2021-04-18, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
GKS Bełchatów
Stroje: białe (4-5-1)
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 77. Szymon Sobczak (46' 16. Dawid Ryndak) 26. Michał Masłowski (67' 21. Nikolas Korzeniecki) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira11. Patrik Mišák (83' 80. Mateusz Popczyk) 7. Gonçalo Gregório (57' 22. Quentin Seedorf)   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 10. Martim Maia 14. Filip Karbowy 15. Marcin Pisarek 17. Kacper Radkowski    Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - João Oliveira 3' 1:1 - Maciej Mas 82'
15' João Oliveira 63' Piotr Polczak 73' Dawid Gojny 78' Maciej Koziara
25. Leonid Otczenaszenko 16. Mikołaj Grzelak 91. Mateusz Bartków 21. Mariusz Magiera 2. Mateusz Szymorek 99. Jakub Bator (83' 69. Kajetan Kunka) 8. Damian Hilbrycht (83' 5. Michał Pawlik) 14. Filip Laskowski (46' 55. Jakub Staszak; 65' 11. Maciej Mas) 20. Maciej Koziara (87' 70 Marcin Sierczyński) 19. Waldemar Gancarczyk 94. Valērijs Šabala   Rezerwowi: 1. Daniel Niźnik 27. Kacper Sionkowski 29. Kamil Mizera 33. Sebastian Zalepa   Trener: Marcin Węglewski
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Łukasz Sobiło (Legnica), Jakub Zalewski (Wrocław). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+6' Michał Pawlik przejął piłkę wybitą z pola karnego po rzucie rożnym i uderzył z 20 metrów obok bramki.
90+5' Po zagraniiu Valerijsa Sabali Maciej Mas przegrywa powietrzny pojedynek z Piotrem Polczakiem.
90+5' Maciej Mas faulowany w środku boiska przez Dawida Gojnego.
90+4' Do wybitej przez Piotra Polczaka piłki dopadł na 25. metrze Marcin Sierczyński i uderzył z woleja nad poprzeczką.
90+3' Piotr Polczak naprawia błąd swojego kolegi ze środka obrony i wybija piłkę na aut.
90+2' Quentin Seedorf faulowany przez Marcina Sierczyńskiego.
90' doliczony czas +6
90' Lukáš Ďuriška interweniuje przed bramką i wybija piłkę na róg
89' Po strzale Michała Pawlika z 20 metrów piłka mija bramkę.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Bełchatowie - Marcin Sierczyński za Macieja Koziarę.
83' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Mateusz Popczyk za Patrika Mišáka
83' zmiana Podwójna zmiana w Bełchatowie - Michał Pawlik i Kajetan Kunka za Damiana Hilbrychta i Jakuba Batora.
82' gol - piłka nożna 1:1 Maciej Ambrosiewicz stracił piłkę na własnej połowie. Piłkę przejął Waldemar Gancarczyk, który z prawej strony pola karnego dograł przed bramkę, skąd piłkę piętą do siatki skierował Maciej Mas.
81' Quentin Seedorf podawał w pole karne w kierunku Dawida Ryndaka, ale piłkę przejął Mariusz Magiera.
80' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Jakuba Batora.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Koziary za faul na Dawidzie Ryndaku.
76' Maciej Mas w polu karnym Zagłębia faulował Dawida Gojnego.
75' Łukasz Turzyniecki wybija piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Macieja Koziarę.
74' Mikołaj Grzelak faulowany przez Macieja Ambrosiewicza w okolicy narożnika boiska.
73' Waldemar Gancarczyk faulowany przez Patrika Mišáka.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego za faul na Macieju Koziarze.
71' Dawid Gojny faulowany przez Jakuba Batora.
71' Szymon Frankowski łapie piłkę dośrodkowaną przez Waldemara Gancarczyka.
68' Rzut wolny dla Zagłębia z połowy boiska. Po dośrodkowaniu Macieja Ambrosiewicza piłka wychodzi poza boisko.
67' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki za Michała Masłowskiego.
67' Niedokładne dośrodkowanie Mikołaja Grzelaka z prawego skrzydła.
65' zmiana Druga zmiana w Bełchatowie - trener rzuca wędkę wprowadzonemu po przerwie Jakubowi Staszakowi. Na boisko wchodzi Maciej Mas.
64' Lukáš Ďuriška wybija piłkę po dośrodkowaniu Macieja Koziary z rzutu wolnego.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Valerijsie Sabali.
63' Maciej Koziara przewraca się w polu karnym przy próbie minięcia Piotra Polczaka.
61' Po dośrodkowaniu Waldemara Gancarczyka z prawej strony boiska Łukasz Turzyniecki odegrał piłkę klatką piersiową do Szymona Frankowskiego.
60' Po podaniu Patrika Mišáka w sytuacji sam na sam z Leonidem Otczenaszenką znalazł się Quentin Seedorf. Niestety, bełchatowski bramkarz odbił piłkę po strzale Holendra.
