8. Tomasz Szatan
11. Patryk Mularczyk

Trener: Artur Derbin
1:0 - Dawid Ryndak 9' 2:0 - Michał Fidziukiewicz 65'
9' Dawid Ryndak 61' Krzysztof Bąk

Trener: Tomasz Kafarski
Sędziowie: Łukasz Szczech - Tomasz Niemirowski, Michał Pierściński (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Zagłębie wygrywa po raz trzeci z rzędu!
90+3' Płaskie dośrodkowanie Artura Formeli. Wojciech Fabisiak radzi sobie bez zarzutu.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Martina Pribulę.
90' Brawa dla Marcina Sierczyńskiego. Ruszył do przodu, ograł Artur Wojacha, stracił piłkę, ale zaraz ofiarnie ją odzyskał i wywalczył aut.
89' Rykoszet po zagraniu Roberta Mandrysza. Wojciech Fabisiak krzyknął "JA!!!", ruszył do piłki i ją oczywiście złapał.
88' Mariusz Kryszak dośrodkował z prawej strony boiska. Akcję zamykał Mateusz Klichowicz, a po jego podaniu w polu karnym futbolówkę wybił Marcin Sierczyński.
87' Przechwyt Grzegorza Fonfary zainicjował akcję Zagłębia, a zbyt głębokie dośrodkowanie Žarko Udovičicia ją zakonczyło.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Bytovii. Shohei Okuno zastępuje Bartłomieja Poczobuta.
85' Bardzo niedobry strzał Mariusza Kryszaka z linii pola karnego.
84' Zagłębie rusza z kontrą, ale Adrian Paluchowski powstrzymany wślizgiem przez Roberta Mandrysza.
83' Dośrodkowanie Mariusza Kryszaka z rzutu wolnego i górą w polu karnym Zagłębia Łukasz Sołowiej
83' Faul Łukasza Sołowieja na Mariuszu Kryszaku.
81' Łukasz Sołowiej asekuruje piłkę, która trafia w ręce Wojciecha Fabisiaka.
80' zmiana Druga zmiana w naszym zespole. Adrian Paluchowski za Michała Fidziukiewicza.
79' Grzegorz Fonfara przejął piłkę na połowie Bytovii. Zapowiadało się na kontrę, ale zabrakło zrozumienia z Michałem Fidziukiewiczem.
77' Piłkę w pole karne dośrodkował Mariusz Kryszak, a Łukasz Wróbel w dogodnej sytuacji, z około 5 metrów, nie trafił do bramki głową
77' Sebastian Dudek sfaulował rywala i Bytovia ma rzut wolny z prawej strony boiska.
76' Grzegorz Fonfara uspokajany przez arbitra po faulu na Robercie Mandryszu.
75' Artur Formela po akcji lewą stroną boiska wstrzelił piłkę w pole karne sosnowiczan. Dobrze ustawiony był Łukasz Sołowiej.
73' Zagłębie traci piłkę po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.
73' Szarża Marcina Sierczyńskiego. Wpadł z piłką w pole karne, szukał Michała Fidziukiewicza, będzie róg, bo piłkę wybił Krzysztof Bąk.
71' Zbyt mocne podanie Mariusza Kryszaka w kierunku Mateusza Klichowicza. Piłka trafia w ręce Wojciecha Fabisiaka.
70' Martin Pribula oddał strzał z około 20 metrów. Gerard Bieszczad, o dziwo, nie odbił piłki, tylko ją złapał.
69' Lekka drzemka w defensywie Zagłębia. Mariusz Kryszak odegrał piłkę do tyłu do Roberta Mandrysza, a ten z 20 metrów strzelił obok słupka.
67' Druga bramka już powinna uspokoić grę, ale do końca jeszcze jest dużo czasu.
65' zmiana Druga zmiana w Bytovii. Artur Wojach za Bartłomieja Chojnackiego.
65' gol - piłka nożna 2:0 GOOOL!!!! Zza pola karnego strzelał Grzegorz Fonfara. Gerard Bieszczad znowu odbił piłkę i z kilku metrów do bramki wpakował ją Michał Fidziukiewicz.
64' Po podaniu Dawida Ryndaka z około 16 metrów po ziemi strzelał Łukasz Matusiak. Gerard Bieszczad znów nie łapał piłki, tylko ją odbijał przed siebie.
63' Bytovia po zmianie w składzie przeszła na grę systemem 4-5-1.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Grzegorz Fonfara za Przemysława Mizgałę.
