Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Umowa z UKS Varsovia podpisana! Paulina Skóra, 2020-09-21, 14:56

Zagłębie Sosnowiec sfinalizowało współpracę z UKS Varsovia. 
Umowa z UKS Varsovia podpisana!

W grupie przedstawicieli UKS Varsovia, którzy pojawili się na Stadionie Ludowym na uroczystym podpisaniu umowy o współpracy był m.in. Robert Podoliński, dyrektor sportowy Akademii. Ten znany szkoleniowiec (prowadził m.in. Cracovię i Podbeskidzie), a także komentator telewizyjny nie krył zadowolenia ze sformalizowania współpracy.

Jakie oczekiwania? By ta nasza współpraca rozwijała się i przebiegała tak jak do tej pory. Nasze szlaki współpracy z Zagłębiem są już przetarte. Rozpoczęliśmy ją od Kacpra Radkowskiego, teraz mamy dwóch kolejnych naszych wychowanków w Zagłębiu. Sosnowiecki klub jest dla nas świetną opcją do przygotowania ścieżki rozwoju dla naszych najzdolniejszych piłkarzy. Jesteśmy spokojni o jakość szkolenia, jak również o to, że chłopcy idą w dobra stronę - mówi dyrektor Robert Podoliński.

- Rzeczywiście, z nazwiskiem jesteśmy kojarzeni - uśmiecha się dyrektor Podoliński. - Skupiamy się na jednostkach, jesteśmy w tym jednomyślni z Zagłębiem. Chcemy promować najzdolniejszych piłkarzy, a dla nas perspektywa, że przesyłamy ich do takiego klubu jak Zagłębie jest świetna - dodaje na koniec szef Akademii Varsovii.

 

- Oczekiwania mamy dość duże, a nasze partnerstwo trwa praktycznie od 2 lat - przyznaje Robert Tomczyk, dyrektor sportowy Zagłębia. - Owocem tej współpracy jest Kacper Radkowski, jak i Mikołaj Grochala oraz Adrian Troć. Ci dwaj to młodzi, dobrze rokujący piłkarze w perspektywie pierwszego zespołu, aktualnie będący w drużynie rezerw. Dzięki bliskim kontaktom z dyrektorem Podolińskim, który bardzo dobrze szkoli indywidualnie młodych zawodników, widzimy to naocznie jak oni do nas przyjeżdżają. Ci chłopcy wyróżniają się, jeśli chodzi  nienaganną technikę użytkową, widzimy jak pracują nad motoryką. Zaczęliśmy robić to samo co oni, wdrożyliśmy to samo w naszej Akademii. Pomysłodawcą tego był parę lat temu Jarosław Wojciechowski, były koordynator naszej Akademii. Dzięki kontaktom, dobrym wzorcom, jeśli chodzi o trening indywidualny, motoryczny i techniczny, wprowadziliśmy to u siebie i chcemy ściśle współpracować. Nie tylko promować piłkarzy Varsovii, ale głównie wprowadzać ich do pierwszej drużyny Zagłębia, jeżeli na to zasłużą. Następnie, by to była wartość dodana na boisku. Oczywiście, piłka nożna to też jest biznes. Chodzi też o to, by udało się ich dobrze sprzedać. Varsovia obejmuje w Warszawie obszar ponad 400 tysięcy ludności. Dużo chłopców się zgłasza do Akademii, a tam Robert Podoliński jest bardzo ceniony jako szkoleniowiec od indywidualnych treningów, więc możemy liczyć na zasilanie naszych młodszych roczników Akademii, drużyny rezerw oraz pierwszego zespołu naprawdę zdolnymi chłopakami - dodaje na koniec Robert Tomczyk. 

(zaglebie.eu)

 


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (4)
 • --miro-- --miro-- napisał(a) 24.09.2020 r, o godz. 22:20
  W żaden sposób ta \"współpraca\" nie przełoży się na korzyści dla naszego klubu.
  Także kibice nic na tym nie zyskają.
  Chodzi tu wyłącznie o to, by za pomocą naszego klubu, promować materiał, który w przyszłości przyniesie zyski wąskiej grupie osób.
  Zagłębie to idealny klub do takich celów, czterokrotny zdobywca PP, czterokrotny wicemistrz, występujący na zapleczu ekstraklasy.
  Nieważne, że niewielu z zarządu i sztabu szkoleniowego potrafi wymienić nazwiska więcej niż 3-4 piłkarzy Zagłębia, którzy przyczynili się do tych sukcesów.
  Nie sadzę, by interesowało to też, znanego szkoleniowca - Podolinskiego.
  Najsmutniejsze jest to, że nikt nie protestuje, nikt nie staje w obronie naszego klubu.

