4. Kamil Wiktorski
11. Patryk Mularczyk
30. Konrad Budek

Trener: Jarosław Araszkiewicz
0:1 - Marcin Kaczmarek 2' 0:2 - Karol Angielski 12' 0:3 - Kamil Kurowski 18' 1:3 - Martin Pribula 21' 1:4 - Marcin Kaczmarek 52' 2:4 - Martin Pribula 66' 3:4 - Sebastian Dudek 79' 3:5 - Kamil Kurowski 90'
59' Tomasz Nowak 71' Marcin Kaczmarek 82' Adam Banasiak 83' Tomasz Nowak 83' Tomasz Nowak 88' Łukasz Matusiak

Trener: Jacek Paszulewicz
Sędziowie: Marek Opaliński (Lubin) - Jacek Tokarski (Opole), Artur Załęczny (Lubin)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+5' Jakub Wilk z prawej strony pola karnego zamiast strzelić podał w ręce bramkarza.
90+4' Dominik Böttcher traci piłkę po podaniu Martina Pribuli i fauluje rywala.
90+2' Rykoszet po strzale Adriana Bielawskiego z 20 metrów. Będzie róg dla Olimpii.
90+2' Złe zagranie Dominika Böttchera w stronę Martina Pribuli.
90' gol - piłka nożna 3:5 Marcin Kaczmarek i Karol Angielski krótko rozegrali rzut rożny. Podanie na pole karne do Kamila Kurowskiego, a ten strzałem lewą nogą z ostrego kąta pokonał Jakuba Szumskiego.
89' Goście wywalczyli rzut rożny i już grają na czas
89' W Puławach nie zagra więc dwóch podstawowych zawodników Zagłębia - Tomasz Nowak i Łukasz Matusiak.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiak za faul.
87' zmiana Dominik Böttcher wchodzi na boisko w miejsce Krzysztofa Markowskiego.
87' Matic Zitko i Martin Pribula starli się w polu karnym Olimpii. Sędzia uznał, że nikt nie naruszył przepisów.
86' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła piłkę wybił głową Arkadiusz Kasperkiewicz
85' Z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Wilk i niewiele zabrakło, aby Sebastian Dudek sięgnął piłki w powietrzu.
85' Kamil Kurowski fauluje Sebastiana Dudka około 30 metrów od bramki.
84' Będzie rzut rożny dla nas po rajdzie serbskiego obrońcy lewym skrzydłem.
83' Płaski strzał Adama Banasiaka z około 20 metrów. Broni Jakub Szumski.
83' Adam Banasiak strzelił z rzutu wolnego w mur.
83' druga żółta -czerwona Za faul na Kamilu Kurowskim drugą żółtą kartkę obejrzał Tomasz Nowak. Kończymy mecz w osłabieniu.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka.
80' Lewą nogą z ponad 20 metrów strzelał Tomasz Nowak. Broni Jakub Wrąbel.
79' gol - piłka nożna 3:4 Co za gol! Po podaniu Tomasza Nowaka Sebastian Dudek huknął zza pola karnego prawą noga w okienko! Wracamy do gry.
79' Olimpia już się rozpaczliwie broni. Zagłębie naciera. Co z tego wyniknie?
78' Jakub Wilk wymienił podania z Wojciechem Łuczakiem, ale piłka ostatecznie padła łupem grudziądzkiego golkipera.
76' Szybkie rozegranie kornera nie przyniosło efektu.
76' Po prostopadłym podaniu Łukasza Matusiaka strzelał Martin Pribula. Jakub Wrąbel sparował piłę na rzut rożny.
75' Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Bartczak, a Sebastian Dudek minimalnie chybił po strzale głową.
74' Faul Kamila Kurowskiego na Robercie Bartczaku przy bocznej linii boiska.
73' zmiana Ostatnia zmiana w Olimpii. Adrian Bielawski za Marcina Smolińskiego.
72' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego niepewna interwencja Jakuba Wrąbla i spore zamieszanie w polu karnym Olimpii. Niestety, nie udało się tego wykorzystać.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Kaczmarka za faul na Žarko Udovičiciu.
69' Jakub Wilk przejął piłkę na 40. metrze, zauważył, że Jakub Wrąbel jest daleko od bramki i zdecydował się na strzał lobem. Zabrakło niewiele.
68' Na spalonym Wojciech Łuczak.
68' Słowak w trzech ostatnich meczach strzelił cztery gole. Nie jest źle, ale dziś potrzeba jeszcze co najmniej dwóch trafień.
66' gol - piłka nożna 2:4 W pole karne zagrał Łukasz Matusiak, a Martin Pribula przymierzył w długi róg i pokonał Jakuba Wrąbla.
