14. Carles Martinez
6. Grzegorz Fonfara

Trener: Artur Derbin
0:1 - Maciej Gajos 70' 1:1 - Adrian Paluchowski 82'
50' Abdul Aziz Tetteh 90+1' Žarko Udovičić

Trener: Jan Urban
Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) - Jakub Winkler (Toruń), Bartosz Heinig (Gdańsk)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Strzał Gergő Lovrencsics po rykoszecie broni Wojciech Fabisiak
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Lechu. Robert Gumny za Tamasa Kadara.
90+2' Robert Bartczak po akcji lewą stroną uwolnił się spod opieki obrońcy, ale zabrakło zrozumienia z Jakubiem Wilkiem.
90+1' żóta kartka Žarko Udovičić ukarany żółtą kartką.
90' Dośrodkowanie Łukasza Matusiaka z prawego skrzydła. Piłkę na 10. metrze łapie Jasmin Burić.
89' Jakub Wilk dośrodkował na pole karne do Adriana Paluchowskiego, który przegrał batalię z Paulusem Arajuurim.
89' Faul Macieja Gajosa na Sebastianie Dudku w środku boiska.
87' Kamil Jóźwiak odebrał piłkę Sebastianowi Dudkowi i ruszył razem z Karolem Linettym w stronę bramki Zagłębia. Linetty zwolnił akcję, odegrał do Jóźwiaka, który źle dośrodkował
86' Faul Macieja Gajosa na Sebastianie Dudku.
84' Niepewna interwencja Jasmina Buricia po wrzutce Jakuba Wilka z rzutu rożnego. Sytuację wyjaśnia wybicie Kamila Jóźwiaka.
84' Tamas Kadar wybija piłkę na rzut rożny.
82' gol - piłka nożna 1:1 Po prostopadłym podaniu Roberta Bartczaka w sytuacji sam na sam Adrian Paluchowski pokonał Jasmina Buricia. To pierwszy gol stracony przez "Kolejorza" w tej edycji PP
81' Z kornera dośrodkował Jakub Wilk. Piłka trafiła do Łukasza Matusiaka, który szukał dziury między graczami Lecha. Znalazł ją, ale strzelił zbyt lekko, aby zaskoczyć Jasmina Buricia.
81' Naciskany przez Adriana Paluchowskiego Paulus Arajuuri wybił piłkę na róg.
80' Łukasz Matusiak oddał strzał z około 28 metrów. Broni Jasmin Burić.
79' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Adrian Paluchowski i Jakub Wilk za Jakuba Araka i Martina Pribulę
79' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego Robert Bartczak odegrał przed bramkę do Krzysztofa Markowskiego. Zabrakło dobrego przyjęcia.
78' Žarko Udovičić wstrzelił piłkę przed bramkę. Paulus Arajuuri wybija na róg.
77' Kamil Jóźwiak z lewej strony pola karnego podał do Gergő Lovrencsics. Węgier miał kłopoty z przyjęciem piłki i zdążył do niego doskoczyć Žarko Udovičić
77' Złe podanie Łukasza Matusiaka w kierunku Roberta Bartczaka. Do tyłu, za plecy.
76' Jak donoszą nasi informatorzy oglądający mecz w Polsacie, komentatorzy pochwalili piękną oprawę z rac.
75' Na spalonym Karol Linetty
74' zmiana Druga zmiana w Lechu. Nicki Bille Nielsen robi miejsce Kamilowi Jóżwiakowi.
74' Faul Michała Fidziukiewicza na Łukaszu Trałce
73' Po dośrodkowaniu Michała Fidziukiewicza z prawego skrzydła niecelnie strzelił zamykający akcję Martin Pribula.
73' Lechici wybijają piłkę z pola karnego po wrzutce Sebastiana Dudka.
72' Robert Bartczak wywalczył róg dla Zagłębia.
71' Obie grupy kibiców co zawsze i wszędzie policja będzie.
71' Na pewno nie będzie dziś dogrywki. Do awansu potrzebujemy trzech goli.
70' gol - piłka nożna 0:1 Abdul Aziz Tetteh odebrał piłkę na środku boiska i podał do Karola Linetty'ego, a ten wypuścił Macieja Gajosa, który zwiódł Dimityra Wezałowa i strzelił prawą nogą z około 18 metrów. Piłka trafiła w długi róg sosnowieckiej bramki.
69' Faulowany Marcin Sierczyński korzysta z usług fizjoterapeutów, a piłkarze korzystają z przerwy, aby się napić.
68' Sebastian Dudek szukał prostopadłym podaniem w pole karne Roberta Bartczaka, ale znowu bez zarzutu defensywa Lecha.
67' Nicki Bille Nielsen miękko wrzucił piłkę z lewej strony pola karnego. Na przedpolu futbolówkę złapał Wojciech Fabisiak.
66' Karol Linetty zainicjował akcję Lecha i zagrał w pole karne do Nicki Billego Nielsena. Duńczyk miał kłopoty z utrzymaniem równowagi.
64' Na trybunie otwartej zapłonęły dziesiątki rac. Efektownie to wygląda po zachodzie słońca.
64' Akcja Gergő Lovrencsicsa prawą stroną boiska kończy się na dobrze ustawionym w polu karnym Krzysztofie Markowskim.
62' Po raz pierwszy w meczu głos dali fanatycy Lecha.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Lechu. Karol Linetty wchodzi za Darko Jevticia.
60' Tomasz Kędziora dośrodkował z prawej strony boiska. Nicki Bille Nielsen nie zdołał oddać strzału, a Marcin Sierczyński dla pewności, aby Darko Jevtić nie sfinalizował akcji, wybił piłkę na aut.
60' Na połowie Lecha Marcin Sierczyński sfaulował Macieja Gajosa.
59' Robert Bartczak zwiódł w polu karnym Marcina Kamińskiego i dośrodkował prawa nogą. Piłka w rękach Jasmina Buricia.
58' Paulus Arajuuri jest dziś nie do przejścia. Przerwał kolejną akcję Zagłębia zatrzymując Jakuba Araka na 20. metrze.
58' Dimityr Wezałow po profesorsku ograł Darko Jevticia, który bezradnie rozkładał ręce
57' Lech w kontrze. Nicki Bille Nielsen dośrodkował z prawego skrzydła, a zamykający akcję Darko Jevtić uderzył z pierwszej piłki w boczną siatkę.
56' Sebastian Dudek dośrodkował w kierunku Łukasza Matusiaka, któremu rywale nie pozwolili oddać strzału.
56' Martin Pribula wstrzelił piłkę przed bramkę Lecha. Paulus Arajuuri interweniował nogą i róg dla Zagłębia.
56' Sebastian Dudek wrzucił na bliższy słupek. Gracze Lecha oddalili zagrożenie od bramki.
55' Prostopadłe podanie w pole karne do Žarko Udovičić. Po strzale Serba piłka odbija się od jednego z Lechitów i trafia w boczną siatkę.
54' Tamas Kadar zagrał na połowę Zagłębia do Nicki Billego Nielsena, który pomagał sobie ręką.
54' Złe podanie Marcina Sierczyńskiego i piłkę przed polem karnym Lecha przejął Tamas Kadar.
53' Z narożnika boiska dośrodkował Sebastian Dudek, a w polu bramkowym znowu interweniował niezawodny Paulus Arajuuri.
52' Strzał Martina Pribuli po asyście Łukasza Matusiaka zablokowany przez Paulusa Arajuuriego. Piłka wychodzi na rzut rożny.
52' Przeciągnięte dośrodkowanie Gergő Lovrencsicsa z prawego skrzydła. Grę wznowi Wojciech Fabisiak.
50' Michał Fidziukiewicz bez zastanowienia uderzył prawą nogą z około 20 metrów i trafił w nogę jadącego na wślizgu Paulusa Arajuuriego.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Abdula Aziza Tetteha za faul na Jakubie Araku.
48' Maciej Gajos faulowany po lewej stronie boiska.