  Klub, bez właściciela, bez perspektyw, z coraz bardziej świecącym pustkami na trybunach stadionem.
  Zasłużony klub, od poczatku nowego tysiąclecia służący za poligon doświadczalny, pseudodziałaczom, pseudoszkoleniowcom, pseudopiłkarzom.

  Czy można bez końca odcinać kupony od dawno minionych sukcesów?

 • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 24.09.2020 r, o godz. 20:08
  Przykład że warto stawiać na młodzież dał wczoraj Lech Poznań na Cyprze. My jeszcze nie doroslismy do tego etapu. Fakt że zespół jest odmlodzony w stosunku do poprzedniego sezonu nie zmienia faktu że żaden z zakontraktowanych przed sezonem naszych wychowanków nie doświadczył jeszcze gry w pierwszym zespole.
  Ktoś zaraz powie że to za duże ryzyko bo jeszcze poziom gry się obniży i spadniemy. Moim zdaniem byłoby to dobre posunięcie bo po pierwsze w końcu pracę w Zagłębiu straciłby w-fista a po drugie przy mądrym trenerze i kilku doświadczonych zawodnikach zaczelibysmy budować zespół na przyszłość.
  Kolejna bardzo ważna sprawa to poziom rozgrywek na którym grają nasze rezerwy. Myślę że klasa okręgowa to zbyt duża przepaść do 1 Ligi. Silne zespoły w polskiej lidze mają rezerwy już na poziomie 3 Ligi. Gdzie ta nasza młodzież ma zdobywać doświadczenie? W okręgówce?

 • pol13 pol13 napisał(a) 23.09.2020 r, o godz. 20:26

  Ofrn gość mówi jak to jest szczęśliwy że se będzie ogrywał swoich chłopaków na szczeblu centralnym.... Będą zajmować miejsce w kadrze i uniemożliwiać budowy zespołu stałego na lata gdyż na pstryknięcie palcami w każdej chwili sobie ich wezmą do siebie.... I zero stabilnego składu a te cwoki zadowolenie no bo.... Wiadomo... Trza dobrze żyć z warszawka i okolicami...
  Żenada!!!!
 • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 23.09.2020 r, o godz. 18:22
  No tak znany szkoleniowiec? a z czego on jest taki znany jak dla mnie to tylko z tego że ma w CV że trenował Cracovię i Podbeskidzie bez sukcesów a umowa z Zagłębiem umożliwi mu zarabianie na młodych piłkarzach czego zresztą nie ukrywa ,tylko co z tego będzie miało Zagłębie


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
10 - Szymon Sobczak
3 - Szymon Pawłowski, Wojciech Szumilas
1 - Maciej Ambrosiewicz, Maksymilian Banaszewski, Patryk Bryła, João Oliveira,  Quentin Seedorf,  Aléx Tanque

ASYSTY:
4 - Szymon Sobczak
3 - Dawid Gojny

2 - Maksymilian Banaszewski, Patryk Bryła,  João Oliveira, Aléx Tanque
1 - Wojciech Kamiński, Nikolas Korzeniecki,, Szymon Pawłowski

ŻÓŁTE KARTKI:
7 - João Oliveira
5 - Maciej Ambrosiewicz, Patryk Bryła, Wojciech Szumilas
4 - Vedran Dalić, Dominik Jończy, Wojciech Kamiński,
3 - Szymon Pawłowski,
2 - Marin Galić, Nikolas Korzeniecki, Mateusz Machała, Dawid Ryndak, Szymon Sobczak, Alex Tanque
1 - Lukáš Ďuriška,  Quentin Seedorf

PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
3 - Szymon Sobczak
2 - Szymon Pawłowski
1 - Kacper Smoleń

ASYSTY:
3 - Patryk Bryła
1 - Maksymilian Banaszewski, Wojciech Szumilas

ŻÓŁTE KARTKI:
1 - Maciej Ambrosiewicz, Lukáš Ďuriška, João Oliveira, Wojciech Szumilas

Rozkład jazdy kibica 2021-12-03, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice
© 1998 - 2021 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony