2018-09-01, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Gdynia
Stroje: żółty (4-5-1)
2:2(1:1)
Stroje: czarne (4-5-1)
1. Pavels Steinbors 33. Damian Zbozień 23. Luka Marić 6. Frederik Helstrup (77' 26. Adam Danch) 17. Adam Marciniak 44. Robert Sulewski (56' 11. Rafał Siemaszko) 90. Andrij Bohdanow 14. Michał Nalepa 22. Michał Janota 10. Luka Zarandia 92. Aleksandyr Kolew (65' 7. Maciej Jankowski)   Rezerwowi: 30. Kacper Krzepisz 19. Adrian Klimczak 31. Jan Łoś 35. Mateusz Młyński   Trener: Zbigniew Smółka
1:0 - Michał Janota 30' 1:1 - Vamara Sanogo 45+3' (k.) 2:1 - Luka Zarandia 66' 2:2 - Szymon Pawłowski 68'
19' Michał Janota 28' Luka Zarandia 33' Vamara Sanogo 45+2' Luka Marić 51' Piotr Polczak 56' Tomasz Nowak 90+1' Junior Torunarigha
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 16. Mateusz Cichocki 25. Piotr Polczak 66. Adam Banasiak 77. Konrad Wrzesiński 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak (70' 4. Arkadiusz Jędrych) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (81' 42. Alexandre Cristovao) 27. Vamara Sanogo (90' 9. Junior Torunarigha)  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 24. Bartłomiej Babiarz 72. Dejan Vokić   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce) - Marcin Lisowski (Warszawa), Michał Gajda (Łódź). Techniczny: Dawid Wiśniewski (Olsztyn), VAR: Bartosz Frankowski (Toruń), Łukasz Bednarek (Koszalin)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 37 sekundach gry sędzia Krzysztof Jakubik kończy drugą połowę meczu.
90+5' Fatalne podanie Juniora Torunarighi do Konrada Wrzesińskiego.
90_4' Michael Heinloth zatrzymał akcję Michała Janoty.
90+4' Piotr Polczak blokuje dośrodkowanie Luki Zarandii.
90+4' Szymon Pawłowski sfaulował Andrija Bohdanowa.
90+2' Długi rajd Michała Nalepy z piłką i fatalny strzał kapitana Arki.
90+2' Dośrodkowanie Adama Marciniaka z lewego skrzydła i za lekki strzał głową Luki Zarandii.
90+1' żóta kartka Kartka dla Juniora Torunarighi za faul na Michale Janocie.
90' +4
90' zmiana Junior Torunarigha zmienia Vamarę Sanogo.
89' Michał Janota faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
88' Michał Janota zagrał z prawej strony boiska w pole karne do Macieja Jankowskiego, który w dobrej sytuacji spudłował mierząc w długi róg.
88' Alexandre Cristovao prawą nogą z 20 metrów strzelił obok bramki.
86' Kontra Arki. Rozpędził się Luka Zarandia, ale faulował w ataku Michaela Heinlotha.
86' Obrońcy Arki wybili piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
85' Z prawej strony boiska podawał Konrad Wrzesiński. Vamara Sanogo przy strzale zablokowany przez Adama Dancha. Mamy rzut rożny.
84' Pavels Steinbors łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
84' Andrij Bohdanow sfaulował Sebastiana Milewskiego.
81' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Alexandre Cristovao za Žarko Udovičicia.
81' Szymon Pawłowski wrócił w pole karne Zagłębia i powstrzymał Michała Janotę.
80' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego piłkę głową podbija Maciej Jankowski, a potem futbolówkę łapie Pavels Steinbors.
79' Adam Marciniak faulował Konrada Wrzesińskiego.
79' Na spalonym Adam Marciniak.
78' Po strzale Andrija Bohdanowa piłkę paruje Dawid Kudła.
77' zmiana Stoper Arki opuszcza boisko przy pomocy fizjoterapeutów. W jego miejsce wchodzi Adam Danch.
75' W polu karnym Arki leży Frederik Helstrup. Sędzia przerwał grę.
74' Konrad Wrzesiński powstrzymany faulem przez Michała Janotę.
74' Adam Banasiak zatrzymany przez Michała Nalepę przed polem karnym Arki.
73' Po wejściu Arkadiusza Jędrycha Zagłębie gra trójką środkowych obrońców i dwójką wahadłowych. Tak to chyba wygląda.
72' Sebastian Milewski faulowany w środku boiska.
71' Vamara Sanogo wybija piłkę po wrzucie Adama Marciniaka z lewej strony boiska.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Tomasz Nowak opuszcza boisko, a do gry wchodzi Arkadiusz Jędrych.
68' gol - piłka nożna 2:2 Zagłębie także odpowiada świetną trójkową akcją. Žarko Udovičić z lewej strony w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który odegrał do tyłu, a Szymon Pawłowski zawinął prawą nogą i posłał piłkę do siatki.
66' gol - piłka nożna 2:1 Trójkowa akcja Macieja Jankowskiego, Michała Janoty i Luki Zarandii. Gruzin w sytuacji sam na sam strzelił lewą nogą obok Dawida Kudły.
65' zmiana Druga zmiana w Arce. Maciej Jankowski za Aleksandra Kolewa.
65' Tomasz Nowak faulowany przez Michała Nalepę.
64' Michał Nalepa zagrał w pole karne do Rafała Siemaszki. Mateusz Cichocki wybił piłkę po zagraniu gdyńskiego rezerwowego.
63' Dośrodkowanie Damiana Zbozienia z prawego skrzydła i pusty przelot Aleksandra Kolewa.
63' Luka Zarandia przymierzył lewą nogą z ponad 20 metrów. Broni Dawid Kudła.
62' Prostopadłe podanie Michała Nalepy do Luki Zarandii. Gruzin wpadł w pole karne i zagrał w ręce Dawida Kudły.
61' Rafał Siemaszko faulowany przez Michaela Heinlotha.
59' Michael Heinloth uprzedził Rafała Siemaszkę, ale potem źle zagrał piłkę. Na szczęście Andrij Bohdanow podał w aut.
59' Luka Zarandia zagrał w pole karne do Michała Janoty, któremu nie udało się minąć Piotra Polczaka.
57' Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego przez Arkę zakończone złym dośrodkowaniem Luki Zarandii.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Arce. Rafał Siemaszko za Roberta Sulewskiego.
56' żóta kartka Tomasz Nowak obejrzał żółtą kartkę za faul na Michale Nalepie.
55' Błąd Roberta Sulewskiego. Piłkę przejął Szymon Pawłowski i zagrał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który w sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z Pavelsem Steinborsem. Nie udało się także dobić piłki Žarko Udovičiciowi.
53' Kontra Zagłębia wyprowadzona przez Vamarę Sanogo.Z lewej strony pola karnego strzelał Konrad Wrzesiński. Za lekko, aby zaskoczyć Pavelsa Steinborsa.
52' Vamara Sanogo wybił piłkę po dośrodkowaniu Michała Janoty z rogu.
52' Michał Janota z rzutu wolnego trafił w stojącego w murze Sebastiana Milewskiego. Róg dla Arki.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Robercie Sulewskim.
50' Aleksandyr Kolew faulowany przez Mateusza Cichockiego.
49' Michał Janota zwiódł Szymona Pawłowskiego i uderzył niecelnie po ziemi z około 25 metrów.
48' Michael Heinloth wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Marciniaka.
47' Robert Sulewski stracił piłkę na rzecz Adama Banasiaka i zaraz sfaulował swojego byłego kolegę z klubu.
47' Frederik Helstrup wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Szymona Pawłowskiego.
47' Tomasz Nowak zagrał po koźle w pole karne w kierunku Vamary Sanogo. Piłkę wybił Michał Janota.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+4' gwizdek Sędzia już nie wznawiał gry po bramce dla Zagłębia.
45+3' gol - po karnym 1:1 Vamara Sanogo wyrównuje stan meczu strzałem z rzutu karnego.
45+2' żóta kartka Po wrzutce Žarko Udovičicia strzelał Konrad Wrzesiński, Piłka trafiła w rękę Lukę Maricia i sędzia dyktuje "jedenastkę".
45+2' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka piłkę wybijają gospodarze.
