2018-04-22, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Suwałki
Wigry Suwałki
Stroje: białe
1:0(0:0)
Stroje: czerwone
30. Hieronim Zoch 22. Mateusz Spychała 3. Rafał Remisz 4. Mateusz Żyro 16. Artur Bogusz 23. Serhij Pyłypczuk 32. Robert Obst 10. Mateusz Radecki 8. Patryk Sokołowski 19. Mariusz Rybicki (90+1' 27. Piotr Kwaśniewski) 25. Damian Gąska (90+2' 17. Adrian Jurkowski)   Rezerwowi: 96. Damian Węglarz 11. Bartosz Olszewski 15. Jakub Świątek 34. Adrian Piekarski 89. Bartosz Gużewski   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Mateusz Radecki 79'
3' Callum Rzonca 8' Serhij Pyłypczuk 17' Mateusz Spychała 76' Alexandre Cristovao 89' Patryk Sokołowski
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 42. Alexandre Cristovao 21. Sebastian Milewski (84' 11. Patryk Mularczyk) 10. Callum Rzonca (71' 24. Bartłomiej Babiarz) 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 22. Žarko Udovičić 70. Nuno Malheiro 87. Konrad Kumor   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Marcin Adamski (Białystok), Radosław Wąsik (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry sędzia Jacek Małyszek zakończył drugą połowę meczu. Niestety, przegraliśmy w Suwałkach.
90+4' Daleki wrzut z autu w pole karne Wigier. Walka o piłkę i zdaniem sędziego Alexandre Cristovao faulował rywala.
90+2' zmiana Druga zmiana w Wigrach - Adrian Jurkowski za Damiana Gąskę.
90+1' zmiana Pierwsza zmiana w Wigrach - Piotr Kwaśniewski za Mariusza Rybickiego.
90+1' Z lewej strony boiska dośrodkował Tymoteusz Puchacz, a Arkadiusz Jędrych strzelił głową z 7 metrów obok bramki.
90' Rafał Remisz wybił piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
90' doliczony czas +3
90' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Nowak i kończy się tylko rogiem wywalczonym przez Alexandre Cristovao.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Sokołowskiego za faul na Adamie Banasiaku.
88' Hieronim Zoch interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego.
88' Mariusz Rybicki faulował Tomasza Nawotkę jeszcze na połowie Zagłębia.
87' Złe dośrodkowanie Tomasza Nowaka z prawego skrzydła.
86' Dośrodkowanie Mariusza Rybickiego z lewego skrzydła podbite przez Tomasza Nawotkę. Piłka w rękach Dawida Kudły.
85' Bartłomiej Babiarz sfaulował Serhija Pyłypczuka.
84' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Sebastiana Milewskiego.
84' Szybko rozegrany rzut wolny, ale Tymoteusz Puchacz nie opanował piłki przed boczną linią.
83' Robert Obst faulował Tomasza Nowaka.
83' Zagłębie po stracie bramki sprawia wrażenie lekko oszołomionego. Gra się na razie nie klei.
81' Po ponad dwóch minutach od straty bramki Zagłębie wznowiło grę.
80' Jakiegoś urazu przy interwencji nabawił się Dawid Kudła i teraz jest opatrywany przez masażystów.
79' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Gąska. Piłkę w powietrzu zagrał Serhij Pyłypczuk, a Mateusz Radecki z około metra z półobrotu wpakował futbolówkę do siatki.
78' Serhij Pyłypczuk faulowany około 30 metrów od naszej bramki.
77' Alexandre Cristovao nie zagra w meczu ze Stalą Mielec, bo zobaczył dziś czwartą żółtą kartkę w sezonie.
76' Na spalonym Mariusz Rybicki.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Alexandre Cristovao za niesportowe zachowanie.
75' 25 metrów przed suwalską bramką Bartłomiej Babiarz faulował Mateusza Spychałę.
74' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rogu.
74' Dawid Kudła złapał piłkę i spadł z nią już poza końcową linię boiska. Sędzia przyznał róg, a nasz bramkarz ma pretensje, sugerując, że w powietrzu był odpychany przez Mateusza Radeckiego.
73' Mateusz Spychała podawał do Damiana Gąski, który w polu karnym odegrał do Mariusza Rybickiego, a ten został zablokowany przez Mateusza Cichockiego.
72' Po wrzutce Artura Bogusza z lewej strony boiska głowa z około 7 metrów strzelał Serhij Pyłypczuk. Piłka spadła na górną część siatki.
71' zmiana Bartłomiej Babiarz wszedł na boisko za Calluma Rzoncę.
70' Strzał Calluma Rzoncy z 20 metrów obroniony przez Hieronima Zocha.
70' Defensywa Zagłębia wybija piłkę po centrze Mariusza Rybickiego z rogu.
69' Po rozegraniu rzutu rożnego z prawej strony pola karnego uderzał Serhij Pyłypczuk. Tym razem prawą nogą i znowu Dawid Kudła zmuszony do parady i wybicia piłki na róg.
68' Serhij Pyłypczuk huknął lewą nogą z około 25 metrów. Dawid Kudła rzucił się i wybił piłkę na rzut rożny.
68' Mateusz Spychała zagrywał w pole karne w kierunku Damiana Gąski. Akcję przerwał Callum Rzonca.
67' Alexandre Cristovao faulował w ataku Artura Bogusza.
67' Faul Mariusza Rybickiego na Tomaszu Nawotce.
65' Artur Bogusz uderzył po ziemi zza pola karnego. Dawid Kudła nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki. Był to pierwszy celny strzał Wigier w meczu.
65' Sebastian Milewski faulował Mariusza Rybickiego.
64' Na spalonym Vamara Sanogo.
64' Mariusz Rybicki dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę w polu bramkowym złapał Dawid Kudła.
63' Z ostrego kąta z pola karnego strzelał Mariusz Rybicki. Piłka odbiła się od Sebastiana Milewskiego i wyszła na róg.
62' Niecelny strzał Roberta Obsta z prawej strony boiska.
60' Rajd Mateusza Spychały prawą stroną boiska. Dośrodkowanie w pole karne i Damian Gąska z woleja z około 12 metrów strzelił nad poprzeczką.
59' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego i zbyt krótkim wybiciu piłki przez gospodarzy z 16 metrów strzelał Alexandre Cristovao, ale tylko trafił w jednego z graczy Wigier stojących w polu karnym.
58' Rafał Remisz sfaulował Vamarę Sanogo około 28 metrów od bramki.
57' Patryk Sokołowski z około 30 metrów strzelił nad bramką Zagłębia.
56' Dośrodkowanie Mariusza Rybickiego z lewej strony boiska zablokowane przez Tomasza Nawotkę.
55' Mateusz Spychała przedarł się prawym skrzydłem i dograł w pole karne do Damiana Gąski, który uderzył z pierwszej piłki i minimalnie spudłował. To najlepsza akcja Wigier w meczu.
55' Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów dośrodkował Damian Gąska. Pewnie piłkę łapie Dawid Kudła.
54' Alexandre Cristovao sfaulował Patryka Sokołowskiego przy próbie odebrania mu piłki.
53' Sebastian Milewski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a Vamara Sanogo mimo sprintu, dopadł do futbolówki już, gdy wyszła ona poza końcową linię.
51' Vamara Sanogo podawał w stronę biegnącego w pole karne Tomasza Nowaka i gdyby nie interwencja Mateusza Żyry nasz kapitan znalazłby się w sytuacji sam na sam z Hieronimem Zochem.
51' Vamara Sanogo podawał w pole karne do Alexandre Cristovao, który upadł po starciu z rywalem, ale nie mogło być mowy o faulu.
50' Z rogu zagrywał Adam Banasiak, a Arkadiusz Jędrych przegrał walkę w powietrzu z Mateuszem Radeckim.
