2017-05-28, 12:30 Miejsce rozgrywania meczu: Głogów
1:0(1:0)
Stroje:
12. Sławomir Janicki 18. Michał Ilków-Gołąb 42. Seweryn Michalski 19. Mateusz Wieteska 6. Karol Hodowany 9. Bartosz Machaj (73' 8. Karol Danielak) 7. Sebastian Bonecki 99. Michał Pawlik 89. Mateusz Machaj (90' 30. Ariel Wawszczyk) 2. Łukasz Szczepaniak 11. Paweł Wojciechowski (67' 93. Konrad Kaczmarek)   Rezerwowi: 27. Anatolij Gospodinow 30. Ariel Wawszczyk 14. Michał Borecki 10. Marcel Gąsior 96. Maciej Kona 93. Konrad Kaczmarek 8. Karol Danielak   Trener: Ireneusz Mamrot
1:0 - Paweł Wojciechowski 18'
13' Paweł Wojciechowski 45+2' Michał Ilków-Gołąb 77' Michał Pawlik 84' Wojciech Łuczak 87' Karol Hodowany 90+1' Arkadiusz Najemski
84. Wojciech Skaba 7. Marcin Sierczyński 18. Arkadiusz Najemski 93. Łukasz Bogusławski (46' 4. Kamil Wiktorski) 22. Žarko Udovičić 11. Konrad Michalak 29. Łukasz Matusiak (77' 8. Robert Bartczak) 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 19. Martin Pribula 16. Dawid Ryndak (46' 9. Michał Fidziukiewicz)   Rezerwowi: 12. Wojciech Fabisiak 4. Kamil Wiktorski 8. Robert Bartczak 9. Michał Fidziukiewicz 25. Igor Krzykowski 30. Konrad Budek 33. Fabian Klama   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Paweł Pskit - Daniel Szpila, Maciej Majewski (Łódź)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu w Głogowie. Panowie piłkarze, jesteście daremni!
90+5' Martin Pribula zagrał głową w aut.
90+3' Karygodny błąd Tomasza Nowaka. Podanie pod nogi Karola Danielaka, który pognał do przodu, ale w polu karnym nie sprostał Kamilowi Wiktorskiemu.
90+3' Prosta strata Wojciecha Łuczaka. Piłka w aut.
90+2' Robert Bartczak stracił piłkę przy próbie dryblingu.
90+1' doliczony czas +6
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Najemskiego za faul na Sebastianie Boneckim
90' zmiana Ariel Wawszczyk wchodzi za Mateusza Machaja.
88' Róg dla sosnowiczan. Małe zamieszanie pod głogowską bramką. Niestety, bez strzału.
87' Žarko Udovičić lewą nogą dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrona Chrobrego znowu bez zarzutu.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Karola Hodowanego za faul na Konradzie Michalaku
84' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Sebastianie Boneckim.
82' Mateusz Machaj dośrodkował na bliższy słupek i jeden z rywali uwolnił się spod opieki obrońców, ale nie zdołał oddać strzału.
81' Mateusz Machaj kopnął lewą nogą zza pola karnego. Wojciech Skaba wybił piłkę na rzut rożny.
80' Zostało 10 minut i dolicz0ny czas na to żeby liczyć się w walce o awans.
77' zmiana Robert Bartczak wszedł na boisko za Łukasza Matusiaka.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Pawlika za faul na Tomaszu Nowaku.
77' Marcin Sierczyński przerwał akcję Łukasza Szczepaniaka.
74' Konrad Michalak trafił w Mateusza Wieteskę przy dośrodkowaniu.
73' zmiana Druga zmiana w Chrobrym. Karol Danielak wchodzi za Bartosza Machaja.
71' Łukasz Matusiak faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
71' Przerwa w grze trwała prawie 3 minuty.
68' Kamil Wiktorski i Michał Pawlik zderzyli się głowami. Mamy przerwę w grze, którą piłkarze wykorzystują na napicie się.
67' zmiana Konrad Kaczmarek wszedł za Pawła Wojciechowskiego.
66' Źle rozegrany atak pozycyjny przez Zagłębia. Piłka poza placem gry.
64' Płaski i niecelny strzał Martina Pribuli z lewej strony pola karnego.
62' Kontra sosnowiczan. Konrad Michalak do Martina Pribuli, ale nie ma nawet rogu, bo po odbiciu od obroncy Chrobrego piłkę jeszcze w boisku trącił Słowak.
61' Krótko rozegrany rzut rożny. Žarko Udovičić wrzucił w pole karne i znowu górą rośli gracze z Głogowa.
60' Będzie jeszcze jeden róg po wrzutce Wojciecha Łuczaka i interwencji gospodarzy.
60' Konrad Michalak dograł w pole karne. Michał Fidziukiewicz zablokowany przy strzale i jest róg.
59' Žarko Udovičić źle główkował we własnym polu karnym, ale Bartosz Machaj nie potrafił skorzystać z tego błędu.
58' Olimpia Grudziądz przegrywa z GKS-em i przy takich wynikach jesteśmy na czwartym miejscu w tabeli. Wystarczy zremisować i wracamy na drugą pozycję.
57' Žarko Udovičić oddał niecelny strzał zza pola karnego.
57' Konrad Michalak zatrzymał akcję Karola Hodowanego w polu karnym sosnowiczan.
56' Małe zamieszanie w polu karnym Chrobrego po rzucie rożnym.
56' Dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego. Sławomir Janicki piąstkuje na róg.
55' Faulowany Martin Pribula.
53' Tomasz Nowak stracił piłkę na rzecz rywali, którzy ruszyli z kontrą i Mateusz Machaj w doskonałej sytuacji strzelił nad poprzeczką.
52' Łukasz Matusiak zagrał ręką w polu karnym Chrobrego i tracimy piłkę.
52' Martin Pribula odegrał z pierwszej piłki do Wojciecha Łuczaka, a ten uderzył z 15 metrów. Sławomir Janicki wybił piłkę na róg.
51' Konrad Michalak znowu z łatwością ograł Karola Hodowanego, ale dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia.
50' Bartosz Machaj i Paweł Wojciechowski rozklepali naszą obronę. Wojciechowski stanął oko w oko z Wojciechem Skabą i z około 10 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
49' Konrad Michalak minął Karola Hodowanego i zagrał wzdłuż bramki. Ani Michał Fidziukiewicz, ani Wojciech Łuczak nie zdążyli zamknąć akcji.
48' Wojciech Łuczak na spalonym.
46' Wojciech Skaba łapie piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Machaja.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Kamil Wiktorski i Michał Fidziukiewicz za Łukasza Bogusławskiego i Dawida Ryndaka.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry sędzia Paweł Pskit skończył pierwsza połowę. Po pierwszych połowach wszystkich meczów Nice I ligi jesteśmy na 6. miejscu w tabeli. Patrząc na postawę piłkarzy Zagłębia można powiedzieć, że robią w Głogowie wszystko aby pozostać w tej lidze na kolejny sezon.
45+4' Wojciech Skaba wypiąstkował piłkę po strzale Mateusza Machaja z rzutu wolnego.
45+2' Fatalne dośrodkowanie Tomasza Nowaka najlepszym podsumowaniem fatalnej pierwszej połowy w wykonaniu Zagłębia.
45+2' żóta kartka Michał Ilków-Gołąb ukarany za faul na Dawidzie Ryndaku.
45' doliczony czas +3
45' Žarko Udovičić powstrzymał rajd Bartosza Machaja.
44' Kolejne dośrodkowanie Žarko Udovičicia, po którym piłkę przejmują defensorzy Chrobrego.
42' Wojciech Łuczak łatwo znalazł się w polu karnym. Rywale mu nie przeszkadzali, ale strzelił prosto w ręce Sławomira Janickiego.
42' Łukasz Bogusławski "przeczytał" akcję Chrobrego i zatrzymał piłkę adresowaną do Bartosza Machaja.
41' Dawid Ryndak pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
40' Gospodarze wrzucili z rogu, pokopali piłkę i mają kolejny korner.
39' Dawid Ryndak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Machaja. Z 25 metrów strzelał Sebastian Bonecki i niepewnie interweniował Wojciech Skaba. Kolejny róg dla miejscowych.
38' Rzut rożny dla Chrobrego po interwencji Marcina Sierczyńskiego.
37' Konrad Michalak dośrodkował w pole karne, a Dawid Ryndak nie dał rady Sewerynowi Michalskiemu.
35' Na boisku masażyści, bo głowami w polu karnym Zagłębia zderzyli się Marcin Sierczyński i Mateusz Machaj.
34' Wojciech Łuczak zagrał po skosie między obrońcami w pole karne do Martina Pribuli, a ten znalazł się w dobrej sytuacji, ale przegrał pojedynek ze Sławomirem Janickim.
33' Kiks Łukasza Bogusławskiego. Z odsieczą nadszedł Arkadiusz Najemski.
32' Piłkarze popili i na boisko wrócili.
31' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
30' Wojciech Łuczak z rzutu wolnego trafił w nogę stojącego w murze zawodnika.
29' Michał Ilków-Gołąb sfaulował Martina Pribulę metr za boczną linią pola karnego.
29' Z 25 metrów strzelał Wojciech Łuczak. Sławomir Janicki odbił piłkę w bok.
28' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę wybił Seweryn Michalski.
27' Tomasz Nowak stracił piłkę na swojej połowie. Mateusz Machaj zauważył, że Wojciech Skaba jest wysunięty i zdecydował się na strzał, ale daleko od celu.
27' Lekki i niecelny strzał Michała Pawlika z ponad 20 metrów.
25' Dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka nie znalazło adresata.
25' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła i obrońca Chrobrego wybił piłkę na róg.
24' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Wojciech Łuczak i został od razu sfaulowany przez Seweryna Michalskiego.
24' Michał Ilków-Gołąb strzelał z narożnika pola karnego. Piłkę zmierzającą w krótki róg wybił na rzut rożny Wojciech Skaba.
22' Tomasz Nowak posłał piłkę nad bramką z rzutu wolnego.
22' Wojciech Łuczak dośrodkował z wolnego. Piłka wybita na 20. metr i tam faul na Konradzie Michalaku.
21' Michał Ilków-Gołąb faulował z boku boiska Martina Pribulę.
20' Strzał Konrada Michalak z prawej strony pola karnego zablokowany przez Karola Hodowanego. Zagrywał z lewej strony Martin Pribula.
19' W tej chwili w tabeli na żywo spadliśmy na piąte miejsce, bo Górnik Zabrze i Chojniczanka Chojnice prowadzą, a Olimpia Grudziądz remisuje. Nie jest dobrze.
18' gol - piłka nożna 1:0 Michał Ilków-Gołąb dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę głową do bramki skierował Paweł Wojciechowski.
17' Niecelnie z dystansu Tomasz Nowak.
17' Sławomir Janicki wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rogu.
16' Konrad Michalak wdarł się w pole karne Chrobrego. Piłkę na róg wybił Mateusz Wieteska.
15' Martin Pribula poślizgnął się w polu karnym Chrobrego.
13' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Wojciechowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego. Chrobry w kontrze. Łukasz Szczepaniak zagrał w pole karne do Pawła Wojciechowskiego, a ten upadł przy próbie minięcia Wojciecha Skaby.
12' Strzał Martina Pribuli z pola karnego zablokowany i mamy róg.
12' Kontra sosnowiczan. Karol Hodowany wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
10' Akcja sosnowiczan prawym skrzydłem. Dośrodkował Konrad Michalak, a Sławomir Janicki interweniował na przedpolu.
9' Mateusz Machaj zagrał piłkę odchodząca z rzutu rożnego. Z około 12 metrów główkował Mateusz Wieteska. Piłkę złapał Wojciech Skaba.
9' Žarko Udovičić wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Łukasza Szczepaniaka.
8' Nieudana próba ataku prawą stroną w wykonaniu Zagłębia. Piłka poza boiskiem.
7' Mateusz Machaj przerzucił piłkę z prawej strony na lewą, ale Łukasz Szczepaniak upadł przy próbie przyjęcia futbolówki.
6' Łukasz Bogusławski wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu wolnego.
5' Z rzutu rożnego wrzucał Wojciech Łuczak. Gracz Chrobrego wybił piłkę poza pole karne, a Žarko Udovičić niecelnie uderzył po ziemi.
5' Po akcji Dawida Ryndaka mamy pierwszy rzut rożny.
4' Tomasz Nowak faulowany w środku boiska.
3' Gra wznowiona. Łukasz Bogusławski jest zdrowy.
1' Łukasz Bogusławski skiksował we własnym polu karnym. Za chwilę naprawił swój błąd, ale został przy tym kopnięty przez Michała Pawlika i konieczna jest interwencja masażystów.
0' 12:29 Sędzia Paweł Pskit wraz ze swoimi asystentami wyprowadził piłkarzy obu zespołów na murawę. Sosnowiczanie dziś cali na biało, a Chrobry zagra w pomarańczowych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.
0' 12:25 Kogo nie ma w Głogowie, niech włącza telewizor. Mecz Chrobrego z Zagłębiem jest transmitowany w dostępnym dla wszystkich Super Polsacie. Kamery już czekają na zawodników.
0' 12:20 Niestety, w Głogowie brakuje również kibiców Zagłębia, ale nie dlatego, że nie chciało im się wcześnie wstać w niedzielę, tylko z powodu nałożonego przez Wydział Dyscypliny zakazu wyjazdowego, który dziś się kończy i oprócz wyjazdu do Głogowa obejmował mecze w Grudziądzu, Bytowie, Legnicy, Suwałkach.
0' 12:15 W kadrze Zagłębia nikt nie pauzuje za kartki, ale brakuje kierownika Piotra Calińskiego, który został usunięty z ławki w meczu w Legnicy i został ukarany trzema meczami pauzy. Kiero oczywiście jest w Głogowie, ale nie może siedzieć na ławce i pod jego nieobecność obowiązki kierownika drużyny pełni Mirosław Janosz.
0' 12:10 Czterech zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Dariusz Banasik w porównaniu do meczu ze Stalą Mielec. Kontuzjowanego Jakuba Szumskiego zastąpił na bramce Wojciech Skaba, dla którego będzie to debiut w barwach Zagłębia. Na prawą obronę za Konrada Budka wskoczył Marcin Sierczyński. Na prawej pomocy nie ma Roberta Bartczaka, tylko Konrad Michalak. Brakuje również Sebastiana Milewskiego, co oznacza, że Tomasz Nowak i Wojciech Łuczak przesuną się o jedną pozycję do tyłu, a na szpicy ma zagrać Dawid Ryndak.
0' 12:00 W samo południe witamy z Głogowa i zapraszamy na relację na żywo z meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja prasowa po meczu w GłogowieKonferencja prasowa po meczu w Głogowie Dariusz Banasik: - Wiedzieliśmy o co dziś gramy. Zastanawiam się, dlaczego nie udźwignęliśmy ciężaru tego meczu. Wszystko było w naszych rękach. Może nie mamy jeszcze na tyle silnego zespołu żeby walczyć o awans? » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w GłogowieZdjęcia z meczu w Głogowie Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Chrobrego Głogów, przegranego przez naszą drużynę 0-1. » Czytaj więcej
Ale żeście to spieprzyli, piłkarze!Ale żeście to spieprzyli, piłkarze! Po żałosnym występie w Głogowie Zagłębie przegrało z Chrobrym 0:1 i praktycznie straciło szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. » Czytaj więcej