47' Na trybunie otwartej pojawia się sektorówka z trupią czaszką w barwach Zagłębia.
47' Sebastian Dudek uruchomił prostopadłym podaniem Michała Fidziukiewicza, ale nasz napastnik przegrał pojedynek z Paulusem Arajuurim.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Sędzia Bartosz Frankowski zakończył pierwszą połowę.
45+1' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego niecelnie główkował Jakub Arak.
45' Po dośrodkowaniu Gergő Lovrencsicsa Nicki Bille Nielsen na bliższym słupku uderzał piętą. Wojciech Fabisiak nie dał się zaskoczyć.
45' Podanie od Łukasza Matusiak w stronę biegnącego prawym skrzydłem Roberta Bartczaka. Dobrze ustawiony był Tamas Kadar.
44' Robert Bartczak pogubił się w dryblingu z prawej strony pola karnego i stracił piłkę.
43' Žarko Udovičić po podaniu Michała Fidziukiewicza próbował dośrodkowania z lewego skrzydła. Trafił w Tomasza Kędziorę, a potem miał jeszcze pecha, bo piłka odbiła się od jego nogi i zamiast rogu Lech zacznie od bramki.
41' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za Dawida Ryndaka na boisko wszedł Robert Bartczak.
40' Masażyści udzielają pomocy Dawidowi Ryndakowi, a piłkarze wykorzystują przerwę w grze na uzupełnienie płynów. W Sosnowcu dziś około 24 stopnie.
39' Žarko Udovičić wrzucał z lewego skrzydła, Dawid Ryndak z prawego, ale piłka przelatywała na drugie skrzydło. Akcję zakończyła niecelna wrzutka Marcina Sierczyńskiego.
37' Płaski strzał Gergő Lovrencsicsa z 18 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
37' Dośrodkowanie z rzutu wolnego opanowane przez sosnowiczan.
36' Maciej Gajos faulowany przez Łukasza Matusiaka.
35' Martin Pribula z lewego skrzydła odegrał do Łukasza Matusiaka, który miał trochę miejsca, ustawił sobie na 25. metrze piłkę na prawej nodze, ale kopnął za wysoko i za daleko od bramki
34' Gergő Lovrencsics zagrał piłkę ręką.
33' Darko Jevtić z prawej strony pola karnego zagrywał do Nicki Billego Nielsena, który odwrócił się z piłką i niecelnie strzelił lewą nogą.
31' Rzut rożny rozegrany krótko przez Darko Jevticia, próba zagrania po ziemi na 16. metr i udana interwencja Marcina Sierczyńskiego
30' Darko Jevtić huknął z 20 metrów pod poprzeczkę. Wojciech Fabisiak jedną ręką wybił piłkę na rzut rożny.
28' Martin Pribula faulowany przez Tomasza Kędziorę.
28' Jeszcze jedno dośrodkowanie Gergő Lovrencsicsa. Akcję próbował zamknąć na dalszym słupku Nicki Bille Nielsen i było blisko straty bramki. Piłka trafiła w słupek, ale jak donosi nasz informator oglądający mecz w TV Duńczyk zagrał ręką.
27' Lech pozostaje w posiadaniu piłki. Maciej Gajos płasko wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe i kolejny róg.
27' Wojciech Fabisiak piąstkuje po dośrodkowaniu Gergő Lovrencsicsa z rzutu rożnego.
26' Marcin Sierczyński zablokował Darko Jevticia i Lech ma rzut rożny.
26' Niedokładne dośrodkowanie Tomasza Kędziory z prawego skrzydła.
25' Michał Fidziukiewicz zagrał w pole karne, gdzie Jakub Arak walczył z Paulusem Arajuurim o dojście do pozycji strzeleckiej. Lepszy Fin z Poznania.
24' Lechici jeszcze utrzymali się przy piłce. Nicki Bille Nielsen przed końcową linią opanował futbolówkę po kiksie Gergo Lovrencsicsa. Dwie próby podań przed bramkę zablokowane przez sosnowiczan. Najpierw Dimityr Wezałow, a za chwilę Sebastian Dudek.