58' Maciej Koziara zagrał piłkę ręką.
57' zmiana Gonçalo Gregório opuszcza boisko na ramionach fizjoterapeutów, a na placu gry melduje się Quentin Seedorf.
56' Gonçalo Gregório znowu leży n a murawie i tym razem chyba już nie da rady kontynuować gry.
55' Szymon Frankowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Batora i jeszcze jest faulowany przez Jakuba Staszaka.
54' Mariusz Magiera uderzył z rzutu wolnego po ziemi i trafił w mur.
53' Zdaniem sędziego Piotr Polczak faulował na 25. metrze Macieja Koziarę. Kazimierz Moskal tłumaczy sędziemu technicznemu, że arbiter główny popełnił błąd.
53' Gonçalo Gregório kuleje, ale dał znać trenerowi, że nie potrzebuje zmiany.
52' Wygląda na to, że Portugalczyk nie będzie w stanie kontynuować gry. Do wejścia na boisko szykuje się Quentin Seedorf.
51' Przerwa w grze. Gonçalo Gregório jest opatrywany przez fizjoterapeutów Zagłębia.
50' Gonçalo Gregório faulował w ataku Damiana Hilbrychta.
49' Piotr Polczak faulowany we własnym polu karnym przez Macieja Koziarę.
48' Waldemar Gancarczyk faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
47' Kontra Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Dawida Gojnego z około 18 metrów.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Zmiana również w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Szymona Sobczaka.
46' zmiana Zmiana w drużynie gości przed drugą połowę - Jakub Staszak wchodzi za Filipa Laskowskiego.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Udało nam się utrzymać prowadzenie, mimo gry w osłabieniu przez pół godziny. Czy wytrzymamy kolejne trzy kwadranse?
45' doliczony czas +1
45' Niecelne dośrodkowanie Mateusza Szymorka z lewego skrzydła.
43' Na połowie gości faulowany jest Maciej Ambrosiewicz.
43' Po dośrodkowaniu Jakuba Batora z prawego skrzydła Valerijs Sabala nie trafia czysto w piłkę.
42' Zagłębie rusza z kontrą po rzucie rożnym dla gości. Niestety, Gonçalo Gregório źle podaje w kierunku Szymona Sobczaka.
42' Łukasz Turzyniecki wybija piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
41' Jakub Bator przy strzale z 18 metrów obija plecy Piotra Polczaka i Bełchatów ma rzut rożny.
40' Szymon Sobczak na spalonym.
40' Gonçalo Gregório faulowany przez Mariusza Magierę.
39' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę głową z pola karnego Zagłębia.
36' Gonçalo Gregório faulowany na własnej połowie przez Mateusza Bartkowa.
36' Przed polem karnym Zagłębia Łukasz Turzyniecki odebrał piłkę Mateuszowi Szymorkowi.
35' Fatalne dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła.
32' Patrik Mišák faulowany w środku boiska.
32' Potężny strzał Mateusza Bartkowa z około 25 metrów. Piłka odbija się od słupka sosnowieckiej bramki.
32' Szybko rozegrany rzut rożny. Dośrodkowanie Mikołaja Grzelaka i interwencja głową Michała Masłowskiego.
31' Dawid Gojny blokuje wrzutkę Mikołaja Grzelaka. Róg dla GKS.
31' Goście domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Łukasza Turzynieckiego. Sędzia każe grać dalej.
30' Michał Masłowski przerywa faulem akcję Jakuba Batora.
29' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu rożnego. Piłkę wybija głową Mariusz Magiera.
28' Strzał Macieja Ambrosiewicza z 20 metrów odbija się rykoszetem od Filipa Laskowskiego i mamy rzut rożny
28' Mateusz Bartków interweniuje po podaniu Dawida Gojnego w pole karne.
26' Wrzutka Waldemara Gancarczyka z lewej strony pola karnego i interwencja Szymona Frankowskiego.
26' Po dośrodkowaniu Macieja Koziary piłkarze Zagłębia wybijają piłkę po za pola karne.
25' Goście wywalczyli rzut rożny po akcji Mateusza Szymorka.
25' Michał Masłowski sfaulował Damian Hilbrychta.
24' Damian Hilbrycht faulował Gonçalo Gregório.
23' Zza pola karnego strzelał Damian Hilbrycht. Piłkę złapał Szymon Frankowski.
23' Jakub Bator zagrywał z prawego skrzydła przed bramkę w stronę Valerijsa Sabali. Piłkę przejął Lukáš Ďuriška.
22' Szymon Sobczak złapany na spalonym.
21' Patrik Mišák faulował w środkowym kole Macieja Koziarę.
21' Dawid Gojny faulowany przez Macieja Koziarę.
20' Za mocne podanie Filipa Laskowskiego do Valerijsa Sabali.
19' Mateusz Szymorek faulował Szymona Sobczaka w środku boiska.
17' Maciej Koziara strzelił nad bramką z rzutu wolnego z około 17 metrów.
15' czerwona kartka João Oliveira źle przyjął piłkę podaną przez Piotra Polczaka i stracił ją na rzecz Valerijsa Sabali, a następnie tuż przed polem karnym sfaulował Łotysza, który wychodził sam na sam z Szymonem Frankowskim. Czerwona kartka dla Portugalczyka.
13' Z narożnika boiska dośrodkował Patrik Mišák. Piłkę próbował odegrać jeszcze Lukáš Ďuriška, a w polu bramkowym interweniował Leonid Otczenaszenko.
12' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Mateusz Szymorek.
11' Filip Laskowski faulował João Oliveirę.
10' Lukáš Ďuriška faulowany przez Valerijsa Sabalę.
9' Szymon Sobczak na spalonym.
9' Lukáš Ďuriška interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Macieja Koziary.
9' Niecelny strzał João Oliveiry z dystansu.
6' João Oliveira zdobył siódmą bramkę w tym sezonie, piątą po strzale głową i trzecią po asyście Dawida Gojnego.
5' Maciej Ambrosiewicz wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Mateusza Szymorka.
5' João Oliveira faulował Macieja Koziarę w środku boiska.
3' gol - piłka nożna 1:0 GOOOL!!! Dawid Gojny zagrał z rogu po ziemi do Patrika Mišáka. Słowak odegrał piłkę piętą do "Goja", a ten dośrodkował na 5. metr do João Oliveiry, który strzałem głową pod poprzeczkę pokonał Leonida Otczenaszenkę.
2' Kontra sosnowiczan. Zablokowany strzał Gonçalo Gregório i mamy rzut rożny.
2' Rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu Mariusza Magiery piłkę wybija Łukasz Turzyniecki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 12:40 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Zagłębie dziś zagra w jednolitych czerwonych strojach, a goście na biało.
0' 12:30 Nie ma innej opcji - ten mecz musimy wygrać! Za około 10 minut zaczynamy.
0' 12:20 30 kwietnia 2005 Zagłębie ostatni raz wygrało ligowy mecz z drużyną z Bełchatowa. Od tamtego dnia minęło już niespełna 16 lat, a my wciąż nie możemy przerwać niekorzystnej serii ligowych potyczek z "brunatnymi". W siedmiu kolejnych spotkaniach z GKS-em nasi piłkarze nie potrafili wywalczyć kompletu punktów. Co prawda w sezonie 2007/2008 sosnowiczanie dwukrotnie pokonali bełchatowian, ale nie miało to miejsca w rozgrywkach Ekstraklasy, tylko w nieistniejącym już Pucharze Ekstraklasy.
0' 12:10 W Sosnowcu zmierzą się dziś dwie najgorsze drużyny w Fortuna I lidze. Choć do końca sezonu pozostanie jeszcze dziewięć meczów, to pokonując dziś drużynę z Bełchatowa (najlepiej różnicą co najmniej dwóch bramek) Zagłębie odskoczy od strefy spadkowej na sześć punktów, co sprawi, że do kolejnych spotkań podopieczni Kazimierza Moskala będą mogli przystępować z nieco mniejszą presją.
0' 12:00 Trener Kazimierz Moskal dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Nowym Sączu. Do pierwszej jedenastki powrócili pauzujący ostatnio za czerwoną kartkę Szymon Sobczak oraz kontuzjowany Michał Masłowski. Zastąpili oni Filipa Karbowego oraz Quentina Seedorfa, którzy rozpoczną mecz na ławce rezerwowych. W jedenastce jest także Gonçalo Gregório, co najprawdopodobniej będzie oznaczało, że "Sopel" będzie grał na skrzydle.
0' 11:50 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu z GKS-em Bełchatów.
Galeria zdjęć ze spotkania z GKS-em BełchatówGaleria zdjęć ze spotkania z GKS-em Bełchatów Prezentujemy trzecią, najobszerniejszą, galerię zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Bełchatów. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - GKS BełchatówZdjęcia z meczu Zagłębie - GKS Bełchatów Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Bełchatów. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GKS-em BełchatówSkrót meczu z GKS-em Bełchatów Polsat Sport udostępnił skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Bełchatów, który zakończył się remisem 1:1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em BełchatówKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Bełchatów Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - GKS Bełchatów 1:1Zagłębie - GKS Bełchatów 1:1 João Oliveira w 3. minucie strzelił bramkę, a w 15. minucie obejrzał czerwoną kartkę. Grające w osłabieniu Zagłębie nie utrzymało prowadzenia do końca meczu i straciło gola w 82. minucie po strzale Macieja Masa. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z BełchatowemZdjęcia z meczu z Bełchatowem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia preciwko drużynie GKS-u Bełchatów. » Czytaj więcej