2019-09-08, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
GKS Bełchatów
Stroje: zielone (4-5-1)
23. Matko Perdijić 16. Dawid Ryndak 21. Tomasz Hołota 25. Piotr Polczak 98. Wojciech Słomka (80' 27. Rafał Grzelak) 7. Tomasz Nawotka 20. Jakub Sinior 14. Filip Karbowy (58' 10. Stanisław Biłeńkyj) 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki (73' 11. Patryk Mularczyk) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 22. Quentin Seedorf 28. Michał Kieca 77. Błażej Radwanek 57. Carl Stewart   Trener: Radosław Mroczkowski
0:1 - Mateusz Marzec 62' (k.) 1:1 - Stanisław Biłeńkyj 84'
70' Szymon Pawłowski 75' Adrian Małachowski 82' Dawid Ryndak 90+5' Tomasz Nawotka
1. Paweł Lenarcik 16. Mikołaj Grzelak 3. Marcin Grolik 21. Mariusz Magiera 2. Mateusz Szymorek 14. Bartosz Biel 8. Paweł Czajkowski 19. Adrian Małachowski 20. Mateusz Marzec (83' 17. Marcin Ryszka) 9. Krzysztof Wołkowicz (58' 7. Bartłomiej Bartosiak) 59. Karol Stanek (69' 18. Maciej Mas)   Rezerwowi: 12. Daniel Niżnik 5. Michał Kołodziejski 13. Artur Golański 15. Wiktor Putin 77. Damian Warnecki   Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Jakub Winkler (Toruń), Michał Sobczak (Bydgoszcz). Techniczny: Patryk Gryckiewicz (Toruń)
90.0000
90+5' żóta kartka Jeszcze żółta kartka dla Tomasza Nawotki za niesportowe zachowanie.
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+5' Co za przekręt! Po podaniu Szymona Pawłowskiego z pola karnego strzelał Patryk Mularczyk i trafił w rękę jednego z graczy gości. Stojący obok sędzia udaje, że tego nie zauważył.
90+4' Tomasz Nawotka faulowany przez Mateusza Szymorka z boku pola karnego.
90+3' Bartosz Biel faulowany przez Rafała Grzelaka.
90+3' Goście wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego
90+2' Tomasz Nawotka sfaulowany przez Bartłomieja Bartosiaka.
90+1' Maciej Mas zablokował dośrodkowanie Tomasza Nawotki i piłka wpadła w ręce Pawła Lenarcika.
90' Niecelny strzał Mikołaja Grzelaka z prawej strony boiska.
89' Paweł Lenarcik łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki.
89' Maciej Mas faulował Tomasza Hołotę.
88' Bartłomiej Bartosiak niecelnie z ostrego kąta.
87' Na murawie leży kontuzjowany Paweł Lenarcik.
86' Niecelna główka Fabiana Piaseckiego po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
84' gol - piłka nożna 1:1 Po zagraniu Szymona Pawłowskiego piłka odbija się w polu karnym od dwóch graczy gości i trafia pod nogi Tomasza Hołoty, który wykłada ją do Stanisława Biłenkiego, a ten strzałem lewą nogą z bliska pakuje futbolówkę do siatki.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Bełchatowie - Marcin Ryszka za Mateusza Marca.
83' Dawid Ryndak wybija piłkę do przodu po dośrodkowaniu Mariusza Magiery z rogu.
83' Goście wywalczyli rzut rożny.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Bartłomieju Bartosiaku.
81' Fatalne dośrodkowanie Rafała Grzelaka z lewego skrzydła.
81' Strzał Dawida Ryndaka z 20 metrów zablokowany przez Adriana Małachowskiego.
80' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rafał Grzelak za Wojciecha Słomkę.
79' Lekki strzał Fabiana Piaseckiego z ponad 25 metrów. Bez problemów piłkę łapie Paweł Lenarcik.
78' Maciej Mas faulował w ataku Jakuba Siniora.
78' Stanisław Biłeńkyj faulował w ataku Mikołaja Grzelaka.
