18. Jakub Arak

25. Kamil Zalewski

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
0:1 - Piotr Burski 73' 1:1 - Jakub Arak 89'
24' Dawid Ryndak 34' Grzegorz Fonfara 57' Piotr Kasperkiewicz 78' Krzysztof Wolkiewicz 84' Łukasz Ganowicz 90+6' Piotr Burski

Trener: Andrzej Konwiński
Sędziowie: Sylwester Rasmus - Marcin Sadowski, Paulina Baranowska (Toruń)

90.0000
90+6' gwizdek Sędzia nie pozwolił wznowić gry po faulu i nieoczekiwanie zakończył mecz.
90+6' żóta kartka Ostry faul Piotra Burskiego na Sebastianie Dudku i żółta kartka
90+5' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia niecelnie głową strzela Jakub Arak.
90+5' Łukasz Ganowicz wybija piłkę na róg po wrzutce Dawida Ryndaka.
90+4' Przemysław Mizgała zablokowany w polu karnym przez Łukasza Ganowicza przy próbie strzału.
90+3' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Piłka poza placem gry.
90+3' Mateusz Wrzesień wstrzelił piłkę pod bramkę, ale obaj napastnicy poszli na bliższy słupek i nie było komu zamknąć akcji.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie z Kluczborka. Łukasz Reinhard za Marcina Tomaszewskiego.
90+1' Krzysztof Wolkiewicz wyjeżdża z piłką poza boisko, a Ludowy wrze!
90' doliczony czas Sędzia doliczył 5 minut.
89' gol - piłka nożna 1:1 Mateusz Wrzesień podał ze środka boiska na prawe skrzydło. Dawid Ryndak dograł w pole karne, a Jakub Arak pokonał Grzegorza Wnuka!
88' zmiana Trzecia zmiana w MKS-ie - Marcin Nowacki za Michała Kojdera
88' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia niecelnie główkuje Łukasz Tumicz.
87' Sebastian Dudek bardzo mocno zakręcił piłką z rogu i zmusił Grzegorza Wnuka do interwencji.
87' Pierwszy róg krótko rozegrany i za chwilę mamy kolejny.
86' Strzał Sebastiana Dudka zza pola karnego. Piłka odbija się rykoszetem, ale Grzegorz Wnuk zdążył ją sparować na rzut rożny.
85' Na spalonym Piotr Burski.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Ganowicza za grę na czas.
83' kontuzja Przerwa w grze, bo pomocy masażysty wymaga Michał Kojder.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Jovana Ninkovicia.
82' Po rozegranym aucie Marcin Sierczyński wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a tam górą był golkiper MKS-u.
82' Złe dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego i Paweł Gierak wybija piłę na aut.
81' Mateusz Wrzesień wdał się w drybling z Adamem Orłowiczem i stracił piłkę.
80' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewego skrzydła i udana interwencja Łukasza Ganowicza.
79' Mateusz Wrzesień przejął na 20. metrze piłkę zbyt krótko wybitą po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia i strzelił w boczną siatkę.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Wolkiewicza za faul na Marcinie Sierczyńskim.
77' Na Stadionie Ludowym wzmaga się doping. Czy poniesie on piłkarzy do odrobienia strat?
76' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Przemysław Mizgała za Łukasza Matusiaka.
75' zmiana Druga zmiana w MKS-ie. Krzysztof Wolkiewicz za Wojciecha Hobera
74' Powinno być 0:2. Wojciech Hober wymanewrował Marcina Sierczyńskiego i wyłożył piłkę Piotrowi Burskiemu, a ten w wybornej sytuacji strzelił tuż nad poprzeczką.
73' gol - piłka nożna 0:1 Kontra gości. Z lewej strony dośrodkował Marcin Tomaszewski, a Piotr Burski dostawił piłkę do nogi w polu karnym i pokonał Szymona Gąsińskiego.
72' Sebastian Dudek mógł przymierzyć zza pola karnego, ale postanowił jeszcze poholować piłkę i ją stracił
71' Miękka wrzutka Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska. Bez strzału w polu karnym. Łapie Grzegorz Wnuk.
