Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Rozmowa z Dariuszem Dudkiem JP, 2023-01-21, 16:10

- Na pewno chcielibyśmy wygrywać i nie tracić tylu bramek, ale najważniejsza jest liga. Potrzebujemy doświadczonego młodzieżowca, który dałby jakość, bo to jest bardzo istotne - powiedział trener Dariusz Dudek.
Rozmowa z Dariuszem Dudkiem

- Jak Pan oceni sparing ze Stalą Rzeszów?

- Ten sparing był dla mnie bardzo ciekawy i dobry, bo graliśmy ze Stalą Rzeszów, która była najbardziej wymagającym z wszystkich trzech dotychczasowych rywali. Wynik nie jest sprawą pierwszorzędną, ale szkoda drugiej bramki, bo widać było, że straciliśmy ją przy wyprowadzeniu piłki. Filip Borowski zagrał przez środek, była strata i taki zespół jak Stal Rzeszów potrafił to wykorzystać. Było natomiast kilka momentów fajnych i ciekawych, takich, które mnie interesują i które, mam nadzieję, że w najbliższych meczach będą grane nie przez kilka, ale przez pełne 90 minut, bo to jest ważne.

- To była trzecia porażka w trzecim sparingu. Czy przywiązuję Pan do tego dużą wagę, czy może na tym etapie przygotowań ważniejsze są dla Pana inne rzeczy?

- Na pewno jeśli chodzi o wyniki, to ktoś z boku może popatrzeć i powiedzieć, że faktycznie są trzy porażki i w ten sposób może to sobie interpretować. Dla mnie najważniejsza jest liga i pierwszy mecz z Arką. W tej chwili zmienił się w zespole trener i mamy inne zachowania niż w poprzednich meczach. Trochę inaczej gramy, na boisku są inne zachowania i musi to potrwać. Ten zespół jest ciągle budowany, testujemy i wystarczy, że w sparingu zagra jeden testowany zawodnik z zewnątrz, który przyjechał wczoraj czy przedwczoraj i widać tę różnicę. Dla mnie najważniejsze jest ten pierwszy mecz i wyniki, jakie będą w lidze. Na pewno chcielibyśmy wygrywać i nie tracić tylu bramek, ale najważniejsza jest liga.

- W poprzednich sparinach zespół był podzielony na dwa składy, które grały po jednej połowie, a dziś pierwszy skład zagrał już więcej minut. Czy to oznacza, że taka jedenastka jest przymierzana do meczu z Arką?

- Mamy w okresie przygotowawczym pięć sparingów. Ja tego planu nie przygotowywałem i miałem już podany "na tacy", ale w pierwszych dwóch sparingi przede wszystkim zwracałem uwagę na motorykę i tam każdy grał po 45 minut. Dziś już chciałem, żeby ci chłopcy zaczęli się bardziej zgrywać w jednym zestawieniu, dlatego dziś zawodnicy grali w innym wymiarze czasowym, ale nie jest powiedziane, że jeśli ktoś zagrał dziś w pierwszym składzie, to wyjdzie w wyjściowym składzie na mecz z Arką, bo jeszcze mamy do ligi trzy tygodnie.

- W czwartek podpisano kontrakt z Marcelem Ziemannem, dziś testowany był jeszcze Bartłomiej Mruk. Czy można jeszcze liczyć na jakieś transfery?

- W sparingach daliśmy pograć naszym młodzieżowcom, bo oni potrzebują złapać minut, ale moim zdaniem w naszym zespole brakuje jeszcze jednego bardzo dobrego młodzieżowca. Na dzisiaj Filip Borowski jest bewzględnie numerem jeden i ciężko byłoby, gdyby doznał kontuzji, albo nie wytrzymał trudów meczu, bo trzeba byłoby dokonać zmian na dwóch pozycjach. Jeszcze na pewno zrobimy transfer. Potrzebujemy doświadczonego młodzieżowca, który dałby jakość, bo to jest bardzo istotne. Szukamy, mamy jakieś nazwiska, niektórzy jeszcze są na obozach z Ekstraklasą, ale być może uda nam się takiego piłkarza zakontraktować.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
3 - Kamil Biliński
2 - Ołeksij Bykow
1 - Sebastian Bonecki, Marek Fabry, Meik Karwot, Adrian Troć, Joel Valencia, samobójcza (Patryk Procek, Podbeskidzie)

ASYSTY:
2 - Juan Camara, Adrian Troć
1 - Kamil Biliński, Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Dean Guezen, Meik Karwot, Nikodem Zielonka, Marcel Ziemann

ŻÓŁTE KARTKI:
3 -
Vedran Dalić, Joel Valencia
2 -
Sebastian Bonecki, Ołeksij Bykow, Meik Karwot
1 - Kamil Biliński, Patryk Caliński, Dean Guezen, Marek Fabry, Dominik Jończy, Mateusz Kos, Antonio Pavić, Konrad Wrzesiński, Nikodem Zielonka


CZERWONE KARTKI:
1 - Marek FabryPUCHAR POLSKI

BRAMKI:


ASYSTY:


ŻÓŁTE KARTKI:IV LIGA - REZERWY

BRAMKI:
5 - Antoni Kulawiak
2 - Mateusz Machała, Hubert Matynia
1 - Igor Dziedzic, Marek Fabry, Tymoteusz Klupś, Kamil Lipka, Bartosz Paszczela, Piotr Płuciennik, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Kacper Wołowiec, samobójcza (Tymoteusz Trzepizur, Unia Rędziny)

PUCHAR POLSKI - REZERWY

BRAMKI
1 - Szymon Celej, Jan Janosz, Antoni Kulawiak, Mateusz Mielczarek, Maksym Niemiec, Kacper Wołowiec, samobójcza (Adrian Czaplak, Ostoja Żelisławice)

Rozkład jazdy kibica 2023-09-27, 15:30Gryf Wejherowo - Zagłębie Sosnowiec 2023-10-02, 18:00Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2023-10-08, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 2023-10-21Stal Rzeszów - Zagłębie Sosnowiec 2023-10-28Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy
© 1998 - 2023 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony