Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Wymarzony debiut kapitana Paulina Skóra, 2018-10-22, 19:09

Mecz z Miedzią Legnica był wyjątkowy dla Szymona Pawłowskiego, który po raz pierwszy pełnił obowiązki kapitana Zagłębia Sosnowiec. Objął on tę funkcję z powodu poważnej kontuzji Tomasza Nowaka, która wykluczyła go z gry na około siedem miesięcy.
Wymarzony debiut kapitana

Pawłowskiego, przy akceptacji drużyny, na kapitana wybrał, nowy trener, Valdas Ivanauskas. Mogło to być zaskoczenie, bowiem dotychczas tę funkcję pod nieobecność Nowaka pełnił Dawid Kudła, który jest w klubie o wiele dłużej od Szymona i z pewnością lepiej zna drużynę.

Trzydziestojednoletni pomocnik dołączył do Zagłębia Sosnowiec podczas ostatniego okienka transferowego z Lecha Poznań, jednak poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Termalice. Jak do tej pory, zagrał w ośmiu meczach, zdobywając w nich trzy bramki. Pawłowski nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu w roli kapitana. Nie dość, że Zagłębie w dobrym stylu wygrało pierwszy mecz od trzeciego sierpnia, to jeszcze zdobył w nim dwa gole.

Jego poprzednik, Tomasz Nowak, były piłkarz między innymi Górnika Łęczna czy Korony Kielce, który pojawił się w klubie w 2016 roku, a rok później przejął opaskę kapitana od Łukasza Matusiaka, oglądał to spotkanie z wysokości trybun, emocjonując się boiskowymi wydarzeniami, chętnie wdając się w dyskusje z kibicami czy rozdając autografy najmłodszym kibicom Zagłębia.

Warto przytoczyć słowa, które padły z ust nowego kapitana Zagłębia Sosnowiec tuż po ostatnim gwizdku w meczu z Miedzią Legnica:
- Najważniejsze są te trzy punkty, strzeliłem dwa gole, ale nie jest jednak ważne to, kto strzela. Ważne, że wygrywamy. Cieszę się, że jestem kapitanem i, że trener mnie docenił, ale liderami powinni być wszyscy piłkarze. Można mieć opaskę, ale każdy może przejąć odpowiedzialność.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
5 -
Jewgienij Szykawka
4 -
Kacper Skóra
2 - 
Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot

ASYSTY:
3 - 
Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - 
Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha,  Deniss Rakels, Kacper Skóra, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka

CZERWONE KARTKI:
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta

ŻÓŁTE KARTKI:
4 - 
Bartosz Chęciński, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
3 - Igor Dziedzic, Linus Rönnberg
2 - Bartosz Boruń, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Patryk MuchaKacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Bartłomiej Wasiluk

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
14 
- Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak 

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica 2025-11-09, 19:30KKS 1925 Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 2025-11-21, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Sokół Kleczew 2025-11-28, 18:00Resovia Rzeszów - Zagłębie Sosnowiec 2025-12-31Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony