4. Klimas Gusocenko
23. Mateusz Olszak
29. Szymon Wiejak

Trener: Bohdan Bławaćkyj
1:0 - Patryk Słotwiński 2' 2:0 - Konrad Nowak 15' 2:1 - Przemysław Mizgała 26' 2:2 - Sebastian Dudek 65' (k.)
65' Michał Budzyński 100' Michał Fidziukiewicz 102' Nazar Peńkoweć 104' Konrad Budek 106' Hubert Tylec

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Rafał Sawicki - Marcin Adamski, Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)
120.0000
120+7' Zagłębie Sosnowiec wygrało 4:2 w serii rzutów karnych i awansowało do 1/16 finału PP.
120+4 ' 2:4 Łukasz Sołowiej - GOL!!!!!!! Awans jest nasz!
120+5' 2:3 Iwan Łytwyniuk - broni Szymon Gąsiński!!!
120+4' 2:3 Hubert Tylec - GOL!
120+3' 2:2 Rafał Lisiecki - wysoko nad poprzeczką!
120+3' 2:2 Michał Fidziukiewicz - GOL!
120+2' 2:1 Jarosław Niezgoda - GOL!
120+2' 1:1 Sebastian Dudek - strzał po ziemi. Broni Nazar Peńkoweć.
120+2' 1:1 Konrad Szczotka - GOL!
120+1' 0:1 Martin Pribula - GOL!
120+1' Rzuty karne będą strzelane na bramkę "na zegar". Na tę bramkę gola strzelił Przemysław Mizgała
120' gwizdek Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. Mamy więc serię rzutów karnych.
119' Dawid Pożak dośrodkował z lewej strony boiska, a zamykający akcję Przemysław Kanarek przestrzelił z kilku metrów w stuprocentowej sytuacji!
119' Martin Pribula wyłożył piłkę Łukaszowi Matusiakowi, ale w akcję wmieszał się Mateusz Pielach.
117' Martin Pribula na spalonym po długiej piłce od Tomasza Margola.
115' Po rajdzie Martina Pribuli lewą stroną boiska udanie w polu bramkowym interweniował Michał Budzyński.
113' Prostopadła piłka od Jarosława Niezgody w pole karne do Konrada Nowaka. Najlepsza okazja Wisły w dogrywce. Po płaskim strzale zawodnika gospodarzy piłkę w ręce łapie Szymon Gąsiński.
112' Błąd sędziego, który odgwizdał spalonego po tym, gdy piłkę do Michała Fidziukiewicza zagrywał jeden z graczy Wisły.
112' Hubert Tylec zagrywał w pole karne w kierunku Michała Fidziukiewicza, ale piłka po nodze obrońcy trafiła do bramkarza.
111' Tomasz Margol strzelił z dystansu obok bramki.
110' Akcja Zagłębia - palce lizać! Aż do strzału. Dużo podań z pierwszej piłki na wolne pole. Michał Fidzukiewicz zagrał góra w pole karne do Martina Pribuli, ale Słowak w sytuacji sam na sam nie trafił w piłkę!
108' Faul w ataku Huberta Tylca. Pomagał sobie nieprzepisowo w starciu z Iwanem Łytwyniukiem.
106' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Iwanie Łytwyniuku.
106' Przerwa była krótka i już zaczęła się druga połowa dogrywki
105' gwizdek Arbiter nic nie doliczył do pierwszej części dogrywki.
105' Martin Pribula złapany na ofsajdzie.
104' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Przemysławie Kanarku.
104' Wymiana podań między Michałem Fidziukiewiczem i Martinem Pribulą. Nasz napastnik upada w polu karnym, ale nie było mowy o faulu
103' Sebastian Dudek z rzutu rożnego zagrał po ziemi na 25. metr do Łukasza Matusiaka, ale "Łysy" oddał niecelny strzał.
103' Po podaniu Sebastiana Dudka Martina Pribula wpadł w pole karne, wymanewrował dwóch rywali i uderzył w krótki róg. Piłka odbiła się od nogi bramkarza, od słupka i wyszła na róg.
102' żóta kartka Bramkarz Wisły ukarany kartonikiem za grę na czas.
100' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza, który najpierw sfaulował rywala, a potem jeszcze miał pretensje do arbitra.
99' Tomasz Margol przerwał wślizgiem kontrę zainicjowaną przez Wisłę, a akcję sosnowiczan zwieńczyło niedokładne dośrodkowanie Huberta Tylca z lewego skrzydła.
99' Krótko rozegrany rzut rożny zakończony stratą przez Zagłębie.
99' Michał Fidziukiewicz kapitalnie odegrał z powietrza do Martina Pribuli, ale nie udało się akcji sfinalizować strzałem. Jest za to róg.
96' Nazar Peńkoweć złapał piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Martina Pribulę.
96' Wrzucał Martin Pribula. Łukasz Sołowiej zgrał do Michała Fidziukiewicza, a ten z półobrotu strzelił pod poprzeczkę. Nazar Peńkoweć sparował piłkę na róg.
95' I będzie jeszcze jeden, bo po wrzutce Martina Pribuli gracze Wisły znowu wybili piłkę poza bramkę.
95' Drugi róg w dogrywce dla sosnowiczan.
92' Martin Pribula wycofał piłkę do Michała Fidziukiewicza, a ten zmarnował już trzecią dogodną sytuację, posyłając piłkę lewą nogą z 10 metrów obok okienka.
91' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z narożnika boiska piłkę łapie Nazar Peńkoweć.
91' Już po 30 sekundach sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny
91' gwizdek Rozpoczęła się pierwsza część dogrywki. Zaczęło Zagłębie.
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 22 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Dostajemy w promocji dodatkowe 30 minut.
90+3' Hubert Tylec zagrał na 18. metr do Łukasza Matusiaka, ale nie było z czego uderzyć przy asyście dwóch rywali.
90+2' Już nawet stoperzy włączają się po obu stronach boiska do akcji ofensywnych. Ale nic z tego nie wynika.
90+1' Martin Pribula nie opanował piłki przy bocznej linii boiska po przerzucie Tomasza Margola.
88' Lekki strzał po ziemi Konrada Nowaka po podaniu Konrada Szczotki z prawego skrzydła. Szymon Gąsiński pewnie broni.
87' Niesygnalizowany strzał Tomasza Margola z około 30 metrów. Troszeczkę za wysoko.
85' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka w pole karne do Michała Fidziukiewicza, który miał przed sobą tylko bramkarza Wisły, ale nie zmieścił piłki przy dalszym słupku bramki Wisły.
85' Martin Pribula podał do Sebastiana Dudka, który zagrał na jeden kontakt prostopadłą piłkę w pole karne. Zabrakło zrozumienia z Łukaszem Matusiakiem.
84' Dośrodkowanie Iwana Łytwyniuka z rzutu wolnego nie znalazło adresata.
83' Faul Huberta Tylca na Iwanie Łytwyniuku przy bocznej linii boiska.
83' Akcja Konrada Nowaka zablokowana w polu karnym Zagłębia przez Krzysztofa Markowskiego.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Za Przemysława Mizgałę na murawę wchodzi debiutant Tomasz Margol.
81' Rzut rożny dla sosnowiczan. Piłkę po wrzutce Martina Pribuli wybił głową Konrad Nowak.
80' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z lewego skrzydła z kilku metrów głową strzelał Michał Fidziukiewicz. Już mieliśmy podniesione ręce w geście radości, ale piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Pielach. Interwencja meczu!
78' Szymon Gąsiński piąstkuje piłkę po strzale Przemysława Kanarka z prawej strony boiska.
78' "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" - skandują miejscowi kibice.
77' Martin Pribula ponownie szarżował lewą flanką, ale tym razem lepszy był Rafał Lisiecki.
76' Przed nami ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Czy uda nam się wywalczyć awans bez konieczności rozegrania dogrywki?
75' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle - Jarosław Niezgoda za Sebastiana Głaza.
74' Po podaniu z głębi pola Konrad Nowak minął z boku pola karnego Szymona Gąsińskiego i strzelił w boczną siatkę. Wydaje się jednak, że nawet gdyby celował w bramkę, to i tak Krzysztof Markowski byłby w stanie zapobiec utracie gola.
73' Konrad Szczotka strzelił z rzutu wolnego bardzo wysoko nad bramką.
73' Konrad Budek sfaulował Konrada Nowaka. Rzut wolny dla Wisły.
72' Martin Pribula ograł trzech zawodników Wisły w polu karnym, wypracował idealną sytuację Sebastianowi Dudkowi, a nasz kapitan przestrzelił z kilku metrów.
71' Rzut rożny dla Wisły. Pewna interwencja Szymona Gąsińskiego po dośrodkowaniu Rafała Lisieckiego.
69' zmiana Druga zmiana w ekipie z Sosnowca - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
69' Co za okazja! Nazar Peńkoweć "wypluł" piłkę po strzale Michała Fidziukiewicza. Do piłki dopadł Dawid Ryndak przestrzelił z około 5 metrów.
67' zmiana Druga zmiana w Wiśle Puławy. Przemysław Kanarek za Tomasza Sedlewskiego.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Fidziukiewicz za Jakuba Araka.
65' gol - po karnym 2:2 Nazar Peńkoweć zdołał odbić piłkę ręką po strzale Sebastiana Dudka, ale nie potrafił zapobiec utracie bramki. Mamy wyrównanie!
65' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Budzyńskiego za dyskusję z sędzią.
64' Martine Pribula faulowany w polu karnym przez Rafała Lisieckiego i mamy karnego.
64' Marcin Sierczyński przedarł się prawą stroną boiska i wyłożył piłkę na środek pola karnego do Łukasza Matusiaka. Na drodze strzału stanął jeden z obrońców Wisły.
63' Dawid Pożak wyłożył piłkę Konradowi Szczotce, a strzał wprowadzonego przed chwilą gracza Wisły trafił w Łukasza Matusiaka.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle. Za Patryka Słotwińskiego na murawie melduje się Konrad Szczotka.
61' Wisła na własnej połowie. Zagłębie próbuje grać od tyłu atakiem pozycyjnym, ale nie bardzo wychodzi.
58' Na murawie leży Patryk Słotwiński i sędzia przerwał na chwilę grę.
56' Miejscowi kibice nie pałają sympatią do klubu ze stolicy swojego województwa i wyrażają to śpiewem
53' Po zagraniu Martina Pribuli Nazar Peńkoweć wybija piłkę spod poprzeczki. Nadbiegający Dawid Ryndak od razu strzelił głową, ale niestety niecelnie. Szkoda, bo była to wyborna okazja na wyrównanie.
51' Blisko bramki dla Wisły. Dawid Pożak po podaniu Iwana Łytwyniuka wykłada piłkę na środek pola karnego do Konrada Nowaka. Zamiast strzelać z pierwszej piłki napastnik Wisły jeszcze przyjmował piłkę i dał się uprzedzić naszemu obrońcy, ale to nie koniec akcji, bo do odbitej futbolówki dopadł Arkadiusz Maksymiuk i strzelił z około 15 metrów. Szymon Gąsiński wybił piłkę na róg.
50' Efektowna akcja Patryka Słotwińskiego, który wyłożył piłkę piętą Konradowi Nowakowi, ale na miejscu był Krzysztof Markowski.
50' Do rzutu wolnego podbiegł Sebastian Dudek, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
49' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego Jakub Arak przegrywa walkę o piłkę z Michałem Budzyńskim, ale to nie koniec akcji, bo na 22. metrze faulowany jest Sebastian Dudek.
48' Martin Pribula wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
48' Dobrze zapowiadająca się akcja Wisły zakończona fatalnym zagraniem Dawida Pożaka z lewej strony boiska.
47' Informowaliśmy, że przestało padać, ale w przerwie nad Puławami znowu zaczęło padać. W porównaniu z tym, co było tu przed meczem, to jest jak mżaweczka.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Na razie bez zmian w składach.
45' gwizdek Sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy i zakończył ją po 45 minutach gry.
44' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej flanki piłkę głową przed pole karne zagrał Michał Budzyński, a Łukasz Matusiak strzelił niecelnie z pierwszej piłki.
43' Po solowej akcji z około 25 metrów uderzał Tomasz Sedlewski. Trafił w nogę Łukasza Sołowieja.
43' Konrad Budek dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła. Zbyt wysoko dla Jakuba Araka.
42' Nazar Peńkoweć niezbyt pewnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
41' Marcin Sierczyński wzięty w kleszcze przez dwóch rywali na prawym skrzydle.