23' Maciej Gajos z rzutu wolnego trafił prosto w mur.
23' Darko Jevtić faulowany przez Łukasza Matusiaka na 25. metrze.
22' Gergo Lovrencsics dośrodkował z prawej strony boiska, ale Nicki Bille Nielsen nie zdołał zamknąć akcji strzałem, bo przewrócił się w polu bramkowym.
21' Martin Pribula zagrywał na 20. metr do Sebastiana Dudka, ale w akcję wmieszał się Maciej Gajos.
19' Zagłębie czeka na Lecha na własnej połowie, a najlepiej byłoby gdyby doczekało się straty piłki przez "Kolejorza" i okazji do kontry.
17' Co by nie mówić, na razie gra wygląda lepiej niż w piątek z Miedzią.
15' Na spalonym Jakub Arak.
15' Darko Jevtić nie dał rady minąć Dawida Ryndaka, ale będzie aut dla Lecha.
14' Nicki Bille Nielsen faulowany przez Žarko Udovičicia.
12' Fizyczna walka w polu karnym Lecha między Michałem Fidziukiewiczem a Paulusem Arajuurim. "Fidzi" jako pierwszy dopadł do futbolówki, ale przy próbie podania został zastopowany przez Fina.
11' Darko Jevtić przejął piłkę po lewej stronie boiska. Szybka wymiana podań z Maciejem Gajosem, ale Szwajcar nie doszedł do prostopadłego podania.
10' Dawid Ryndak ze środka boiska w stronę Jakuba Araka, ale nasz napastnik nie sięgnął piłki.
9' Gergő Lovrencsics zza pola karnego trafił w plecy stojącego kilka metrów przed nim Žarko Udovičicia.
9' Brawa od publiczności dla Dawida Ryndaka za ambitną pogoń za piłką, która wydawała się już stracona.
9' Darko Jevtić przedzierał się środkiem boiska. Piłkę na 20. metrze odebrał mu Dimityr Wezałow.
7' Szybkie wznowienie gry i strzał z 16 metrów lewą nogą w wykonaniu Michała Fidziukiewicza. Obok bramki.
7' Michał Fidzukiewicz w pojedynku z Paulusem Arajuurim. Fin sprzed pola karnego wybija piłkę na aut.
7' Darko Jevtić znalazł się z piłką w polu karnym. Dobre ustawienie Krzysztofa Markowskiego o grę od bramki wznowi Wojciech Fabisiak.
6' Žarko Udovičić w ofensywnej akcji. Minął rywala, uciekł mu i dośrodkował w pole karne, ale nikt nie zamknął akcji.
5' Łukasz Matusiak do przodu w stronę biegnącego Michała Fidziukiewicza. Jako pierwszy do piłki z boku pola karnego dopadł Jasmin Burić.
5' Lech zmuszony do budowania ataku pozycyjnego na połowie Zagłębia, Kończy się stratą piłki.
3' Jakub Arak nieprzepisowo zachował się w walce z Marcinem Kamińskim.
2' Sebastian Dudek bezpośrednio z rzutu wolnego oddał strzał. Jasmin Burić sparował na róg piłkę, która zmierzała do bramki.
1' Jakub Arak faulowany przez Marcina Kamińskiego na 25. metrze
1' gwizdek Gramy! Zaczął Lech
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła obie drużyny. Zagłębie dziś w okolicznościowych białych koszulkach ze złotymi numerami, Lech cały na niebiesko.
0' 17:55 Na sektorze VIP sporo przedstawicieli innych gier zespołowych z Sosnowca, m.in. trenerzy koszykówki Tomasz Służałek, Leszek Marzec i Mirosław Orczyk. Młyn intonuje "Wszyscy wstają i śpiewają"
0' 17:50 Na środku boiska młodzi piłkarze Zagłębia już są gotowi, aby potrząsać wielką flagą z reklamą sponsora Pucharu Polski. Spiker wyczytuje skład Zagłębia. Największe owacje były przy nazwisku powracającego po kontuzji Sebastiana Dudka oraz trenera Artura Derbina. Czekamy na wielkie piłkarskie widowisko!
