93. Igor Biedrzycki
77. Aleksander Karbowiak
9. Łukasz Suchocki

Trener: Adam Łopatko
24' Robert Bartczak 27' Marcin Sierczyński 45+1' Wojciech Łuczak 62' Tomasz Nowak

Trener: Jacek Magiera
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Bartosz Heinig (Gdańsk), Marcin Sadowski (Bydgoszcz)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu w Olsztynie.
90+2' Do piłki dośrodkowanej przez Jakuba Wilka najwyżej wyskoczył Vamara Sanogo, ale strzał głową Francuza był niecelny
90+2' Marcel Ziemann wybił piłkę na rzut rożny. Ostatnia szansa dla Zagłębia?
90+1' Wrzutka Wojciecha Łuczaka z prawego skrzydła. Piłkę w polu bramkowym łapie Piotr Skiba.
90' doliczony czas +3
90' Dośrodkował Jakub Wilk, ale pod własną bramką bez zarzutu spisali się miejscowi.
90' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska, niemal z linii bocznej na wysokości 25. metra.
89' zmiana Przyszła pora na Zahora. Tomasz Zahorski wchodzi na boisko za Rafała Kujawę.
88' W Olsztynie Nishi zszedł z boiska, a w Rio Nishikori walczy o brązowy medal z Rafą Nadalem.
87' zmiana Pierwsza zmiana w Stomilu. Łukasz Jegliński za Tsubasę Nishiego.
86' Krzysztof Markowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jarosława Ratajczaka z lewego skrzydła.
85' Sędzia dyscyplinuje Konrada Budka, który przeszkadzał w wykonaniu autu Marcelowi Ziemannowi.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Vamara Sanogo zmienia Tina Maticia.
81' Po dośrodkowaniu Patryka Kuna z rzutu wolnego piłkę głową wybija Konrad Budek. Ponowna wrzutka, zbyt krótkie piąstkowanie Jakuba Szumskiego i niecelny strzał z woleja Jarosława Ratajczaka.
80' Faul Konrada Budka na Marcelu Ziemannie na wysokości 12 metra po prawej stronie boiska.
78' Sędzia okazał się wyjątkowo pobłażliwy dla Patryka Kuna, który ciągnął za koszulkę Tomasza Nowaka. Nasz gracz wyswobodził się z uścisku, kontynuował akcję, ale sędzia po zastosowaniu prawa korzyści powinien pokazać kartonik pomocnikowi Stomilu.
76' Szybka riposta Zagłębia. Robert Bartczak przedarł się lewym skrzydłem, minął obrońcę i uderzył po ziemi. Piotr Skiba odbił piłkę przed siebie, ale zabrakło kogoś, kto mógłby dobić piłkę do bramki olsztynian.
76' Wbiegający w pole karne Zagłębia Rafał Kujawa sfaulował Kamila Wiktorskiego.
74' Nieporozumienie pomiędzy Łukaszem Matusiakiem a Tinem Maticiem. Chorwat nie ruszył do piłki zagranej górą przez "Łysego".
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Martin Pribula robi miejsce Jakubowi Wilkowi.
73' Po podaniu Tomasza Nowaka na spalonym Martin Pribula
70' Po dośrodkowaniu Konrada Budka Tin Matić skakał do piłki w polu karnym, ale nie sprostał Tomaszowi Wełnickiemu.
69' Tin Matić poradził sobie w polu karnym z kryjącym go rywalem, zobaczył nadbiegającego Martina Pribulę i posłał do niego futbolówkę. Niestety, trochę za mocno.
67' Jakub Szumski znowu nas ratuje! Patryk Kun strzelał po ziemi z 16 metrów, a wybiegający mu na spotkanie golkiper Zagłębia złapał piłkę w ręce.
66' Wojciech Łuczak próbował dośrodkowania na wślizgu. Bez sukcesu.
64' Za krótkie wybicie Tomasza Nowaka z pola karnego. Do piłki dopadł Wiktor Biedrzycki i z około 25 metrów strzelił obok bramki.
64' Bardzo złe dośrodkowanie Patryka Kuna z rzutu wolnego.
63' Martin Pribula faulował Patryka Kuna. Rzut wolny dla Stomilu z ponad 30 metrów.
62' żóta kartka Żółty kartonik dla Tomasza Nowaka za faul na Grzegorzu Lechu.
62' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłka przeleciała wszerz pola karnego.
61' Jarosław Ratajczak włożył dużo siły w strzał z lewego skrzydła, ale precyzji było za mało. Piłka szybuje wysoko nad bramką.
60' Temperatura powietrza w Olsztynie spadła do 13,8 stopnia. Piłkarze na razie nie robią zbyt wiele, by rozgrzać kibiców.
59' Sosnowiczanie próbują ataku pozycyjnego. Bez powodzenia.
57' Próba kombinacyjnej akcji pomiędzy Konradem Budkiem a Robertem Bartczak. Obrońca Zagłębia zagrał krótką piłkę w pole karne, jednak pomocnik sosnowiczan nie sforsował muru obronnego.
55' Tin Matić sfaulował próbującego odebrać mu piłkę Grzegorza Lecha.
54' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z narożnika boiska trochę powietrznej walki w "szesnastce" Stomilu.
54' Kiks Jarosława Ratajczaka we własnym polu karnym daje róg Zagłębiu
53' Z lewego skrzydła piłkę w pole karne posłał Jarosław Ratajczak. Grzegorz Lech powalczył przy końcowej linii i przejął futbolówkę. Podanie do Rafała Kujawy, który uderzał z 20 metrów jednak został zablokowany.
52' Jarosław Ratajczak dośrodkował z lewej strony boiska. Piłkę w polu bramkowym przejął Krzysztof Markowski.
50' Zagłębie rusza z kontrą, którą niweczy złe podanie Wojciecha Łuczak w kierunku Tomasza Nowaka.
50' Rafał Kujawa faulowany przez Martina Pribulę
49' Po podaniu Konrada Budka z lewej strony boiska jeden z defensorów Stomilu za krótko wybija piłkę. Dopada do niej na 20. metrze Tomasz Nowak i natychmiast uderza. Niestety, daleko od bramki.
47' W drugiej połowie Zagłębie atakuje na tę bramkę, na którą strzeliło w poprzednim sezonie trzy bramki.
46' Po podaniu Patryka Kuna z prawej strony pola karnego uderzał Rafał Kujawa. Jakub Szumski odbił piłkę przed siebie, a Kamil Wiktorski wykopał futbolówkę hen do przodu.
46' gwizdek Druga połówka napoczęta.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy. W Olsztynie na razie bez bramek.
45+2' Po wrzutce Grzegorza Lecha z rzutu rożnego piłkę głową z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
45+2' Po dośrodkowaniu Patryka Kuna z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Łukasz Matusiak.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Patryku Kunie.
45' doliczony czas +2
45' Kapitańską opaskę przejął Łukasz Matusiak, a zejście z boiska Sebastiana Dudka prawdopodobnie spowodowane było urazem lewej nogi.
44' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Sebastian Dudek, a na placu gry melduje się Wojciech Łuczak.
43' Paweł Głowacki faulowany przez Marcina Sierczyńskiego.
41' Za mocne dośrodkowanie Patryka Kuna z narożnika boiska. Piłkę przejmują sosnowiczanie.
40' Po dośrodkowaniu Grzegorza Lecha piłkę na kolejny korner wybił Marcin Sierczyński
40' Marcel Ziemann zwiódł Martina Pribulę i uderzył lewą nogą z prawej strony pola karnego. Jakub Szumski strącił piłkę na słupek. Będzie róg,
38' Robert Bartczak uciekł Jarosławowi Ratajczakowi na prawym skrzydle, ale lewy defensor Stomilu zdążył wrócić i odebrać piłkę sosnowiczaninowi przed polem karnym.
36' Prostopadła piłka od Rafała Kujawy w kierunku Patryka Kuna. Rutynowany Krzysztof Markowski nie dał się zaskoczyć i spokojnie oddalił zagrożenie.
35' Niecelny strzał Patryka Kuna z ponad 20 metrów.
35' Grzegorz Lech zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego. Stojący na 5. metrze Łukasz Matusiak podniósł nogę i wybił piłkę.
34' Z boku boiska, nieopodal pola karnego Marcin Sierczyński faulował Jarosława Ratajczaka. Rzut wolny dla miejscowych.
33' Marcin Sierczyński nie ustał w pojedynku z Tsubasą Nishim. Od bramki zacznie Stomil.
31' Po podaniu Roberta Bartczaka Łukasz Matusiak na 20. metrze ustawił sobie piłkę na lewej nodze i uderzył po ziemi. Piotr Skiba nie dał się zaskoczyć.
29' Jakub Szumski zmuszony do wybiegnięcia na skraj pola karnego i złapania piłki zagranej z głębi pola w "szesnastkę"
28' Z lewego skrzydła dochodzącą piłkę dośrodkował Tsubasa Nishi, a zamykający akcję Patryk Kun nie sięgnął futbolówki.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Rafale Kujawie. Sędzia najpierw zastosował prawo korzyści i puścił grę, ale przy najbliższej przerwie w grze ukarał "Siarę".
25' Rzut wolny dla Stomilu z około 30 metrów. Prawą nogą nad bramką piłkę posłał Wiktor Biedrzycki.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Bartczaka za faul na Wiktorze Biedrzyckim.
23' Dobrze zapowiadająca się akcja Stomilu. Grzegorz Lech do Rafała Kujawy, podanie powrotne i kiks Lecha z około 20 metrów.
23' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Nowak. Sędzia przerwał akcję Zagłębia dopatrując się faulu Tina Maticia.
21' Wiktor Biedrzycki trafiony w rękę przy dośrodkowaniu Sebastiana Dudka. Mamy rzut wolny tuż za narożnikiem pola karnego.
19' Sędzia Piotr Idzik szybko przerywa grę po dośrodkowaniu z rogu. Rafał Kujawa faulował Jakuba Szumskiego.
18' Grzegorz Lech z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Rafała Kujawy, który zwiódł Krzysztofa Markowskiego i oddał strzał na bramkę. Piłkę zablokował Kamil Wiktorski i jest róg dla Stomilu.
18' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego sytuację pod bramką opanowali Marcel Ziemann i Arkadiusz Czarnecki.
17' Sebastian Dudek faulowany przez Wiktora Biedrzyckiego.
16' Po rajdzie prawą stroną boiska w pole karne dośrodkował Marcel Ziemann. Kamil Wiktorski za krótko wybił piłkę głową, a Robert Bartczak nie zdążył za Tsubasą Nishim, który z około 18 metrów uderzył prawą nogą nad poprzeczką.
16' Patryk Kun fauluje Roberta Bartczaka jeszcze na połowie sosnowiczan.
15' Fizjoterapeuci Zagłębia masują lewe udo Sebastiana Dudka. Nasz kapitan chwilowo poza murawą.
14' Z lewej strony boiska dośrodkował Konrad Budek. Piłka w rękach Piotra Skiby.
13' Dośrodkowaną przez Sebastiana Dudka piłkę wybił głową poza pole karne Tomasz Wełnicki, a próbujący dobijać Łukasz Matusiak trafił w gąszcz nóg graczy z Olsztyna.
13' Rzut wolny dla Zagłębia z boku boiska po faulu Pawła Głowackiego na Sebastianie Dudku.
12' Tin Matić po akcji lewą stroną podał do wbiegającego w pole Roberta Bartczaka, który uderzył w krótki róg. Broni Piotr Skiba.
12' Jarosław Ratajczak dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę wybił głową Kamil Wiktorski
10' Po podaniu Patryka Kuna lewą stroną boiska w pole karne przedarł się Tsubasa Nishi, zwiódł Marcina Sierczyńskiego, ale strzelił po ziemi niecelnie.
8' Poza boczną linią z usług masażystów korzysta Rafał Kujawa. Chyba pojawiła się krew po jednym ze starć.
8' Tin Matić powalczył o piłkę z dwoma stoperami Stomilu, podawał w stronę Roberta Bartczaka, ale piłkę przejął Tsubasa Nishi.
6' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłkę wybił głową Jarosław Ratajczak.
6' Faul Pawła Głowackiego na Sebastianie Dudku na 30. metrze przed bramką.
5' Za mocne dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. Martin Pribula nie był w stanie oddać strzału po tej akcji.
2' Pierwsze głośne gwizdy na trybunach zajmowanych przez gospodarzy. To odpowiedź na okrzyki "Legia Warszawa" z sektora gości.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 19:44 "Wiara, siła, męstwo to nasze zwycięstwo" - tak śpiewa Luxtorpeda na wejście piłkarzy na murawę. Sosnowiczanie dziś po praz pierwszy w tym sezonie zagrają na czerwono, a to dlatego, że przywilej wyboru strojów mają gospodarze, którzy wybrali pasiaste biało-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i błękitne getry.
