4. Łukasz Sołowiej
6. Grzegorz Fonfara
20. Tomasz Margol

Trener: Artur Derbin
0:1 - Kamil Adamek 4' 0:2 - Bartłomiej Kalinkowski 32' 1:2 - Michał Fidziukiewicz 72' 2:2 - Michał Fidziukiewicz 86' 2:3 - Tomasz Jarzębowski 88'
31' Michał Fidziukiewicz 48' Konrad Budek 53' Maksims Rafalskis 72' Adrian Karankiewicz 73' Krzysztof Markowski 82' Robert Hirsz 83' Marcin Sierczyński 85' Dawid Ryndak 90+1' Marcin Sierczyński 90+1' Marcin Sierczyński 90+4' Mateusz Żebrowski

Trener: Zbigniew Kaczmarek
Sędziowie: Marek Opaliński (Lubin) - Jacek Tokarski (Opole), Artur Załęczny (Lubin)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu!
90+6' Strzał Michała Fidziukiewcza z rzutu karnego zostaje sparowany na słupek przez Hieronima Zocha, a dobijający Jakub Arak strzela nad poprzeczką!
90+5' Maksims Rafalskis fauluje Tomasza Szatana w polu karnym i mamy "jedenastkę"!
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Żebrowskiego za faul na Konradzie Budku.
90+3' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę z pola karnego wybił Artur Bogusz, ale goście nie skorzystali z nieobecności naszego bramkarza.
90+3' Bartosz Biel fauluje Sebastiana Dudka. Wolny dla Zagłębia. Pod bramkę Wigier biegnie Szymon Gąsiński.
90+1' druga żółta -czerwona Dziwna decyzja sędziego! Wszystkim wydawało się, że Marcin Sierczyński był faulowany przez Artura Bogusza, a arbiter pokazał żółty kartonik "Siarze", a ponieważ było to drugie upomnienie, to nasz obrońca kończy udział w meczu przed czasem.
90' Petarda Michała Fidzukiewicza zza pola karnego. Piłka przelatuje nad poprzeczką.
88' gol - piłka nożna 2:3 Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu rożnego piłkę głową do bramki pakuje Tomasz Jarzębowski. To boli...
88' Wigry będą miały rzut rożny.
87' Hubert Tylec odbiera piłkę Jakubowi Bartkowskiemu ale sędzia dopatruje się faulu.
86' gol - piłka nożna 2:2 GOOOOL!!!!! Z lewego skrzydła dośrodkował Konrad Budek, a Michał Fidziukiewicz strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Ludowy oszalał!!!
85' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Bartłomieju Kalinkowskim.
84' Z lewej strony pola karnego uderzał Bartosz Biel i został zablokowany przez Marcina Sierczyńskiego.
83' żóta kartka Marcin Sierczyński odebrał piłkę Adrianowi Karankiewiczowi. Sędzia uznał, że był faul, a "Siara" zbyt głośno protestował i obejrzał żółtą kartkę.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Wigrach. Aleksandar Atanacković za Piotra Ruszkula.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Hirsza za faul na Konradzie Budku
80' Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Matusiak. Niecelnie głową uderzał Jakub Arak.
79' zmiana Druga zmiana w Wigrach. Robert Hirsz za Kamila Adamka.
78' zmiana Pierwsza zmiana w Wigrach. Bartosz Biel zastępuje Łukasza Monetę.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Jovana Ninkovicia
75' Michał Fidziukiewicz zakręcił obrońcami w polu karnym, zbiegł do końcowej linii i zagrał wszerz pola bramkowego, ale tam nie było komu sfinalizować akcji strzałem.
75' Doping coraz głośniejszy. Zagłębie gra coraz lepiej
73' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego za faul
72' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłka spada pod nogi Michała Fidziukiewicza, który kapitalnie złożył się do strzału i przymierzył z półobrotu w długi róg.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Karankiewicza za faul na Dawidzie Ryndaku.
71' Sebastian Dudek zagrywał górą w stronę Jakuba Araka. Akcję przerwał Tomasz Jarzębowski.
70' Rozkręca się doping na Stadionie Ludowym. Czy poprowadzi on piłkarzy do odrobienia strat?
68' Przerwa na uzupełnienie płynów.
