A klasa: Zagłębie II - Strażak Mierzęcice 1:1 , 2004-08-29, 13:48

null
Po sennym i nudnym widowisku rezerwy sosnowieckiego Zagłębia zaledwie zremisowały z zespołem Strażaka Mierzęcice 1:1. Bramkę dla Zagłębia zdobył w 44 minucie Bugaj, natomiast wyrównał w 62 minucie słynny przed laty zawodnik Ruchu Radzionków, Marian Janoszka.

Zagłębie II Sosnowiec - Strażak Mierzęcice 1:1 (1:0)
1:0 Bugaj 44'
1:1 Janoszka 62'

Żółte kartki: Twardawa (ręka), Broczkowski (faul) - Janoszka (dyskusja z arbitrem), Kuczek (faul), Wojtacha (odkopnięcie piłki po gwizdku).

Widzów: 50 (w tym około 15 gości).

Zagłębie II: Kitowicz - Stemplewski, Broczkowski, Dudwał, Styś - Pikuta, Twardawa (59' Śmiłowski), Malinowski (46' Dyląg), £uczywek, Zarychta - Bugaj.

Strażak: Radzimirski - Żydek, Kołodziej, Grądzki, Kuczek (67' Kłoszański) - Chudziak, Kaps, Tarkowski (49' Kościelny), Dramski (85' Józoń) - Janoszka, Cyl (45' Wojtacha)

Mecz wyznaczono na godzinę 10.00, co miało swoje odzwierciedlenie w poczynaniach zawodników. Praktycznie przez całą pierwszą połowę, zarówno Kitowicz jak i Radzimirski byli bezrobotni. Pierwszą gro¼niejszą akcję meczu w 3 minucie przeprowadzili przyjezdni, gdy po rzucie rożnym jeden z napastników główkował tuż obok słupka. Kolejna gro¼na akcja przeprowadzona została dopiero w 15 minucie, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Tarkowski. Jego strzał obronił jednak Kitowicz. Sosnowiczanie pierwszą poważną akcję przeprowadzili dopiero w 26 minucie. Główka z 11 metrów jednego z napastników przeszła nad poprzeczką. Natomiast w 35 minucie na strzał z ostrego kąta pokusił się Pikuta, jednak obrońcy zdołali wybić piłkę na róg. Gdy wszyscy myśleli już, że w pierwszej połowie nie padną bramki do ataku rzuciło się Zagłębie. W 44 minucie po podaniu z głębi boiska w pole karne wchodzi Bugaj i mimo asysty obrońcy udaje mu się oddać z ostrego kąta strzał w długi róg po ziemi. Piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki. Już w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzela £uczywek, jednak silnie bita piłka ląduje na poprzeczce.

Druga połowa była o wiele żywsza w wykonaniu zawodników obydwu zespołów, niestety także bardziej nerwowa o czym świadczy duża ilość żółtych kartek. W 52 minucie ponownie z wolnego z około 30 metrów uderza £uczywek, tym razem jednak bramkarz z trudem wybija piłkę na rzut rożny. Z kolei w 61 minucie dogodną okazję do zdobycia bramki mają goście. Jeden z ich napastników ucieka obrońcom i wychodzi na czystą pozycję, ale jego strzał po ziemi mija bramkę o kilka metrów. Minutę pó¼niej po rzucie rożnym i główce z 11 metrów piłkę broni Kitowicz, jednak jest już bezradny wobec silnej dobitki z najbliższej odległości Mariana Janoszki. W 65 minucie w środku boiska £uczywek jest brutalnie faulowany od tyłu przez Kuczka, arbiter pokazuje jednak tylko żółtą kartkę. Po tym rzucie wolnym w polu karnym pada Bugaj, sędzia liniowy sygnalizuje faul, tymczasem główny arbiter tego spotkania nakazuje grać dalej. W 81 minucie na strzał zza pola karnego decyduje się £uczywek, Radzimirski odbija piłkę przed siebie ale dobitkę blokują obrońcy. Pięć minut pó¼niej natomiast dla odmiany poważny błąd popełnia nasza obrona, ale do dośrodkowania na szczęście nie udaje się dojść żadnemu z napastników gości.

Wynik remisowy po słabym widowisku na pewno usatysfakcjonował przyjezdnych, czego nie można powiedzieć o zespole rezerw. Miejmy tylko nadzieję, że słaba postawa zarówno wczoraj pierwszego zespołu jak i dzisiejszych rezerw więcej się nie powtórzy.