49' Po rajdzie Tomasza Nawotki i zablokowanym strzale mamy rzut rożny.
48' Sebastian Milewski podał na prawo do Alexandre Cristovao, który zagrywa w pole karne w stronę Vamary Sanogo. Dwa razy dobrze interweniowali obrońcy Wigier. Najpierw nie pozwolili na strzał, a potem udaremnili próbę dobitki.
47' Akcja sosnowiczan lewą stroną. Tymoteusz Puchacz podał w pole karne do Adama Banasiaka, który uderzył po ziemi w krótki róg. Broni Hieronim Zoch, a w statystykach mamy drugi celny strzał.
46' gwizdek Zaczęła się druga odsłona meczu.
45' gwizdek Po 45 minutach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu w Suwałkach. Na razie bez bramek i z tylko jednym celnym strzałem w meczu. Szału nie ma.
44' Rafał Remisz podawał wzdłuż bocznej linii do Mateusza Spychały, ale piłka już opuściła boisko.
43' Tak przy okazji wieść z innych sportowych aren związana z Sosnowcem - rezerwy JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec wygrały dziś w Warszawie turniej o awans do I ligi koszykówki.
43' Mateusz Radecki faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
41' Wrzutka Adama Banasiaka z rogu i piłka w rękach Hieronima Zocha.
41' Callum Rzonca wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
39' Pierwszy celny strzał w meczu. Z około 25 metrów uderzał Tomasz Nowak. Broni Hieronim Zoch.
38' Artur Bogusz dośrodkował z lewej strony boiska. Piłka w rękach Dawida Kudły.
38' Na spalonym Vamara Sanogo.
37' Hieronim Zoch łapie piłkę w polu bramkowym po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego.
37' Robert Obst wybił na róg piłkę po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza.
36' Nieudane podanie Alexandre Cristovao w stronę Vamary Sanogo.
35' Ciekawa akcja Wigier. Lewą stronę w pole karne przedarł się Mateusz Radecki i odgrywał do znajdującego się na 12. metrze Serhija Pyłypczuka. Piłkę w porę wybił Mateusz Cichocki.
34' Walczący o piłkę na połowie Wigier Alexandre Cristovao sfaulował Mateusza Spychałę
34' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dośrodkowanie w pole karne i wybicie piłki przez Arkadiusza Jędrycha.
33' Serhij Pyłypczuk przerzucił piłkę na lewą stronę pola karnego, skąd strzelał Artur Bogusz. Trafił w Tomasza Nawotkę i jest róg.
33' Mateusz Cichocki uprzedził Serhija Pyłypczuka i zagrał głową z 25 metrów do Dawida Kudły.
31' Po podaniu Damiana Gąski z około 20 metrów strzelał Artur Bogusz. Na szczęście sporo nad bramką.
30' Serhij Pyłypczuk z 20. metra zagrał piłkę piętą do przodu w stronę Damiana Gąski, ale ten nie zdołał zabrać się z futbolówką.
29' Alexandre Cristovao faulował w ataku Damiana Gąskę.
29' Tomasz Nowak zagrał górą do wbiegającego lewą stroną w pole karne Vamary Sanogo, ale Francuz bardzo źle uderzył lewą nogą. Wysoko i daleko od bramki Wigier.
28' Prawą nogą z rzutu wolnego uderzył Tomasz Nowak. Piłka przeleciała około metr nad bramką.
27' Patryk Sokołowski sfaulował Tomasza Nowaka około 30 metrów od suwalskiej bramki.
26' W środku boiska Sebastiana Milewskiego faulował Mateusz Radecki.
25' Robert Obst próbował ruszyć z kontra po lewym skrzydle, ale został powstrzymany wślizgiem przez Arkadiusza Jędrycha.
25' Z rogu wrzucał Callum Rzonca, a futbolówkę z pola karnego wybił Robert Obst.
24' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawej strony boiska piłkę głową na róg wybił Mateusz Żyro.