41' Rafał Lisiecki oddał strzał prawą nogą i posłał futbolówkę nad bramką Szymona Gąsińskiego.
40' Sebastian Dudek sfaulował Patryka Słotwińskiego na 28. metrze.
40' Po dośrodkowaniu Konrada Budka z lewego skrzydła piłkę łapie Nazar Peńkoweć
39' Szymon Gąsiński źle rozpoczął akcję i podał na środek boiska do Sebastiana Głaza, który podał Patrykowi Słotwińskiemu, ale skończyło się dobrze dla sosnowiczan.
37' Prostopadłe podanie Dawida Pożaka w kierunku Konrada Nowaka i Szymon Gąsiński wyszedł poza pole karne i wybił piłkę do przodu.
36' Efektowna akcja Zagłębia. Łukasz Matusiak i Sebastian Dudek zagrywali z pierwszych piłek, ale Martin Pribula znalazł się na spalonym. Sosnowiczanie po słabym początku spotkania wyraźnie nabrali animuszu.
35' Rafał Lisiecki wślizgiem przerwał akcję Konrada Budka lewą stroną boiska.
32' Łukasz Matusiak czystym wślizgiem zatrzymał rajd Sebastiana Głaza.
31' Wieści pogodowe - deszcz już przestał padać. Z oddali jeszcze czasami widać jakieś błyskawice i słychać grzmoty, ale wygląda, że najgorsze już z nami.
29' Zbyt wysokie dośrodkowanie Sebastiana Dudka i skaczący w polu karnym Krzysztof Markowski nie był w stanie sięgnąć piłki.
29' Arkadiusz Maksymiuk sfaulował Sebastiana Dudka na 25. metrze z prawej strony boiska.
28' W okolicy środkowego koła Mateusz Pielach sfaulował Jakuba Araka.
26' gol - piłka nożna 2:1 Dawid Ryndak podał piłkę do Przemysława Mizgały, który przyjął piłkę prawą nogą i uderzył lewą nogą po ziemi w krótki róg. Po odbiciu od słupka piłka wpadła do siatki.
25' W takich momentach trzeba przypomnieć sobie wiosenne mecze z Limanovią i Nadwiślanem Góra. Też przegrywaliśmy 0:2, a zeszliśmy z boiska jako zwycięzcy. Może rzut karny obroniony przez Szymona Gąsińskiego natchnie naszą drużynę do lepszej gry?
24' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym o piłkę powalczyli Jakub Arak i Michał Budzyński. Górą był stoper Wisły, który przy okazji nabawił się jakiegoś lekkiego urazu, ale już wstał i może grać dalej.
22' Do ustawionej na "wapnie" piłki podbiegł Tomasz Sedlewski. Uderzył lekko po ziemi prawą nogą. Szymon Gąsiński obronił rzut karny!
21' Nasza obrona dziś gra kryminał. Konrad Budek zagrał w pole karne w kierunku Krzysztof Markowskiego. Piłkę przejął Konrad Nowak i upadł w starciu z Markowskim. Sędzia główny czekał na konsultację z asystentem i pokazał na "jedenastkę"!
20' Przy wznowieniu gry Szymon Gąsiński wyrzucił piłkę na 30. metr pod nogi Dawida Pożaka, ale miejscowi nie byli w stanie skorzystać z tego prezentu
19' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński, a golkiper Wisły nie bez kłopotów w powietrznej walce o futbolówkę.
17' Tomasz Sedlewski ofiarnie ruszył w pole karne i ryzykował zderzenie z Szymonem Gąsińskim. Skończyło się dobrze i dla Zagłębia, bo nie ma bramki, i dla gracza Wisły, bo nie zrobił sobie krzywdy.
15' gol - piłka nożna 2:0 Patryk Słotwiński zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Konrada Nowaka, a ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę prawą nogą w długi róg. Czy będziemy to w stanie odrobić?
13' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z narożnika boiska nie bez kłopotów śliską piłkę łapie Nazar Peńkoweć.
12' Martin Pribula ograł rywala po lewej stronie pola karnego i wyłożył futbolówkę na 11-12. metr. Sebastian Dudek nie zdołał oddać strzału, a zamykający akcję Dawid Ryndak nieczysto kopnął futbolówkę i mamy rzut rożny.
