15. Hubert Imiełowski
3. Mateusz Kazimierczuk

Trener: Ariel Jakubowski
0:1 - Jakub Arak 16'
36' Konrad Budek 39' Martin Pribula 41' Krzysztof Cegiełka 48' Rafał Zaborowski 65' Jakub Kabala 84' Grzegorz Skowroński 90+2' Grzegorz Skowroński 90+2' Grzegorz Skowroński

90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 40 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę. Gramy dalej w Pucharze Polski.
90+4' Lekki strzał Patryka Kamińskiego z ponad 20 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
90+2' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Grzegorza Skowrońskiego za faul na Sebastianie Dudku.
90+2' zmiana Damian Wietrak zmienia Przemysława Sztybrycha.
90' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński. Martin Pribula zagrał głową do Łukasza Tumicza, ale ten faulował rywala w powietrznej walce.
89' Po dośrodkowaniu Mateusza Malca Łukasz Radomski strzelił głową nad bramką. Było groźnie.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Skowrońskiego za faul.
83' Po dośrodkowaniu Patryka Kamińskiego piłkę z pola karnego wybił Łukasz Tumicz.
82' Konrad Budek fauluje Jakuba Kabalę na 35. metrze przed bramką sosnowiczan.
79' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Grzegorz Fonfara wchodzi za Przemysława Mizgałę.
77' Kolejna dogodna okazja dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Łukasza Tumicza z prawej strony boiska Martin Pribula zgrał piłkę głową do nieobstawionego Dawida Ryndaka, a ten nie trafił w futbolówkę stojąc 10 metrów przed bramką Ursusa.
76' Konrad Budek zatrzymał wślizgiem Jakuba Kabalę na 25. metrze przed bramką.
74' Po centrze Jovana Ninkovicia miejscowi wybijają piłkę na aut.
73' Dawid Ryndak podaje do Przemysława Mizgały. Po nodze Piotra Ćwika piłka wychodzi na rzut rożny.
73' Po dośrodkowaniu Patryka Kamińskiego udane piąstkowanie Wojciecha Fabisiaka.
72' Konrad Budek wybił na róg, powstrzymując Patryka Kamińskiego.
70' Jakub Kabala w polu karnym Zagłębia zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, a następnie wpadł na Wojciecha Fabisiaka i próbował wymusić "jedenastkę". Sędzia zdecydowanym ruchem pokazał, że nic nie było.
69' Piłkarze się napili i do gry wrócili.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Ursusie - Mateusz Malec za Mariusza Zaradnego
68' Arbiter zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
67' Wymiana podań między Przemysławem Mizgałą i Martinem Pribulą. Akcję kończy niecelny strzał Słowaka zza pola karnego
65' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Kabali za faul na Martinie Pribuli.
63' Tym razem z rzutu rożnego nie było dośrodkowania, ale zagranie na 20. metr do Łukasza Matusiaka. Akcja nie przyniosła nawet strzału.
62' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego głową po koźle strzelał Łukasz Tumicz. Dominik Pusek wzbił się w powietrze i wybił piłkę na kolejny róg.
62' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
61' Starcie Martina Pribuli i Krzysztofa Cegiełki w polu karnym Ursusa. Nasz zawodnik upada, ławka rezerwowych domaga się karnego, ale gwizdek arbitra milczy.
60' Przemysław Sztybrych zagrywał górną piłkę do wbiegającego w pole karne Jakuba Kabali, ale na miejscu był Konrad Budek, który zdążył interweniować w porę.
59' Łukasz Tumicz strzelał z ostrego kąta, ale Dominik Pusek nie dał się zaskoczyć.
58' Rzut rożny dla Zagłębia. Zbyt mocne dośrodkowanie Martina Pribuli. Walczący o piłkę Dawid Ryndak sfaulował Rafała Zaborowskiego.
57' zmiana Pierwsza zmiana w meczu - za Jakuba Araka na boisko wchodzi Łukasz Tumicz.
56' Jakub Kabala przedarł się pod pole karne Zagłębia i oddał płaski strzał. Było to pierwsze uderzenie Ursusa na bramkę sosnowiczan. Bez problemów broni Wojciech Fabisiak.
55' Do wejścia na boisko szykuje się Łukasz Tumicz.
52' Łukasz Matusiak z lewej strony pola karnego zagrywał zewnętrzną częścią stopy. Nie wiemy, czy to było podanie, czy próba strzału, ale piłka wpadła w ręce golkipera z Warszawy.
51' Kombinacyjna akcja Przemysława Mizgały i Martina Pribuli. Za mocne podanie zwrotne od Słowaka i Przemysław Mizgała nie dał rady dojść do futbolówki.