45+1' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski przygotował sobie piłkę do strzału z 18 metrów, ale jeden z rywali zdążył zablokować strzał. Mamy róg.
45' Na spalonym Konrad Wrzesiński.
45' doliczony czas +3
43' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia próbował strzelać Mateusz Cichocki. Posłał piłkę obok bramki i jeszcze przy okazji pokiereszował Andrija Bohdanowa.
43' Kolejny faul Michała Janoty. Tym razem na Sebastianie Milewskim.
42' Tomasz Nowak faulowany przez Michała Janotę.
41' Wymiana podań między Tomaszem Nowakiem i Konradem Wrzesińskim. Strzał naszego kapitana prawą nogą z około 20 metrów. Piłka mija gdyńską bramkę.
41' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z rogu i walka w powietrzu wygrana w polu karnym przez Arkowców.
40' Michael Heinloth blokowany przez Michała Janotę. Mamy rzut rożny.
38' Po dośrodkowaniu Michała Janoty z rogu nad bramką główkował Damian Zbozień.
37' Prostopadłe podanie do Aleksandra Kolewa po stracie Žarko Udovičicia. Bułgarski napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą. Nasz bramkarz skrócił kąt i wybił piłkę na róg.
37' Aleksandyr Kolew sfaulował w ataku Mateusza Cichockiego.
36' Vamara Sanogo faulował w ataku Lukę Maricia.
36' Michał Janota zagrał prostopadłą piłę w pole karne. Akcję przerwał Mateusz Cichocki.
33' żóta kartka Po rozegranym przez Zagłębie rogu gospodarze ruszają z kontrą. Przerywa ją faul Vamary Sanogo na Luce Zarandii. Żółta kartka dla naszego piłkarza.
32' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego. Blokowany Vamara Sanogo i mamy róg.
32' Czwarty wyjazdowy mecz Zagłębia w tym sezonie i po raz czwarty tracimy w nim pierwszą bramkę.
30' gol - piłka nożna 1:0 Michał Janota przymierzył lewą nogą z ponad 20 metrów. Piękny strzał i piłka wpada w okienko sosnowieckiej bramki.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Luki Zarandii za próbę wymuszenia rzutu karnego.
27' Michael Heinloth za krótko wybił piłkę z pola karnego. Przejął ją Michał Janota, ale zamiast strzelać, jeszcze szukał podania i Niemiec naprawił swój błąd.
27' W środku boiska Aleksandyr Kolew faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
27' Michael Heinloth wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła. Dobitka Michała Nalepy wysoko nad bramką.
24' Szymon Pawłowski rzucił piłkę za obrońców Arki. Dopadł do niej Žarko Udovičić, który próbował strzelić z ostrego kąta, ale nie trafił do bramki.
23' Žarko Udovičić w polu karnym Arki łatwo nawinął rywala i uderzył z około 12 metrów w długi róg. Niewiele brakowało.
22' Szansa na kontrę dla Zagłębia, ale nieporozumienie między Szymonem Pawłowskim i Konradem Wrzesińskim. Po podaniu Žarko Udovičicia ten pierwszy przepuścił piłkę między nogami, ale ten drugi się nie zorientował.
21' Prawą nogą z rzutu wolnego uderzył Andrij Bohdanow. Piłka przeszła obok bramki Dawida Kudły.
20' Luka Zarandia faulowany przez Sebastiana Milewskiego około 30 metrów od bramki Zagłębia.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Janoty za faul na Szymonie Pawłowskim.
19' Za mocne dośrodkowanie Damiana Zbozienia z prawego skrzydła.
18' Aleksandyr Kolew wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
17' Po podaniu Szymona Pawłowskiego Vamara Sanogo strzelił prawą nogą w krótki róg. Pavels Steinbors sparował futbolówkę na rzut rożny.
16' Po akcji prawą stroną Michael Heinloth podawał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który zdecydował się na non-look pass do tyłu, ale piłkę przejął Michał Nalepa.
15' Luka Zarandia faulował w ataku Michaela Heinlotha,
14' Szymon Pawłowski wyłożył piłkę w pole karne Konradowi Wrzesińskiemu, który przy próbie dogrania przed bramkę trafił w Frederika Helstrupa. Potem jeszcze piłka odbiła się od naszego pomocnika i wyszła poza boisko.
13' Andrij Bohdanow z 25 metrów strzelił w środek bramki. Broni Dawid Kudła.
13' Mateusz Cichocki jeszcze na połowie Arki faulował Aleksandra Kolewa.
12' Mateusz Cichocki wybił piłkę po wrzucie Adama Marciniaka.
12' Znowu aut dla Arki na wysokości naszego pola karnego.
11' Damian Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Vamara Sanogo był faulowany w powietrznym pojedynku.
10' Robert Sulewski zagrywał w pole karne do Aleksandra Kolewa, który od razu odgrywał do tyłu piętą, a piłkę na aut wybił Piotr Polczak.
9' Według oglądających mecz w telewizji, którzy widzieli powtórkę sytuacji z bramką dla Zagłębia podobno decyzja o nieuznaniu gola była kontroweersyjna.
7' Pierwszy raz w tym sezonie Zagłębie zyskało na interwencji VAR. Wcześniej dwa razy po konsultacji z VAR-em dyktowano przeciwko sosnowiczanom rzuty karne.
6' Sędzia Krzysztof Jakubik czekał około dwie minuty ze wznowieniem gry i po konsultacji z VAR-em nie uznał bramki. Na spalonym był przeszkadzający w interwencji Frederik Helstrup.
4' Wrzut z autu na wysokości pola karnego. Daleko zagrał Adam Marciniak. Piłka trafiła do Andrija Bohdanowa, który zagrał w pole bramkowe, a Dawid Kudła pechowo skierował piłkę do własnej siatki.
3' Już od początku meczu bardzo głośno na trybunach.
2' Tomasz Nowak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale Konrad Wrzesiński nie utrzymał równowagi i upadł.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Arka!
0' 15:27 Sędzia Krzysztof Jakubik wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach, a Arka w żółtych koszulkach i getrach oraz niebieskich spodenkach.
0' 15:25 Sporo ludzi będzie na dzisiejszym meczu w Gdyni. Wśród publiczności są też oczywiście fanatycy Zagłębia, których nie mogło tu być podczas poprzedniego meczu ze względu na nałożony przez PZPN zakaz. Zapowiada się na sporą liczbę w sektorze gości. Rano spod hali Dorjan wyjechały 4 duże autokary i jeszcze sporo aut osobowych.
0' 15:20 Na trybunie VIP pojawił się trener, który w sezonie 2015/2016 wprowadził Arkę do Ekstraklasy, ale w meczach z Zagłębiem zdobył tylko jeden punkt. Mowa oczywiście o Grzegorzu Nicińskim. Jest też spora ekipa VIP-ów z Sosnowca, na czele z prezesem Zagłębia Marcinem Jaroszewskim i honorowym prezesem Leszkiem Baczyńskim. Przypominamy, że transmisję z meczu można obejrzeć w Canal+ Sport. Mecz skomentują Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda. Ten pierwszy już po raz czwarty na pięć transmisji w C+ Sport ma okazję skomentować mecz sosnowiczan. Pracował już na stanowisku komentatorskim podczas meczów z Pogonią, Lechem i Legią.
0' 15:15 Głównym sędzią w dzisiejszym meczu jest Krzysztof Jakubik z Siedlec. Arbiter ten prowadził poprzednie spotkanie między Arką a Zagłębiem a stadionie w Gdyni. Wtedy nie wspierał go system VAR i dzięki temu uznana została bramka strzelona przez Michała Fidziukiewicza, która wyglądała na strzeloną po spalonym. Dzisiaj pod stadionem w Gdyni stoi biały Mercedes, w którym pracować będą Bartosz Frankowski i Łukasz Bednarek i bramki strzelone po spalonych już raczej nie będą uznane.
