28. Konrad Handzlik
30. Konrad Budek

Trener: Piotr Mandrysz
1:0 - Vamara Sanogo 7' 2:0 - Dawid Ryndak 49'
61' Kamil Adamek 70' Łukasz Wroński 72' Sebastian Dudek 80' Miłosz Kozak

Trener: Dominik Nowak
Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok) - Michał Pierściński (Warszawa), Paweł Tokarewicz (Białystok)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu!
90+5' Žarko Udovičić z rzutu wolnego strzela wysoko nad bramką.
90+4' Tuż przed linią pola karnego faulowany jest Łukasz Matusiak.
90+3' Lewą nogą zza pola karnego strzelał Łukasz Matusiak. Hieronim Zoch sparował piłkę w bok.
90+2' Dawid Ryndak faulowany przez Franka Adu Kwame w środkowej strefie boiska.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Wojciech Łuczak wchodzi za Tomasza Nowaka.
89' Robert Bartczak po ograniu Miłosza Kozaka ruszył w pole karne, ale o jeden drybling było za dużo.
87' Robert Bartczak sfaulował Janusza Bucholca.
86' Žarko Udovičić na spalonym po podaniu Łukasza Matusiaka.
85' Na trybunie krytej trwa akcja "Wszyscy wstają i śpiewają"
84' Z 16. metra pod poprzeczkę przymierzył Mateusz Radecki. Broni Jakub Szumski.
82' Janusz Bucholc podawał w pole karne, a Kamil Zapolnik poślizgnął się przy próbie dojścia do piłki.
81' Robert Bartczak w kontrze nie dał rady przejść Mateusza Radeckiego i sfaulował rywala.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Kozaka za faul na Kamilu Wiktorskim.
79' Łukasz Matusiak blokuje uderzenia Damiana Gąski z 25 metrów.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębku. Kamil Wiktorski wchodzi za Sebastiana Dudka.
77' Damian Kądzior na spalonym po podaniu Janusza Bucholca.
76' Dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu rożnego. Pewne wyjście do piłki i chwyt w wykonaniu Jakuba Szumskiego.
75' Zza pola karnego strzelał Damian Kądzior. Rykoszet, interwencja Jakuba Szumskiego i róg dla Wigier
75' zmiana Ostatnia zmiana w Wigrach. Miłosz Kozak wszedł za Łukasza Wrońskiego.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za przerwanie akcji Wigier.
72' Bałkańska akcja w wykonaniu sosnowiczan. Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony boiska, Tin Matić trącił piłkę głową w polu karnym, a utracie gola zapobiegła parada Hieronima Zocha.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Wrońskiego za faul na Robercie Bartczaku.
69' Damian Gąska podał w pole karne w stronę Kamila Adamka. Do piłki najszybciej dopadł Jakub Szumski.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki dla Zagłębia Vamara Sanogo, a w jego miejsce do gry wchodzi Tin Matić.
67' Krótko rozegrany rzut rożny przez gości kończy się spalonym.
67' Damian Kądzior wywalczył rzut rożny dla Wigier.
66' zmiana Druga zmiana w Wigrach. Kamil Zapolnik za Vaclava Cvernę.
65' Długa akcja Wigier kończy się stratą i wyjściem piłki na aut.
63' Zagłębie już w komplecie. Po zabiegach poza boiskiem do gry wrócił Arkadiusz Najemski.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Adamka za faul na Arkadiuszu Najemskim.
60' Dawid Ryndak dogrywał z prawego skrzydła do zamykającego akcję Roberta Bartczaka, ale szybciej do piłki dopadł Janusz Bucholc. Cała akcja zaczęła się od przechwytu piłki przez Łukasza Matusiaka.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Wigrach. Za Rafała Augustyniaka do gry wchodzi Mateusz Radecki.
57' Kontra Wigier. Damian Gąska na lewo do Łukasza Wrońskiego, który szukał podaniem Kamila Adamka. Akcję zastopował Krzysztof Markowski.