76' Wojciech Słomka dośrodkował z rzutu wolnego prosto w ręce Pawła Lenarcika.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Małachowskiego za faul na Tomaszu Nawotce.
74' Fabian Piasecki wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Mariusza Magiery.
74' Bartłomiej Bartosiak faulowany przez Wojciecha Słomkę.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Patryka Małeckiego.
73' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego Paweł Lenarcik zdejmuje piłkę znad głowy Piotra Polczaka.
72' Tomasz Nawotka wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Mateuszu Marcu.
69' zmiana Druga zmiana w ekipie gości - Maciej Mas za Karola Stanka.
68' Wojciech Słomka przedarł się w pole karne gości, ale tam zatrzymał go Mariusz Magiera.
66' Z narożnika boiska wrzucał Szymon Pawłowski, a w ataku faulował jeden z naszych graczy.
65' Solowa akcja Szymona Pawłowskiego i zablokowany strzał z 16 metrów. Róg dla sosnowiczan.
65' Szymon Pawłowski z rogu do Dawida Ryndaka, ten wrzucał w pole karne, a piłkę wybił Marcin Groilk.
65' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła Paweł Lenarcik wybija piłkę na róg.
62' gol - po karnym 0:1 Mateusz Marzec pokonał z rzutu karnego Matko Perdijicia.
61' Bartłomiej Bartosiak faulowany w polu karnym przez Dawida Ryndaka.
59' Mateusz Marzec przedarł się w pole karne, ale nie dał rady trójce graczy Zagłębia.
58' zmiana Stanisław Biłeńkyj zmienia Filipa Karbowego.
58' zmiana Bartłomiej Bartosiak wchodzi za Krzysztofa Wołkowicza.
57' Kontra gości zatrzymana przez Dawida Ryndaka.
56' Jakub Sinior uderzył z dystansu i trafił w znajdującego się w "szesnastce" Marcina Grolika.
56' Rozegranie piłki między Szymonem Pawłowskim i Dawidem Ryndakiem. Po strzale kapitana Zagłębia z pola karnego interweniuje Marcin Grolik.
56' Rajd Tomasza Nawotki, interwencja Mateusza Szymorka i róg dla sosnowiczan.
55' Strzał Szymona Pawłowskiego z ponad 20 metrów zablokowany przez Marcina Grolika.
54' Tomasz Hołota faulował Adriana Małachowskiego w środku pola.
54' Tomasz Hołota interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Mikołaja Grzelaka.
53' Piotr Polczak wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołkowicza.
52' Szymon Pawłowski dośrodkował z prawego skrzydła. Patryk Małecki próbował jeszcze dograć piłkę głową do Fabiana Piaseckiego, ale nie udało mu się dokładnie zagrać.
49' Wojciech Słomka faulowany przed własnym polem karnym przez Bartosza Biela.
48' Dawid Ryndak przerwał rajd Krzysztofa Wołkowicza lewym skrzydłem.
48' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, a akcję w polu karnym zamknął strzałem Fabian Piasecki, który posłał piłkę głową obok bramki.
47' Kolejna interwencja Marcina Grolika. Tym razem po wrzutce Wojciecha Słomki.
47' Marcin Grolik wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
44' Z rzutu rożnego zagrywał Mariusz Magiera, a piłkę udało się wybić naszym zawodnikom. W polu karnym Zagłębia upadł Marcin Grolik, ale sędzia nakazał grać dalej.
43' Róg dla gości po interwencji Wojciecha Grzelaka.
43' Fabian Piasecki wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Mikołaja Grzelaka.
42' W środku boiska faulowany był Bartosz Biel.
41' Z około 22 metrów na bramkę gości uderzał Szymon Pawłowski. Piłkę łapie Paweł Lenarcik.
40' Szymon Pawłowski wymienił podania z Patrykiem Małeckim. "Mały" przymierzył prawą nogą z ostrego kąta w długi róg i niewiele brakowało.
40' Po wrzutce Wojciecha Słomki piłkę na róg wybija Krzysztof Wołkowicz.
39' Rzut wolny dla gości. Tomasz Hołota wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Mikołaja Grzelaka, a po dobitce Bartosza Biela zza pola karnego piłka mija bramkę.
38' Mateusz Marzec minął Patryka Małeckiego i dośrodkował w pole karne, ale ta, nie było żadnego z jego kolegów.
37' Paweł Lenarcik interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
36' Prostopadłe podanie od Marcina Grolika w stronę Mateusz Marca. Szybko gracz Bełchatowa nie zdołał jednak dobiec do piłki i podawał już zza końcowej linii.
34' Niecelna główka Tomasza Nawotki po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z lewego skrzydła.
33' Szymon Pawłowski strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką.
32' Fabian Piasecki faulowany przez Mariusza Magierę.
31' Szymon Pawłowski sfaulowany przez Marcina Grolika.
30' Adrian Małachowski sfaulował Jakuba Siniora.
29' Marcin Grolik stracił w polu karnym piłkę na rzecz Fabiana Piaseckiego, ale szybko naprawił swój błąd, blokując strzał naszego napastnika.
27' Szymon Pawłowski minął Krzysztofa Wołkowicza i uderzył lewą nogą z okolicy narożnika pola karnego. Odchylił się jednak za mocno i piłka poszybowała wysoko nad bramką.
27' Z rogu wrzucał Szymon Pawłowski, a gościom udało się wyekspediować piłkę poza pole karne.
26' Podawał Patryk Małecki, a Tomasz Nawotka z około 25 metrów przymierzył pod poprzeczkę. Paweł Lenarcik odbił piłkę na róg.
25' Po dośrodkowaniu Bartosza Biela z prawej strony boiska Krzysztof Wołkowicz skiksował z około 14 metrów.
23' Karol Stanek sfaulował w ataku Dawida Ryndaka.
23' Fabian Piasecki w polu karnym odegrał piłkę na prawo do Tomasza Nawotki, który wywrócił się po starciu z Pawłem Czajkowskim, ale nie ma mowy o rzucie karnym.
21' Matko Perdijić odbija piłkę po strzale Mateusza Marca z prawej strony boiska, a potem łapie futbolówkę dobijaną z około 15 metrów przez Bartosza Biela.
21' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę w polu bramkowym złapał Paweł Lenarcik.
20' Adrian Małachowski oddał strzał z ponad 25 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.
16' Jakub Sinior podawał w pole karne do Fabiana Piaseckiego, ale piłkę wślizgiem zatrzymał Paweł Czajkowski.
16' Filip Karbowy z dystansu mocno i niecelnie.
13' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Słomka, a piłkę z pola karnego wybił Karol Stanek.
13' Tomasz Nawotka faulowany przez Krzysztofa Wołkowicza tuż za narożnikiem pola karnego.
12' Szymon Pawłowski dośrodkował z rogu. Karol Stanek wybił piłkę głową poza pole karnego. Futbolówka wróciła przed bramkę. Piotr Polczak nie skorzystał jednak z niezdecydowania Marcina Grolika.
11' Fabian Piasecki przejął piłkę na własnej połowy, uciekł Marcinowi Grolikow, ruszył do przodu i zagrał na prawą stronę do Tomasza Nawotki, który uderzył z pola karnego. Został zablokowany przez rywala i mamy róg.
10' Jakub Sinior wrzucił piłkę w pole karne, a Fabian Piasecki w walce o piłkę sfaulował Marcina Grolika.
8' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła niecelnie główkował Fabian Piasecki.
6' Szymon Pawłowski z rogu krótko odegrał piłkę do Wojciecha Słomki, który oddał mu futbolówkę, a następnie nasz kapitan wyjechał z piłką poza końcową linię boiska.
5' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła Mateusz Szymorek wybija piłkę na róg.
4' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Mateusz Szymorek odegrał piłkę do Pawła Lenarcika.
