2017-06-04, 12:30 Miejsce rozgrywania meczu:
2:1(1:1)
GKS Tychy
Stroje: białe (5-4-1)
84. Wojciech Skaba 8. Robert Bartczak 30. Konrad Budek 4. Kamil Wiktorski 22. Žarko Udovičić 11. Konrad Michalak (66' 7. Marcin Sierczyński) 21. Sebastian Milewski (88' 29. Łukasz Matusiak) 93. Łukasz Bogusławski 6. Tomasz Nowak 19. Martin Pribula (56' 16. Dawid Ryndak) 9. Michał Fidziukiewicz   Rezerwowi: 12. Wojciech Fabisiak 14. Michał Kieca 25. Igor Krzykowski 33. Fabian Klama   Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Marcin Radzewicz 35' 1:1 - Michał Fidziukiewicz 39' 2:1 - Tomasz Nowak 74' (k.)
24' Eugen Zasavitchi 59' Tomasz Nowak 60' Radosław Pruchnik 73' Tomasz Boczek 78' Wojciech Szumilas 84' Konrad Budek
53. Marek Igaz 13. Mateusz Grzybek 9. Tomasz Boczek 27. Daniel Tanżyna 14. Remigiusz Szywacz 5. Maciej Mańka (66' 7. Jakub Kowalski) 6. Radosław Pruchnik (64' 4. Mateusz Bukowiec) 24. Eugen Zasavițchi (59' 17. Wojciech Szumilas) 28. Mateusz Mączyński 21. Marcin Radzewicz 10. Jakub Świerczok   Rezerwowi: 12. Paweł Florek 18. Dawid Błanik 99. Daniel Mikołajewski 15. Nikolas Wróblewski   Trener: Jurij Szatałow
Sędziowie: Paweł Raczkowski - Michał Pierściński, Jarosław Mikołajewski (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+2' Konrad Budek przyjął na siebie strzał Marcina Radzewicza.
90+1' Łukasz Matusiak z 25 metrów strzelił nad bramką.
90' Tomasz Nowak wypuścił w bój Dawida Ryndaka, który z lewej strony pola karnego strzelił w interweniującego Marka Igaza.
89' Łukasz Bogusławski interweniował w powietrzu po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Łukasz Matusiak za Sebastiana Milewskiego.
87' Michał Fidziukiewicz pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
86' Z lewej strony pola karnego uderzał Jakub Świerczok. Na raty broni Wojciech Skaba.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Marcinie Radzewiczu.
84' Robert Bartczak podał po ziemi do Michała Fidziukiewicza, a ten chciał podcinką przelobować Marka Igaza. Nie wyszło i golkiper tyszan złapał piłkę.
83' Robert Bartczak na spalonym.
82' Jakub Świerczok podał na 10. metr do Jakuba Kowalskiego, który strzelił z pierwszej piłki i nogą obronił Wojciech Skaba.
81' Jakub Świerczok główkował niecelnie po dośrodkowaniu Tomasza Boczka z prawego skrzydła.
80' Sebastian Milewski wybił piłkę z pola karnego Zagłębia na aut.
80' Konrad Budek sfaulował Mateusza Bukowca.
78' żóta kartka Wojciech Szumilas ukarany za faul na Robercie Bartczaku.
77' Na spalonym piłkarz gości.
76' Prowadzenie cieszy, ale nic nam nie daje, bo Górnik cały czas prowadzi w Puławach, a Wisła nie ma za bardzo motywacji, żeby wygrać, bo GKS Katowice nie ma zamiaru urwać punktów Bytovii.
74' gol - po karnym 2:1 Tomasz Nowak daje prowadzenie Zagłębiu.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Boczka za dyskusję z sędzią
73' Rzut karny dla Zagłębia za zagranie ręką jednego Daniela Tanżyny po podaniu Dawida Ryndaka.
72' Tomasz Nowak faulowany przez Mateusza Bukowca.
71' Michał Fidziukiewicz wysoko nad bramką po zagraniu Roberta Bartczaka.
69' Co za pudło gości! Marcin Radzewicz dośrodkował z lewego skrzydła, a Jakub Świerczok nie trafił głową do bramki z 5 metrów.
69' Dawid Ryndak po akcji lewym skrzydłem wyłożył piłkę Tomaszowi Nowakowi, a ten lewą nogą zza pola karnego trafił w pooprzeczkę.
66' zmiana Jakub Kowalski wszedł na boisko za Macieja Mańkę
66' zmiana Marcin Sierczyński zmienił Konrada Michalaka.
65' Žarko Udovičić nieudanie dośrodkowywał prawą nogą.
64' Trybunę otwartą rozświetliło mnóstwo czerwonych rac.
64' zmiana Mateusz Bukowiec pojawił się na murawie za Radosława Pruchnika.
63' Wojciech Skaba wygarnął piłkę sprzed nóg szarżującego Jakuba Świerczoka.