62' Sebastian Dudek podał z rzutu wolnego do Dawida Ryndaka. Ten dośrodkował w pole karne, a piłkę do przodu wybił głową Krzysztof Bąk.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Bąka za faul na Przemysławie Mizgale.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii. Za Sergejsa Kožansa wchodzi Daniel Mąka.
58' Łukasz Matusiak na 18. metrze zagrał w poprzek boiska. Przemysław Mizgała przepuścił piłkę pod nogami, a Michał Fidziukiewicz strzelił prawą nogą tuż nad poprzeczkką.
57' Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony boiska. Pod bramką Bytovii byli jednak tylko stoperzy Bytovii.
56' Trenerzy obu ekip spoglądają w stronę rozgrzewających się rezerwowych. Czyżby za chwilę były zmiany?
55' Nieporozumienie w szeregach gości. Podanie Mateusza Klichowicza było do nikogo, a akcja już wchodziła w pole karne sosnowiczan.
53' Przemysław Mizgała podał do Martina Pribuli. Słowak dośrodkował z lewego skrzydła. Krzysztof Bąk wybił piłkę z pola bramkowego w kierunku znajdującego się na 25. metrze Sebastiana Dudka. Kapitan Zagłębia uderzył z woleja wysoko nad bramką.
52' Žarko Udovičić kropnął zza pola karnego. Gerard Bieszczad wybił piłkę przed siebie, a szykującego się do dobitki Michała Fidziukiewicza uprzedził Sergejs Kożans.
51' Łukasz Matusiak wybił piłkę po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka z rzutu rożnego.
51' Žarko Udovičić przerwał rajd Adriana Chomiuka i wybił piłkę na rzut rożny.
49' Defensywa Zagłębia poradziła sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.
49' Błąd Žarko Udovičicia. Serb stracił piłkę w okolicy pola karnego Zagłębia. Z około 14 metrów strzelał Bartłomiej Chojnacki, a Wojciech Fabisiak wybił piłkę na rzut rożny.
47' Adrian Chomiuk dośrodkował z prawego skrzydła, ale żadnemu z jego dwóch kolegów, którzy znajdowali się w polu karnym, nie udało się przejąć piłki.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Na razie bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 6 sekundach gry sędzia Łukasz Szczech kończy pierwszą część spotkania.
45' Michał Fidziukiewicz zagał piłkę do przodu do Dawida Ryndaka i tylko wyjście Gerarda Bieszczada na 25. metr zapobiegło przejęciu futbolówki przez naszego prawoskrzydłowego
44' Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wypiąstkował Wojciech Fabisiak.
44' Marcin Sierczyński zgrywał piłkę głową do Wojciecha Fabisiaka, ale uczynił to niedokładnie i jest rzut rożny dla Bytovii,
43' Žarko Udovičić przedarł się pod pole karne Bytovii i zagrał do Michała Fidziukiewicza, który miał jednak obok siebie aż dwóch rywali i stracił piłkę.
41' Krzysztof Bąk wrzucał piłkę z autu na wysokości pola karnego sosnowiczan. Kolejna skuteczna interwencja Łukasza Matusiaka.
39' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Fidzukiewicz lekko strzelił głową w środek bramki. Broni Gerard Bieszczad.
38' Rzut rożny tym razem nie przyniósł nam zagrożenia pod bramką Bytovii.
38' Z narożnika boiska dośrodkował Žarko Udovičić. Piłkę na dalszym słupku przejął Krzysztof Markowski i wyłożył Łukaszowi Matusiakowi na 12. metr . Strzał "Łysego" został zablokowany i mamy piąty rzut rożny.
37' Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez sosnowiczan. Piłka zagrywana po ziemi w pole karne, ale rywali przerwali akcję wybiciem na róg.
36' Faul na Dawidzie Ryndaku po prawej stronie boiska. Jakieś 10 metrów przed polem karnym.
36' Sosnowiczanie krótko rozegrali rzut rożny i stracili piłkę, ale szybko ją odzyskali. Z prawej strony boiska uderzał Przemysław Mizgała. Piłka zmierzała do bramki i na róg sparował ją Gerard Bieszczad.
35' Solowa akcja Przemysława Mizgały. Strzał z około 20 metrów zablokowany przez Roberta Mandrysza. Kiks Adriana Chomiuka i mamy rzut rożny
34' Jeszcze jedno podanie Krzysztofa Bąka w pole karne. Tym razem nogą z lewego skrzydła. Piłkę głową wybił Krzysztof Markowski.
34' Krzysztof Bąk wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia, a tam dobrze ustawiony był Łukasz Matusiak.
32' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia wprost w rękawice Gerarda Bieszczada.
