2018-03-17, 14:00 Miejsce rozgrywania meczu: Niepołomice
1:1(0:0)
Stroje: czarne
12. Marcin Staniszewski 18. Damian Lepiarz 3. Michał Czarny 23. Piotr Stawarczyk 4. Patryk Fryc 14. Dawid Ryndak (67' 8. Longinus Uwakwe) 11. Marcin Stefanik 5. Konrad Stępień 10. Maciej Domański 9. Krzysztof Drzazga 19. Marcin Orłowski (86' 20. Dawid Nowak)   Rezerwowi: 99. Miłosz Mleczko 15. Rafał Mikulec 17. Bartosz Żurek 25. Krzysztof Szewczyk 27. Mateusz Bartków   Trener: Tomasz Tułacz
1:0 - Krzysztof Drzazga 63' 1:1 - Vamara Sanogo 82'
84' Bartłomiej Babiarz 87' Patryk Fryc
1. Dawid Kudła 70. Nuno Malheiro 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 7. Tomasz Nawotka (71' 19. Martin Pribula) 21. Sebastian Milewski 24. Bartłomiej Babiarz 11. Patryk Mularczyk (61' 27. Vamara Sanogo) 77. Konrad Wrzesiński 42. Alexandre Cristovao   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. Tomasz Nowak 10. Callum Rzonca 22. Žarko Udovičić 25. Igor Krzykowski   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Mariusz Korpalski (Toruń) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu!
90+3' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego defensywa Puszczy wybija piłkę poza pole karne. Sebastian Milewski próbuje ponowić akcję, ale futbolówka ląduje u Marcina Staniszewskiego.
90+2' Konrad Wrzesiński zagrał w pole karne, a jeden z graczy Puszczy mógł zaskoczyć swojego bramkarza. Mamy rzut rożny.
90+1' Martin Pribula znalazł się w dogodnej sytuacji. Biegł z piłką w stronę bramki, ale został zablokowany przez rywala.
90+1' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego we własnym polu karnym faulowany był Sebastian Milewski
90' Vamara Sanogo wybił piłkę na rzut rożny dla Puszczy.
88' Tymoteusz Puchacz wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne. O piłkę walczyli Arkadiusz Jędrych i Michał Czarny.
87' żóta kartka Konrad Wrzesiński faulowany przez Patryka Fryca tuż przed narożnikiem pola karnego. Żółta kartka dla obrońcy Puszczy.
86' zmiana Druga zmiana w Puszczy. Dawid Nowak za Marcina Orłowskiego.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za faul. Sędzia najpierw zastosował prawo korzyści, a potem pokazał kartkę.
84' Mateusz Cichocki popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, zagrał pod nogi rywala, ale jeszcze zdążył naprawić swoją pomyłkę.
84' Dawid Kudła złapał piłkę po zagraniu Krzysztofa Drzazgi.
82' gol - piłka nożna 1:1 Alexandre Cristovao ruszył prawą stronę i zagrał na lewą stronę pola karnego, gdzie był Martin Pribula, który oddał strzał. Odbita od gracza Puszczy piłka spadła na głowę Vamary Sanogo, a ten strzałem z bliska zdobył wyrównującą bramkę.
80' Po strzale Michała Czarnego piłka przeszła obok bramki.
80' Pozostało nam już 10 minut na odrobienie strat. Czy damy radę?
80' Dawid Kudła przy wznowieniu gry zagrał w aut.
79' Wrzut z autu w pole karne Zagłębia. Nad bramką główkował Marcin Stefanik.
79' Strzał Macieja Domańskiego zablokowany przez graczy Zagłębia.
77' Longinus Uwakwe niecelnie strzelił zza pola karnego.
75' Dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego z prawej strony boiska nie znalazło adresata w polu karnym.
74' Kontra Puszczy. Marcin Stefanik i Maciej Domański rozprowadzili piłkę, a akcję powstrzyma wracający w pole karne Bartłomiej Babiarz.
74' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rzutu rożnego piłkę wybił Longinus Uwakwe.
74' Róg dla Zagłębia.
73' Krzysztof Drzazga mógł skorzystać z prezentu od obrońców Zagłębia, ale oddał strzał głową z 16 metrów prosto w ręce Dawida Kudły.
72' Zagłębie naciera na Puszczę. Po podaniu Martina Pribuli Vamara Sanogo bardzo niecelnie strzelił z pola karnego.
71' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Martin Pribula wchodzi za Tomasza Nawotkę.
70' Dwójkowa akcja Konrada Wrzesińskiego i Alexandra Cristovao. Po zagraniu Angolczyka piłka przeszła wzdłuż linii pola bramkowego, ale nikt jej nie dobił do siatki.
69' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza piłkę wybił Longinus Uwakwe.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Puszczy. Longinus Uwakwe zmienia Dawida Ryndaka.
66' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza Arkadiusz Jędrych próbował strzału przewrotką. Bez powodzenia.
64' W dwóch poprzednich meczach wyjazdowych Zagłębie nie straciło gola i wygrało zarówno w Grudziądzu, jak i w Siedlcach. Teraz będzie o zwycięstwo o wiele trudniej.
63' gol - piłka nożna 1:0 Sosnowiczanie stracili piłkę w środku pola. Maciej Domański wypuścił Krzysztofa Drzazgę, który ruszył w stronę bramki Zagłębia i strzałem w prawy róg pokonał Dawida Kudłę.
62' Rzut wolny dla Zagłębia z około 40 metrów. Defensywa Puszczy radzi sobie z dośrodkowaniem sosnowiczan.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębia. Vamara Sanogo wchodzi za Patryka Mularczyka.
60' Krzysztof Drzazga z około 17 metrów strzelił nad bramką.
59' Marcin Orłowski po wybiciu piłki przez bramkarza zgrywał głową do Krzysztofa Drzazgi, a ten uderzył z lewej strony pola karnego. Broni Dawid Kudła.
58' Krótkie rozegranie rogu. Dośrodkowanie Dawida Ryndaka i nad bramką główkował Konrad Stępień.
58' Kontra Puszczy. Maciej Domański podawał do Marcina Orłowskiego. Po jego strzale piłka odbiła się od Arkadiusza Jędrycha i wyszła na róg.
57' Dawid Kudła złapał piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska przez Dawida Ryndaka.
57' Na spalonym jeden z sosnowiczan.
56' Po akcji lewą stroną boiska Konrad Wrzesiński podawał do Patryka Mularczyka. Piłkę wybili gracze Puszczy.
56' Trwa walka w środku boiska.
53' Z narożnika pola karnego strzelał Konrad Stępień. Uderzył wprost w bramkarza Zagłębia.
53' Po aucie dla Puszczy z prawej strony boiska piłka trafiła w pole karne Zagłębia, ale sytuację wyjaśnił Dawid Kudła.
51' Akcja gospodarzy lewą stroną boiska. Dośrodkowanie i piłka trafia w ręce Dawida Kudły.
51' Piłka znalazła się w bramce Puszczy. Strzelał Konrad Wrzesiński, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego.
50' Tymoteusz Puchacz faulowany przez Dawida Ryndaka.
48' Z rzutu wolnego grę wznowił Bartłomiej Babiarz, ale gospodarze szybko odebrali piłkę.
48' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Sebastianie Milewskim.
46' Na boisko wbiegli fizjoterapeuci Zagłębia, którzy udzielają pomocy jednemu z zawodników naszego zespołu.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Sędzia Mariusz Korpalski zakończył pierwszą połowę, choć zegar na stadionie pokazywał dopiero 32. minutę.
45+1' Po podaniu Tymoteusza Puchacza kiksuje Konrad Wrzesiński
44' Zbyt wysoko dośrodkowana piłka z rzutu wolnego przez Bartłomieja Babiarza.
44' Po faulu na Sebastianie Milewskim mamy rzut wolny z prawej strony na połowie Puszczy.
42' Dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza z około 40 metrów. Obrońca Puszczy wybił piłkę głową poza pole karne, a Patryk Mularczyk oddał strzał nad bramką.
42' Z utęsknieniem czekamy na przerwę, bo mecz jest tak słaby, że nie ma czego oglądać.
41' Krzysztof Drzazga podał do Konrada Stępnia, który dośrodkował w pole karne, ale gracze Zagłębia wybili piłkę.
38' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rzutu rożnego piłka wybita poza pole karne. Ponownie dośrodkowywał Tomasz Nawotka. Piłkę złapał Marcin Staniszewski.
38' Sosnowiczanie wywalczyli drugi rzut rożny w meczu.
37' Alexandre Cristovao zza pola karnego strzelił obok bramki.
36' Wybita poza boisko piłka trafiła w dach Skody.
34' Marcin Stefanik próbował wstrzelić piłkę w pole karne, ale mógł się przy tym nabawić urazu na ośnieżonej murawie.
33' Szybkie rozegranie rzutu wolnego z około 35 metrów przez Zagłębie. Dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza zablokowane.
31' Po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego na dalszy słupek, próbował uderzać Piotr Stawarczyk, ale sędzia uznał, że piłka już była poza końcową linią boiska.
31' Gospodarze wywalczyli drugi rzut rożny.
29' Sebastian Milewski z około 30 metrów strzelił nad bramką. Podawał Tymoteusz Puchacz.
28' Po błędzie Arkadiusza Jędrycha Krzysztof Drzazga strzelił nad bramką z około 13 metrów.
27' Arkadiusz Jędrych zdjął rękawiczki i wiąże buta. Piszemy o tym z braku innych godnych wspomnienia sytuacji.
24' Po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z rzutu rożnego głową strzelał Michał Czarny, ale faulował Tomasza Nawotkę.
23' Dawid Ryndak przedarł się prawą stroną boiska i wywalczył pierwszy rzut rożny dla swojego zespołu.
22' Patryk Mularczyk podał do Konrad Wrzesińskiego, a ten zagrał w pole karne do Alexandre Cristovao. Niestety, gracz z Angoli nie trafił w bramkę.
21' Konrad Wrzesiński na spalonym.
21' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gracze Puszczy wybijają piłkę na aut.
20' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza Piotr Stawarczyk wybił piłkę na pierwszy rzut rożny.
19' Piotr Stawarczyk sfaulował Bartłomieja Babiarza i teraz rzut wolny dla sosnowiczan.
19' Pierwszy strzał z rzutu wolnego zablokowany, a drugi niecelny.
18' Na 30. metrze Patryk Mularczyk sfaulował Macieja Domańskiego.
18' Zegar w Niepołomicach nie nadąża za meczem. Za nami 18 minut gry, a zegar wskazuje 13.
17' Kontra Zagłębia lewą stroną boiska. Konrad Wrzesiński zbiegł do środka i został zablokowany przy próbie strzału. Piłkę przejął Sebastian Milewski i uderzył obok bramki.
15' Po wrzutce Damiana Lepiarza na spalonym Krzysztof Drzazga.
15' Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia. W zamieszaniu blokowane strzały graczy z Niepołomic.
13' Pierwszy faul sosnowiczan. Sebastian Milewski nieprzepisowo powstrzymywał Konrada Stępnia.
11' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rzutu wolnego na piłkę czaili się Alexandre Cristovao i Mateusz Cichocki, ale nikomu z nich nie udało się wykończyć akcji.
11' Faul na Tomasza Nawotce i rzut wolny dla Zagłębia.
11' Kibice Zagłębia tańczą "labada"
10' Po wybiciu piłki na aut czujni musieli być kamerzyści filmujący mecz.
9' Kontra Zagłębia lewą stroną. W natarciu Konrad Wrzesiński. Piłkę w polu karnym przejął Patryk Mularczyk, ale od razu został powstrzymany przez gospodarzy wybiciem na aut.
8' Aut dla Puszczy na wysokości pola karnego Zagłębia. Gracze z Sosnowca od razu wyjaśniają sytuację.
7' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego z lewej strony boiska piłkę złapał Marcin Staniszewski.
6' Po podaniu Nuno Malheiro akcji skrzydłem próbował Konrad Wrzesiński, ale defensywa Puszczy była na posterunku.
6' Pierwszy faul gospodarzy. Daleko od bramki, na połowie Zagłębia.
5' Dawid Ryndak na spalonym przy próbie strzału na bramkę Zagłębia
4' Sektor gości wypełnił się po brzegi kibicami Zagłębia. Po raz drugi w tej rundzie mróz nie przeszkodził fanatykom sosnowiczan na wyjazd liczną ekipą na mecz.
3' Kontra Zagłębia lewą stroną boiska. Dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza, brak wykończenia i grę rozpocznie bramkarz Puszczy.
2' Po wrzucie z autu i próbie strzału w wykonaniu gospodarzy piłkę łapie Dawid Kudła.
2' Kibice Zagłębia zaznaczyli swoją obecność śpiewem "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać".
1' W pierwszej minucie zaatakowała Puszcza, ale skończyło się tylko na trzech wrzutach z autu.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Puszcza.
0' 13:59 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Gospodarze grają na niebiesko, a Zagłębie trzeci mecz z rzędu tej wiosny gra w czarnych strojach. Pod nieobecność Tomasza Nowaka kapitanem sosnowiczan jest Dawid Kudła.
0' 13:55 Stadion Puszczy mieści się na ulicy Kusocińskiego 2 (w skrócie K2). Temperatura powietrza w Niepołomicach wynosi około -5 stopni, a wiatr sprawia, że odczuwalna jest sporo niższa. Można więc zaryzykować tezę, że Zagłębie dziś będzie próbowało zdobyć K2 zimą. Tego prawdziwego, w Karakorum, jeszcze nikomu się nie udało.
0' 13:45 Istniały obawy, czy z powodu powrotu zimy uda się rozegrać mecz w Niepołomicach. Gospodarze czynili wszelkie starania, aby spotkania nie trzeba było odwołać. Da się grać, ale szału nie ma. Murawa jest pokryta śniegiem. Oczyszczono tylko fragmenty boiska przy wszystkich liniach po to, aby dało się wymalować linię kolorową farbą.
0' 13:40 Po porażce z Miedzią Legnica Dariusz Dudek postanowić dosyć poważnie przemeblować skład. N ławce usiedli Tomasz Nowak i Callum Rzonca, a Robert Sulewski i Rafał Makowski znaleźli się poza meczową kadrą. Nie ma również Szymona Lewickiego, który pauzuje za cztery żółte kartki. Do pierwszego składu powrócili za to Arkadiusz Jędrych, Tomasz Nawotka, Nuno Malheiro, Patryk Mularczyk i Alexandre Cristovao.
0' 13:30. Powoli sektor gości wypełnia się fanatykami sosnowieckiego Zagłębia!
0' 13:20. Witamy ze stadionu w Niepołomicach!
ZSTV: Doping Zagłębiaków w NiepołomicachZSTV: Doping Zagłębiaków w Niepołomicach Prezentujemy film z dopingiem 330-osobowej grupy kibiców Zagłębia Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Puszczą w Niepołomicach. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PuszcząZdjęcia z meczu z Puszczą Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Puszczą Niepołomice zakończonego wynikiem remisowym 1-1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w NiepołomicachKonferencja prasowa po meczu w Niepołomicach Obaj trenerzy uznali na konferencji, że remis był sprawiedliwy. Szkoleniowcy byli również zgodni w ocenie warunków, w jakich przyszło rywalizować piłkarzom. » Czytaj więcej
Z Puszczą na remisZ Puszczą na remis Zagłębie Sosnowiec zremisowało 1:1 w wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice. Gospodarze prowadzili od 63. minucie po golu Krzysztofa Drzazgi. Wyrównał w 82. minucie Vamara Sanogo. » Czytaj więcej