56' Sebastian Dudek podał w pole karne. Dawid Ryndak upadł po starciu z Vaclavem Cverną. Gwizdek arbitra milczy.
55' Adrian Karankiewicz sfaulował Tomasza Nowaka.
54' Łukasz Wroński wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Obrońcy Zagłębia nie pozwolili na oddanie strzału.
53' Vamara Sanogo przejął piłkę i zabrał się z nią w stronę pola karnego. Nie zdążył oddać strzału, bo wrócił za nim Rafał Augustyniak.
52' Rafał Augustyniak ma siłę w nodze, ale jest na bakier z celnością. Kolejny jego strzał w drugiej połowie jest zdecydowanie za wysoki.
50' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Sebastian Dudek główkował nad poprzeczką.
49' gol - piłka nożna 2:0 Drugie świetne podanie otwierające drogę do bramki w wykonaniu Tomasza Nowaka. Wykorzystał je Dawid Ryndak, który po akcji prawą stroną posłał piłkę do bramki Hieronima Zocha. To już trzydziesty gol sosnowiczan w tym sezonie.
48' Rafał Augustyniak strzelił bardzo wysoko nad bramką z około 25 metrów.
47' Sebastian Dudek podaniem po skrzydle wypuścił w bój Dawida Ryndaka, który jednak nie sprostał Frankowi Adu Kwame.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Kamil Adamek faulował Łukasza Matusiaka
45' Frank Adu Kwame zagrywał na wolne pole do Kamila Adamka, a akcję przerwał interweniujący głową Arkadiusz Najemski
44' Po strzale Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłka przelatuje nad poprzeczką.
43' Faul Janusza Bucholca na Robercie Bartczaku na 22. metrze od bramki Wigier.
41' Kontra Zagłębia przerwana złym podaniem Roberta Bartczaka. Piłkę przejął Adrian Karankiewicz.
40' Łukasz Wroński nie opanował piłki przed boczną linią. Z autu grę wznowi Zagłębie.
39' Marcin Sierczyński faulowany na własnej połowie przez Łukasza Wrońskiego.
38' Kamil Adamek w polu karnym sosnowiczan zagrywał w kierunku Damiana Kądziora. Akcję przerwał Krzysztof Markowski.
38' Łukasz Matusiak powstrzymał Łukasza Wrońskiego przed polem karnym Zagłębia
36' Žarko Udovičić wyblokował Rafała Augustyniaka w polu karnym Zagłębia i piłka trafiła w ręce Jakuba Szumskiego.
34' Žarko Udovičić na spalonym po szybkiej akcji lewą stroną i zagraniu Roberta Bartczaka.
34' Błąd Sebastiana Dudka na własnej połowie, ale na nasze szczęście Damian Gąska nie zdołał z niego skorzystać i zagrał w stronę Łukasza Matusiaka.
33' Adrian Karankiewicz dośrodkował z lewego skrzydła, a Žarko Udovičić wybił piłkę z pola karnego.
31' Łukasz Wroński obił piłkę o nogi Arkadiusza Najemskiego, ale Jakub Szumski zapobiegł rzutowi rożnemu dla Wigier.
30' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła i pewna interwencja Hieronima Zocha na przedpolu.
29' Z kornera dośrodkował Sebastian Dudek. Piłkę głową w kierunku bramki posłał Krzysztof Markowski, ale skutecznie interweniował, także głową, stojący w polu bramkowym Frank Adu Kwame.
28' Po akcji Dawida Ryndaka i interwencji Franka Adu Kwame Zagłębie ma rzut rożny.
27' Dawid Ryndak zagrał na pole karne do Sebastiana Dudka. Kapitan Zagłębia nie mógł strzelać ze zbyt ostrego kąta i odegrał z powrotem do "Denvera", a ten nie trafił czysto głową w piłkę.
26' Žarko Udovičić przestrzelił zza pola karnego.
25' Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka odbija się w polu karnym od Łukasza Matusiaka i trafia pod nogi Krzysztofa Markowskiego, który uderza bez namysłu i minimalnie pudłuje.