32' Łukasz Wróbel włączył się w akcję ofensywną i dośrodkował piłkę w pole karne, ale tam spokojnie interweniował Wojciech Fabisiak.
31' Łukasz Matusiak rozrzucił akcję na prawo do Dawida Ryndaka, który postanowił dośrodkować z woleja z pierwszej piłki, ale trochę zabrakło precyzji i od bramki wznowi grę Gerard Bieszczad.
29' Z narożnika boiska dośrodkował Sebastian Dudek. W polu karnym przy próbie strzału zablokowany był Łukasz Matusiak. Do odbitej piłki doskoczył na 25. metrze Martin Pribula i oddał strzał nad poprzeczką.
29' Prawą nogą w pole karne dośrodkował Sebastian Dudek. Do strzału głową szykował się Krzysztof Markowski, ale Krzysztof Bąk zdążył z interwencją i mamy rzut rożny.
28' Łukasz Matusiak faulowany przez Bartłomieja Poczobuta i mamy rzut wolny z około 28 metrów.
27' W pole karne Zagłębia dośrodkował Bartłomiej Poczobut, a piłkę głową wybił Marcin Sierczyński.
26' Sebastian Dudek zagrał górną piłkę w pole karne w kierunku Dawida Ryndaka, ale "Denver" miał problem z opanowaniem futbolówki.
24' Z rzutu rożnego dośrodkował Mariusz Kryszak. Trochę walki w polu karnym i ostatecznie Michał Fidziukiewicz ekspediuje futbolówkę do środka boiska.
23' Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka małe zamieszanie w naszym polu karnym i będzie rzut rożny dla Bytovii.
23' Rzut wolny dla Bytovii z lewej strony boiska.
22' Dawid Ryndak już dobiegał do piłki zagranej w pole karne, ale uprzedził go Sergejs Kožans, który wybił piłkę na aut.
21' Sebastian Dudek faulowany przez Roberta Mandrysza
20' Tomasz Kafarski ustawił swój zespół w niezbyt często stosowanej formacji 3-6-1. Na razie nie zdaje to egzaminu.
20' Dośrodkowanie Adriana Chomiuka z prawej strony boiska prosto na nogę Łukasza Matusiaka.
17' Złe rozegranie autu w okolicy narożnika boiska i piłka trafia do Wojciecha Fabisiaka.
17' Krzysztof Markowski blokuje dośrodkowanie Roberta Mandrysza z prawej strony boiska i aut dla Bytovii
16' Žarko Udovičić faulowany na skrzydle przez próbującego odebrać mu piłkę Mariusza Kryszaka.
15' Łukasz Sołowiej z własnej połowy rzucił piłkę w kierunku pola karnego Bytovii. Gerard Bieszczad wystartował jednak szybciej od Michała Fidziukiewicza.
14' Z ponad 20 metrów strzelał Mateusz Klichowicz. Piłka przeleciała kilka metrów od bramki Wojciecha Fabisiaka.
12' Adrian Chomiuk po akcji prawą stroną boiska podał piłkę Robertowi Mandryszowi, który próbował strzału z około 25 metrów, ale od razu był przed nim blokujący Łukasz Matusiak.
10' Zagłębie po raz pierwszy w historii prowadzi z Bytovią na Stadionie Ludowym.
9' żóta kartka Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką za zbyt ekspresyjną radość z bramki.
9' gol - piłka nożna 1:0 Martin Pribula zbiegł ze skrzydła do środka boiska i strzelił prawą nogą zza pola karnego. Gerard Bieszczad odbił piłkę wprost pod nogi Dawida Ryndaka, a "Denver" z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.
7' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, ale mimo prób Michałowi Fidziukiewiczowi nie udało się dojść do piłki
6' Łukasz Matusiak faulowany przed polem karnym Zagłębia.
6' Przy piłce Bytovia, ale zespół przyjezdny głównie wymienia podania na własnej połowie między obrońcami
3' Martin Pribula podał na pole karne do Michała Fidziukiewicza, który przyjął piłkę, zwiódł rywala, ale boisko okazało się trochę za krótkie.
3' Sebastian Dudek zagrał do przodu do Martina Pribuli, który pociągnął kilkanaście metrów i podał na środek pola karnego, ale Krzysztof Bąk nie pozwolił Dawidowi Ryndakowi dojść do piłki
1' Sebastian Dudek wstrzelił piłkę w pole karne. Powalczył o nią Michał Fidziukiewicz, ale zakończyło się dobrze dla Bytovii.
1' Już po 30 sekundach pierwszy faul w meczu, Nieprzepisowo powstrzymywany na prawym skrzydle był Marcin Sierczyński.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 18:57 Już witamy na boisku obie ekipy. Zagłębie zagra dziś całe na biało, a Bytovia cała na czarno. Sędziowie na żółto. Przed nami powitanie zawodników, losowanie, wymiana proporczyków i uprzejmości, przywitanie sędziów z trenerami i można jechać z koksem.
0' 18:55 Październikowe wieczory bywają chłodne i dziś też zanosi się na taki. Mamy jednak nadzieję, że piłkarze rozgrzeją nas i nie odczujemy jednocyfrowej temperatury. Czekamy na wyjście obu drużyn na murawę.
0' 18:50 Ekstraklasa ma ze zrozumiałych względów wolne. Nie ma też innych ciekawych meczów w okolicy, więc zapewne nie zabraknie dziś na trybunach Stadionu Ludowego wielu przedstawicieli futbolowego światka. Zauważyliśmy już drugiego trenera Ruchu Chorzów Tomasza Fornalika, a także byłego drugiego trenera Piasta Gliwice Dariusza Dudka. Obserwatorem sędziów będzie dziś były prezes PZPN Michał Listkiewicz, który już raz w tym sezonie zagościł na spotkaniu Zagłębia - było to niespełna cztery tygodnie temu w Świeciu.
0' 18:40 Trzeci kolejny mecz na Stadionie Ludowym odbywa się w piątkowy wieczór. W dwóch poprzednich nie strzeliliśmy ani jednej bramki. Pora więc dziś się przełamać! Przypominamy również, że nasz zespół nigdy nie pokonał klubu z Bytowa. Pięć meczów kończyło się remisami, a raz i do tego na Stadionie Ludowym triumfowała Bytovia.
0' 18:30 Mimo porażki 0:3 z GKS-em Katowice trener Bytovii Tomasz Kafarski nie robił większych zmian w kadrze swojego zespołu. Dokonał tylko dwóch, na dodatek obu wymuszonych. Pauzującego za czerwoną kartkę Marka Opałacza zastąpił Łotysz Sergejs Kožans, a za przebywającego na zgrupowaniu kadry U-20 Dawida Korta zagra Bartłomiej Chojnacki. Dla bytowskiego młodzieżowca bedzie to pierwszy występ w tym sezonie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Bytovii nie ma dziś kontuzjowanego Janusza Surdykowskiego.
0' 18:20 W wyjściowym składzie Zagłębia mamy jedną zmianę w porównaniu do sobotniego meczu z Rozwojem Katowice. Można się było spodziewać tego, że przebywającego na zgrupowaniu kadry Jakuba Araka zastąpi w pierwszej jedenastce Michał Fidziukiewicz. Na ławkę rezerwowych wrócił Jovan Ninković i znalazło się tam także miejsce dla młodzieżowca Patryka Mularczyka.
0' 18:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 12. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów
Druga galeria zdjęć z meczu z BytoviąDruga galeria zdjęć z meczu z Bytovią Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z rozegranego na Stadionie Ludowym meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z BytoviąKonferencja prasowa po meczu z Bytovią Szkoleniowiec Bytovii uznał, że wygrała drużyna bardziej konkretna, a Artur Derbin cieszył się podwójnie, bo drużyna zrobiła mu prezent urodzinowy. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Wszyscy gramy dla ZagłębiaDawid Ryndak: Wszyscy gramy dla Zagłębia - Bramkarz chyba nie był w najlepszej dyspozycji, bo wybijał nam piłki pod nogi w taki sposób, że trudno było nie trafić - powiedział Dawid Ryndak, który skorzystał z jednego z takich prezentów od bramkarza gości. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Boli tylko sytuacja na trybunachMichał Fidziukiewicz: Boli tylko sytuacja na trybunach - Mamy bardzo dobry zespół, próbujemy grać w piłkę i przede wszystkim dążymy do zwycięstw - takie jest Zagłębie Sosnowiec w ocenie Michała Fidziukiewicza, strzelca drugiej bramki w meczu z Bytovią. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z BytoviąGaleria zdjęć z meczu z Bytovią Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie przeciwko Bytovii Bytów, wygranego przez naszą drużynę 2-0 po bramkach Dawida Ryndaka i Michała Fidziukiewicza. » Czytaj więcej
Bytovia dobitaBytovia dobita Zagłębie pokonało Bytovię 2:0. Oba gole padły w podobny sposób - po strzale z dystansu bramkarz odbił piłkę, a gracz Zagłębia (Dawid Ryndak w 9. minucie i Michał Fidziukiewicz w 65.) ją z bliska dobił. » Czytaj więcej