68' Już w pierwszej akcji Hubert Tylec mógł strzelić gola! Po podaniu Łukasza Matusiaka strzelił w krótki róg z lewej strony pola karnego i Hieronim Zoch sparował piłkę na rzut rożny.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Martina Pribulę
67' Faul Bartłomieja Kalinkowskiego na Marcinie Sierczyńskim
66' Bliski zdobycia gola Łukasz Matusiak. Po wymianie podań z Michałem Fidziukiewiczem posyła piłkę z około 15 metrów obok bramki.
65' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety piłkę z pola karnego wybija Łukasz Matusiak.
65' Konrad Budek fauluje Kamila Adamka na 35. metrze.
63' Niedokładne dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska.
63' Strzał Piotra Ruszkula prawą nogą zza pola karnego. Piłka trafia w bandę reklamową.
61' Po podaniu Bartłomieja Kalinkowskiego Piotr Ruszkul przyjął sobie piłkę na 16. metrze i huknął z półobrotu nad poprzeczką.
61' Dośrodkowaną przez Sebastiana Dudka piłkę pewnie łapie Hieronim Zoch.
60' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia do strzału głową składał się Krzysztof Markowski, ale z interwencją zdążył Tomasz Jarzębowski, który wybił piłkę głową na róg.
60' Kolejny faul Adriana Karankiewicza na Jakubie Araku. Teraz bliżej bramki.
58' Miękka wrzutka Sebastiana Dudka. Przedłuża głową Krzysztof Markowski, ale do nikogo.
58' Jakub Arak faulowany przez Adriana Karankiewicza.
57' Na murawie leży Mateusz Żebrowski.
56' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska do strzału złożył się Michał Fidziukiewicz. Piłka poszybowała wysoko nas bramką.
53' żóta kartka Maksims Rafalskis ukarany żółtą kartką za pociągnięcie za koszulkę Łukasza Matusiaka.
52' Zaskakujące dla obrony Zagłębia rozegranie rzutu rożnego. Łukasz Moneta wycofał piłkę do wbiegającego z własne połowy Jakuba Bartkowskiego, a ten wstrzelił futbolówkę w pole karne. Akcja zakończyła się w rękach Szymona Gąsińskiego.
51' Kamil Adamek wywalczył róg dla Wigier.
50' Bartłomiej Kalinkowski szukał podaniem w pole karne Mateusza Żebrowskiego. Bez powodzenia.
49' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Moneta. Obrona Zagłębia dała radę.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Kamilu Adamku.
47' Nie mamy nic do stracenia. Gramy na dwóch napastników. W środę było podobnie - też od początku drugiej połowy występował duet Michał Fidziukiewicz-Jakub Arak, a brakowało Przemysława Mizgały.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową meczu. Jakub Arak za Przemysława Mizgałę.
45+1' Po 46 minutach gry Marek Opaliński zakończył pierwszą połowę meczu. Po przerwie musimy zagrać tak, jak w drugich 45 minutach meczu z Górnikiem Zabrze. Czy to możliwe?
45+1' Jovan Ninković z lewej strony boiska strzelił bardzo wysoko nad bramką.
44' Strzał Łukasza Monety z dystansu i niezbyt pewna, ale najważniejsze, że udana interwencja Szymona Gąsińskiego.
43' Konrad Budek wyłuskał piłkę spod nóg Kamila Adamka, który zmierzał na spotkanie "sam na sam" z Szymonem Gąsińskim
42' Strata Przemysława Mizgały przed polem karnym gości.
40' Szymon Gąsiński pewnie interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu rożnego.
40' Piotr Ruszkul zagrał na lewo do Łukasza Monety, który został powstrzymany przy próbie strzału przez Konrada Budka. Róg dla Wigier.
39' Defensywa Wigier radzi sobie z dośrodkowaniem Jovana Ninkovicia.
39' Łukasz Matusiak przymierzył w okienko z 25 metrów i fantastyczną interwencją popisał się Hieronim Zoch, który wybił piłkę na róg.
38' Zbyt mocne dośrodkowanie Jakuba Bartkowskiego w kierunku wbiegającego w pole karne Łukasza Monety.
37' Z pola karnego Zagłębia strzelał Piotr Ruszkul. Piłkę zablokował, a potem przejął Konrad Budek.
36' Strzał rozpaczy Michała Fidziukiewicza zza pola karnego. Broni Hieronim Zoch
34' Było niedobrze, zrobiło się bardzo niedobrze. Czy Wigry będą jak Siarka Tarnobrzeg i Nadwiślan Góra, które też prowadziły na Ludowym 2:0, a przegrały 2:3?
32' gol - piłka nożna 0:2 Bartłomiej Kalinkowski dostał zbyt dużo swobody w środku boiska. Przebiegł z piłką do 20. metra i strzelił lewą nogą. Piłka wpadła do bramki. Wydaje się, że Szymon Gąsiński mógł się lepiej zachować w tej sytuacji.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza za faul na Łukaszu Monecie.
29' Po wrzutce Martina Pribuli znowu w polu karnym Wigier pierwszy do piłki skacze Jakub Bartkowski. Piłka trafia do Jovana Ninkovicia, który kończy akcję strzałem z ponad 20 metrów, po którym piłka spada na górną część siatki
29' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli Jakub Bartkowski wybija piłkę głową na róg.
29' Martin Pribula zatrzymany w polu karnym przez Jakuba Bartkowskiego.
28' Jpvan Ninković dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne. Michał Fidziukiewicz przyjął piłkę, ale nie miał jak uderzyć.
27' Prostopadła piłka w pole karne od Michała Fidzukiewicza w kierunku Dawida Ryndaka. Trochę za mocne podanie i "Denvera" uprzedził Hieronim Zoch.
26' Piłkarze się napili i do gry wrócili. W środę z Górnikiem dopiero po przerwie na uzupełnienie płynów Zagłębie zaczęło grać lepiej. Dziś powtórka?
25' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
24' Suwałczanie oddalają zagrożenie z pola karnego po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego.
24' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę głową na róg wybija Adrian Karankiewicz.
23' Faul Bartłomieja Kalinkowskiego na Sebastianie Dudku i rzut wolny dla Zagłębia z obiecującej pozycji.
22' Sebastian Dudek przerywa akcję Wigier faulem na Adrianie Karankiewiczu.
21' Przed polem karnym Zagłębia Piotr Ruszkul faulował Łukasza Matusiaka.
20' Nie klei się nam gra. Kolejna prosta strata piłki, tym razem w wykonaniu Marcina Sierczyńskiego.
19' Chytry strzał Łukasza Monety z lewej strony boiska. Szymon Gąsiński nie dał się zaskoczyć.
18' Znowu brak dokładności u sosnowiczan. Piłkę przed polem karnym Wigier stracił Przemysław Mizgała
18' Niedobre dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska. Wystawił pikę na kontrę gościom. Na szczęście kontrę szybko przerwano.
16' W okolicy linii pola karnego starli się Dawid Ryndak i Adrian Karankiewicz. Sędzia nakazał grać dalej.
16' Trener Wigier Zbigniew Kaczmarek jest jak słynny Marcelo Bielsa. Ogląda mecz, siedząc na lodówce z napojami.
15' Jakub Bartkowski przeprowadził długi rajd prawym skrzydłem. Po jego dośrodkowaniu piłkę wybił z pola karnego Łukasz Matusiak.
13' Nie był to najlepszy początek meczu w wykonaniu Zagłębia, ale w tym roku byliśmy nie w takich opałach i udawało nam się z nich wyjść.
12' Źle rozegrany rzut rożny przez sosnowiczan.
12' Po akcji lewą stroną boiska w wykonaniu Martina Pribuli mamy rzut rożny.
11' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego piłkę wybił Artur Bogusz.
11' Sebastian Dudek faulowany przez Kamila Adamka na połowie Wigier.
10' Kamil Adamek wpadł z piłką w pole karne sosnowiczan, gdzie został powstrzymany przez Konrada Budka.
8' Przemysław Mizgała opatrywany poza boiskiem przez masażystów.
7' Maksims Rafalskis w środku boiska sfaulował Przemysława Mizgałę.
6' Łukasz Moneta w polu karnym podawał do Piotra Ruszkula. Akcję przerwał Sebastian Dudek.
4' gol - piłka nożna 0:1 Łukasz Moneta strzelił prawą nogą z linii pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, spadła na pole bramkowe i stamtąd do bramki wbił ją Kamil Adamek.
3' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu wolnego piłkę głową z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
3' Faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Adamku. Wigry będą miały rzut wolny z lewej strony boiska.
2' W obu klubach jest wielu piłkarzy wypożyczonych z Legii Warszawa i ich grę obserwuje dzisiaj jeden z braci Żewłakowów.
1' gwizdek Gramy! Zaczęły Wigry!
0' 18:29 Sędziowska trójka wyprowadziła obie jedenastki na murawę. Zagłębie dzisiaj wystąpi w białych strojach, a Wigry w niebieskich. Rozjemcy wybrali pomarańczowe trykoty.
0' 18:25 Pięć minut do pierwszego gwizdka. Czekamy na wyjście piłkarzy! Kapitanami obu drużyn są dziś piłkarze, którzy mają w swoim dorobku mistrzostwo Polski - Sebastian Dudek ze Śląskiem Wrocław w 2012 oraz Tomasz Jarzębowski z Legią Warszawa w 2002.
0' 18:20 Na trybunach dziś znacznie mniej osób niż na środowym hicie z Górnikiem Zabrze. Długi weekend i mniej prestiżowy rywal zrobiły swoje. A propos Pucharu Polski - jest wielce prawdopodobne, że w kolejnej rundzie nie zagramy z Koroną Kielce. Choć kielczanie na boisku okazali się lepszy od Wdy Świecie, to w związku z wystawieniem do gry nieuprawnionego zawodnika, grozi im walkower.
0' 18:10 Tydzień temu mniej więcej o tej porze graliśmy w Katowicach w niemiłosiernym skwarze. Dziś pogoda jest o wiele bardziej przyjazna dla piłkarzy i kibiców. Około 15:00 nad Sosnowcem przeszła krótka burza, po której temperatura obniżyła się o 7-8 stopni i teraz jest całkiem miłe 25 stopni. Jeśli wierzyć prognozom pogody, w kolejnych meczach już nie będzie upałów. Ufff
0' 18:00 Wigry Suwałki po raz pierwszy w historii mają zaszczyt zagrać na Stadionie Ludowym. W ponad 550-kilometrową podróż wybrali się oprócz piłkarzy także fani suwalskich Wigier w liczbie około 35-40 głów z jedną flagą.
0' 17:50 Zagłębie wystąpi dzisiaj w takim samym składzie, w jakim zagrało w zeszłym tygodniu w Katowicach, a to oznacza, że są cztery zmiany w porównaniu do środowego meczu w Pucharze Polski. Na bramkę wraca Szymon Gąsiński. W środku obrony pauzujący w środę za żółte kartki Konrad Budek zastąpił strzelca pierwszej bramki w spotkaniu z zabrzanami Łukasza Sołowieja. Na lewym skrzydle Huberta Tylca zmieni Martin Pribula, a w ataku sosnowiczan Michał Fidziukiewicz zluzował Jakuba Araka.
0' 17:40 Witamy z naszego stanowiska na Stadionie Ludowym i zapraszamy na relację na żywo z meczu 3. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wigrami Suwałki.
Michał Fidziukiewicz: Gramy, a punktów nie mamy. Michał Fidziukiewicz: Gramy, a punktów nie mamy. Przedstawiamy wypowiedź strzelca dwóch bramek i wykonawcy niewykorzystanego rzutu karnego z dzisiejszego meczu z zespołem Wigry Suwałki. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z WigramiDruga galeria zdjęć z meczu z Wigrami Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wigrami Suwałki. Do obejrzenia w niej jest 50 fotografii. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z WigramiGaleria zdjęć z meczu z Wigrami Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wigrami Suwałki. W galerii prezentujemy 59 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z WigramiKonferencja prasowa po meczu z Wigrami Artur Derbin na pomeczowej konferencji chwalił swoich piłkarzy za charakter. Z kolei trener Wigier miał żal do sędziego o rzut karny podyktowany dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Zagłębie - Wigry 2:3Zagłębie - Wigry 2:3 Ależ dramatyczny mecz na Ludowym! Zagłębie w 86. minucie odrobiło z 0:2 na 2:2, w 88. minucie straciło trzecią bramkę, a w szóstej doliczonej minucie nie wykorzystało rzutu karnego! » Czytaj więcej