0' 17:40 Międzynarodowe towarzystwo zaprezentuje się dziś na Stadionie Ludowym. W Zagłębiu Bułgar, Serb i Słowak (w rezerwie Chorwat i Hiszpan), a w Lechu Bośniak, Fin, dwóch Węgrów, Ghanijczyk, Szwajcar i Duńczyk (w rezerwie Czarnogórzec i Gambijczyk). Łącznie przedstawiciele dziesięciu nacji zagrają od pierwszej minuty, a kolejne cztery mogą wejść na plac gry z ławki rezerwowych. International level?
0' 17:30 Znamy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. W porównaniu do meczu z Miedzią Legnica do pierwszego składu wrócili Sebastian Dudek, Marcin Sierczyński i Martin Pribula. Na ławkę powędrowali natomiast Robert Bartczak, Jakub Wilk i Grzegorz Fonfara. Lech, wydaje się nam, w składzie lepszym niż w pierwszym meczu. Przede wszystkim w defensywie.
0' 17:20 Mała renowacja miała miejsce na Stadionie Ludowym przed dzisiejszym meczem. Na głównej trybunie wydzielono dwa sektory z boku sektora VIP i odgrodzono je barierkami od reszty sektora. Poza tym przed wejściem na murawę czeka okolicznościowa brama z napisem "Puchar Polski". Obie drużyny już się rozgrzewają. Lechici czynią to pod okiem byłego trenera sosnowiczan Mirosława Kmiecia.
0' 17:10 Nie mamy jeszcze oficjalnych meczów składów, ale dotarła już do nas dobra wiadomość. Sebastian Dudek dostał od lekarza zielone światło i wyjdzie dziś od pierwszej minuty. Na sektorze gości pojawili się już pierwsi fanatycy "Kolejorza". Ultrasi Zagłębia ogarniają flagi i transparenty, a na rozgrzewce właśnie pojawili się bramkarze gospodarzy wraz z Robertem Stankiem. Decyzja o zmianie ciężaru decyzyjności zgodnie ze słowami prezesa Marcina Jaroszewskiego została zmieniona i dziś wszystko wraca do starego porządku - szefem wszystkich szefów jest Artur Derbin.
0' 17:05 "Sen o Warszawie" Czesława Niemena słychać na stadionie Legii przed każdym meczem. Zagłębie także ma swój sen o Warszawie. Wystarczy wyeliminować poznańskiego Lecha i za niespełna cztery tygodnie sosnowiczanie wystąpią na Stadionie Narodowym i zagrają w finale Pucharu Polski, a rywalem najprawdopodobniej będzie Legia Warszawa. Od spełnienia marzeń dzieli nas 90 lub 120 minut, a może nawet więcej jeśli o awansie miałyby zdecydować rzuty karne.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z drugiego półfinałowego meczu Pucharu Polski.. Trzy tygodnie temu Zagłębie przegrało w Poznaniu 0:1. Dziś trzeba odrobić tę najskromniejszą z możliwych strat.
Galeria zdjęć część 2Galeria zdjęć część 2 Już jest. Druga paczka fotek z pucharowego spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Lechem Poznań. W środku znajdziecie 80 zdjęć. Tym razem głównie z trybun oraz oprawy jaką zaprezentowali nasi kibice. Tak więc oglądajcie a na fejsbuczku polubiajcie. Zapraszamy. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Lechem (galeria 1)Zdjęcia z meczu z Lechem (galeria 1) Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego półfinału Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań zakończonego wynikiem 1-1. » Czytaj więcej
Koniec snu o WarszawieKoniec snu o Warszawie Zagłębie zremisowało z Lechem Poznań 1:1 i nie zagra w finale Pucharu Polski. Goście prowadzili od 70. minuty po golu Macieja Gajosa. Wyrównał w 82. minucie Adrian Paluchowski. » Czytaj więcej