2018-10-06, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Gdańsk
Lechia Gdańsk
Stroje: (4-5-1)
4:1(2:1)
1. Zlatan Alomerović 3. Joao Nunes 25. Michał Nalepa 26. Błażej Augustyn 22. Filip Mladenović 11. Konrad Michalak 35. Daniel Łukasik (80' 36. Tomasz Makowski) 6. Jarosław Kubicki 9. Patryk Lipski 17. Lukas Haraslin (84' 19. Karol Fila) 28. Flavio Paixao (73' 90. Artur Sobiech)   Rezerwowi: 12. Duszan Kuciak 5. Steven Vitoria 8. Michał Mak 27. Rafał Wolski   Trener: Piotr Stokowiec
1:0 - Patryk Lipski 8' 1:1 - Vamara Sanogo 23' 2:1 - Jarosław Kubicki 45+1' 3:1 - Flavio Paixao 50' (k.) 4:1 - Patryk Lipski 62'
58' Michał Nalepa 67' Arkadiusz Jędrych
23. Matko Perdijić 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 77. Konrad Wrzesiński (80' 72. Dejan Vokić) 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak (72' 9. Junior Torunarigha) 8. Szymon Pawłowski 42. Alexandre Cristovao (85' 28. Mello) 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 56. Adrian Czaplak 3. Adam Kokoszka 10. Callum Rzonca 24. Bartłomiej Babiarz   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), Michał Gajda (Łódź). Techniczny: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). VAR: Szymon Marciniak (Płock), Paweł Sokolnicki (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Daniel Stefański kończy drugą połowę meczu
90+3' Płaski strzał Tomasza Makowskiego z 25 metrów. Broni Matko Perdijić
90+1' Karol Fila po akcji lewą stroną zbiegł do środka i strzelił nad poprzeczką.
88' Po podaniu Karola Fili z lewej strony boiska z kilku metrów strzelał Konrad Michalak. Świetna parada Matko Perdijicia.
85' zmiana Mello wchodzi na boisko za Alexandre Cristovao
84' Sebastian Milewski w środku boiska sfaulował Daniela Łukasika.
83' zmiana Karol Fila zmienia Lukasa Haraslina.
82' Po podaniu Vamary Sanogo z prawej strony boiska z 5 metrów próbował strzelać Junior Torunarigha, ale został zablokowany.
80' zmiana Tomasz Makowski wchodzi za Daniela Łukasika, a w Zagłębiu Dejan Vokić za Konrada Wrzesińskiego
79' Vamara Sanogo faulował w ataku Joao Nunesa
78' Faul Sebastiana Milewskiego na Danielu Łukasiku w środku boiska.
76' Konrad Michalak ograł Alexandre Cristovao, ale nie zdołał przejść Arkadiusza Jędrycha.
73' zmiana Pierwsza zmiana w zespole Lechii. Artur Sobiech za Flavio Paixao.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Junior Torunarigha za Tomasza Nowaka.
70' Mateusz Cichocki wybił piłkę po dośrodkowaniu Joao Nunesa z prawego skrzydła.
68' Po dośrodkowaniu Jarosława Kubickiego z rzutu wolnego Błażej Augustyn wybiegł zza obrońców Zagłębia i strzelił niecelnie głową.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul na Flavio Paixao
66' Alexandre Cristovao ograł Jarosława Kubickiego i dograł z lewego skrzydła przed bramkę. Piłkę wybili obrońcy.
65' Po strzale Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłka odbija się od muru i przechodzi nad poprzeczką.
64' Vamara Sanogo faulowany 25 metrów przed bramką przez Michała Nalepę
62' gol - piłka nożna 4:1 Patryk Lipski zwiódł Arkadiusza Jędrycha i strzelił po ziemi prawą nogą zza pola karnego.
61' Konrad Michalak zwiódł Mateusza Cichockiego i próbował podawać do kolegi z zespołu, ale na drodze piłki stanął Żarko Udovicić
60' Alexandre Cristovao zagrał z lewej strony boiska w kierunku Konrada Wrzesińskiego, ale trochę za plecy.
59' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego głową strzelał Alexandre Cristovao. Piłkę łapie Zlatan Alomerović.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Nalepy za faul na Vamarze Sanogo.
56' Filip Mladenović bliski strzelenia bramki bezpośrednio z rogu.
55' Po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rogu gospodarze mają kolejny rzut rożny.
53' Alexandre Cristovao faulował w polu karnym Lechii
52' Konrad Wrzesiński faulowany przez Michała Nalepę w okolicach rogu boiska.
50' gol - po karnym 3:1 Flavio Paixao pewnie wykorzystał rzut karny.
49' Po faulu Arkadiusza Jędrycha na Lukasu Haraslinie sędzia dyktuje rzut karny.
47' Po wrzutce Żarko Udovicicia piłkę z pola karnego wybił Błażej Augustyn.
46' Tomasz Nowak faulowany przez Daniela Łukasika na 28. metrze
45+2' gwizdek Sędzia nie wznowił już gry po gry po drugim golu dla Lechii.
45+1' gol - piłka nożna 2:1 Co za końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Lechii. Lukas Haraslin zatańczył z piłką po lewej stronie pola karnego i zagrał na 6. metr do Jarosława Kubickiego, a ten umieścił piłkę w siatce bramki sosnowiczan.
44' Lukas Haraslin składał się do strzału w polu karnym, ale piłkę zdołał na róg wybić Szymon Pawłowski.
43' Alexandre Cristovao dostał piłkę w polu karnym od Vamary Sanogo. Strzelił i został zablokowany przez Błażeja Augustyna. Róg.
42' Sebastian Milewski faulowany przed własnym polem karnym.
41' Arkadiusz Jędrych wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Lukasa Haraslina.
38' Lukas Haraslin strzelał zza pola karnego. Piłka odbiła się rykoszetem od Arkadiusza Jędrycha i zmierzała do bramki, ale świetną interwencją popisał się Matko Perdijić.
38' Filip Mladenović po akcji lewą stroną boiska wyłożył piłkę na 16. metr do Jarosława Kubickiego, a ten uderzyl obok słupka
35' Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego i faul Michała Nalepy na Mateuszu Cichockim.
35' Po rajdzie Lukasa Haraslina piłkę na róg wybija Arkadiusz Jędrych.
33' Zbyt mocne dośrodkowanie Lukasa Haraslina z lewej strony boiska. Piłka wylatuje poza murawę.
25' Konrad Michalak dośrodkował z prawego skrzydła. Po nogach Żarko Udovicicia piłkę łapie Matko Perdijić, ale już poza kóncową linią boiska. Róg dla Lechii.
23' gol - piłka nożna 1:1 Szymon Pawłowski podał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który wyłożył piłkę przed bramkę do Vamary Sanogo, a Francuz strzałem z bliska pokonał bramkarza Lechii.
22' Na spalonym Szymon Pawłowski
21' Nieporozumienie między Lukasem Haraslinem a Filipem Mladenoviciem. Po podaniu piłka wychodzi poza boisko.
19' Szymon Pawłowski wdał się w drybling w polu karnym, jednak nie przyniosło to sytuacji strzeleckiej.
18' Po akcji lewą stroną boiska mamy pierwszy rzut rożny w meczu.
17' Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rogu nad bramką główkował Michał Nalepa.
16' Rajd Konrada Michalaka prawą stroną boiska. Podanie w pole karne i piłkę wybija na róg Żarko Udovicić
15' Po strzale Daniela Łukasika piłkę odbił Tomasz Nowak.
14' Rzut wolny pośredni dla Lechii po tym jak piłkę po podaniu od obrońcy złapał Matko Perdijić
12' Z narożnika boiska dośrodkował Filip Mladenović. Piłka trafiła do Patryka Lipskiego, który oddał niecelny strzał z pola karnego.
11' Niezbyt pewna interwencja głową Arkadiusza Jędrycha i Lechia ma rzut rożny.
