4. Kamil Wiktorski
7. Marcin Sierczyński
28. Konrad Handzlik

Trener: Jacek Magiera
0:1 - Igor Angulo 69' 1:1 - Arkadiusz Najemski 75' 2:1 - Sebastian Dudek 81' (k.)
26' Tomasz Nowak 45+1' Adam Wolniewicz 84' Roman Gergel

Trener: Marcin Brosz
Sędziowie: Adam Lyczmański (Bydgoszcz) - Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz), Krzysztof Stępień (Opole)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy mecz.
90+4' Kontra sosnowiczan. W pole karne Górnika zapędził się Konrad Budek, ale oddał niecelny strzał.
90+3' Dawid Plizga zderzył się z Rafałem Kurzawą i zamiast akcji Górnika była strata piłki
90+3' Martin Pribula rozpędził się na skrzydle, ale wyjechał z piłką poza boisko.
90+2' Pod naciskiem Tina Maticia Adam Danch wybija piłkę na aut.
90' doliczony czas +3
90' Jakub Szumski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Dawida Plizgi.
90' Po dośrodkowaniu z rogu i rozciągnięciu akcji na skrzydło faulowany Szymon Skrzypczak.
89' Kombinacyjne rozegranie rogu przez gości zakończone zablokowanym strzałem Rafała Kurzawy. Kolejny korner.
89' Tomasz Nowak blokuje wrzutkę Rafała Kurzawy. Róg dla Górnika.
88' Robert Bartczak ośmieszył Adama Dancha, ale potem wpadł na silniejszego od siebie Bartosza Kopacza.
86' Tin Matić podał do Tomasza Nowaka, który zagrał po ziemi w pole karne do Roberta Bartczaka, który przyjął i strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
85' Golkiper Zagłębia wypiąstkował futbolówką po dośrodkowaniu Dawida Plizgi z rzutu rożnego.
85' Igor Angulo strzelał z 5 metrów. Piłkę na róg końcami palców wybił Jakub Szumski.
85' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Romana Gergela.
84' żóta kartka Roman Gergel ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
82' Strzał Dawida Plizgi z 18 metrów zablokowany przez Arkadiusza Najemskiego.
81' gol - po karnym 2:1 W środę Sebastian Dudek zmarnował "jedenastkę", ale dziś nie zawiódł. Prowadzimy 2:1!
80' Martin Pribula faulowany w polu karnym przez Erika Grendela.
80' Tomasz Nowak faulowany przez Macieja Ambrosiewicza
79' Niecelny strzał Szymona Skrzypczaka z 25 metrów.
79' Płaski strzał Tomasza Nowaka zza pola karnego. Przy słupku broni Grzegorz Kasprzik.
78' Bartosz Kopacz wybija piłkę na aut spod nóg Tina Maticia.
78' Robert Bartczak nabił piłkę o nogi Rafała Kurzawy i grę zacznie Jakub Szumski.
77' Po przerwie Górnik wznowił grę od środka boiska.
76' Przerwa na uzupełnienie płynów.
75' gol - piłka nożna 1:1 Z rogu dośrodkował Tomasz Nowak. Piłka wybita przez graczy Górnika trafiła na skrzydło. Martin Pribula zagrał w pole karne, a tam był Arkadiusz Najemski, który strzelił prawą nogą po ziemi i pokonał Grzegorza Kasprzika.
75' Tomasz Nowak zagrał do Sebastiana Dudka, który uderzył po ziemi zza pola karnego. Piłka po nodze rywala wyszła na róg.
74' Adam Wolniewicz faulował Martina Pribulę.
74' Igor Angulo na spalonym po podaniu Erika Grendela.
73' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tin Matić za Vamarę Sanogo.
71' Do wejścia na boisko szykuje się Tin Matić.
71' Szymon Skrzypczak z 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
70' zmiana Druga zmiana w Górniku. Erik Grendel wchodzi za Adama Wolniewicza.