61' Marek Igaz źle interweniował po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Piłka trafiła do Dawida Ryndaka, który zagrywał przed bramkę, ale tyskich obrońców było tam więcej niż naszych graczy.
60' żóta kartka Radosław Pruchnik ukarany żółtą kartką za niebezpieczne zagranie podniesioną nogą.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
59' zmiana Wojciech Szumilas wszedł na boisko w miejsce Eugena Zasavitchiego.
58' Jakub Świerczok z pretensjami do Eugena Zasavitchiego za niecelne dośrodkowanie.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za kontuzjowanego Martina Pribulę na boisko wszedł Dawid Ryndak.
55' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewej strony boiska. Niepewnie defensywa Tychów i na strzał z ostrego kąta zdecydował się Michał Fidziukiewicz. Piłka mija bramkę.
54' Na trybunie otwartej prezentowana jest sektorówka z napisem "Hooltras Zagłębie". Na płocie pod nią wisi transparent "Południowy temperament"
53' Marcin Radzewicz z lewego skrzydła zagrał w pole karne w kierunku Jakuba Świerczoka, który sfaulował Wojciecha Skabę.
53' Tomasz Nowak z prawego skrzydła podał do Michała Fidziukiewicza, ale naszemu kapitanowi piłka przeleciała pod nogą.
53' Martin Pribula dośrodkował z lewej strony boiska, a Maciej Mańka spokojnie zagrał głową do bramkarza.
51' Marcin Radzewicz strzelił lewą nogą z 20 metrów. Obok bramki.
50' Defensywa GKS-u poradziła sobie z dośrodkowaniem Konrada Michalaka.
49' Mateusz Grzybek wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia
49' Žarko Udovičić faulowany przez Mateusza Grzybka.
47' Maciej Mańka z dużą łatwością przedarł się przed pole karne Zagłębia i zagrał na lewo do Marcina Radzewicza, ale ten niecelnie dośrodkował.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy
43' Martin Pribula w ataku faulował Tomasza Boczka.
42' Kontra Zagłębia po przejęciu piłki na własnej połowie. Tomasz Nowak zagrał na lewą stronę pola karnego do Žarko Udovičicia, a Serb w dogodnej sytuacji fatalnie pudłuje.
41' Przy bocznej linii boiska Martin Pribula sfaulował Daniela Tanżynę.
40' Na spalonym Jakub Świerczok.
39' gol - piłka nożna 1:1 Michał Fidziukiewicz zawinął prawą nogą z 20 metrów. Piłka wpadła do siatki.
39' Strzał Jakuba Świerczoka z 20 metrów trafił w nogę Łukasza Bogusławskiego.
37' Michał Fidziukiewicz na 20. metrze minął zwodem Daniela Tanżynę, ale nie dał rady przedryblować drugiego tyszanina.
35' gol - piłka nożna 0:1 Goście strzelają po kontrze będącej efektem złego rozegrania rzutu rożnego. Marcin Radzewicz ograł Roberta Bartczaka na prawej stronie boiska, wpadł w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam z Wojciechem Skabą.
35' Žarko Udovičić źle z rogu.
34' Róg dla Zagłębia po akcji Roberta Bartczaka.
33' Łukasz Bogusławski interweniuje w polu karnym i nie pozwala, aby piłka od Jakuba Świerczoka trafiła do Marcina Radzewicza.
31' Kontra Zagłębia i nieudane podanie Martina Pribuli w kierunku Žarko Udovičicia.
30' W innych meczach bez niespodzianek - GKS Katowice przegrywa z Bytovią Bytów, żeby Wisła Puławy nie miała już o co grać. Chojniczanka Chojnice przegrywa z Chrobrym Głogów, żeby przez przypadek nie awansować w razie wpadki Górnika Zabrze.
29' Marcin Radzewicz dośrodkował z prawego skrzydła, a Maciej Mańka niecelnie główkował.
29' Kamil Wiktorski i Łukasz Bogusławski wybijają piłkę po dośrodkowaniu Radosława Pruchnika z rzutu wolnego.
28' Faul Sebastiana Milewskiego na Jakubie Świerczoku.
27' Michał Fidziukiewicz w polu karnym podał do Martina Pribuli, ale Słowak był na spalonym.
27' Žarko Udovičić zablokował dośrodkowanie Marcina Radzewicza.
24' żóta kartka Eugen Zasavitchi ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Milewskim.
23' Na spalonym Michał Fidziukiewicz.
22' Fatalny przerzut Tomasza Nowaka w kierunku lewego skrzydła.
22' Zgodnie z oczekiwaniami Górnik Zabrze prowadzi w Puławach.
21' Faul Radosława Pruchnika na Sebastianie Milewskim.
20' Jakub Świerczok oddał strzał prawą nogą i piłka wylądowała na górnej części siatki.
19' Sebastian Milewski na 25. metrze sfaulował Eugena Zasavitchiego.
19' Obie grupy kibicowskie jednoczą się w śpiewie "Wpuśćcie kibiców, hej kurwy, wpuśćcie kibiców"
18' Martin Pribula nie zdołał minąć Mateusza Grzybka.
17' Dośrodkowana przez Žarko Udovičicia piłka trafiła wprost w ręce MarkaI gaza.
16' Eugen Zasavitchi przymierzył z 20 metrów. Broni Wojciech Skaba.
16' Robert Bartczak podał piłkę w aut.
14' Michał Fidziukiewicz wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Radosława Pruchnika z wolnego.
13' Rzut wolny dla tyszan z lewej strony boiska.
12' Eugen Zasavitchi zagrał ręką.
9' Zza pola karnego strzelał Sebastian Milewski. Marek Igaz odbija piłkę po pierwszym celnym strzale sosnowiczan.
9' Mateusz Grzybek przedarł się prawą stroną boiska i wyłożył piłkę Marcinowi Radzewiczowi, ale ten skiksował w polu karnym.
7' Za mocne dośrodkowanie Konrada Michalaka z rzutu rożnego.
6' Rzut rożny dla sosnowiczan po akcji Žarko Udovičicia
6' Jakub Świerczok na spalonym po podaniu Mateusza Mączyńskiego.
4' Faul na Sebastianie Milewskim.
3' Sebastian Milewski sfaulował Mateusza Mączyńskiego.
2' Faulowany na własnej połowie Łukasz Bogusławski.
1' Na spalonym Konrad Michalak.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 12:28 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę obie jedenastki. Zamiast Jana Kiepury z głośników leci Metallica. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. GKS w białych trykotach i czarnych spodenkach.
0' 12:20 Gdyby piłkarze Zagłębia wygrali, a nawet zremisowali w Głogowie, to mieliby losy awansu we własnych rękach i zapewne na Ludowym pojawiłby się komplet publiczności. Niestety, stało się tak jak się stało i dziś nasz obiekt raczej nie będzie pękał w szwach. Kibice gości zameldowali się w swoim sektorze. Niedługi dystans dzielący Tychy i Sosnowiec przemierzyli w czterech przegubowcach PKM Tychy.
0' 12:10 Przypominamy, że Zagłębie może awansować do Lotto Ekstraklasy, tylko jeśli Górnik Zabrze i Chojniczanka Chojnice pogubią punkty. Przy naszym zwycięstwie kluby z Chojnic i Zabrza nie mogą wygrać, a jeśli zremisujemy, to awansujemy tylko i wyłącznie jeśli Chojniczanka, Górnik i Miedź Legnica przegrają, a Olimpia Grudziądz i GKS Katowice nie wygrają. Sezon 2016/2017 możemy zakończyć na każdym z miejsc z przedziału 2-7.
0' 12:00 W teorii Zagłębie ma jeszcze szanse na awans. Wynoszą one co prawda niewiele, bo 17 %, ale żeby awansować, trzeba tego chcieć, a piłkarze noszący koszulki Zagłębia w Głogowie wyraźnie dali zrozumienia, że tego awansu nie chcą. Nawet prezes Marcin Jaroszewski w rozmowie ze "Sportem" przyznał: - Nie dostrzegłem ani ducha sportu, ani ducha walki, ani nawet chęci do podjęcia rywalizacji.
0' 11:50 Aż pięciu zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Dariusz Banasik. Kartki wykluczyły z gry Arkadiusza Najemskiego i Wojciecha Łuczaka. Ponadto na ławkę powędrowali Marcin Sierczyński, Łukasz Matusiak i Dawid Ryndak. Po kontuzji do pierwszego składu wraca Sebastian Milewski. W obronie zagrają Robert Bartczak i Konrad Budek. W ataku wystąpi Michał Fidziukiewicz, a Kamil Wiktorski na środku defensywy zastąpi Łukasza Bogusławskiego, który został przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika.
0' 11:40 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z ostatniego meczu Zagłębia w sezonie 2016/2017.
Konferencja prasowa po meczu z TychamiKonferencja prasowa po meczu z Tychami - Na pewno wszyscy dziś jesteśmy rozżaleni, że jesteśmy o jedno miejsce za nisko. Ze swojej strony mogę jedynie przeprosić i podziękować władzom klubu i kibicom za tę rundę - powiedział Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęciowa z meczu z TychamiDruga galeria zdjęciowa z meczu z Tychami Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu z GKS Tychy » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z TychamiZdjęcia z meczu z Tychami Prezentujemy pierwszą galerię zdjęciową z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy, zakończonego wynikiem 2-1. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS TychySkrót meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia z GKS-em Tychy, udostępniła na swojej stronie internetowej skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Na otarcie łezNa otarcie łez Zagłębie wygrało z GKS-em Tychy 2:1, ale przegrało walkę o awans do Lotto Ekstraklasy i zakończyło sezon 2016/2017 na trzecim miejscu w tabeli. » Czytaj więcej