0' 15:10 Zagłębie Sosnowiec jest jedynym zespołem w Lotto Ekstraklasie, który jeszcze w tym sezonie nie zdobył punktu na wyjeździe. Nasz dotychczasowy dorobek to trzy porażki - po 1:2 w Lubinie i Warszawie oraz 0:4 w Poznaniu. Czy dziś wreszcie nie wrócimy z wyjazdu na tarczy? W sezonie 2007/2008 Zagłębie potrzebowało 14 prób, aby wywalczyć pierwszą wyjazdową zdobycz. Obyśmy nie musieli tak długo czekać w bieżących rozgrywkach. Arka Gdynia jeszcze jest bez zwycięstwa u siebie w tym sezonie. Gdynianie na stadionie przy Olimpijskiej przegrali z Jagiellonią Białystok i zremisowali z Górnikiem Zabrze.
0' 15:05 Wspomniany w poprzednim wpisie trener Zbigniew Smółka po raz czternasty w roli trenera zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec i na razie wygrał tylko jeden mecz - jesienią 2016, gdy prowadził Stal Mielec. Ponadto mierzył się z sosnowiczanami pracując w Polonii/Sparcie Świdnica, Czarnych Żagań, Jarocie Jarocin, MKS-ie Kluczbork i Zawiszy Bydgoszcz. Dziś po raz pierwszy Zbigniew Smółka stanie do starcia z Zagłębiem w Lotto Ekstraklasie. Podobnie jak Dariusz Dudek, trener Arki w tym sezonie po raz pierwszy ma okazję pracować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.
0' 14:55 Więcej zmian w składzie dokonał szkoleniowiec Arki Gdynia Zbigniew Smółka. W poprzedniej kolejce gdynianie przegrali 1:2 w Kielcach i z piłkarzy, którzy wówczas znaleźli się w pierwszym składzie dzisiaj w ogóle w meczowej osiemnastce nie ma Dawida Sołdeckiego, Nabila Aankoura i Gorana Cvijanovicia, a na ławce usiadł Rafał Siemaszko. W ich miejsce od pierwszej minuty zagrają natomiast Michał Nalepa, Andrij Bohdanow, Luka Zarandia i były piłkarz Zagłębia Robert Sulewski. Jego pożegnanie z Zagłębiem w trakcie rundy wiosennej nie należało do zbyt miłych i pewnie trener Arki liczy na to, że jego zawodnik będzie chciał coś sosnowieckiemu klubowi udowodnić. Przed meczem Robert Sulewski przywitał się z byłymi kolegami z drużyny i uciął sobie dłuższą pogawędkę z Žarko Udovičiciem.
0' 14:45 Dwóch zmian dokonał trener Dariusz Dudek w porównaniu do meczu ze Śląskiem Wrocław. Na ławkę rezerwowych powędrował Arkadiusz Jędrych, a po raz pierwszy w tym sezonie w pierwszej jedenastce znalazł się były gracz Arki Gdyni Mateusz Cichocki. Do wyjściowego składu powrócił także kapitan Tomasz Nowak, który zastąpił nieobecnego w Gdyni Calluma Rzoncę.
0' 14:35 Witamy ze stadionu przy Olimpijskiej w Gdyni i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Arką a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w GdyniZdjęcia z meczu w Gdyni Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy aż 80 fotografii. » Czytaj więcej
Zbigniew Smółka: Ciekawe widowiskoZbigniew Smółka: Ciekawe widowisko - W mojej ocenie ciekawy mecz i ciekawe widowisko do oglądania. Oba zespoły chciały prowadzić grę, chciały grać w piłkę i uważam, że to spotkanie stało na dobrym poziomie - powiedział szkoleniowiec Arki Zbigniew Smółka. » Czytaj więcej
Dariusz Dudek: Wolę 2:2 niż 0:0Dariusz Dudek: Wolę 2:2 niż 0:0 - Na pewno kibice w dzisiejszym spotkaniu się nie nudzili. Fajnie zagrać w ofensywie, strzelając 2-3 bramki, ale muszę pracować w defensywie, aby tych bramek nie tracić - powiedział po meczu Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Pierwsza wyjazdowa zdobyczPierwsza wyjazdowa zdobycz Zagłębie dwa razy przegrywało w Gdyni z Arką, ale dwa razy zdołało doprowadzić do wyrównania i zdobyło pierwszy punkt na wyjeździe. Gole dla sosnowiczan strzelili Vamara Sanogo (45+3' karny) i Szymon Pawłowski (68'). » Czytaj więcej