4' Na spalonym Karol Stanek.
3' Za mocne dośrodkowanie Wojciecha Słomki z lewej strony boiska.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 14:01 Przed meczem miła uroczystość. Były prezes Zagłębia Leszek Baczyński w towarzystwie Janusz Koterwy wręczył pamiątkowe koszulki Arturowi Derbinowi i Marcinowi Sierczyńskiemu.
0' 13:59 Sędziowska trójka już wyprowadziła na płytę boiska piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Goście w zielonych koszulkach, czarnych koszulkach i zielonych getrach.
0' 13:55 W jednym z poprzednich wpisów wspomnieliśmy o Dariuszu Banasiku i dziś były szkoleniowiec Zagłębia, obecnie prowadzący Radomiak Radom, pojawił się na Stadionie Ludowym. Za tydzień w Radomiu jego drużyna podejmie Zagłębie i Banasik obserwuje dziś swojego najbliższego rywala.
0' 13:50 Drużyna z Bełchatowa doznała porażek w dwóch poprzednich meczach - 1:2 w Nowym Sączu przed dwoma tygodniami i 1:2 u siebie z Chrobrym Głogów przed tygodniem. Dziś w zespole Artura Derbina zabraknie Dawida Kocyły, który podobnie jak Kacper Radkowski został powołany do kadry U-19.
0' 13:40 Zagłębie w czterech ostatnich ligowych meczach przeciwko drużynie z Bełchatowa nie strzeliła bramki. W sezonie 2015/2016 w I lidze doznaliśmy dwóch porażek - 0:1 w Sosnowcu i 0:2 w Bełchatowie, a w sezonie 2007/2008 w Ekstraklasie w Sosnowcu był bezbramkowy remis, a w Bełchatowie 0:2. Czy dziś przełamiemy tę złą serię?
0' 13:30 Poznaliśmy już składy, w jakich zagrają dziś oba zespoły. Radosław Mroczkowski dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu w Olsztynie. Na ławce usiedli Carl Stewart i Quentin Seedorf, a Kacper Radkowski przebywa na zgrupowaniu kadry U-19. W ich miejsce do jedenastki wskoczyli Wojciech Słomka, Filip Karbowy i Jakub Sinior. Po kontuzji doznanej w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała do gry gotowy jest już Rafał Grzelak i dziś po raz pierwszy od inauguracyjnej kolejki zasiądzie na ławce rezerwowych.
0' 13:20 Zagłębie po raz drugi w tym sezonie zmierzy się z zespołem, którego szkoleniowcem jest były trener naszego klubu. W trzeciej kolejce Zagłębie przegrało wyjazdowy mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, gdzie jako trener pracuje Piotr Mandrysz, a już za niespełna tydzień czeka nas trzecia taka konfrontacja - pojedziemy do Radomia na mecz z drużyną trenowaną przez Dariusza Banasika.
0' 13:10 Artur Derbin dziś po raz pierwszy w roli trenera poprowadzi swoją drużynę w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Już na ponad godzinę przed meczem były piłkarz i trener Zagłębia, dziś pracujący w klubie z Bełchatowa, wyszedł na murawę Stadionu Ludowego i przywitał się m.in z prezesem Marcinem Jaroszewskim.
0' 13:00 Już po raz piąty w tym sezonie witamy ze Stadionu Ludowego. Dziś zapraszamy na relację z meczu 8. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Bełchatów.
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em BełchatówKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Bełchatów Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Bełchatów pojawili się Artur Derbin oraz Radosław Mroczkowski. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GKS-em BełchatówZdjęcia z meczu z GKS-em Bełchatów Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów, zakończonego wynikiem remisowym 1-1. » Czytaj więcej
Remis i niesmakRemis i niesmak Zagłębie zremisowało 1:1 z GKS-em Bełchatów. Gola dla sosnowiczan zdobył Stanisław Biłeńkyj (84'), a w ostatniej akcji meczu sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za zagranie ręką gracza gości. » Czytaj więcej