64' zmiana Druga zmiana w Olimpii. Arkadiusz Kasperkiewicz za Damiana Michalika.
63' Bez zagrożenia pod grudziądzką bramką po rzucie rożnym.
62' Dośrodkowanie Jakuba Wilka z prawej strony boiska i po interwencji gracza Olimpii mamy rzut rożny.
62' Sebastian Dudek strzela prosto w mur z rzutu wolnego.
61' Matic Zitko fauluje Tomasza Nowaka na 25. metrze od bramki.
60' Jakby mało było złych wiadomości - Tomasz Nowak nie zagra za tydzień w Puławach, bo to było jego czwarte upomnienie w tym sezonie.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii. Adam Banasiak wchodzi za Damiana Warchoła.
57' Po dośrodkowaniu Marcina Woźniaka z lewego skrzydła Damian Warchoł pudłuje głową z około 5 metrów.
56' Strzał Martina Pribuli z 20 metrów zablokowany na linii pola karnego przez Matica Zitkę.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Jakub Wilk za Marcina Sierczyńskiego
53' Po prostopadłym podaniu Sebastiana Dudka Wojciech Łuczak przegrał pojedynek z Jakubem Wrąblem. Nasz napastnik strzelił w wychodzącego z bramki golkipera Olimpii.
52' gol - piłka nożna 1:4 Teraz już nie ma wątpliwości, że strzelcem gola jest Marcin Kaczmarek. Po dośrodkowaniu Damiana Michalika z prawej strony boiska miał mnóstwo miejsca w polu karnym i strzałem lewą nogą od słupka pokonał Jakuba Szumskiego.
50' Żenujące jest zachowanie Marcina Kaczmarka, który jako jeden z najstarszych graczy powinien dawać przykład, a najpierw było "padolino", a potem ociąganie się z zejściem z placu gry. Wszystko po to, by ukraść trochę sekund.
49' Sędzia nie dał się nabrać na efektowny pad Marcina Kaczmarka, który chciał wymusić rzut wolny. Kapitan Olimpii od razu wstał, gdy na boisko weszli masażyści.
47' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z lewej strony pola karnego głową z bliska strzelał Roberta Bartczaka. Strzał naszego pomocnika został zablokowany przez Marcina Woźniaka.
46' W ciągu 37 minut meczów z Olimpią Grudziądz Zagłębie straciło sześć bramek! Wiosną w Grudziądzu Olimpia zapakowała Wojciechowi Fabisiakowi trzy gole od 71. minuty, a dzisiaj trzy trafienia w ciągu pierwszych 18 minut.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu. Bez zmian w składach.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Sprawdziliśmy w przerwie, kiedy po raz ostatni w ligowym meczu u siebie Zagłębie przegrywało 0:3. Miało to miejsce jeszcze w Ekstraklasie wiosną 2008, gdy 3:0 na Ludowym wygrała drużyna z Lubina. Potem jeszcze dwukrotnie w meczach Pucharu Polski goście mieli okazję prowadzić 3:0 w Sosnowcu - Pogoń Szczecin wiosną 2010 i Wisła Kraków latem 2013. Trzy gole w lidze straciliśmy na Ludowym jesienią 2015, gdy przegraliśmy 2:3 z Wigrami Suwałki, a poprzedni raz przegrywaliśmy 0:3 w maju tego roku w Bytowie. Tyle, że tam potrzeba było aż 37 minut do takiego wyniku. Dziś zaledwie 18.
45+1' Krótkie rozegranie piłki między Sebastianem Dudkiem i Tomaszem Nowakiem. Dośrodkowanie na 12. metr i strzał Wojciecha Łuczaka w środek bramki. Broni Jakub Wrąbel.
45+1' Po akcji Tomasza Nowaka mamy rzut rożny.
44' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z prawej strony boiska piłki przed bramką nie opanował Martin Pribula.
44' Nieco przypadkowo piłkę w polu karnym dostał Wojciech Łuczak, bo po zagraniu Roberta Bartczaka futbolówka odbiła się od nogi rywala. Grający dziś w ataku Łuczaku próbował dogrania przed bramkę, ale rywale to przewidzieli.
42' Fatalne rozegranie rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka trafiła do Łukasza Matusiaka, a ten pod naciskiem rywala kopie piłkę wysoko nad bramką.
41' Mariusz Malec sfaulował Wojciecha Łuczaka.
40' Na murawie poleżał sobie Damian Warchoł. Zupełnie przypadkowo po tym, jak się przewrócił i Zagłębie przejęło piłkę. Oczywiście po wybiciu piłki na aut zaraz ozdrowiał.
38' Faul Kamila Kurowskiego na Sebastianie Dudku.
37' Jakub Szumski łapie piłkę po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka z narożnika boiska.
