartki: Broczkowski 48' (Zagłębie II) - ?? 22' (Zgoda)

Zagłębie II: Częstochowski - Kłoda, Ptaszek, Z. Kowalski, Styś - Dyląg, Broczkowski, Szatan, Musiał - Smarzyński, Bała.

Zgoda: Biel - Kuc (77' Rutkowski), Radko, Gęborski, Pawlik - Ziętek (60' Drela), Wacławek, Kuzak, Piecka (55' Cichowski) - Smreczak (50' Borgus), Proksa.