22' Zbyt mocne dośrodkowanie Adama Banasiaka. Dokręcana piłka przelatuje nad polem bramkowym i wychodzi poza boisko.
22' Kontra sosnowiczan i Alexandre Cristovao wywalczył rzut rożny.
21' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rzutu wolnego.
21' Faul Sebastiana Milewskiego na Damianie Gąsce na 35. metrze.
19' Vamara Sanogo faulował w ataku Serhija Pyłypczuka.
18' Adam Banasiak po wymianie podań z Tomaszem Nowakiem zagrał piłkę z lewej strony pola karnego wszerz pola bramkowego, ale Vamara Sanogo nie zdołał dojść do piłki i zamknąć akcji strzałem.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Spychały za faul na Adamie Banasiaku.
16' Rzut wolny dla Wigier ze środka boiska. Wrzucał Patryk Sokołowski. Piłkę w polu karnym zagrał Rafał Remisz, a na przedpolu złapał ją Dawid Kudła.
15' Zagłębie zaatakowało prawą stroną, ale zabrakło zrozumienia między Alexandre Cristovao i Callumem Rzoncą.
15' Robert Obst zagrał na 20. metr w stronę Damiana Gąski. Tomasz Nawotka ubiegł gracza Wigier, a potem był przez niego faulowany.
14' Vamara Sanogo i Alexandre Cristovao domagają się przyznania rogu dla Zagłębia, ale zdaniem arbitra po podaniu Francuza, po którym piłka opuściła boisko, żaden z graczu Wigier nie zagrał futbolówki.
12' Faul Tomasza Nawotki na Mateuszu Radeckim.
11' Mateusz Radecki faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
10' Tomasz Nowak przepuścił przed polem karnym piłkę zagraną przez Alexandre Cristovao, ale jeden z rywali ubiegł Adama Banasiaka i nie pozwolił naszemu lewoskrzydłowemu na oddanie strzału.
9' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Nowak, ale w polu karnym nikt nie sięgnął piłki. Z piątki grę wznowi Hieronim Zoch
8' żóta kartka Żółta kartka dla Serhija Pyłypczuka za faul na Adamie Banasiaku.
7' Tym razem wrzucał Adam Banasiak, a Arkadiusz Jędrych przegrał walkę w powietrzu z Mateuszem Radeckim.
7' Po dośrodkowaniu Calluma Rzoncy z rogu zablokowany strzał Mateusza Cichockiego. Kolejny korner.
6' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka piłkę głową na róg wybił Mateusz Żyro.
5' Faul Serhija Pyłypczuka na Adamie Banasiaku z lewej strony boiska na wysokości 30. metra od bramki.
5' Na własnej połowie faulowany był Adam Banasiak.
5' Damian Gąska wrzucił z rzutu wolnego w pole karne, a sytuację wyjaśnił wykopem Vamara Sanogo
3' żóta kartka Callum Rzonca ukarany żółtą kartką za faul na Arturze Boguszu.
3' Zbyt mocne podanie Tymoteusza Puchacza wzdłuż bocznej linii boiska w stronę Tomasza Nowaka.
2' Sebastian Milewski faulowany przez Serhija Pyłypczuka.
1' W środku boiska faulował Adam Banasiak.
1' gwizdek Gramy! Zaczęły Wigry
0' 15:27 Sędziowska trójka pod kierownictwem Jacka Małyszka z Lublina wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Gospodarze zagrają dziś cali na biało, a Zagłębie w jednolitych czerwonych strojach. Duża część kibiców Zagłębia już weszła na sektor. Na płocie pojawiły się trzy płótna - szachownica, flaga Młodej Wiary a także jeden transparent z przesłaniem "PDW"
0' 15:25 Mecz w Suwałkach kończy 27. serię spotkań Nice I ligi. Jeśli Zagłębie po raz trzeci w historii wygra w Suwałkach, to przeskoczy w tabeli trzy drużyny - Wigry Suwałki, Chrobrego Głogów i Stal Mielec - i awansuje na czwartą pozycję (kluby z Mielca i Głogowa mają jednak jeszcze po jednym zaległym meczu do rozegrania).
0' 15:15 Po raz pierwszy w historii do Suwałk dotarła zorganizowana grupa kibiców Zagłębia. Dwa lata temu sosnowiczanom nie było dane tu przyjechać z powodu zakazu nałożonego za wydarzenia w Płocku, a przed rokiem nasi fanatycy musieli odcierpieć karę za wyjazdowy mecz w Zabrzu. Dziś fani Zagłębia będą dopingować piłkarzy, ale widoczności na boisko nie będą mieli zbyt dobrej. Sektor gości w Suwałkach jest tak umiejscowiony, że lepiej niż główną płytę widać z niego dwa boczne boiska oraz cmentarz. Przyjezdni fani mieliby o wiele lepszy widok na plac gry, gdyby zameldowali się na pobliskim polu campingowym.
0' 15:05 Żaden z zespołów nie powinien dziś mieć takich problemów, jak Olimpia Grudziądz we wczorajszym meczu z Chojniczanką Chojnice. Przypomnijmy, że klub z Grudziądza grał przez całą drugą połowę w dziesiątkę z powodu braku młodzieżowca. Jeden zszedł z boiska z kontuzją w 30. minucie, a drugi dotrwał tylko do końca pierwszej połowy. Kolejnego drużyna z Grudziądza już w składzie nie miała. Wigry dziś mają dwóch młodzieżowców w pierwszym składzie i pięciu na ławce, a Zagłębie trzech w pierwszej jedenastce i kolejnych dwóch wśród siódemki rezerwistów.
0' 14:55 W obu zespołach zabraknie dziś najlepszych strzelców. Wspomnieliśmy już o nieobecności Szymona Lewickiego (11 bramek) w meczowej kadrze Zagłębia, w Wigrach brakuje za to Patryka Klimali - autora 9 trafień dla suwalczan, w tym 4 w rundzie wiosennej. W porównania do poprzedniego meczu Wigier w pierwszej jedenastce brakuje także Piotra Kwaśniewskiego. Do wyjściowego składu wskoczyli w ich miejsce Robert Obst i Mateusz Spychała. Warto zauważyć, że wśród jedenastu zawodników drużyny z Suwałk nie ma żadnego nominalnego napastnika.
0' 14:45 Trener Dariusz Dudek wystawił dziś do gry taką samą jedenastkę, jaka rozpoczynała mecz z Chojniczanką Chojnice. Zresztą biorąc pod uwagę cztery ostatnie spotkania, w pierwszym składzie nastąpiła tylko jedna zmiana. Po meczu z Rakowem Częstochowa kontuzjowanego Martina Pribulę zastąpił Adam Banasiak. Dwie zmiany są za to wśród rezerwowych. Za cztery żółte kartki pauzuje Konrad Wrzesiński, a w Suwałkach nie ma również Szymona Lewickiego. Do meczowej osiemnastki powrócił Portugalczyk Nuno Malheiro, a po raz pierwszy w pierwszym zespole Zagłębia swoje miejsce znalazł Konrad Kumor.
0' 14:35 Witamy ze stadionu przy ulicy Zarzecze 26 w Suwałkach i zapraszamy na relację na żywo z meczu miejscowych Wigier z Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w SuwałkachZdjęcia z meczu w Suwałkach Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z meczu Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec, przegranego przez Zagłębie 0-1. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w SuwałkachKonferencja po meczu w Suwałkach Mieliśmy duże zapędy i chęci, żeby dzisiaj ograć zespół Wigier. Niestety, nie udało się - powiedział po meczu w Suwałkach Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Wigry - Zagłębie 1:0Wigry - Zagłębie 1:0 Zakończyła się seria zwycięstw Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali dziś w Suwałkach z Wigrami 0:1. Jedyną bramkę strzelił w 79. minucie Mateusz Radecki. » Czytaj więcej