69' gol - piłka nożna 0:1 Po prostopadłym podaniu Romana Gergela bramkę dla Górnika strzela Igor Angulo.
67' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka piłkę z pola karnego wybija głową Igor Angulo, a sędzia przerywa grę, bo gracz gości zderzył się w powietrzu z Arkadiuszem Najemskim i potrzebuje pomocy.
66' Rzut rożny dla Zagłębia.
66' Gracze Zagłębia podawali sobie piłkę w polu karnym, ale żaden nie znalazł sytuacji do oddania strzału.
65' Centrostrzał Žarko Udovičicia. Interweniuje Grzegorz Kasprzik.
64' Podanie Sebastiana Dudka w kierunku Vamary Sanogo. Piłkę na aut wybija Bartosz Kopacz.
63' Płaski strzał Adama Wolniewicza z ponad 20 metrów. Broni Jakub Szumski.
63' Krzysztof Markowski przejął piłkę po dośrodkowaniu Igora Angulo z lewego skrzydła.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku. Szymon Skrzypczak za Konrada Nowaka.
61' Bardzo dobre zagranie Sebastiana Dudka na skrzydło do Konrada Budka, ale potem było już gorzej. Prawy obrońca sosnowiczan nie znalazł nikogo z kolegów swoim podaniem.
60' Rafał Kurzawa zagrał ze skrzydła po ziemi w pole karne. Konrad Nowak nie zdołał jednak skierować piłki do bramki.
59' Dochodzącą piłkę z rzutu rożnego posłał Tomasz Nowak, ale Krzysztof Markowski nie zdołał oddać strzału głową.
58' Akcja Martina Pribuli i Žarko Udovičicia dała sosnowiczanom rzut rożny.
58' Kontra Górnika i złe podanie Romana Gergela.
57' Górnik zaatakował lewą stroną boiska. Akcję zakończyło niedokładne zagranie Rafała Kurzawy
56' Dawid Plizga prawą nogą dośrodkował z lewej strony boiska. Piłkę łapie Jakub Szumski.
55' Faul Konrada Budka na Igorze Angulo przy bocznej linii boiska.
55' Zawodnicy Górnika popełnili błąd w kryciu przy rzucie rożnym. Pozwolili Zagłębiu na przewagę "2 na 1". Niestety, po podaniu Sebastiana Dudka Tomasz Nowak strzelił tylko w boczną siatkę.
54' Robert Bartczak idealnie dograł piłkę do Sebastiana Dudka który strzelał prawą nogą z około 7 metrów. Piłkę na róg wybił Grzegorz Kasprzik.
53' Robert Bartczak przedzierał się lewą stroną boiska, ale sprytniejszy był Adam Danch.
51' Łukasz Matusiak rzucił piłkę do Martina Pribuli, który wbiegł w pole karne, uciekł Adamowi Wolniewiczowi i strzelił prawą nogą obok bramki.
50' Okres przewagi Górnika. Krzysztof Markowski wybija piłkę z pola karnego na aut.
48' Robert Bartczak zwiódł Rafała Kurzawę w polu karnym, ale dośrodkował już zza końcowej linii boiska.
48' Dośrodkował Martin Pribula, a w polu bramkowym Rafał Kurzawa uprzedził Roberta Bartczaka.
47' Robert Bartczak wyłożył piłkę Łukaszowi Matusiakowi, który z linii pola karnego strzelił nad poprzeczką.
46' gwizdek Początek drugiej połowy
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Za Wojciecha Łuczaka i Jakuba Wilka na boisko wchodzą Martin Pribula i Robert Bartczak.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Delikatnie mówiąc, mecz nie porywa. Zagłębie od 419 minut nie straciło bramki, ale od 207 minut nie strzeliło i to może martwić.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Wolniewicza za faul na Wojciechu Łuczaku.
45' doliczony czas +1
44' Z rzutu wolnego wrzucał Rafał Kurzawa, a piłkę z pola karnego wybił Vamara Sanogo.
44' Faul Krzysztofa Markowskiego na Adamie Wolniewiczu.
43' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka wpadła w ręce stojącego w polu bramkowym Grzegorza Kasprzika.
43' Z lewego skrzydła dośrodkował Dawid Plizga, a głową strzelał Roman Gergel. Jakub Szumski ze spokojem złapał piłkę.
41' Sebastian Dudek zagrał górą w pole karne. Jakub Wilk nie był w stanie dojść do piłki, a Wojciecha Łuczaka blokował Adam Wolniewicz i piłkę złapał Grzegorz Kasprzik.
40' Tomasz Nowak zagrał na lewą stronę boiska do Wojciecha Łuczaka, który chciał wbiec z piłką w pole karne, ale nie dał rady minąć Adana Wolniewicza.
37' Z kornera wrzucał Tomasz Nowak. Górą obrona zabrzan.
37' Zaskakujący strzał Sebastiana Dudka z ponad 30 metrów. Piłka leciała pod poprzeczkę i z trudem na róg sparował ją Grzegorz Kasprzik.
36' Po dośrodkowaniu Dawida Plizgi z rzutu rożnego głową strzelał Igor Angulo, a zmierzającą do bramki piłkę wybił Jakub Szumski
35' Dawid Plizga dośrodkował po rajdzie lewą stroną, a Žarko Udovičić wybił piłkę na rzut rożny.
35' Žarko Udovičić popychany przez Romana Gergela.
34' Faul Romana Gergela na Wojciechu Łuczaku na połowie sosnowiczan.
33' Po dośrodkowaniu Romana Gergela piłkę złapał Jakub Szumski.
32' Piłkarze napojeni, więc wracamy do gry.
30' Mamy pierwszą w tym sezonie przerwę na uzupełnienie płynów. Na termometrze dzisiaj około 27 stopni.
30' Niedobre dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
29' Faul Adama Wolniewicza na Łukaszu Matusiaku.
29' Adam Danch wybija piłkę głową z pola bramkowego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
28' Konrad Budek wślizgiem powstrzymuje szarżę Dawida Plizgi.
28' W środkowym kole Łukasz Matusiak został sfaulowany przez Dawida Plizgę.
27' Po podaniu Dawida Plizgi na spalonym Igor Angulo.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Dawidzie Plizdze.
26' Tym razem wrzucał Tomasz Nowak. Wybita przez Adama Wolniewicza piłka trafiła do Žarko Udovičicia, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale został zablokowany.
26' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka próbował strzelać Arkadiusz Najemski i będzie jeszcze jeden korner.
25' Sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny.
25' Lewą nogą z lewej strony boiska, z około 25 metrów strzelał Rafał Kurzawa. Piłka minęła dalszy słupek bramki.
23' Jakub Szumski wybiegł na skraj pola karnego i głową wyekspediował piłkę na aut.
23' Tomasz Nowak wrzucił piłkę w pole karne, ale tam nie było nikogo z sosnowiczan.
22' Igor Angulo niebezpiecznie wysoko podniósł nogę w walce z Arkadiuszem Najemskim.
21' Kontra Zagłębia. Prawą stroną ruszył Tomasz Nowak, jednak po jego dośrodkowaniu futbolówka opuściła boisko.
21' Daleki wrzut z autu Romana Gergela i piłka trafia do rąk Jakuba Szumskiego.
19' Žarko Udovičić nie potrafił minąć zwodem kryjącego go obrońcy
18' Jeszcze jedno dośrodkowanie Rafała Kurzawy, tym razem z gry i pewne wyjście Jakuba Szumskiego na przedpole.
18' Łukasz Matusiak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy z rzutu wolnego.
17' Vamara Sanogo zły na decyzję sędziego, który uznał, że Francuz faulował Bartosza Kopacza.
17' Z narożnika boiska dośrodkował Jakub Wilk, a Vamara Sanogo faulował rywala w walce w powietrzu.
16' Vamara Sanogo przedarł się przed pole karne i strzelił lewą nogą. Zmierzającą do bramki piłkę na róg wybił Grzegorz Kasprzik.
15' Aut dla Górnika. Po wrzucie Romana Gergela Adam Wolniewicz faulował Žarko Udovičicia.
14' Rafał Kurzawa wybija piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego.
13' Faul Macieja Ambrosiewicza na Wojciechu Łuczaku nieopodal narożnika boiska.
11' Nieporozumienie między Sebastianem Dudkiem i Vamarą Sanogo. Piłka w rękach Grzegorza Kasprzika.
10' Žarko Udovičić wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Plizgi z rzutu wolnego.
9' Konrad Budek sfaulował Dawida Plizgę.
8' Faul w ataku Tomasza Nowaka na Dawidzie Plizdze.
8' W parterze o piłkę walczyli Maciej Ambrosiewicz i Wojciech Łuczak. Górą gracz Górnika.
6' Bartosz Kopacz nie dał się nabrać na zwód Žarko Udovičicia.
5' Zły strzał Jakuba Wilka z rzutu wolnego. Trafił w kolano stojącego w murze Konrada Nowaka.
5' Faul Adama Wolniewicza na Sebastianie Dudku na 20. metrze od bramki
3' Wojciech Łuczak wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Dawida Plizgi.
3' Faul Wojciecha Łuczaka na Romanie Gergelu.
2' Nieoczekiwana przerwa w grze. Asystent sędziego musiał wymienić chorągiewkę na nową.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:28 Sędziowska trójka wyprowadza na murawę piłkarzy obu drużyn. Piłkarze Zagłębia wyszli na prezentację w koszulkach z napisem "Gramy dla Marka". Pod spodem mają jednolite białe stroje. Górnik wystąpi w czerwonych koszulkach, czarnych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 17:25 Dzisiejszy mecz jest zadedykowany Markowi Bębnowi. Były bramkarz Zagłębia Sosnowiec i Górnika Zabrze z powodu choroby miał amputowaną nogę i w trakcie meczu organizowana jest zbiórka pieniędzy na zakup specjalnej protezy. Marek Bęben jest obecny na loży VIP i został powitany brawami przez kibiców.
0' 17:20 Zagłębie Sosnowiec może po tej kolejce awansować na drugie miejsce w tabeli. Z kolei Górnik może zsunąć się do strefy spadkowej, a przy wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach nawet na ostatnie miejsce. Górnik po raz ostatni wygrał na wyjeździe jeszcze w zeszłym roku. Zagłębie w lidze odniosło cztery kolejne wygrane na Stadionie Ludowym. 374 minuty wynosi seria sosnowiczan bez straconego gola.
0' 17:15 Dwa poprzednie mecze Zagłębia z Górnikiem Zabrze odbyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Obie ekipy dwukrotnie wpadły na siebie w 1/16 finału i dwa razy wygrywało Zagłębie - 2:0 w 2009 i 3:1 w 2015. Poprzedni mecz o ligowe punkty rozegrano natomiast w kwietniu 2008. Zabrzanie wygrali na Ludowym 2:0, a jedną z bramek strzelił aktualny trener GKS-u Katowice Jerzy Brzęczek. W wyjściowym składzie Górnika grali również bohater Euro 2016 Michał Pazdan, a także człowiek, który potrafi wyrecytować mistrzowski skład FC Kaiserslautern Tomasz Hajto. Z kolei w Zagłębiu grał asystent Jacka Magiery Tomasz Łuczywek, który w swojej karierze ma także rok gry w Górniku i to w barwach zabrzan "Siwy" strzelił swoją jedyną bramkę w Ekstraklasie.
0' 17:05 W dwóch poprzednich meczach na wyjazdach Górnika załatwili jego byli gracze. W Tychach decydującą o porażce bramkę strzelił Maciej Mańka, a w Nowym Sączu Maciej Korzym najpierw asystował przy trafieniu Wojciecha Trochima, w potem dołożył drugiego gola. Wychodzi więc na to, że dzisiaj zabrzanie powinni przegrać po golu Wojciecha Łuczaka.
0' 17:00 Obie ekipy się już rozgrzewają na murawie. Kibice dopiero powoli się schodzą, a to za sprawą zorganizowanego przemarszu z Patelni. Przypominamy, że zorganizowanej grupy kibiców Górnika nie będzie za sprawą kary nałożonej jeszcze za grzechy z Ekstraklasy. Na trybunie VIP zameldował się znany Pan Stanisław, hodowca kogutów. Przywitały go życzliwe docinki fanów z krytej "Gdzie masz koguta?"
0' 16:50 Goście przystępują do dzisiejszego meczu również z czterema zmianami w porównaniu do ich ostatniego meczu. Po porażce 0:2 w Nowym Sączu trener Marcin Brosz wymienił bramkarza Mateusza Kuchtę na Grzegorza Kasprzika. Ponadto za Szymona Matuszka zagra Adam Wolniewicz, za Erika Grendela Maciej Ambrosiewicz i za Łukasza Wolsztyńskiego Konrad Nowak.
0' 16:40 Cztery zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do środowego meczu w Katowicach. Na ławce usiedli Marcin Sierczyński, Robert Bartczak, Kamil Wiktorski i Tin Matić. Od pierwszej minuty zagrają natomiast Arkadiusz Najemski, Wojciech Łuczak, Jakub Wilk i Vamara Sanogo. Dla Najemskiego będzie to pierwszy występ w Zagłębiu w wyjściowym składzie. Do tej pory zaliczył tylko epizod w meczu z Pogonią Siedlce, gdy wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.
0' 16:30 Dzień dobry ze Stadionu Ludowego! Zapraszamy na relację z hitu 6. kolejki I ligi, czyli meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Zabrze.
Sebastian Dudek: Okazja do rehabilitacjiSebastian Dudek: Okazja do rehabilitacji - Zdarza się, że człowiek nie strzeli rzutu karnego, ale to nie znaczy, że już się nie podejdzie. Chciałem strzelać, bo wiem jakie to jest ważne, żeby się odblokować - mówił zdobywca zwycięskiej bramki Sebastian Dudek. » Czytaj więcej
Arkadiusz Najemski: Stać mnie na więcejArkadiusz Najemski: Stać mnie na więcej - To był niezły mecz, ale stać mnie na więcej - deklaruje strzelec pierwszej bramki dla Zagłębia Arkadiusz Najemski. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GórnikiemKonferencja prasowa po meczu z Górnikiem Dlaczego wygraliśmy? Bo po stracie bramki graliśmy to samo, co mieliśmy grać od początku meczu. Zawodnicy utrzymali chłodną głowę, co było bardzo ważne i dalej graliśmy swoje - tłumaczył Jacek Magiera. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Górnikiem ZabrzeZdjęcia z meczu z Górnikiem Zabrze Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której znajdują się zdjęcia zarówno z przemarszu kibiców na Ludowy, jak i z samego meczu z Górnikiem (boisko i trybuny). » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - GórnikSkrót meczu Zagłębie - Górnik Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Zabrze, udostępniła w swoim serwisie internetowym skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Zagłębie lepsze od GórnikaZagłębie lepsze od Górnika Zagłębie wygrało z Górnikiem Zabrze 2:1. Goście prowadzili od 69. minuty po golu Igora Angulo. Wyrównał Arkadiusz Najemski (75'), a zwycięską bramkę z karnego strzelił Sebastian Dudek (81'). » Czytaj więcej