49' Co za pudło! Dawid Ryndak idealnie wyłożył piłkę na 12. metr do Jakuba Araka, który miał przed sobą tylko bramkarza Ursusa, ale posłał piłkę prawą nogą obok słupka.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Zaborowskiego za faul na Marcinie Sierczyńskim.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu. W obu drużynach nie było żadnych zmian.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
45' Mocny strzał Łukasza Matusiaka z około 30 metrów. Piłka poszybowała tuż obok okienka bramki "Traktorków".
42' Niespodziewanie na strzał z rzutu wolnego z około 22 metrów zdecydował się Krzysztof Markowski. Piłka przeleciała obok bramki.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Cegiełki za faul na Jovanie Ninkoviciu.
40' Po podaniu Dawida Ryndaka przed szansą na strzelenie drugiej bramki stanął Jakub Arak, ale Dominik Pusek sparował piłkę po jego uderzeniu, a dobitka Łukasza Matusiaka była niecelna.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Pribuli za faul na Jakubie Kabali.
38' Prostopadłe podanie Przemysława Mizgały do Jakuba Araka i chyba sędzia nie zauważył, że nasz najlepszy strzelec był trzymany za koszulkę.
36' Już po raz kolejny w dzisiejszym meczu po dośrodkowaniu Patryka Kamińskiego piłkę spokojnie łapie Wojciech Fabisiak.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Patryku Kamińskim
34' Na trybunach dużo "pozdrowień" dla niejakiego Haniora, a na boisku jakby nieco spokojniej. Piłkarze na pewno nie mogą narzekać na aurę, bo słońce się schowało i wieje lekki ożywczy wiatr.
31' Wymiana podań między Martinem Pribulą i Łukaszem Matusiakiem. Słowak nie był niestety w stanie oddać strzału na bramkę Ursusa.
30' Po dośrodkowaniu Karola Zaborowskiego z lewej strony boiska piłkę na 10. metrze łapie Wojciech Fabisiak.
29' Zbyt mocno zagrana piłka przez Łukasza Matusiaka w kierunku Martina Pribuli i Słowak nie zdołał jej opanować.
27' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybija Krzysztof Cegiełka.
27' Kolejny korner wywalczony przez Martina Pribulę.
26' Zbyt niskie dośrodkowanie Sebastiana Dudka i stojący na bliższym słupku Jakub Kabala wybija piłkę do przodu.
24' Zanim dojdzie do rozegrania rogu, sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. My na trybunie też uzupełniamy. Najbardziej suszy naszego kamerzystę.
24' Martin Pribula wywalczył drugi rzut rożny dla sosnowiczan.
22' Łukasz Radomski zagrał piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Wydawało się, że sytuacja jest opanowana, ale doszło do nieporozumienia między Łukaszem Matusiakiem i Wojciechem Fabisiakiem. Ostatecznie "Łysy" wybił piłkę poza boisko po nogach rywala, ale obaj nasi zawodnicy przez chwilę sobie wyjaśniali pewne sprawy.
20' Solowa akcja Dawida Ryndaka. Mógł już strzelać z około 18 metrów, ale zdecydował się jeszcze na podanie do Jakuba Araka w pole karne, ale ten się chyba nie spodziewał takiego zagrania i jeszcze próbując dojść do piłki sfaulował obrońcę Ursusa. "Denvera" może usprawiedliwić fakt, że miał piłkę ustawioną do strzału na swojej gorszej nodze.
19' Dośrodkowaną przez Sebastiana Dudka piłkę złapał na przedpolu Dominik Pusek.
19' Szarżujący lewą stroną boiska Martin Pribula faulowany przez Jakuba Kabalę na wysokości 25 metra od bramki. Okazja do dośrodkowania.
16' gol - piłka nożna 0:1 Łukasz Matusiak zagrał piłkę głową do Jakuba Araka, a ten wpadł w w pole karne, strzelił prawą nogą i piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki! Świetne otwarcie meczu.
14' Sebastian Dudek dośrodkował piłkę w pole karne, a nadbiegający Krzysztof Markowski miał wyborną okazję do strzelenia bramki, ale posłał piłkę głową obok słupka.
13' Na murawie leży faulowany przez Karola Zaborowskiego Marcin Sierczyński.
12' Rzut wolny dla Ursusa z lewej strony boiska. Patryk Kamiński posłał piłkę prosto w ręce Wojciecha Fabisiaka.
11' Nad stadionem przeleciał samolot British Airways z lotniska Heathrow i to było najciekawsze wydarzenie 11. minuty.
9' Trochę za mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Patryka Kamińskiego. Przemysław Sztybrych wygoniony z piłką w okolice narożnika boiska nie był w stanie dokładnie odegrać piłki i od bramki grę wznowi Wojciech Fabisiak.
8' Po akcji lewą stroną boiska gospodarze wywalczyli pierwszy rzut rożny.
6' Z dystansu po ziemi uderzał Łukasz Matusiak. Bez problemów broni Dominik Pusek.
6' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego piłkę na aut wybija Piotr Ćwik.
5' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Dominik Pusek trąca piłkę ręką, a Jakub Kabala wybija ją na róg.
4' Z ponad 20 metrów strzelał Robert Słomka. Wysoko nad bramką.
2' Kibice obu drużyn siedzą wspólnie na trybunach. Na płocie wiszą flagi Zagłębia, Legii, Ursusa oraz transparent "Uwolnić Maćka".
0' 16:59 Już pojawili się na boisku piłkarze obu drużyn prowadzeni przez sędziowską trójkę z Olsztyna, na której czele stoi rosły Karol Rudziński. Gospodarze zagrają dzisiaj w niebieskich strojach, a sosnowiczanie na czerwono. Piłkarze Ursusa wyszli na prezentację w białych koszulkach z numerem 8 - to na cześć byłego piłkarza Ursusa Jarosława Łowickiego, który zakończył już karierę.
0' 16:55 Stadion Ursusa znajduje się tuż pod drogą, którą samoloty schodzą do lądowania na Lotnisku Chopina. W ciągu ostatniej godziny widzieliśmy już chyba z siedem aeroplanów. O, teraz właśnie tuż nad naszymi głowami przeleciał Wizzair z Rzymu.
0' 16:45 Dokładnie przed rokiem, 19 lipca 2014, Zagłębie zakończyło udział w Pucharze Polski, przegrywając w Kleczewie z Sokołem po rzutach karnych. Wierzymy w to, że dziś będzie lepiej i za tydzień pojedziemy na kolejny pucharowy mecz, tym razem do Puław. Wczoraj Wisła Puławy wygrała w Kaliszu z KKS-em 1925 4:1 i już czeka na zwycięzcę starcia w Warszawie.
0' 16:40 Przyjazd Zagłębia do stolicy okazał się na tyle ważnym wydarzeniem, że w piątkowy wieczór otwarto fragment trasy S8 z Janek Małych do Opacza, co pozwoli wszystkim kierowcom zmierzającym do stolicy tzw. "gierkówką" ominąć Janki i często zakorkowany Raszyn.
0' 16:35 Zagłębie rozpoczyna dziś nie tylko walkę o Puchar Polski, ale także o... fazę grupową Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018. Jak to możliwe? Ano tak - drużyna, która podniesie Puchar Polski 2 maja 2016 na Stadionie Narodowym zyskuje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy w sezonie 2016/2017, a triumfator LE zagra w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Jak więc widać, droga nie jest krótka i prosta, tylko daleka, kręta i wyboista.
0' 16:25 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego starcia przystąpią obie drużyny i widzimy, że Zagłębie podchodzi do meczu z Ursusem bardzo poważnie. Przeciwko ekipie z Warszawy zagra chyba najlepsza możliwa obecnie jedenastka. Szansę debiutu dostanie Martin Pribula, a na ławce jest inny z nowych zawodników - Tomasz Margol. W meczowej osiemnastce nie ma natomiast ze względów proceduralnych Michała Fidziukiewicza
0' 16:15 Witamy ze stadionu Ursusa w Warszawie i zapraszamy na pierwszy akord sezonu 2015/2016 - mecz rundy wstępnej Pucharu Polski pomiędzy gospodarzami a Zagłębiem Sosnowiec.
Jakub Arak: Nieprzespana nocJakub Arak: Nieprzespana noc Po meczu z Ursusem Jakuba Araka czekała nieprzespana noc, ale wcale nie z powodu hucznego świętowania awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. » Czytaj więcej
Artur Derbin: Egzamin wstępnyArtur Derbin: Egzamin wstępny Jako "egzamin wstępny przed rozgrywkami I-ligowymi" określił mecz z Ursusem Artur Derbin, który w tym tygodniu dowiedział się, że będzie mógł oficjalnie pełnić funkcję pierwszego trenera. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu Pucharu PolskiDruga galeria zdjęć z meczu Pucharu Polski Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z wygranego 1-0 przez Zagłębie meczu Pucharu Polski przeciwko drużynie Ursusa Warszawa. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Było widać, że chcemy wygrać.Robert Stanek: Było widać, że chcemy wygrać. - Puchar Polski zawsze rządzi się swoimi prawami, ale dziś od pierwszej minuty było widać, że chcemy wygrać ten mecz i to się nam udało - powiedział po meczu z Ursusem Robert Stanek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z UrsusemZdjęcia z meczu z Ursusem Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z niedzielnego meczu rundy wstępnej Pucharu Polski pomiędzy Ursusem Warszawa a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z WarszawyZSTV: Bramka z Warszawy Prezentujemy trafienie Jakuba Araka z meczu rundy wstępnej Pucharu Polski, w którym Zagłębie pokonało Ursus Warszawa 1:0. » Czytaj więcej
Arak dał awansArak dał awans Zagłębie wygrało z Ursusem Warszawa 1:0 w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski. Bramkę na wagę awansu strzelił w 16. minucie Jakub Arak. » Czytaj więcej