69' Jakub Arak nie sprostał dwójce rywali w okolicy narożnika boiska.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz za Grzegorza Fonfarę.
68' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka w pole karne i dobra interwencja Pawła Gieraka.
67' Coraz więcej miejsca zaczyna się robić w środku boiska.
66' Aut dla MKS-u na wysokości pola karnego. Wrzut Kamila Nitkiewicza i wybicie piłki przez Krzysztofa Markowskiego.
65' Łukasz Ganowicz zagrał długą piłkę w kierunku pola karnego Zagłębia. Akcja przerwana przez Konrada Budka.
63' zmiana Pierwsza zmiana w ekipie gości. Piotr Burski za Piotra Giela.
62' Kontra MKS-u i "mistrzowskie" zachowanie Piotra Giela. Goście szli z trzyosobową kontrą w stronę naszej bramki, a były napastnik sosnowiczan podał do kolegi znajdującego się na spalonym.
62' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia Grzegorz Wnuk piąstkuje piłkę w polu bramkowym.
61' Dawid Ryndak wstrzelił piłkę w pole karne. Łukasz Ganowicz uprzedził Jakuba Araka i wybił ją na róg.
61' Po dośrodkowaniu w pole karne dobrze interweniuje Krzysztof Markowski.
60' Grzegorz Fonfara sfaulował Piotra Kasperkiewicza po prawej stronie boiska
60' Grzegorz Wnuk już gra na czas.
59' Tym razem lewą nogą z rzutu wolnego dośrodkował Jovan Ninković, jednak nikt w polu karnym nie przeciął lotu piłki i wyszła ona poza końcową linię.
59' Piotr Kasperkiewicz zapaśniczym chwytem powalił Jakuba Araka. Rzut wolny dla sosnowiczan.
58' Piotr Giel zagrywał z prawego skrzydła w pole karne do Michała Kojdera, ale dobrze ustawiony Marcin Sierczyński przerwał tę akcję gości.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Kasperkiewicza za niesportowe zachowanie.
56' Rozegranie rzutu rożnego, małe zamieszanie w polu karnym i po podaniu Łukasza Matusiaka niecelnie z woleja uderzał Grzegorz Fonfara
56' Sebastian Dudek posłał piłkę prawą nogą nad murem, a zmierzającą do bramki futbolówkę wybił na rzut rożny Grzegorz Wnuk.
55' Faul Marcina Tomaszewskiego na Dawidzie Ryndaku. Rzut wolny z około 28 metrów na wprost bramki.
55' Grzegorz Fonfara sfaulowany przez Piotra Kasperkiewicza.
54' Rajd Jovana Ninkovicia lewą stroną boiska i dośrodkowanie, po którym piłka wpada w ręce Grzegorza Wnuka.
53' Centra Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego i niecelny strzał głową Jakuba Araka z około 8 metrów.
52' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego obrona MKS-u wybija futbolówkę na kolejny korner.
52' Sebastian Dudek zaskoczył golkipera MKS-u i zamiast dośrodkowania, zdecydował się na strzał. Piłka trafiła w poprzeczkę i głową na róg wybił ją Paweł Gierak.
51' Marcin Tomaszewski sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
51' Przebojowa szarża Dawida Ryndaka i złe podanie w pole karne MKS-u.
50' Coraz więcej fauli. Znowu przerwana gwizdkiem akcja gości.
49' Brawa dla Marcina Sierczyńskiego za odebranie piłki Kamilowi Nitkiewiczowi.
48' Przerwana gra, bo na murawie leży Michał Kojder.
47' Przy bocznej linii spięcie między Dawidem Ryndakiem i Kamilem Nitkiewiczem. Faulował gracz gości, a sędzia musi uspokoić obu zawodnikó.
47' Mateusz Wrzesień dostał piłkę na lewej stronie boiska, zbiegł do środka i uderzył płasko prawą nogą zz pola karnego. Broni Grzegorz Wnuk.
46' gwizdek Zawodnicy z Kluczborka w końcu pojawili się na boisku. Druga połowa rozpoczęła się o 20:06.
46' Piłkarze Zagłębia oraz sędziowie już od około dwóch minut na murawie, a goście jeszcze nie wyszli z szatni.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w zespole Zagłębia - Mateusz Wrzesień wchodzi na murawę w miejsce Konrada Zaradnego.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45' doliczony czas Dwie doliczone minuty do pierwszej połowy za sprawą kontuzji sędzi Pauliny Baranowskiej
45' Dośrodkowanie Rafała Niziołka z prawej strony boiska i Konrad Budek ekspediuje piłkę z pola karnego na aut.
43' Konrad Zaradny wymanewrował Adama Orłowicza i dośrodkował w pole karne, ale nieco za mocno i Dawid Ryndak nie opanował piłki.
42' Po akcji prawą stroną boiska Dawid Ryndak zagrał na 16. metr do Łukasza Matusiaka, który próbował odegrać piłkę "Denverowi" piętą, ale obrona MKS-u zorientowała się w tych zamiarach
42' Jakub Arak zagrał na prawe skrzydło do Dawida Ryndaka, a "Denver" zbyt mocno dośrodkował w pole karne.
41' Kontra MKS-u zakończona podniesieniem chorągiewki przez asystenta sędziego. Na spalonym znajdował się Piotr Giel.
40' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony boiska i szczupak Grzegorza Fonfary z około 8 metrów. Było blisko, ale znowu nie po tej stronie słupka, co trzeba.
39' Wślizg Krzysztofa Markowskiego przerwał podanie Rafała Niziołka do Wojciecha Hobera.
37' Rafał Niziołek wykorzystał złe ustawienie Zagłębia i oddał strzał prawą nogą z około 20 metrów. Na szczęście niecelny.
37' Trener Robert Stanek nie zgadza się z decyzją sędziego o faulu Sebastiana Dudka na Adamie Orłowiczu.
36' Piotr Giel w polu karnym Zagłębia nie sprostał Konradowi Budkowi.
35' Goście ponownie przy rzucie wolnym stawiają na siłę. Marcin Tomaszewski posłał piłkę nad poprzeczką.
34' żóta kartka Sędzia nie ma najlepszego dnia. Czysty wślizg Grzegorza Fonfary na Rafale Niziołku i żółta kartka dla naszego gracza oraz rzut wolny z około 30 metrów.
33' Jovan Ninković dośrodkował z lewego skrzydła, a Łukaszowi Matusiakowi nie udało się oddać precyzyjnego strzału głową.
32' Nad Ludowym robi się coraz jaśniej. Chmury przegonione, deszcz ustępuje. Jeszcze tylko brakuje, żeby na boisku było lepiej.
31' Coś dziś nie wychodzą nam zagrania z pierwszej piłki. Jakub Arak podawał do Łukasza Matusiaka, ale piłka wyszła w aut.
29' Dośrodkowanie Kamila Nitkiewicza z lewego skrzydła. Piłkę w polu karnym przejmuje Jovan Ninković.
28' Ciekawa akcja Zagłębia zagrana z pierwszych piłek. Sebastian Dudek na 18. metr do Grzegorza Fonfary, który odgrywał w pole karne do Konrada Zaradnego, ale zabrakło zrozumienia.
27' Marcin Tomaszewski poślizgnął się na 25. metrze przed bramką Zagłębia i stracił piłkę na rzecz Łukasza Matusiaka.
26' A tymczasem Energetyk ROW Rybnik wygrał 3:2 w Legionowie i wskoczył na pozycję lidera. Na pewno jednak straci tę pozycję po meczu w Sosnowcu. Nie wiadomo tylko, na czyją rzecz.
25' Przy rozwiązaniu rzutu wolnego MKS postawił na siłę, a nie precyzję - Łukasz Ganowicz nad poprzeczką.
24' żóta kartka Dawid Ryndak przerywa kontrę gości faulem na Kamilu Nitkiewiczu i ogląda żółty kartonik
24' Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu wolnego, a Grzegorz Wnuk wypiąstkował piłkę na 10. metrze.
