2017-04-29, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:1(2:1)
Wisła Puławy
Stroje: czerwone (4-5-1)
12. Wojciech Fabisiak 7. Marcin Sierczyński 30. Konrad Budek 93. Łukasz Bogusławski 8. Robert Bartczak 11. Konrad Michalak 21. Sebastian Milewski (90+1' 25. Igor Krzykowski) 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 19. Martin Pribula (73' 29. Łukasz Matusiak) 9. Michał Fidziukiewicz (86' 16. Dawid Ryndak)     Rezerwowi: 1. Wojciech Skaba 23. Dominik Boettcher 33. Fabian Klama   Trener: Dariusz Banasik
1:0 - Tomasz Nowak 9' 2:0 - Martin Pribula 22' 2:1 - Mariusz Idzik 35' 3:1 - Martin Pribula 62'
25' Iwan Łytwyniuk 37' Konrad Budek 88' Wojciech Łuczak
12. Nazar Peńkoweć 93. Fabian Hiszpański 22. Jakub Poznański 2. Piotr Żemło 17. Iwan Łytwyniuk 7. Jakub Smektała (86' 8. Dawid Pożak) 10. Sebastian Głaz (58' 31. Toni Kolehmainen) 20. Arkadiusz Maksymiuk 25. Konrad Szczotka (72' 11. Konrad Nowak) 9. Sylwester Patejuk 27. Mariusz Idzik   Rezerwowi: 1. Andrzej Witan 6. Adrian Cierpka 16. Tomasz Sedlewski 97. Adrian Popiołek   Trener: Adam Buczek
Sędziowie: Łukasz Szczech - Bolesław Rosa, Filip Sierant (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+3' Marcin Sierczyński faulował Toniego Kolehmainena.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Igor Krzykowski za Sebastiana Milewskiego.
90' doliczony czas +3
90' Robert Bartczak podał z lewej strony pola karnego do Tomasza Nowaka, a ten skiksował przy próbie strzału z 16 metrów.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Fabianie Hiszpańskim.
87' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Michała Fidziukiewicza.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle. Dawid Pożak za Jakuba Smektałę.
86' Strzał Michała Fidziukiewicza z linii pola karnego. Nazar Peńkoweć odbia piłkę przed siebie.
83' Michał Fidziukiewicz nie doszedł do dośrodkowania Wojciecha Łuczaka z rogu.
82' Szybka odpowiedź Zagłębia. Z lewej strony pola karnego uderzał Michał Fidziukiewicz, a bramkarz Wisły wybił piłkę na róg,
82' Z 18 metrów strzelał Jakub Smektała. Broni Wojciech Fabisiak
81' Bez zagrożenia pod puławską bramką po wrzutce Wojciecha Łuczaka z rogu.
81' Łukasz Matusiak przymierzył zza pola karnego. Piłka odbija się od Jakuba Poznańskiego i wychodzi na róg.
79' Faul Sylwestra Patejuka na Wojciechu Fabisiaku.
79' Sędzia uspokaja Łukasza Bogusławskiego i Jakuba Smektałę, którzy mieli sobie coś do powiedzenia.
77' Rzut wolny dla Wisły z 35 metrów. Miękka wrzutka Fabiana Hiszpańskiego i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
76' Michał Fidziukiewicz zagrał z pierwszej piłki na prawo do Konrada Michalaka, który uciekł rywalowi, wpadł w pole karne i strzelił prawą nogą po ziemi. Mierzył w długi róg, ale spudłował. Zabrakło dokładności w wykończeniu akcji.
74' Wojciech Łuczak z lewej strony pola karnego wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi, a ten z około 13 metrów strzelił nad poprzeczką.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za strzelca dwóch bramek Martina Pribulę wszedł Łukasz Matusiak.
72' zmiana Za Konrada Szczotkę na boisko wszedł Konrad Nowak.
72' Zagłębie w kontrze. Wojciech Łuczak strzelał z 18 metrów. Minimalnie niecelnie.
71' Kontra Wisły. Mariusz Idzik zagrywał z prawej strony boiska w kierunku Sylwestra Patejuka. Akcję przerwał Marcin Sierczyński.
71' Z rzutu rożnego odchodzącą piłkę zagrał Wojciech Łuczak. Na przedpolu interweniował Nazar Peńkoweć
70' Mamy róg po akcji Konrada Michalaka.
69' Od razu piłka poszła w stronę szybkiego Konrada Michalaka i znowu poza polem karnym interweniował golkiper Wisły.
69' Konrad Budek przerwał akcję gości w polu karnym Zagłębia
67' Rzut wolny dla Wisły z prawej strony boiska. Wojciech Fabisiak piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Sylwestra Patejuka.
66' W Chojnicach jest 0:1, a w Bytowie 0:0. Jeśli takie wyniki meczów się utrzymają do końca, to Zagłębie wróci na drugie miejsce w tabeli.
65' Zły strzał Jakuba Smektały z ponad 20 metrów.
64' Nazar Peńkoweć wybiegł na 20. metr i nie pozwolił Konradowi Michalakowi na dojście do piłki.
62' gol - piłka nożna 3:1 Wojciech Łuczak uciekł Arkadiuszowi Maksymiukowi na lewej stronie boiska i płasko dośrodkował w pole karne, a Martin Pribula strzałem z pierwszej piłki pokonał Nazara Peńkowca.
61' Z rzutu rożnego wrzucał Toni Kolehmainen. Wojciech Łuczak przez chwilę był w opałach, ale pomógł mu Łukasz Bogusławski.
60' Rzut rożny dla Wisły.
59' Konrad Michalak w polu karnym zwiódł rywala i zagrał do Wojciecha Łuczaka, który skiksował przy próbie strzału.
58' zmiana Toni Kolehmainen wszedł na boisko za Sebastiana Głaza.
58' Na spalonym Wojciech Łuczak.
57' Arkadiusz Maksymiuk wślizgiem wygarnął piłkę Martinowi Pribuli.
56' Mariusz Idzik dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
55' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z prawego skrzydła. Po wybiciu przez puławian mamy aut na wysokości pola karnego.
54' Sebastian Milewski z około 25 metrów trafił w słupek, a dobijający z prawej strony pola karnego Konrad Michalak posłał piłkę Panu Bogu w okno.
53' Kontra Zagłębia. Michał Fidziukiewicz zbyt długo zwlekał z podaniem do Wojciecha Łuczaka i straciliśmy piłkę.
53' Sebastian Milewski sfaulował Konrada Szczotkę.
52' Płaskie dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka i interwencja Sebastiana Głaza w polu karnym.
52' Konrad Michalak powalczył w narożniku boiska i wywalczył róg.
51' Nazar Peńkoweć łapie piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rogu.
51' Rzut rożny dla sosnowiczan po interwencji Sebastiana Głaza.
50' Sebastian Głaz faulował Tomasza Nowaka. Obaj gracze po faulu się lekko spięli, ale po chwili przybili piątkę.
49' Wojciech Łuczak nie opanował piłki po podaniu Martina Pribuli.
47' Jakub Smektała na spalonym po podaniu Fabiana Hiszpańskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Sosnowiczanie szybko objęli prowadzenie, potem dołożyli drugiego gola, ale potem wdarło się jakieś rozluźnienie. Trzeba się ogarnąć w przerwie.
45' Krótko wybity rzut rożny. Piłka trafia do Sylwestra Patejuka, który wjechał w pole karne i uderzył przy bliższym słupku. Wojciech Fabisiak był na miejscu.
45' Dośrodkowanie Arkadiusza Maksymiuka z rogu i na kolejny korner piłkę wybił Konrad Michalak.
45' Mariusz Idzik zaatakował lewą stroną. Akcję przerwało wybicie piłki na róg przez Łukasza Bogusławskiego.
43' Konrad Michalak rozpędził się na prawej stronie, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę.
42' Kopia akcja, która dała Wiśle wyrównanie. Z prawego skrzydła wrzucał Jakub Smektała, a głową z 5 metrów strzelał Mariusz Idzik. Na szczęście dla nas prosto w Wojciecha Fabisiaka.
40' Z kornera wrzucał Wojciech Łuczak. Górą Wisła.
40' Tomasz Nowak strzelił prawa nogą z około 25 metrów. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale zdążył z interwencją Nazar Peńkoweć. Mamy rzut rożny.
39' Michał Fidziukiewicz zagrał na lewą stronę boiska do Martina Pribuli, który wrzucił w pole karne. Tam udanie interweniował Piotr Żemło.
38' Rzut wolny dla Wisły z 25 metrów. Lewą nogą strzelał Sylwester Patejuk. Piłka minęła mur, ale także bramkę Zagłębia.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Mariuszu Idziku.
36' Sebastian Głaz faulował w ataku Tomasza Nowaka.
35' gol - piłka nożna 2:1 Obrona Zagłębia się zdrzemnęła i tracimy gola. Z prawego skrzydła dośrodkował Jakub Smektała, a Mariusz Idzik z bliska strzelił głową.
34' Bardzo ładna akcja sosnowiczan, którą rozprowadzili Wojciech Łuczak, Michał Fidziukiewicz i Konrad Michalak. Szkoda tylko, że Martin Pribula nie sfinalizował jej strzałem.
33' Nieporozumienie pomiędzy Marcinem Sierczyńskim i Konradem Michalakiem. Jeden podał, drugi nie ruszył do piłki i strata.
32' Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Konrada Michalaka piłkę łapie Nazar Peńkoweć.
30' Martin Pribula ściągnął na siebie dwóch rywali i zagrał piętą do wbiegającego w pole karne Roberta Bartczaka, którego strzał zablokował Jakub Poznański
29' Faul na Marcinie Sierczyńskim na połowie Zagłębia.
28' Sebastian Milewski faulowany w środku boiska przez Sebastiana Głaza.
26' Jakub Poznański wybił z pola bramkowego piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Łuczaka.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Iwana Łytwyniuka za faul na Konradzie Michalaku.
24' Zza pola karnego na bramkę strzelał Mariusz Idzik. Wojciech Fabisiak sparował piłkę
24' Po rozegraniu rzutu rożnego z prawego skrzydła dośrodkował Fabian Hiszpański, a piłkę wybił z pola karnego Łukasz Bogusławski.
24' Z rzutu wolnego dośrodkował Arkadiusz Maksymiuk, a piłkę głową na róg wybił Wojciech Łuczak.
23' Faul Konrada Budka na Sylwestrze Patejuku.
22' gol - piłka nożna 2:0 Tomasz Nowak zagrał prostopadła górną piłkę do Martina Pribuli, a Słowak strzałem zza pola karnego przelobował próbującego interweniować Nazara Peńkowca.
19' Kontra Zagłębia. Robert Bartczak podaje do Tomasza Nowaka, ale ten gubi piłkę.
19' Z rzutu wolnego dośrodkował Arkadiusz Maksymiuk, a Łukasz Bogusławski wybił futbolówkę z pola karnego.
18' Faul Sebastiana Milewskiego na Iwanie Łytwyniuku. Rzut wolny dla Wisły z lewej strony boiska.
16' Za mocne dośrodkowanie Sebastiana Głaza z narożnika boiska. Futbolówka opuściła plac gry.
16' Sebastian Milewski blokuje strzał Konrada Szczotki z pola karnego. Drugi róg dla Wisły.
15' Jeszcze raz z dystansu przymierzył Tomasz Nowak. Tym razem obok słupka.
15' Po dośrodkowaniu Konrada Szczotki z rzutu rożnego udanie interweniował Marcin Sierczyński.
14' Robert Bartczak zablokował piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Smektałę i Wisła ma pierwszy róg.
13' Mieliśmy krótką przerwę w grze, bo na murawie leżał Fabian Hiszpański, ale prawy pomocnik Wisły już jest zdrowy.
12' Dośrodkowanie Jakuba Smektały z prawego skrzydła i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
10' Jest dokładnie tak samo, jak w trzech poprzednich ligowych meczach Zagłębia z Wisłą Puławy. Sosnowiczanie jako pierwsi strzelają bramkę. Oby zakończyło się inaczej niż we wcześniejszych spotkaniach.
9' gol - piłka nożna 1:0 Tomasz Nowak zdecydował się na strzał prawą nogą z około 20 metrów. Po drodze piłka odbiła się o Piotra Żemły i zmyliła bramkarza Wisły.
7' Dośrodkowanie Konrada Szczotki z rzutu wolnego i ostatecznie Wojciech Fabisiak piąstkuje futbolówkę.
6' Sebastian Milewski faulował Jakuba Smektałę.
6' Konrad Budek miał grać na lewej obronie, ale gra w środku u boku Łukasza Bogusławskiego, a Robert Bartczak jest lewym defensorem.
5' Z prawej strony pola karnego niecelnie uderzał Konrad Michalak.
4' W składzie Zagłębia w ostatniej chwili nastąpiła zmiana. W wyjściowej jedenastce jest Robert Bartczak, a nie ma Arkadiusza Najemskiego.
3' Wojciech Łuczak zamiast wrzucać piłkę, zagrał po ziemi do Tomasza Nowaka i potem skończyło się stratą.
2' Jakub Smektała faulował Martina Pribulę. Dobra okazja do wrzucenia piłki w pole karne.
2' Wojciech Łuczak faulowany przy bocznej linii boiska przez Arkadiusza Maksymiuka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Wisła.
0' 17:58 Jak to zwykle w Sosnowcu, piłkarze wychodzą na murawę w rytm hitu Jana Kiepury. Sosnowiczanie tradycyjnie u siebie zagrają na biało, a Wisła w jednolitych czerwonych strojach.
0' 17:55 Mimo tego, że w ostatnich dniach deszcz padał dosyć obficie, już po zejściu piłkarzy z rozgrzewki włączono zraszacze. Młodzi piłkarze Zagłębia już machają flagą z logo Nice I ligi umieszczoną w środkowym kole, a my czekamy na wyjście zawodników z tunelu.
0' 17:50 Sosnowiczanie nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali w dwóch poprzednich meczach rozgrywanych na Stadionie Ludowym. Z sześciu ostatnich meczów na własnym obiekcie wygraliśmy tylko jeden. Co gorsza - punkty z Sosnowca wywiozło kolejno trzech beniaminków I ligi. Jeszcze w poprzednim sezonie przegraliśmy z MKS-em Kluczbork i Rozwojem Katowice, a niespełna miesiąc temu ulegliśmy Zniczowi Pruszków.
0' 17:40 Zagłębie przystępuje do dzisiejszego meczu ze stratą trzech punktów do miejsca premiowanego awansem do Lotto Ekstraklasy. Meczów do rozegrania jest coraz mniej, a to oznacza, że coraz mniejszy jest margines błędu. Aby myśleć o awansie (chyba, że w Zagłębiu nikt o tym nie myśli) nie można już sobie pozwolić na żadne wpadki. Mając na uwadze, że trzy kolejne spotkania nasza drużyna rozegra na wyjazdach, z Wisłą Puławy nie można przegrać.
0' 17:30 Zagłębie po raz czwarty powalczy z Wisłą Puławy o ligowe punkty. Do tej pory wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 1:1 i za każdym razem sosnowiczanie wychodzili na prowadzenie, a puławianie odrabiali straty. Dwukrotnie w meczach rozgrywanych w Puławach nasz zespół tracił zwycięstwo w samej końcówce. O wiele lepsze wspomnienia mamy z meczu w Pucharze Polski. W lipcu 2015 zwyciężyliśmy w Puławach po serii rzutów karnych, choć w meczu przegrywaliśmy już 0:2, gospodarze przy tym wyniku zmarnowali rzut karny, a w rozgrywanej po 120 minutach gry serii jedenastek to nasz zespół jako pierwszy zmarnował strzał.
0' 17:20 Teoretycznie w składzie Zagłębia są tylko dwie zmiany w porównaniu do meczu z Olimpią Grudziądz - nie ma pauzującego za żółte kartki Kamila Wiktorskiego oraz Żarko Udovicicia, a do wyjściowej jedenastki powrócili Marcin Sierczyński i Martin Pribula, ale czterech graczy naszego zespołu zagra na innych pozycjach niż przed tygodniem. Konrad Budek zagra na lewej zamiast na prawej obronie, Łukasz Bogusławski z pozycji defensywnego pomocnika został przesunięty na stopera. Wojciech Łuczak z lewej pomocy przeszedł na "dziesiątkę", a grający tam w Grudziądzu Tomasz Nowak dziś będzie raczej wspierał Sebastiana Milewskiego w zadaniach defensywnych.
0' 17:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 28. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Puławy.
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą PuławyKonferencja prasowa po meczu z Wisłą Puławy Skład był trochę eksperymentalny z wielu względów, ale okazało się, że zagraliśmy całkiem dobry, a momentami bardzo dobry mecz - powiedział Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z Wisłą PuławyDruga galeria zdjęć z meczu z Wisłą Puławy Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Puławy. Do obejrzenia w niej 52 fotografie. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą PuławyZdjęcia z meczu z Wisłą Puławy Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Wiśle Puławy wygranego przez naszą drużynę 3-1. » Czytaj więcej
Zagłębie wraca Zagłębie wraca "na zielone" W meczu 28. kolejki Nice I ligi Zagłębie pokonało Wisłę Puławy 3:1 i awansowało na drugie miejsce w tabeli. Gole dla naszego zespołu zdobyli Tomasz Nowak (9') i Martin Pribula (22' oraz 62'). » Czytaj więcej