12' Sosnowiczanie próbują rozgrywać piłkę od tyłu, a Wiśle tylko w to graj.
10' Konrad Budek włączył się do akcji ofensywnej i przedarł się lewą stroną boiska, ale przed polem karnym powstrzymał go Tomasz Sedlewski
9' Wisła Puławy po raz pierwszy w historii prowadzi z Zagłębiem. W dwóch poprzednich meczach zakończonych remisem 1:1 pierwszą bramkę strzelało Zagłębie.
8' Martin Pribula na lewej stronie boiska minął Rafała Lisieckiego, ale przed polem karnym stracił piłkę na rzecz Sebastiana Głaza.
6' Konrad Budek gra dzisiaj na lewej stronie obrony. Jego miejsce na środku bloku defensywnego u boku Krzysztofa Markowskiego zajął debiutujący w Zagłębiu Łukasz Sołowiej.
5' Dośrodkowanie Tomasza Sedlewskiego z prawej strony boiska zbyt mocne i piłka opuszcza plac gry.
4' Gospodarze znowu w natarciu i po zagraniu Konrada Nowaka z prawej strony pola karnego nogami interweniuje Szymon Gąsiński
2' gol - piłka nożna 1:0 Po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybija Krzysztof Markowski, ale zbyt krótko. Nieobstawiony Patryk Słotwiński miał czas na opanowanie piłki i przymierzenie lewą nogą. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Wisła potrzebowała 70 sekund na strzelenie gola.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Wisła.
0' 19:27 Obchodzący dzisiaj 37. urodziny sędzia Rafał Sawicki wyprowadził obie ekipy na murawę. Miejscowi wystąpią dzisiaj w czerwonych koszulkach, niebieskich spodenkach i czerwonych getrach, natomiast Zagłębie w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach.
0' 19:20 Trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły nam dokonywanie zbyt wielu wpisów przedmeczowych. Może to i lepiej, bo często wypisujemy tu straszne suchary. W składzie Zagłębia dwie zmiany w porównaniu do spotkania z Ursusem Warszawa. Wojciecha Fabisiaka na bramce zastąpił Szymon Gąsiński, a za Jovana Ninkovicia od pierwszej minuty wystąpi debiutujący w naszym zespole Łukasz Sołowiej.
0' 19:10 Poprzedni wpis był zrobiony przez naszego człowieka w Sosnowcu, ale my już zameldowaliśmy się na trybunie prasowej. Udało nam się skorzystać z chwilowej przerwy w opadach i przeszliśmy z auta na krytą "prasówkę". Burza już uciekła na wschód, ale wciąż nad Puławami dosyć obfite opady deszczu.
0' 18:54 nad Puławami obecnie ulewa, która uniemożliwia nam przejście z samochodu na trybunę prasową. Jesteśmy na miejscu i mimo wszystko zapraszamy na relację!
ZSTV: Bramki z PuławZSTV: Bramki z Puław Prezentujemy bramki z meczu I rundy Pucharu Polski, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało Wisłę Puławy 2:2 pd. k. 4:2. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Piłka nie chciała wpaść do siatkiJakub Arak: Piłka nie chciała wpaść do siatki - To była dla nas bardzo fajna próba charakteru – powiedział po meczu z Wisłą Puławy, napastnik Zagłębia Jakub Arak.    » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Pokazaliśmy klasęDawid Ryndak: Pokazaliśmy klasę - Jestem dobrej myśli przed meczem z Górnikiem – stwierdził po wygranym w karnych meczu z Wisłą Puławy pomocnik Zagłębia Dawid Ryndak.   » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą PuławyZdjęcia z meczu z Wisłą Puławy Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu I rundy Pucharu Polski Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w PuławachKonferencja po meczu w Puławach Zapraszamy do lektury zapisu konferencji prasowej po meczu Pucharu Polski wygranym przez Zagłębie z Wisłą Puławy w rzutach karnych. » Czytaj więcej
Karne nie na marne!Karne nie na marne! Piłkarze Zagłębia potrzebowali serii rzutów karnych, aby pokonać Wisłę Puławy i awansować do 1/16 finału Pucharu Polski. Po 90 i 120 minutach gry było 2:2. » Czytaj więcej