36' Kontra Olimpii. Marcin Kaczmarek do Marcina Woźniak i będzie rzut rożny po bloku Marcina Sierczyńskiego.
35' Sebastian Dudek prostopadle w pole karne, ale do nikogo.
34' Strata Roberta Bartczaka na własnej połowie. Piłkę zabrał mu Marcin Woźniak, który podał do Damiana Warchoła, a ten niecelnie dośrodkował
33' Na boisku masażyści Olimpii. Pomoc potrzebna jest Karolowi Angielskiemu.
32' Matic Zitko wskoczył na plecy Sebastianowi Dudkowi, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.
31' Po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego z prawego skrzydła nad bramką główkował Karol Angielski.
29' Na strzał z ponad 25 metrów zdecydował się Sebastian Dudek. Piłka przeleciała daleko od bramki.
28' Žarko Udovičić przejął piłkę, ruszył do przodu i dośrodkował przed bramkę, a Wojciech Łuczak minimalnie spudłował z kilku metrów.
27' Wojciech Łuczak przegrał starcie z Marcinem Woźniakiem i grę wznowi Jakub Wrąbel.
25' Katastrofalne zachowanie obrony Zagłębia. Po podaniu Marcina Kaczmarka Karol Angielski był sam przed Jakubem Szumskim. Całe szczęście dla nas, że nie potrafił przyjąć piłki, która odskoczyła mu od kolana i trafiła do golkipera.
24' Źle rozegrany rzut wolny przez Olimpię. Po stracie piłki Karol Angielski fauluje Roberta Bartczaka.
23' Rzut rożny dla Olimpii. Po dośrodkowaniu Marcina Kaczmarka piłkę łapie Jakub Szumski.
21' gol - piłka nożna 1:3 Martin Pribula po prostopadłym podaniu od Tomasza Nowaka mija bramkarza Olimpii i płaskim strzałem zdobywa pierwszą bramkę dla sosnowiczan.
19' Kibice tracą cierpliwość i po trzecim golu dla Olimpii zaczęli artykułować swój żal pod adresem prezesa Marcina Jaroszewskiego za jego postawę w kwestii stanowiska trenera.
18' gol - piłka nożna 0:3 Głupia strata piłki w środku pola. Damian Warchoł podawał do Kamila Kurowskiego, a ten strzelił z 16 metrów i pokonał Jakuba Szumskiego.
17' Faul Karola Angielskiego na wyprowadzającym piłkę od własnej bramki Sebastianie Dudku
16' Pewna interwencja Jakuba Szumskiego po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.
15' Po raz pierwszy w tym sezonie Zagłębie przegrywa dwoma bramkami. Do tej pory przegrywało jednym golem w Chojnicach przez 24 minuty, z Górnikiem Zabrze przez 6 minut i w Bielsku-Białej łącznie przez 16 minut (12 i 4)
14' Žarko Udovičić po podaniu od Tomasza Nowaka zwiódł rywala, przełożył piłkę na prawą nogę i niedokładnie dośrodkował.
12' gol - piłka nożna 0:2 Damian Michalik dośrodkował z prawego skrzydła, a Karol Angielski uciekł Arkadiuszowi Najemskiemu i wpakował piłkę do bramki.
12' Tomasz Nowak z rzutu rożnego dośrodkował na skraj pola karnego, skąd piłkę przed bramkę posłał Wojciech Łuczak, ale adresat podania Robert Bartczak znajdował się na spalonym.
11' Martin Pribula wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
10' Krzysztof Markowski przerwał faulem akcję Damiana Warchoła
10' Zagranie Roberta Bartczaka w pole karne z prawego skrzydła i dobra interwencja defensora Olimpii
9' Jarosław Araszkiewicz siedzi na ławce rezerwowych, a zespołem przy linii bocznej kieruje Tomasz Łuczywek.
7' Złe zagranie głową Arkadiusza Najemskiego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
7' Faul Kamila Kurowskiego na Robercie Bartczaku około 30 metrów od bramki.
5' Próba zawiązania akcji przez sosnowiczan, ale Tomasz Nowak za mocno zagrywał w stronę Roberta Bartczaka i piłka opuściła boisko.
2' gol - piłka nożna 0:1 Marcin Kaczmarek kopnął piłkę z rzutu wolnego i ta ku ogólnemu zdziwieniu wpadła do bramki. Błąd przy interwencji popełnił Jakub Szumski.
2' Faul Marcina Sierczyńskiego na Marcinie Kaczmarku tuż przed boczną linią pola karnego.
1' gwizdek Gramy!
0' Przed meczem minuta ciszy ku pamięci zmarłego byłego piłkarza i trenera Zagłębia Kazimierza Szmidta.
0' 18:28 Piłkarze obu ekip pojawili się na murawie, jak zwykle w Sosnowcu, w rytm piosenki Jana Kiepury. Sosnowiczanie dziś cali na biało, a Olimpia w zielonych strojach. Sędziowie w zielonych trykotach. Za nami już powitani arbitrów ze szkoleniowcami. Jacek Paszulewicz na galowo w garniturze i krawacie. Jarosław Araszkiewicz preferuje "casual style".
0' 18:25 Gra Zagłębia w tym sezonie może być powodem do radości, ale jeśli chodzi o frekwencję na Stadionie Ludowym, to jest ona godna ubolewania. Mimo tego, że jesteśmy liderem i u siebie wygraliśmy sześć ligowych meczów z kolei, to ciężko zapełnić stadion. O ile kryta wygląda w miarę przyzwoicie, to trybuna odkryta nie wypełniła się nawet w połowie.
0' 18:20 Na Stadionie Ludowym zagra dziś dwóch najstarszych zawodników, jacy zdobywali w tym sezonie bramki na pierwszoligowych boiskach. Marcin Kaczmarek miał 36 lat i 290 dni, gdy zdobył ostatniego gola dla grudziądzan, natomiast Sebastian Dudek przed tygodniem w Bielsku-Białej miał 36 lat i 241 dni. Dodamy również, że najmłodszym strzelcem w tym sezonie jest nieobecny dziś Tin Matić, który strzelił bramkę w Pruszkowie mając na liczniku 18 lat i 316 dni (statystyki za 90minut.pl).
0' 18:15 Po dziewięciu kolejkach Zagłębie ma 21 punktów i prowadzi w tabeli I ligi. Znacznie gorzej wystartowała Olimpia Grudziądz. Trzy porażki z rzędu, 8 punktów i 16. miejsce na pewno nie satysfakcjonuje sympatyków futbolu z nadwiślańskiego miasta. Ku przestrodze - rok temu, także w 10. kolejce graliśmy na Ludowym z Olimpią, która miała identyczny dorobek punktowy i też okupowała strefę spadkową. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale wierzymy w to, że teraz mamy lepszą drużynę i nie będzie takiej wpadki
0' 18:05 W składzie Zagłębia mamy dwie zmiany w porównaniu do spotkania w Bielsku-Białej. Po pauzie za cztery żółte kartki do pierwszej jedenastki wraca Marcin Sierczyński, który zastąpi Konrada Budka, a w ataku wystąpi Wojciech Łuczak, który zagra w miejsce bohatera spotkania z Podbeskidziem Vamary Sanogo. Francuza zmogła drobna kontuzja, a nadal niezdolny do gry jest drugi z naszych młodych zagranicznych napastników Tin Matić.
0' 18:00 Tomasz Łuczywek, wybiegł razem z zawodnikami na rozgrzewkę. Grzegorz Bąk, o którym była wcześniej mowa, jest trenerem młodzieży w Akademii. Dopytaliśmy mądrych ludzi i okazało się, że Tomasz Łuczywek, który tak naprawdę dowodzi wszystkim, nie posiada licencji wymaganej do tego, aby być nie tylko pierwszym trenerem, ale także drugim. W związku z tym jako drugi trener w protokole widnieje wyżej wspomniany Grzegorz Bąk, a "Siwy" jest wpisany na tzw. dodatkową listę.
0' 17:50 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. Największą niespodzianką jest brak w protokole Tomasza Łuczywka. "Siwy" miał prowadzić pierwszą drużynę razem z Jarosławem Araszkiewiczem, który dysponuje wymaganą licencją, natomiast w protokole jako drugi trener figuruje Grzegorz Bąk.
0' 17:40 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 10. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Olimpią Grudziądz.
Zdjęcia z meczu z OlimpiąZdjęcia z meczu z Olimpią Zapraszamy do oglądania dwóch galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Olimpii Grudziądz, przegranego przez naszą drużynę 3-5. » Czytaj więcej
Jarosław Araszkiewicz: Może nie jest tak, że nie znam połowy zawodników...Jarosław Araszkiewicz: Może nie jest tak, że nie znam połowy zawodników... - Porażkę biorę na siebie - dzielnie oświadczył na dosyć kuriozalnej konferencji prasowej "trener" Zagłębia Jarosław Araszkiewicz. » Czytaj więcej
Odszedł Magiera - biją lidera!Odszedł Magiera - biją lidera! Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Zagłębia, którzy ulegli Olimpii Grudziądz 3:5. Goście już po 18 minutach prowadzili 3:0. Dla sosnowiczan trafiali Martin Pribula (21' i 66') oraz Sebastian Dudek (79') » Czytaj więcej