Dziś wystartowała już 26 kolejka Ektraklasy... przed nami wiele ciekawych meczy.
Program Kolejki :
Piątek:
Wisła Płock - Pogoń Szczecin 15 marca, 18:00
Lech Poznań - Górnik Zabrze 15 marca, 20:30
Sobota:
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 16 marca, 15:30
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 16 marca, 18:00
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 16 marca, 20:30
Niedziela:
Piast Gliwice - Miedź Legnica 17 marca, 15:30
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 17 marca, 15:30
Wisła Kraków - Cracovia 17 marca, 18:00
W nadchodzący weekend poraz trzeci z rzędu rozegrana zostanie kolejka, w której w każdym spotkaniu zmierzą się ze sobą rywale z dwóch różnych połówek tabeli.
Ligowe zmagania 26 kolejki rozpocznie piątkowe starcie 15-tej w tabeli Wisły Płock z Pogonią Szczecin. Siódma obecnie drużyna ze Szczecina musi wygrać ten pojedynek chcąc jeszcze myśląc o włączeniu się do walki o najwyższe cele. Gospodarze natomiast notują ostatnio wyraźną zwyżkę formy i nieco uciekają punktowo naszemu Zagłębiu. Historia spotkań tych zespołów jest remisowa, każdy z rywali wygrał po 11 spotkań, zanotowano też 5 remisów.
W drugim piątkowym meczu Lech podejmie w Poznaniu zabrzańskiego Górnika. Będzie to pojedynek odpowiednio 5-tej i 14-tej drużyny w tabeli. Zarówno Lech, jak i zabrzanie w ostatniej kolejce ulegli swoim przeciwnikom, tak więc każdy będzie chciał się zrehabilitować w tym spotkaniu. Historycznie będzie to 95 starcie obu zespołów. Dotychczas 40 razy wygrywała drużyna z Wielkopolski, 27 razy padł remis, zespół Górnika zwyciężał również 27 razy.
Ligową sobotę rozpocznie w Białymstoku mecz 4-tej aktualnie w tabeli Jagiellonii z walczącą o górną część tabeli Koroną Kielce ( 9 lokata ). Gospodarze pojedynku będą próbowali przerwać serię trzech meczów bez zwycięstwa, natomiast goście, którzy wiosną wygrali tylko jeden mecz, muszą solidnie walczyć o powrót do pierwszej ósemki ligowej. Żółto-czerwone „derby" będą 40 w historii spotkaniem tych dwóch rywali. Bilans tych meczy to 19 zwycięstw Jagiellonii, 9 remisów i 11 zwycięstw Korony.
Nasze Zagłębie również w sobotę podejmie lidera Lechię Gdańsk. Więcej o tym meczu dowiecie się z innych naszych artykułów.
Sobotnie mecze zakończy pojedynek w Warszawie, gdzie Legia podejmować będzie Śląsk Wrocław. Legia obecnie jest wiceliderem, natomiast goście zajmują 11 pozycję. Legia wiosną gra nieco w kratkę, ale za to piłkarze z Wrocławie ostatnie zwycięstwo ligowe odnieśli w październiku zeszłego roku, faworytem są więc jednak gospodarze. Do Warszawy wybiera się spora ilość fanów Śląska, tak więc i na trybunach szykuje się ciekawe widowisko. Historia ligowych starć obu rywali to 80 spotkań, w których 42 razy wygrywała Legia, 17 razy Śląsk, a remis odnotowano 21 razy.
W niedzielę równolegle rozegrane będą dwa spotkania. W Gliwicach miejscowy Piast spotka się z Miedzią Legnica, a w Lubinie tamtejsze Zagłębie podejmować będzie w Arkę Gdynia.
Piast Gliwice powalczy w tym meczu o swoje piąte z rzędu ligowe zwycięstwo, natomiast Miedź, absolutny debiutant ekstraklasy w ostatnich kolejkach gra w kratkę. Po wygranej przychodzi porażka, a w kolejnej rywalizacji znów zwycięstwo, Miedziowi z całą pewnością liczą na ustabilizowanie formy w walce o utrzymanie.
W meczu Zagłębie Lubin – Arka powinno też być ciekawie na trybunach, gdyż będzie to tzw. mecz przyjaźni. Piłkarze Arki wiosną nie zdobyli jeszcze punktu, natomiast gospodarze tego starcia walczą o wejście do pierwszej ósemki.
26 kolejkę zakończą derby Krakowa, na własnym obiekcie Wisła zagra z Cracovią. Jak podają krakowskie media wszystkie bilety na ten mecz zostały już sprzedane. W poprzedniej kolejce ligowej obie drużyny wygrały swoje mecze odzyskując formę po porażkach sprzed dwóch tygodni, kto utrzyma tą tendencję zwyżkową. Historyczny bilans ligowych pojedynków tych rywali to 81 meczy, w tym 35 zwycięstw Wisły, 22 remisy i 24 zwycięstwa Cracovii.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
5 - Jewgienij Szykawka
4 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
3 - Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta
ŻÓŁTE KARTKI:
4 - Bartosz Chęciński, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
3 - Igor Dziedzic, Linus Rönnberg
2 - Bartosz Boruń, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Patryk Mucha, Kacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Bartłomiej Wasiluk
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
14 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz