2017-07-29, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Olimpia Grudziądz
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Dawid Kudła 77. Konrad Wrzesiński 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić (65' 42. Alexandre Cristóvão) 66. Adam Banasiak (75' 94. Robert Sulewski) 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 7. Tomasz Nawotka (68' 70. Nuno Malheiro) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 18. Arkadiusz Najemski 25. Igor Krzykowski    Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Marcin Woźniak 85'
17' Sebastian Milewski 28' Marcin Woźniak 38' Wojciech Łuczak 48' Tomasz Nowak 69' Kamil Kurowski
słupki i poprzeczki 0
1. Wojciech Małecki 28. Michael Olczyk 4. Miha Goropevsek 24. Matic Zitko 27. Marcin Woźniak 7. Damian Michalik 10. Robert Janicki (78' 11. Wołodymyr Kowal) 8. Kamil Kurowski 20. Daniel Feruga (90+2' 33. Tomasz Wełna) 9. Marcin Kaczmarek 26. Ville Salmikivi (61' 17. Eusebio Bancessi)  Rezerwowi: 23. Patryk Królczyk 6. Maciej Wolski 21. Jakub Wawszczyk 25. Damian Ciechanowski    Trener: Jacek Paszulewicz
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Marcin Sadowski (Toruń), Adam Karasewicz (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Przegrywamy z Olimpią.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Olimpii - Tomasz Wełna za Daniela Ferugę.
90+1' doliczony czas +3
90+1' Marcin Kaczmarek zakręcił Konradem Wrzesińskim i podał przed bramkę, ale tam z futbolówką minął się Wołodymyr Kowal.
89' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłkę podbił Arkadiusz Jędrych i trafiła ona w ręce Wojciecha Małeckiego, który jeszcze zderzył się z Mihą Goropevsekiem.
88' Michael Olczyk odepchnął Wojciecha Łuczaka.
86' Z narożnika boiska wrzucał Tomasz Nowak, ale nie udało się zakończyć akcji strzałem.
86' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego piłkę na róg wybił Marcin Woźniak.
85' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi z rzutu rożnego piłkę głową do bramki wpakował Marcin Woźniak.
84' Dośrodkowanie Daniela Ferugi z rzutu wolnego i odbita od muru piłka wychodzi na rzut rożny.
83' Wojciech Łuczak sfaulował Mihę Goropevseka na 35. metrze przed bramką Zagłębia.
82' Wołodymyr Kowal strzelił z woleja z 16 metrów po podaniu Marcina Kaczmarka. Dawid Kudła odprowadził piłkę wzrokiem. Niewiele brakowało do trafienia.
81' Nieudana próba podania piłki przez Tomasza Nowaka w pole karne do Roberta Sulewskiego.
79' Daniel Feruga faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
78' zmiana Druga zmiana w grudziądzkim zespole. Wołodymyr Kowal zmienia Roberta Janickiego.
76' Marcin Kaczmarek strzelał z 14 metrów. Po lekkim rykoszecie piłka wpadła w ręce Dawida Kudły.
75' Sebastian Milewski odebrał piłkę Danielowi Ferudze przed polem karnym Zagłębia.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Adam Banasiak zrobił miejsce dla Roberta Sulewskiego.
74' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z lewego skrzydła. Matic Zitko zapobiegł przejęciu piłki przez Alexandre Cristóvão
73' Adam Banasiak faulowany przez Damiana Michalika.
72' Płaski strzał Damiana Michalika zza pola karnego. Broni Dawid Kudła.
72' Sebastian Milewski przerwał akcję Eusebio Bancessiego w polu karnym sosnowiczan.
70' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę po dośrodkowaniu Eusebio Bancessiego z prawego skrzydła.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Kurowskiego za faul na Konradzie Wrzesińskim.
69' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka Wojciech Małecki uprzedził Alexandra Cristóvão
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Nuno Malheiro za Tomasza Nawotkę.
66' Tomasz Nawotka gra teraz na lewej obronie, a Wojciech Łuczak przeszedł na prawą stronę pomocy.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Alexandre Cristovao za Žarko Udovičicia.
65' Błąd Mihy Goropevseka, który zagrał piłkę głową do Wojciecha Łuczaka, a ten huknął z pierwszej piłki wysoko nad bramką. Szkoda, że nie spojrzał w pole karne i nie wypatrzył Szymona Lewickiego.
64' Daniel Feruga zagrał dochodzącą piłkę z rzutu rożnego, a Dawid Kudła wybił piłkę ręką na aut.
64' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę na rzut rożny.
61' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną odegrał w pole karne piłkę do Adama Banasiaka, a ten strzelił z pierwszej piłki. Dobrze przed bramką interweniował Wojciech Małecki.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii. Zszedł Ville Salmikivi, a wszedł Eusebio Bancessi.
60' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła odbita przez obrońcę Olimpii piłka spadła pod nogi Adama Banasiaka, a ten strzelił niecelnie po ziemi z prawej strony pola karnego
59' Po podaniu Sebastiana Milewskiego na prawe skrzydło Konrad Wrzesiński zdecydowanie przesadził z siłą dośrodkowania.
57' Na połowie Olimpii Adam Banasiak sfaulował Daniela Ferugę.
56' Wojciech Łuczak wdarł się prawą stroną w pole karne i podawał wzdłuż linii pola bramkowego do Szymona Lewickiego. Akcję przerwała interwencja Mihy Goropevseka.
55' Prawą nogą z około 20 metrów przymierzył Damian Michalik, Dawid Kudła złapał piłkę zmierzającą w długi róg.
53' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu i krótkim piąstkowaniu Wojciecha Małeckiego piłka trafia do Tomasza Nowaka, który przebiegł dobre kilkanaście metrów, aby znaleźć sytuację do oddania strzału, jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką.
52' Marcin Woźniak wybił piłkę głową na rzut rożny.
52' Po strzale Wojciecha Łuczaka z około 30 metrów piłka trafia w stopera Olimpii interweniującego na 16. metrze
51' Strzał Damiana Michalika zablokowany przez Konrada Wrzesińskiego na skraju pola karnego.
51' Robert Janicki wybił piłkę na aut, bo zobaczył, że na boisku leży Arkadiusz Jędrych.
50' Kontra sosnowiczan. Adam Banasiak na lewo do Žarko Udovičić, a po dośrodkowaniu Serba piłkę z pola karnego wybił Matic Zitko.
49' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Marcina Woźniaka.
48' żóta kartka Ville Salmikivi faulowany w środku boiska przez Adama Banasiaka, a żółtą kartkę za protesty obejrzał Tomasz Nowak.
48' Poza końcową linią opatrywany jest Miha Goropevsek.
47' Kibice z Grudziądza zgromadzeni w sektorze gości skandowali nazwisko swojego byłego piłkarza grającego obecnie w Zagłębiu - Adama Banasiaka.
46' Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi piłka wychodzi poza boisko.
46' Faul Sebastiana Milewskiego na Danielu Ferudze z boku boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Statystyki pierwszej połowy - strzały 8:5, strzały celne 3:1, rogi 4:2, faule 11:14,
45' doliczony czas +1
45' Najgorszy dotychczas strzał Adama Banasiaka. Płasko i niecelnie z około 20 metrów.
45' Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak zagrał na lewo do Žarko Udovičicia, a ten będąc w polu karnym strzelił z pierwszej piłki. Broni Wojciech Małecki.
43' Za mocna prostopadła piłka rzucona przez Tomasza Nowaka w kierunku Wojciecha Łuczaka.
43' Robert Janicki z rzutu wolnego zagrał na lewą stronę do Marcina Kaczmarka, który zbyt mocno dośrodkował w pole karne.
42' Faul Konrada Wrzesińskiego na Marcinie Kaczmarku.
41' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka piłka mija wszystkich graczy zgromadzonych pod bramką. Dobiega do niej Wojciech Łuczak, wykłada Tomaszowi Nowakowi, a ten uderza nad poprzeczką z 25 metrów.
40' Płaski strzał Adama Banasiaka zza pola karnego. Piłka trafia w nogę Mihy Goropevseka i wychodzi na róg.
39' Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi piłkę z pola karnego wybija Žarko Udovičić. Akcję kończy niezbyt mocny strzał Kamila Kurowskiego z 20 metrów. Dawid Kudła złapał piłkę, choć wydawało się, że i tak piłka minęłaby bramkę.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Marcinie Kaczmarku.
37' Prostopadłe podanie Tomasza Nawotki w stronę Adama Banasiaka przechwycone przez obronę Olimpii.
35' Kiksostrzał Kamila Kurowskiego.
35' Po strzale Damiana Michalika z około 30 metrów piłka trafia w głowę Arkadiusza Jędrycha.
35' Daniel Feruga zagrywa w pole karne, a piłkę wybija Tomasz Nowak.
34' Akcja Olimpii przerwana faulem na Robercie Janickim.
33' Sebastian Milewski upada w polu karnym w starciu z Maticiem Zitko. Gwizek arbitra milczy.
33' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka Wojciech Małecki piąstkuje piłkę na aut.
32' Faul Damiana Michalika na Žarko Udovičiciu z boku boiska.
31' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z rogu. Nikt nie zdołał uderzyć piłki głową. Futbolówka trafiła na skraj "szesnastki" do Tomasza Nawotki, któremu nie udała się próba dryblingu.
30' Zagłębie wywalczył trzeci rzut rożny.
29' Konrad Wrzesiński dośrodkował po akcji prawą stroną. Trochę nie w tempo do Szymona Lewickiego.
29' Kolejna próba Adama Banasiaka. Lewą nogą z około 25 metrów nad poprzeczką.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Woźniaka z faul na Tomaszu Nawotce.
27' Dawid Kudła piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z lewego skrzydła.
26' Arkadiusz Jędrych wybija piłkę z pola karnego Zagłębia po akcji gości prawą stroną boiska.
24' Zza pola karnego strzelał Robert Janicki. Piłka poszybowała nad bramką Dawida Kudły.
24' Miękka wrzutka Tomasza Nowaka z rzutu wolnego i spokojna interwencja głową Mihy Goropevseka.
23' Michael Olczyk sfaulował Mateusza Cichockiego tuż za narożnikiem pola karnego.
23' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z rzutu wolnego i defensywa Olimpii oddala zagrożenie.
22' Matic Zitko sfaulował Wojciecha Łuczaka na 35. metrze.
21' Szymon Lewicki w powietrznej walce sfaulował Mihę Goropevseka.
19' Žarko Udovičić interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z lewego skrzydła.
17' żóta kartka Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybija Miha Goropevsek, a akcję Olimpii przerywa faul Sebastiana Milewskiego na Villem Salmikivin, Sędzia pokazuje naszemu młodzieżowcowi żółtą kartkę.
16' Wydawało się, że Zagłębie źle rozegrało rzut rożny. Krótkie podanie Adama Banasiaka do Wojciecha Łuczaka i odegranie powrotne nieco za plecy. Adam Banasiak zdołał jednak opanować piłkę i wrzucić na dalszy słupek, a po strzale Tomasza Nowaka jest kolejny korner.
16' Piłkę na połowie Olimpii przejął Sebastian Milewski i zagrał do Adama Banasiaka, który zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, ale na róg zdołał ją wybić Wojciech Małecki.
15' Z narożnika boiska dośrodkował Daniel Feruga, a w polu karnym sosnowiczan faulował Miha Goropevsek.
14' Konrad Wrzesiński blokuje dośrodkowanie Marcina Kaczmarka i goście mają rzut rożny.
13' Walczący o piłkę Szymon Lewicki wpadł na Wojciecha Małeckiego.
12' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Odchodzącą piłkę wrzucił Adam Banasiak, a Mateuszowi Cichockiemu nie udało się oddać strzału.
11' Świetne górne podanie Adama Banasiaka do Szymona Lewickiego. Napastnik Zagłębia był trącony przez Maticia Zitkę, ale utrzymał równowagę i z około 15 metrów strzelił w interweniującego Wojciecha Małeckiego.
9' Adam Banasiak faulowany w środku boiska przez rywala.
9' Tomasz Nowak rzucił piłkę do rozpędzonego prawa stroną Konrada Wrzesińskiego, który znalazł się w okolicy pola karnego i płasko zagrał do Adama Banasiaka, ale były gracz Olimpii miał problem z opanowaniem futbolówki.
7' Dośrodkowanie Daniela Ferugi na bliższy słupek. Piłka wybita do przodu.
7' Brak komunikacji w zespole Zagłębia i Konrad Wrzesiński niepotrzebnie wybija piłkę na róg.
6' Wojciech Łuczak znalazł się z piłką w polu karnym gości, ale faulował Mihę Goropevseka.
6' Po dośrodkowaniu Daniela Ferugi z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Mateusz Cichocki.
5' Sebastian Milewski powstrzymał faulem Daniela Ferugę i rzut wolny dla Olimpii.
3' Kombinacja między Robertem Janickim i Damianem Michalikiem. Strzał tego drugiego trafił w bandy reklamowe.
3' Adam Banasiak zaczął na prawym skrzydle, a Tomasz Nawotka na lewym. Niewykluczone, że w trakcie gry ulegnie to zmianie.
2' Tomasz Nawotka faulowany przy bocznej linii boiska przez Michaela Olczyka.
1' Mamy już pierwszy strzał. Do odbitej piłki dopadł Tomasz Nowak i z około 30 metrów oddał niecelny strzał prawą nogą.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 15:27 Sędziowska trójka już wyprowadza na boisku piłkarzy obu zespołów. Z głośników słychać Jana Kiepurę śpiewającego o brunetkach i blondynkach. Sosnowiczanie wystąpią dziś w w białych strojach, a goście z Grudziądza cali na zielono.
0' 15:25 Termometry wskazują około 24 stopnie, świeci słońce, wieje lekki wiaterek, więc generalnie pogoda sprzyja graniu w piłkę. Liczymy na dobre widowisko stworzone na inaugurację rozgrywek w Sosnowcu. Tym bardziej, że będą go oglądać nie tylko kibice zgromadzeni na trybunach Ludowego, ale także telewidzowie Polsatu Sport.
0' 15:20 Mamy pierwszy strzał w słupek w dzisiejszym meczu. Żółty furgon, którego załoga instalowała bandy reklamowe podczas cofania przywalił w słupek, na którym zainstalowane są kamery monitoringu i z trzymającego pion słupa zrobiła się "krzywa wieża".
0' 15:15 Kwadrans pozostał do pierwszego gwizdka sędziego Artura Aluszyka. To dopiero drugi mecz Nice I ligi w tym sezonie. Wczoraj na inaugurację Stal Mielec pokonała Ruch Chorzów 1:0 i została pierwszym liderem, a spadkowicz z Ekstraklasy zakopał się na dnie tabeli, bo ma nałożoną karę pięciu ujemnych punktów. Drużyna, która wygra na Ludowym, przynajmniej na 1,5 godziny będzie więc liderem.
0' 15:05 Olimpia Grudziądz przed tygodniem spędziła na boisku 120 minut, a potem jeszcze grudziądzanie musieli rozegrać serię rzutów karnych, po których lepszy okazał się Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Trener Jacek Paszulewicz dokonał czterech zmian w porównaniu do starcia w Pucharze Polski. Wymieniono bramkarza, dwóch bocznych obrońców oraz prawego pomocnika.
0' 14:55 Trzech zmian w składzie dokonał trener Dariusz Banasik w porównaniu do pucharowego meczu w Chełmie. Na ławce usiedli Robert Sulewski, Nuno Malheiro oraz Alexandre Cristóvão. Napastnik z Angoli nie dysponuje paszportem kraju należącego do Unii Europejskiej, a więc na boisku może pojawić się tylko wtedy, gdy nie ma na nim Žarko Udovičicia. Serb wrócił do składu po pauzie za kartki w Pucharze Polski. Dwóch innych graczy, których nie było w Chełmie w pierwszej jedenastce to Adam Banasiak i Szymon Lewicki.
0' 14:45 Olimpia jest wyjątkowo niewdzięcznym rywalem dla Zagłębia. Z ośmiu dotychczasowych starć nasz klub wygrał tylko jedno - pierwsze w historii, jesienią 2009 w II lidze zachodniej. Cztery kolejne mecze kończyły się podziałem punktów, a w trzech ostatnich meczach triumfowała Olimpia Grudziądz - za każdym razem różnicą dwóch trafień.
0' 14:40 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu I kolejki Nice I ligi w sezonie 2017/2018. Rywalem sosnowiczan będzie dziś Olimpia Grudziądz.
Wybieramy piłkarza meczu z OlimpiąWybieramy piłkarza meczu z Olimpią Wybieramy najlepszego piłkarza Zagłębia w meczu z Olimpią Grudziądz. Głosować można w sondzie zamieszczonej w prawej kolumnie strony. Zachęcamy do udziału! » Czytaj więcej
Skrót meczu z OlimpiąSkrót meczu z Olimpią Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia z Olimpią Grudziądz, udostępniła na swojej stronie internetowej skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
W plecy na inauguracjęW plecy na inaugurację W 1. kolejce Nice I ligi Zagłębie przegrało z Olimpią Grudziądz 0:1 po bramce Marcina Woźniaka w 85. minucie. Dla sosnowiczan była to czwarta kolejna porażka z drużyną z Grudziądza. » Czytaj więcej