24' Tomasz Nowak znowu zagrał do przodu do Vamary Sanogo. Francuz tym razem przymierzył prawą nogą w krótki róg. Hieronim Zoch sparował futbolówkę na róg.
24' Dawid Ryndak faulowany z boku boiska przez Łukasza Wrońskiego.
23' Za mocne podanie Łukasza Matusiaka w kierunku Dawida Ryndaka. Piłka wyszła poza końcową linię.
22' Tomasz Nowak przymierzył prawą nogą zza pola karnego. Broni Hieronim Zoch.
21' Damian Kądzior przedarł się lewą stroną boiska, ograł Arkadiusza Najemskiego i strzelił po ziemi w krótki róg. Broni Jakub Szumski.
20' Łukasz Matusiak przerywa akcję Wigier faulem na Damianie Kądziorze
19' Po akcji prawą stroną boiska Tomasz Nowak zagrywa na środek pola karnego, ale piłka nie trafia do adresata.
16' Z narożnika boiska dośrodkował Damian Kądzior. Krzysztof Markowski wybił piłkę poza pole karne, a strzał Łukasza Wrońskiego z ponad 20 metrów był niecelny.
16' Po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z prawej strony boiska piłkę na róg wybił Krzysztof Markowski.
16' Dośrodkowanie Franka Adu Kwame blokowane przez Dawida Ryndaka
15' Žarko Udovičić faulował w ataku.
14' Co za prostopadłe podanie Sebastiana Dudka! Dawid Ryndak zabrał się z piłką w pole karne i uderzył po ziemi prawą nogą. Niestety, za lekko, aby zaskoczyć Hieronima Zocha.
12' Robert Bartczak wybił piłkę na aut, gdy dostrzegł, że Damian Kądzior zbyt długo się nie podnosił z murawy.
11' Z narożnika boiska wrzucał Damian Kądzior, a Vaclav Cverna niecelnie uderzał głową
10' Po dośrodkowaniu Łukasza Wrońskiego kolejny róg Tym razem z drugiej strony boiska.
10' Kamil Adamek nacisnął na Žarko Udovičicia i wywalczył róg dla Wigier
8' Dawid Ryndak faulowany przez Franka Adu Kwame przy bocznej linii boiska.
7' gol - piłka nożna 1:0 Tomasz Nowak obsłużył podaniem Vamarę Sanogo, a Francuz silnie strzelił lewą nogą z 18 metrów i nie dał szans Hieronimowi Zochowi. To pierwsze trafienie Vamary Sanogo na Stadionie Ludowym.
6' Z prawej strony pola karnego prawą nogą strzelał Rafał Augustyniak. Broni Jakub Szumski.
5' Na Stadionie Ludowym jest to, czego brakowało, czyli zorganizowany młyn i doping.
4' Na połowie Wigier Marcin SIerczyński sfaulował Łukasza Wrońskiego.
4' Nieporozumienie między Marcinem Sierczyńskim i Arkadiuszem Najemskim. Piłkę przejął Kamil Adamek, ale powrót "Siary" i odbiór piłki.
3' Skończyła się druga, jakże bolesna dla nas w kilku poprzednich meczach, minuta.
2' Akcja sosnowiczan lewą stroną boiska. Tym razem bliski kontakt z murawą w polu karnym zaliczył Vamara Sanogo, ale również było czysto.
1' Sebastian Dudek znalazł się za piłką na 20. metrze przed bramką Wigier. Upadł, ale baz faulu.
0' 17:40 Sędziowska trójka z Białegostoku i Warszawy wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów, jak to zwykle w Sosnowcu, w rytm szlagieru Jana Kiepury. Zagłębie dzisiaj wyszło całe na biało, a Wigry zagrają w jednolitych niebieskich strojach.
0' 17:35 W składzie Zagłębia na dzisiejszy mecz brakuje najlepszego strzelca naszej drużyny w bieżącym sezonie, czyli Martina Pribuli oraz najlepszego strzelca Zagłębia w poprzednich rozgrywkach Michała Fidziukiewicza. Obaj są na trybunach i wspólnie będą obserwować boiskowe poczynania swoich kolegów.
0' 17:30 Wigry Suwałki były liderem I ligi między 4. a 7. kolejką. Gra suwalczan popsuła się wraz z końcem wakacji. W lipcowo-sierpniowych kolejkach Wigry zdobyły 16 z 18 możliwych punktów, a w siedmiu wrześniowych i październikowych spotkaniach dorobek klubu z Suwałk powiększył się o zaledwie trzy punkty i z pierwszego miejsca Wigry obsunęły się na ósmą pozycję, a jeśli chodzi o różnicą punktową, to bliżej im do strefy barażowej niż do pierwszej dwójki.
0' 17:25 Zagłębie i Wigry spotykają się ze sobą dopiero po raz trzeci. W dwu poprzednich meczach triumfowali goście. W sierpniu zeszłego roku na Ludowym Wigry wygrały 3:2, a w marcu tego roku na stadionie w Suwałkach Zagłębie wzięło rewanż i pokonało suwalczan 2:0.
0' 17:15 Wigry są w trakcie bardzo obfitego, jeśli chodzi o mecz, okresu. Suwalczanie tydzień temu grali mecz w Bytowie, a we wtorek u siebie odrabiali zaległości i zmierzyli się z Olimpią Grudziądz. Po meczu w Sosnowcu nie wracają do domu, tylko zostają na południu Polski do wtorkowego meczu Pucharu Polski w Jastrzębiu. Duża liczba meczów powoduje konieczność rotowania składem i dziś trener Dominik Nowak wymienił aż pięciu piłkarzy w porównaniu do ostatniego spotkania. Kamil Zapolnik, Jakub Bartkowski, Miłosz Kozak i Mateusz Radecki znaleźli się wśród rezerwowych, a Roberta Dadoka nie ma w meczowej osiemnastce. Do pierwszej jedenastki powrócili natomiast Janusz Bucholc, Adrian Karankiewicz, Łukasz Wroński, Damian Gąska i Kamil Adamek.
0' 17:05 Trener Piotr Mandrysz dokonał dwóch zmian w porównaniu do składu, jaki zagrał w niedzielę przeciwko Miedzi Legnica. Na prawej pomocy zamiast Konrada Budka zagra Marcin Sierczyński, a na lewej pomocy za kontuzjowanego Martina Pribulę wystąpi Robert Bartczak, który wraca do wyjściowej jedenastki po trzech meczach na rezerwie.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 16. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wigrami Suwałki.
Galeria zdjęć z meczu z Wigrami SuwałkiGaleria zdjęć z meczu z Wigrami Suwałki Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych w trakcie meczu 14. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wigrami Suwałki. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: Spokój w klubie widać w naszej grzeTomasz Nowak: Spokój w klubie widać w naszej grze - Jako cały zespół zagraliśmy dobrze w defensywie, a z przodu jesteśmy na tyle mocni, że zawsze coś strzelimy - powiedział Tomasz Nowak, który w meczu z Wigrami zanotował asysty przy obu bramkach » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z WigramiKonferencja po meczu z Wigrami - Jeżeli wygrywamy 2:0 z zespołem, który do tej pory nie przegrał na wyjeździe więcej niż jedną bramką, to trudno nie być zadowolonym - mówił po meczu trener Mandrysz, zwracając też uwagę na to, że Zagłębie znowu nie straciło bramki. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Wigrami SuwałkiSkrót meczu z Wigrami Suwałki Telewizja Polsat Sport, która przeprowadziła transmisję spotkania Zagłębia Sosnowiec z Wigrami Suwałki udostępniła na swojej stronie skrót z meczu. » Czytaj więcej
Pewne zwycięstwo lideraPewne zwycięstwo lidera Prowadzące w tabeli Zagłębie Sosnowiec wygrało z Wigrami Suwałki 2:0 w meczu 14. kolejki I ligi. Bramki dla sosnowiczan zdobyli Vamara Sanogo (7') i Dawid Ryndak (49'). » Czytaj więcej