23' Wojciech Hober sfaulował Jakuba Araka przy lewej linii bocznej.
22' Złe dośrodkowanie Konrada Zaradnego z lewej strony boiska. Zamiast w stronę Jakuba Araka, piłka poszybowała w kierunku kluczborskiego golkipera.
22' Prawą nogą z około 30 metrów przymierzył Łukasz Matusiak. Strzał był niecelny, ale przy takich warunkach, jakie mamy dziś w Sosnowcu, warto próbować takich strzałów.
21' Konrad Zaradny w pojedynku z Piotrem Kasperkiewiczem. Starszy i lepiej zbudowany rywal odebrał piłkę naszemu młodzieżowcowi.
20' Rzut wolny dla gości z ponad 30 metrów. Na bezpośredni strzał lewą nogą zdecydował się Kamil Nitkiewicz i trafił w bandę reklamową
19' Koronkowa akcja Zagłębia. Grzegorz Fonfara na prawo do Łukasza Matusiaka, który jeszcze bardziej na prawo, w pole karne, do Jakuba Araka, ale nasz najlepszy snajper zamiast strzelać dogrywał jeszcze na dalszy słupek do Dawida Ryndaka, który na wślizgu trafił w boczną siatkę.
18' Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego gości, ale Grzegorz Fonfara pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
16' Ależ okazja!!! Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński. Piłkę na dalszym słupku głową zgrał Jakub Arak, a Konrad Zaradny z około 4 metrów strzelił zbyt lekko i golkiper z Kluczborka zdołał wybronić to uderzenie.
14' Po zabiegach Grzegorza Buczka pani sędzia jest zdolna do kontynuowania meczu.
13' kontuzja Podczas wybicia piłki przez golkipera gości urazu doznała sędzia liniowa Paulina Baranowska i konieczna jest wizyta masażysty Zagłębia przy bocznej linii.
13' Zagłębie rusza z kontrą, ale zbyt mocne podanie w kierunku Konrada Zaradnego i akcję przerywa wybiciem piłki na aut Grzegorz Wnuk.
12' Złe rozegranie rzutu wolnego przez Kamila Nitkiewicza i Rafała Niziołka
11' Faul Łukasza Matusiaka na Marcinie Tomaszewskim i teraz goście mają rzut wolny i okazję na dośrodkowanie w pole karne.
10' Michał Kojder niezgodnie z przepisami odebrał piłkę Łukaszowi Matusiakowi.
9' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę z pola karnego MKS-u wybił głową Piotr Giel
9' Faul Łukasza Ganowicza na Grzegorzu Fonfarze ponad 30 metrów od bramki.
7' Piotr Giel minął Konrada Budka po lewej stronie boiska, wbiegł z piłką w pole karne i z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.
6' Sebastian Dudek przerwał akcję MKS-u faulem na Michale Kojderze.
6' Do rzutu wolnego podbiegł Jovan Ninković i strzelił lewą nogą sporo nad poprzeczką, chociaż na trybunach kibice doradzali "Po ziemi!"
5' Paweł Gierak sfaulował Jakuba Araka na 25. metrze przed bramką MKS-u.
4' Michał Kojder skiksował przy próbie strzału zza pola karnego.
4' Grzegorz Wnuk zapobiegł rzutowi rożnemu dla Zagłębia łapiąc piłkę po akcji Grzegorza Fonfary i rykoszecie od obrońcy
2' Pierwszy faul w meczu. Adam Orłowicz już na połowie Zagłębia przerywa akcję naszej drużyny nieprzepisowo zatrzymując Jakuba Araka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście z Kluczborka.
0' 18:59 Oba zespoły już wyszły z tunelu. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w "szachownicach", białych spodenkach i getrach, natomiast goście w jednolitych niebieskich strojach. Sędziowska trójka mieszana na pomarańczowo.
0' 18:55 Rozgrzewka zakończona, piłkarze zeszli do szatni i mają jeszcze możliwość zmiany obuwia na takie, które pozwoli im łatwiej utrzymywać równowagę na śliskiej murawie. Za chwilę zaczynamy!
0' 18:50 Przed kilkunastoma minutami nad Stadionem Ludowym otworzyło się niebo i leje niemiłosiernie, a tymczasem wirtualnym liderem tabeli został Raków Częstochowa, który wygrał ze Zniczem Pruszków 1:0. Rozwój Katowice tylko zremisował 1:1 w Limanowej. Naszej drużynie do obrony pierwszego miejsca w tabeli wystarczy dzisiaj remis, ale liczymy na to, że sosnowiczanie nie będą już stosować półśrodków, tylko pokuszą się o pełną pulę.
0' 18:45 Od pierwszej minuty w drużynie z Kluczborka wystąpi Piotr Giel. Jesienią nie zrobił furory, gdy grał w barwach Zagłębia i raczej bez większego żalu pożegnano się z tym napastnikiem. Wiosną ubiegłego roku, jako piłkarz MKS-u, strzelił honorową bramkę w przegranym 1:2 meczu z Zagłębiem. Ostatniej porażki Zagłębie doznało po golu innego niechcianego w Sosnowcu - Wojciecha Wojcieszyńskiego. Oby dziś historia się nie powtórzyła. W składzie gości należy również zauważyć obecność Łukasza Ganowicza.
0' 18:40 Robert Stanek i Artur Derbin gonią Mirosława Kmiecia. Wiosną 2013 Zagłębie pod wodzą Kmiecia nie przegrało 15 meczów z rzędu, a jesienią 2013 pod kierunkiem tego samego szkoleniowca sosnowiczanie zremisowali siedem kolejnych spotkań. Aktualnie nasza drużyna może pochwalić się serią dziesięciu meczów bez przegranej i - to już mniej chwalebne - trzech kolejnych remisów. Zły znak - jesienią 2013 MKS przerwał naszą serię ośmiu meczów bez porażki i wygrał na Stadionie Ludowym 1:0.
0' 18:30 Trenerzy Zagłębia dokonali jednej zmiany w porównaniu do meczu w Puławach. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie sosnowiczan zagra Konrad Zaradny, który za dwa tygodnie skończy 18 lat. Na ławce rezerwowych usiadł za to Mateusz Wrzesień. Na początku rundy Wrzesień strzelił gole w trzech meczach, gdy wchodził na boisko jako rezerwowy. Czy dziś mamy taki sam plan?
0' 18:20 Po raz pierwszy w tym roku witamy Was w środowe popołudnie i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 31. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zagra z MKS-em Kluczbork.
Druga galeria zdjęć z meczu z MKS KluczborkDruga galeria zdjęć z meczu z MKS Kluczbork Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Jak się nie da wygrać, to trzeba zremisowaćJakub Arak: Jak się nie da wygrać, to trzeba zremisować - Nie graliśmy jeszcze z drużyną tak agresywną w obronie i walczącą z takim zaangażowaniem - ocenił rywala Jakub Arak. Najlepsza defensywa w II lidze nie była jednak w stanie powstrzymać naszego napastnika przed zdobyciem siedemnastej bramki w sezonie. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z KluczborkiemZdjęcia z meczu z Kluczborkiem Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie MKS Kluczbork zakończonego wynikiem remisowym 1-1. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Zagraliśmy bardzo ofensywnieRobert Stanek: Zagraliśmy bardzo ofensywnie - Dzisiaj zagraliśmy bardzo ofensywnie, ze względu na to, że po trzech remisach chcieliśmy wreszcie zdobyć komplet punktów - powiedział Robert Stanek po meczu, który zakończył się czwartym kolejnym remisem. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z MKS KluczborkZSTV: Bramki z meczu z MKS Kluczbork Prezentujemy bramki z meczu 31. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym z MKS Kluczbork 1:1. » Czytaj więcej
Lider uratowanyLider uratowany Bramka Jakuba Araka w 89. minucie uratowała remis z MKS-em Kluczbork i prowadzenie Zagłębia w II lidze. Goście prowadzili od 73. minuty po trafieniu Piotra Burskiego. » Czytaj więcej