0' 19:40 Według danych IMGW o 19:00 w Olsztynie było 18 stopni. Powietrze rześkie, zachmurzenie bardzo małe. Nic tylko grać w piłkę. Czekamy na piłkarzy.
0' 19:35 Jeśli Zagłębie wygra w Olsztynie to zrówna się punktami z dwoma pierwszymi drużynami w tabeli - Podbeskidziem Bielsko-Biała i Wigrami Suwałki. Stomil walczy o wydostanie się z dna tabeli. Na razie jest jedynym klubem w I lidze, który ma zero punktów, ale wynika to z kary trzech ujemnych punktów za nieprawidłowości licencyjne. Na boisku Stomil już pokonał Chrobrego Głogów 3:0.
0' 19:30 Przed meczem najwięcej zamieszania robi maskotka Stomilu. Najpierw pozowała przed obiektywem słynnemu fotoreporterowi FotoPyKowi, potem podkradała piłki rozgrzewającym się piłkarzom Stomilu, a następnie umilała rozgrzewką asystentowi sędziego, a w międzyczasie na płocie przed sektorem gości pojawiły się pierwsze flagi, wśród nich m.in "Wiara", "UZ", a także płótno naszych przyjaciół z Elbląga.
0' 19:25 16 października 2015 na tym stadionie Zagłębie wygrało ze Stomilem Olsztyn 4:2. Głównym bohaterem tamtego meczu był Martin Pribula, który strzelił trzy gole. Sporo pochwał należało się także Michałowi Fidziukiewiczowi, który wszedł na boisko w 46. minucie i miał udział przy trzech bramkach. Tamto spotkanie można było obejrzeć w Polsacie Sport. Dzisiejszego meczu, niestety, nie da się obejrzeć na żywo nigdzie indziej poza obiektem przy Piłsudskiego 69A w Olsztynie.
0' 19:20 W ubiegłym sezonie na wskutek zakazu nałożonego przez PZPN w związku z niepokojami na meczu w Katowicach, kibice Zagłębia nie mogli w zorganizowanej grupie przybyć do stolicy Warmii. Dzisiaj już takich przeszkód nie ma i liczna grupa fanatyków z Zagłębia Dąbrowskiego wspierana przez zgody zasiądzie w sektorze gości.
0' 19:15 W odległym kilka tysięcy kilometrów Rio trwają igrzyska olimpijskie. Olimpijski akcent mamy także w Olsztynie. Na wyłączonej z użytkowania trybunie odkrytej między czterema masztami umieszczono pięć kół olimpijskich. A w tle pozdrawia wszystkich znany ludzik Michelin.
0' 19:05 Jacek Magiera desygnował do gry aż siedmiu piłkarzy, którzy mają w nogach 120 minut wtorkowego meczu z Wisłą Kraków. Nieco oszczędniej siłami swoich piłkarzy gospodarował szkoleniowiec olsztynian Adam Łopatko. Dzisiejszy mecz zacznie pięciu zawodników, którzy w czwartek walczyli z Ruchem Chorzów przez ponad 120 minut (po dogrywce były jeszcze rzuty karne).
0' 18:55 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły. W Zagłębiu dwie zmiany w porównaniu do pucharowego meczu z Wisłą Kraków. Do pierwszej jedenastki wracają Marcin Sierczyński i Martin Pribula. Uraz wykluczył z gry Serba Žarko Udovičicia, a na ławkę powędrował Wojciech Łuczak. Po raz pierwszy w tym sezonie w składzie znaleźli się Dawid Ryndak i nowo pozyskany Francuz Vamara Sanogo.
0' 18:45 Witamy ze stadionu przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie i zapraszamy na relację z ostatniego meczu 3. kolejki I ligi, w którym Stomil Olsztyn zagra z Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w OlsztynieGaleria zdjęć z meczu w Olsztynie Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 51 fotografii zarówno z murawy, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OlsztynieKonferencja prasowa po meczu w Olsztynie Jacek Magiera uważa, że wynik meczu był sprawiedliwy, a szkoleniowiec Stomil uznał, że za wyjątkiem strzelenia bramki, plan był zrealizowany w 100 procentach. » Czytaj więcej
Bez bramek w OlsztynieBez bramek w Olsztynie Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 3. kolejki I ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej