2017-04-08, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Kluczbork
Stroje: białe (4-5-1)
0:4(0:4)
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Wojciech Kaczmarek 11. Adam Orłowicz 17. Łukasz Ganowicz 21. Maciej Załęcki 97. Piotr Kwaśniewski (46' 31. Bartosz Brodziński) 39. Paweł Kubiak (46' 77. Sebastian Deja) 18. Krzysztof Bodziony 5. Rafał Niziołek 20. Kamil Nitkiewicz 90. Patryk Gondek 19. Maciej Kowalczyk (76' 16. Jakub Skoczylas)   Rezerwowi: 94. Grzegorz Wnuk 9. Tomasz Chałas 7. Mohamed Essam 23. Michał Kojder   Trener: Tomasz Asensky
0:1 - Konrad Budek 10' 0:2 - Michał Fidziukiewicz 16' 0:3 - Konrad Michalak 35' 0:4 - Wojciech Łuczak 42'
23' Rafał Niziołek 28' Paweł Kubiak 39' Krzysztof Bodziony
12. Wojciech Fabisiak 30. Konrad Budek 18. Arkadiusz Najemski 4. Kamil Wiktorski 22. Žarko Udovičić 11. Konrad Michalak (65' 16. Dawid Ryndak) 93. Łukasz Bogusławski 18. Sebastian Milewski (73' 25. Igor Krzykowski) 6. Tomasz Nowak 89. Wojciech Łuczak 9. Michał Fidziukiewicz (57' 23. Dominik Boettcher)   Rezerwowi: 1. Wojciech Skaba 7. Marcin Sierczyński 8. Robert Bartczak   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok) - Adam Kupsik (Poznań), Paweł Tokarewicz (Białystok)
90.0000
90' gwizdek Koniec meczu! Sędzia nie doliczył ani sekundy.
90' Po podaniu Adama Orłowicza zza pola karnego strzelał Sebastian Deja,
88' Dominik Boettcher wiedział, że jest na spalonym, więc nawet nie wystartował do podania.
86' Na spalonym Dawid Ryndak.
86' Wojciech Fabisiak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu rożnego
85' Kamil Nitkiewicz uderzył lewą nogą na bramkę, a piłkę na róg sparował Wojciech Fabisiak.
84' Kamil Wiktorski na 20. metrze sfaulował Patryka Gondka.
84' Dominik Boettcher na spalonym po podaniu Wojciecha Łuczaka.
82' Kamil Wiktorski faulowany przez Patryka Gondka.
80' Tempo gry w drugiej połowie nie jest powalające. Tu już chodzi o to, żeby dograć mecz do końca. Wynik już dawno jest rozstrzygnięty.
77' Znowu kontra Zagłębia po stałym fragmencie gry dla gospodarzy. Wojciech Łuczak uderzył po ziemi lewą nogą w krótki róg. Broni Wojciech Kaczmarek.
76' zmiana Za Macieja Kowalczyka na boisko wszedł o 21 lat młodszy Jakub Skoczylas.
75' Kamil Wiktorski zastopował Patryka Gondka i róg dla MKS-u.
73' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Igor Krzykowski za Sebastiana Milewskiego.
71' Sebastian Milewski faulowany przez Łukasza Ganowicza w środku boiska.
70' Z ponad 20 metrów strzelał Tomasz Nowak. Wojciech Kaczmarek sparował piłkę.
68' Maciej Kowalczyk otrzymał długie podanie od Kamila Nitkiewicza, ale nie dał rady minąć Kamila Wiktorskiego.
66' Wojciech Łuczak na spalonym.
65' Kontra grających w osłabieniu gospodarzy. Rafał Niziołek odegrał na prawo do Macieja Kowalczyka, który dośrodkował w pole karne, a Niziołek strzelił głową nad poprzeczką.
65' zmiana Dawid Ryndak melduje się na placu gry za Konrada Michalaka.
64' Rafał Niziołek w pole karne do Macieja Kowalczyka, ale szybszy był Kamil Wiktorski.
62' Rafał Niziołek posłał piłkę z rzutu wolnego nad bramką.
61' Maciej Kowalczyk faulowany przez Sebastiana Milewskiego na 25. metrze.
60' Dośrodkowanie Adama Orłowicza w pole karne Zagłębia i interwencja w powietrzu Arkadiusza Najemskiego.
58' Kapitańską opaskę po Michale Fidziukiewiczu przejął Wojciech Łuczak.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Dominik Boettcher wchodzi za Michała Fidziukiewicza.
55' Konrad Michalak leży w polu karnym MKS-u. Gospodarze wybijają piłkę na aut.
54' Wojciech Łuczak skiksował z 10 metrów, ale i tak był na spalonym.
53' Bartosz Brodziński trafił w mur z rzutu wolnego.
52' Wojciech Łuczak na 25. metrze faulował Patryka Gondka.
51' Patryk Gondek faulował Arkadiusza Najemskiego przy próbie odebrania piłki.
50' Wojciech Łuczak wybija piłkę po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rogu, a akcję kończy niecelny strzał z dystansu Sebastiana Dei.
49' Arkadiusz Najemski blokował dośrodkowanie Kamila Nitkiewicza. Róg dla MKS-u.
48' Wojciech Łuczak i Tomasz Nowak kombinacyjnie z rzutu rożnego, ale wrzutka Łuczaka była już niecelna.
48' Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Patryka Gondka.
47' Konrad Michalak po rajdzie prawym skrzydłem zagrał w pole bramkowe, ale Michał Fidziukiewicz nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Tomasz Asensky reaguje dwoma zmianami w przerwie meczu. Sebastian Deja i Bartosz Brodziński za Pawła Kubiaka i Piotra Kwaśniewskiego.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 7 sekundach sędzia skończył pierwszą połowę. Zerknęliśmy do statystyk. Zagłębie po raz ostatni cztery gole w pierwszej połowie strzeliło nie tak dawno temu, bo 23 listopada 2014 w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. Co ciekawe, także w meczu u siebie z mielczanami w tamtym sezonie Zagłębie już do przerwy prowadziło 4:0. W tym sezonie sosnowiczanie prowadzili 4:0 w wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków oraz pierwszej potyczce z MKS-em, ale wtedy do przerwy padł tylko jeden gol.
45' doliczony czas +1
45' Łukasz Bogusławski blokuje strzał Pawła Kubiaka w polu karnym.
44' Sebastian Milewski faulował Rafała Niziołka.
42' gol - piłka nożna 0:4 Žarko Udovičić wrzucił piłkę lewą nogą w pole karne, a Wojciech Łuczak uderzył głową i pokonał Wojciecha Kaczmarka.
42' Sebastian Milewski popychany przez Macieja Załęckiego.
41' Łukasz Ganowicz wybił piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka.
40' Rzut rożny dla Zagłębia i po wrzutce Wojciecha Łuczaka mamy korner z przeciwległej strony.
39' czerwona kartka Krzysztof Bodziony na 25. metrze podłożył nogę Konradowi Michalakowi, który wyszedłby sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem. Czerwień dla byłego gracza Zagłębia.
38' Gospodarze atakują naszą bramkę i dwa razy piłkę wybijał Kamil Wiktorski.
38' Adam Orłowicz po akcji prawym skrzydłem podawał do Macieja Kowalczyka a piłkę na róg wybił Arkadiusz Najemski.
37' Kamil Nitkiewicz wstrzelił piłkę z lewej strony pola karnego, ale Patryk Gondek nie zamknął akcji strzałem.
35' gol - piłka nożna 0:3 Zagłębie od razu rusza z kontrą. Tomasz Nowak z środkowej strefy zagrywa na prawo do Konrada Michalaka, a ten płaskim strzałem prawa nogą w długi róg zdobywa swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia.
35' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z lewej strony boiska piłkę trochę po siatkarsku wybił z pola bramkowego Wojciech Fabisiak.
34' Kamil Nitkiewicz faulowany przy bocznej linii boiska przez Konrada Budka.
33' Maciej Kowalczyk faulował w ataku Konrada Budka.
32' Maciej Załęcki nie dopuścił, aby piłka zagrana przez Tomasza Nowaka trafiła do Michała Fidziukiewicza.
31' Krzysztof Bodziony faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
30' Michał Fidziukiewicz znowu źle rozwiązał kontrę Zagłębia. Podał na lewo w stronę Wojciecha Łuczaka. ale za plecy i zakończyło się stratą piłki.
30' Maciej Kowalczyk za późno wystartował do piłki podawanej w pole karne przez Patryka Gondka. Mogło być groźnie
28' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Kubiaka za faul na Sebastianie Milewskim.
27' Kamil Nitkiewicz minął Konrada Budka, ale niedokładnie dośrodkował z lewego skrzydła.
25' Zagłębie przejęło piłkę na połowie gospodarzy, ale niepotrzebnie Michał Fidziukiewicz zdecydował się na solową akcję i płaski strzał lewą nogą zza pola karnego. Piłka minęła bramkę, a można było zagrywać na prawo do Konrada Michalaka lub na lewo do Wojciecha Łuczaka.
23' żóta kartka Za faul na Žarko Udovičiciu żółtą kartkę obejrzał Rafał Niziołek.
23' Krótkie rozegranie rogu i dośrodkowanie prawą nogą Rafała Niziołka. Piłka przeleciała na drugą stronę boiska. Ponowniw wrzucił Piotr Kwaśniewski i piłka w rękach naszego bramkarza.
22' Po dośrodkowaniu Kamila Nitkiewicza z lewego skrzydła piłkę na róg wybił Arkadiusz Najemski.
21' Arkadiusz Najemski umiejętnie blokował Patryka Gondka. Piłka opuściła końcową linię boiska.
20' Lewą nogą z rogu dośrodkował Kamil Nitkiewicz, a nieobstawiony Łukasz Ganowicz niecelnie uderzył głową.
19' Miękka wrzutka Rafała Niziołka z rzutu wolnego. Z około 10 metrów głową strzelał Maciej Załęcki. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale świetnie interweniował Wojciech Fabisiak.
18' Konrad Budek faulował Kamila Nitkiewicza. Rzut wolny dla MKS-u z około 30 metrów.
16' gol - piłka nożna 0:2 Po akcji Konrada Michalaka prawą stroną boiska piłka trafiła na środek pola karnego do Tomasza Nowaka, który strzelił prawą nogą i trafił w jednego z obrońców gospodarzy. Odbita futbolówka trafiła do Michała Fidziukiewicza i kapitan Zagłębia uderzeniem lewą nogą posłał ją do siatki.
16' Konrad Budek faulowany w parterze przez Kamila Nitkiewicza.
14' Rafał Niziołek przed polem karnym Zagłębia zatrzymany przez Wojciecha Łuczaka.
14' Przy bocznej linii boiska Konrad Budek faulował Piotra Kwaśniewskiego.
12' Konrad Budek strzelił do dziś dwie bramki dla Zagłębia. Obie na wyjazdach (w Kołobrzegu wiosną 2015 i Katowicach jesienią 2015) i w obu meczach były to jedyne trafienia. Czyżby więc dzisiaj znowu wygramy 1:0?
11' Zagłębie gra w takim ustawieniu, jakie awizowaliśmy wcześniej. Łukasz Bogusławski i Sebastian Milewski pełnią rolę defensywnych pomocników. Przed nimi gra Tomasz Nowak, a Wojciech Łuczak na lewej pomocy.
10' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rzutu rożnego piłkę głową z kilku metrów do bramki wpakował Konrad Budek.
10' Žarko Udovičić trafił w Pawła Kubiaka i mamy rzut rożny/
9' Wojciech Łuczak zdecydowanie wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z narożnika boiska.
8' Pierwszy rzut rożny dla MKS-u
6' Arkadiusz Najemski wybiegł do piłki dośrodkowanej z rogu przez Wojciecha Łuczaka, ale strzał był kompletnie nieudany.
6' Konrad Michalak wywalczył rzut rożny.
5' Po akcji prawą stroną dośrodkował Konrad Michalak. Wojciech Kaczmarek piąstkuje piłkę poza pole karne.
4' Kamil Nitkiewicz wrzucił piłkę z autu w pole karne. Niepewnie w powietrzu interweniował Wojciech Fabisiak, ale wszystko wyjaśnił Žarko Udovičić, który zablokował w zarodku strzał Pawła Kubiaka.
3' Zza pola karnego strzelał Sebastian Milewski. Piłka przeszła obok kluczborskiej bramki.
1' Wojciech Fabisiak wyszedł na 13. metr i nie pozwolił Kamilowi Niktkiewiczowi na opanowanie piłki.
1' gwizdek Gramy! Zaczął MKS
0' 18:58 Usunięcie bramki sponsorskiej w Kluczborku to nie takie hop-siup. w Sosnowcu bramka wyjeżdża na kółkach, a tutaj dwóch panów musiało wejść na drabinki i zdemontować górną część.
0' 18:56 Sędziowska trójka już wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś całe na czerwono, a MKS w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach. Michał Fidziukiewicz po raz pierwszy w roli kapitana Zagłębia ma okazję wymienić się proporczykami i stanąć do zdjęcia.
0' 18:50 Jedna przesłanka przemawia za tym, że Zagłębie dziś wygra - ewentualne zwycięstwo "nie zagraża" naszej drużynie awansem na miejsce premiowane awansem do Lotto Ekstraklasy, a więc można spokojnie wygrać i awansować co najwyżej na trzecią pozycję.
0' 18:45 W Kluczborku jak zwykle klasa i gościnność. Spiker na początku swojej wypowiedzi przywitał kibiców Zagłębia przybyłych na mecz, a miejscowa publiczność zareagowała oklaskami. Tutaj zawsze jest miło przyjechać, a dodatkowym plusem jest bliska odległość od Sosnowca. Będzie bardzo szkoda, jeśli w przyszłym sezonie nie spotkamy się z klubem z Kluczborka.
0' 18:40 Na trybunie VIP kluczborskiego stadionu zasiedli dwaj gracze Zagłębia, którzy nie mogą dziś wystąpić na boisku - Łukasz Matusiak i Jovan Ninković. Oglądają oni mecz w towarzystwie swojego byłego kolegi z drużyny Sławomira Jarczyka. Sektor obok siedzą prezes Marcin Jaroszewski i dyrektor sportowy Robert Stanek, którzy zapewne oczekują, że dokonane przez nich w tym tygodniu zmiany zaowocują trzema punktami w Kluczborku, a właśnie teraz na trybunę dotarła jeszcze wyższa władza - prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
0' 18:30 Aż pięciu zmian w składzie dokonał trener Dariusz Banasik w porównaniu do meczu ze Zniczem Pruszków. Oprócz trzech nieobecnych, o których już pisaliśmy we wcześniejszym wpisie, nie ma pierwszym w składzie także Martina Pribuli oraz Roberta Bartczaka. Znalazło się za to miejsce dla Kamila Wiktorskiego i Arkadiusza Najemskiego. Obaj mają grać na środku obrony, a na pozycję defensywnego pomocnika ma zostać przesunięty Łukasz Bogusłąwski, obok którego zagra Sebastian Milewski. Do wyjściowej jedenastki wracają również Tomasz Nowak i Konrad Michalak. Na lewym skrzydle ma biegać Wojciech Łuczak.
0' 18:20 Drużyna z Kluczborka na pewno jest podbudowana zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze w poprzedniej kolejce. Natomiast w Zagłębiu mocno się zatrzęsło. Z zespołem pożegnali się dwaj najstarsi zawodnicy - Sebastian Dudek i Krzysztof Markowski. Z powodu ośmiu żółtych kartek pauzuje Łukasz Matusiak, a to oznacza, że kapitańską opaskę będzie dziś dzierżył Michał Fidziukiewicz.
0' 18:10 Sosnowieckie Zagłębie po raz siódmy w historii zagra o ligowe punkty w Kluczborku, ale będzie to szczególne spotkanie - bowiem po raz pierwszy zagramy w Kluczborku w świetle jupiterów. Poprzednie mecze rozgrywane w tym mieście na Opolszczyźnie były jeszcze w czasach, gdy stadion nie dysponował oświetleniem. Dopiero po awansie do I ligi w sezonie 2014/2015 instalacja jupiterów stała się koniecznością. Beniaminek dostał pół roku na dostosowanie się do wymogów licencyjnych i gdy graliśmy tutaj w sierpniu 2015 to oświetlenia jeszcze nie było, ale już od rundy wiosennej zeszłego sezonu światło świeci pełnym blaskiem.
0' 18:00 Witamy z Kluczborka i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy miejscowy MKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w KluczborkuGaleria zdjęć z meczu w Kluczborku Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu MKS-u Kluczbork z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 52 fotografie » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w KluczborkuKonferencja prasowa po meczu w Kluczborku - Mam nadzieję, że to będzie moment przełomowy, ale nie zapominajmy, że liga jest bardzo trudna i wyrównana - powiedział po meczu w Kluczborku Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Oczyszczone Zagłębie rozbiło Oczyszczone Zagłębie rozbiło "czerwoną latarnię" Zagłębie wygrało w Kluczborku 4:0. Wszystkie gola dla sosnowiczan padły już w pierwszej połowie, a ich strzelcami byli Konrad Budek (10'), Michał Fidziukiewicz (16'), Konrad Michalak (35') i Wojciech Łuczak (42'). » Czytaj więcej