8' gol - piłka nożna 1:0 Strzał Konrada Michalaka z pola karnego zablokowany przez rywala, ale przy dobitce Patryka Lipskiego Matko Perdijić nie miał już szans
6' Prosty błąd Alexandre Cristovao przy przyjęciu piłki i aut dla Lechii
5' Zarko Udovicić pod naciskiem Konrada Michalaka wybił piłkę na rzut rożny.
3' Niecelnie zza pola karnego strzelał Lukas Haraslin
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Lechia
0' 17:40 Sosnowiczanie od 3 sierpnia, a więc - jak nietrudno policzyć - od ponad 2 miesięcy, nie zaznali smaku zwycięstwa. W tym okresie nasz zespół w lidze zremisował 4 mecze i 3 razy schodził z boiska pokonany. Nie udało się przełamać także w meczu 1/32 finału Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz. Czy dziś dojdzie do przełamania w Gdańsku? Bardzo byśmy chcieli. Podopieczni Dariusza Dudka już przełamali w tym sezonie w Trójmieście serię wyjazdowych porażek i po przegranych w Lubinie, Poznaniu i Warszawie wywieźli jeden punkt z Gdyni. Czy w kolejną daleką podróż powrotną autostradą A1 piłkarze i kibice Zagłębia wrócą zadowoleni?
0' 17:30 W wyjściowym składzie Lechii Gdańsk znajdziemy jednego byłego zawodnika Zagłębia. Konrad Michalak, bo o nim mowa, po raz pierwszy zaprezentuje się kibicom na stadionie Lechii, W tym sezonie szybki skrzydłowy (przynajmniej taki był w Zagłębiu) zagrał dotychczas tylko w dwóch wyjazdowych spotkaniach drużyny z Gdańska. W meczowej osiemnastce nie znalazł się natomiast inny były Zagłębiak w kadrze Lechii, czyli Jakub Arak.
0' 17:20 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Cracovią. Na bramce zagra Matko Perdijić, który zastąpił pauzującego za czerwoną kartkę Dawida Kudłę. Na środku obrony w miejsce nieobecnego z powodu urazu Piotra Polczaka zagra Arkadiusz Jędrych.
0' 17:10 Zagłębie po raz pierwszy w historii zagra na pięknym gdańskim stadionie wybudowanym specjalnie na Euro 2012. Poprzedni mecz z Lechią rozegraliśmy na starym obiekcie przy Traugutta. Miało to miejsce we wrześniu 2006. Od tamtego czasu do województwa pomorskiego przyjeżdżaliśmy na starcia z Chojniczanką. Bytovią, Gryfem Wejherowo, Bałtykiem Gdynia, Arką Gdynia i dziś po 12,5 latach przerwy znowu dane nam było stawić się w stolicy Trójmiasta i całego województwa pomorskiego.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy z Energa Stadionu w Gdańsku i zapraszamy na relację na żywo z meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy miejscową Lechią a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu w GdańskuDruga galeria zdjęć z meczu w Gdańsku Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu pomiędzy Lechią Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec. Tym razem do obejrzenia są aż 153 fotografie » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z GdańskaGaleria zdjęć z Gdańska Zapraszamy na pierwszą porcję zdjęć z meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia aż 78 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu w GdańskuSkrót meczu w Gdańsku Na stronie Ekstraklasy można obejrzeć filmowy skrót z meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec. Zapraszamy do obejrzenia, choć dla fanów z Sosnowca nie jest to miły widok. » Czytaj więcej
Dariusz Dudek: Rozdajemy bramki na prawo i lewoDariusz Dudek: Rozdajemy bramki na prawo i lewo - Na pewno się nie poddajemy. Mamy dwa tygodnie przerwy. Musimy wszyscy wspólnie usiąść i porozmawiać. Potrzeba nam jakiegoś impulsu - powiedział po meczu w Gdańsku Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
W Lechii Lipski, w Zagłębiu siaraW Lechii Lipski, w Zagłębiu siara Zagłębie przegrało w Gdańsku z Lechią 1:4 i spadło na ostatnie miejsce w tabeli. Jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił Vamara Sanogo (23'). Dla Lechii trafiali Patryk Lipski (8' i 62'), Jarosław Kubicki (45+1') i Flavio Paixao (50' - karny) » Czytaj więcej