24. Michal Farkas
25. Kamil Zalewski

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
0:1 - Marcin Grolik 36' 1:1 - Łukasz Tumicz 55' 2:1 - Jakub Arak 90+4'
14' Jovan Ninković 56' Łukasz Tumicz 70' Adam Wolniewicz 79' Sebastian Musiolik 83' Mariusz Muszalik 85' Sebastian Dudek 86' Łukasz Matusiak

Trener: Marcin Prasoł
Sędziowie: Paweł Malec - Maciej Majewski, Tomasz Chojnacki (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Sędzia zakończył mecz po bramce dla Zagłębia!
90+4' gol - piłka nożna 2:1 GOOOL!!!!!!! Co za finisz! Wygrywamy! Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński. Na dalszym słupku akcję zamknął Jakub Arak. Najpierw wydawało nam się, że piłkę jeszcze do bramki dobił Łukasz Tumicz, ale jak się sam przyznał po meczu, nie dotknął piłki, więc gola zapisać należy Jakubowi Arakowi
90+3' Konrad Zaradny wygrał walkę o piłkę z Markiem Krotofilem. Podał do Łukasza Matusiaka, ale "Łysy" za lekko, a przede wszystkim niecelnie strzelił zza pola karnego.
90+2' Krzysztof Markowski wygarnia piłkę sprzed Szymona Sobczaka na 30. metrze przed bramką Zagłębia.
90+2' Kontra sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia niecelnie z woleja strzelał Łukasz Tumicz.
90+1' Na krótki słupek wrzucał z rogu Mariusz Muszalik. Nasza obrona znowu górą.
90+1' Sebastian Musiolik zablokowany w polu karnym przy próbie strzału i róg dla gości.
90' doliczony czas Sędzia dolicza 4 minuty
89' Sytuacja wyjaśniona po dośrodkowaniu Mariusza Muszalika z wolnego z lewej strony boiska.
88' Sędzia dopatrzył się faulu Łukasza Matusiaka na Szymonie Sobczaku.
88' Jeszcze jedna piłka od Jovana Ninkovicia w pole karne, ale tym razem Łukasz Tumicz fauluje rybnickiego golkipera.
87' Udana interwencja Szymona Jarego po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia.
87' Mariusz Muszalik z rzutu wolnego trafia w mur.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na 22. metrze
85' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za faul w środku boiska.
85' Michał Bedronka wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Konrada Zaradnego.
85' Wzmaga się coraz głośniejszy doping.
84' Zamieszanie w polu karnym gości, jednak po zagraniu Łukasza Matusiaka Przemysław Mizgała nie sięga piłki.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Mariusza Muszalika za faul na Sebastianie Dudku.
82' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński, a Jakub Arak wzbił się w powietrze i strzelił głową tuż nad bramką. Było blisko.
81' Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Daniel Kajzer łapie piłkę po wrzutce Sebastiana Dudka.
80' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek. Przy próbie dojścia do piłki upadł Krzysztof Markowski. Sędzia nakazał grać dalej, a Robert Stanek wpadł w furię i domaga się rzutu karnego.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Musiolika za faul na Konradzie Zaradnym.
78' zmiana Trzecia i raczej ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Zaradny za Huberta Tylca.
78' Przemysław Mizgała dogrywał z końca boiska do Jakuba Araka, ale w polu bramkowym czujny był Daniel Kajzer.
77' Niezbyt pewna interwencja Szymona Gąsińskiego po dośrodkowaniu Mariusza Muszalika. Kapitan gości wrzuca jeszcze raz, a tym razem piłkę głową wybija Łukasz Tumicz.
76' Marcin Sierczyński wybija piłkę na rzut rożny po akcji Szymona Sobczaka.
75' Faul Jakuba Araka na wyprowadzającym piłkę Szymonie Jarym.
75' zmiana Trzecia zmiana w ekipie z Rybnika. Michał Bedronka za Marcina Grolika, który dobre pół minuty truchtał z własnego pola karnego do linii bocznej.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Dawid Ryndak robi miejsce dla Przemysława Mizgały.
73' Krzysztof Markowski udanie interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Szymona Sobczaka.
72' Jakub Arak przejął piłkę na połowie gości i zagrał prostopadle w kierunku Łukasza Tumicza. Poza pole karne wybiegł Daniel Kajzer i wykopał piłkę daleko do przodu.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Wolniewicza za faul na Sebastianie Dudku.
70' Rzut wolny dla Zagłębia. Sebastian Dudek szybko zagrał w pole karne, ale Łukasz Tumicz przy próbie opanowania piłki już wyjechał poza boisko.
69' Mariusz Muszalik zgrywał piłkę głową w kierunku Sebastiana Musiolika. Ponownie górą Szymon Gąsiński.
68' Mariusz Muszalik dośrodkował z prawej strony boiska, a Sebastian Musiolik z kilku metrów główkował nad bramką.
67' Efektowna wymiana piłek między Jovanem Ninkoviciem i Łukaszem Tumiczem przerwana przez podniesienie chorągiewki przez sędziego.
65' Jakub Arak założył siatkę Szymonowi Jaremu, ale z asekuracją zdążył Gabriel Nowak.
64' Łukasz Tumicz dośrodkował z prawej strony boiska. Wybita przez stopera gości piła wróciła do naszego napastnika, który jednak przegrał starcie z Szymonem Jarym.
64' Szymon Sobczak próbował odnaleźć w polu karnym Sebastiana Musiolika. Pierwszy do piłki dopadł Szymon Gąsiński
62' Jovan Ninković w akcji lewą stroną. Przy próbie dośrodkowania trafił w nogi rywala, a potem jeszcze piłka odbiła się od niego i aut dla gości.
60' Goście nacierali na naszą bramkę, ale Szymon Sobczak odepchnął Marcina Sierczyńskiego i sędzia odgwizdał faul.
59' Włączono już oświetlenie, a więc to dobra pora na kolejne bramki dla sosnowiczan.
58' zmiana Druga zmiana w szeregach gości. Szymon Sobczak wchodzi na boisko za Pawła Mandrysza.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Tumicza za zdjęcie koszulki.
55' gol - piłka nożna 1:1 Aut dla Zagłębia. Marcin Sierczyński wrzucił piłkę, Łukasz Tumicz ograł w polu karnym Adama Wolniewicza i wpakował piłkę z bliska do bramki.
55' Trochę za dużo niedokładności i prostych strat w grze Zagłębia.
54' Sebastian Musiolik za łatwo przedarł się w nasze pole karne i dograł w kierunku Sebastiana Siwka, ale napastnik Energetyka ROW-u nie był w stanie dojść do piłki
53' Arkadiusz Koprucki zagrał w pole karne do Dawida Ryndaka, który powalczył o piłkę z Dawidem Gojnym, ale niecelnie dośrodkował
52' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gości - Sebastian Musiolik za Patryka Dudzińskiego.
50' Łukasz Tumicz dograł piłkę na środek pola karnego efektowną przewrotką, ale żaden z jego kolegów z zespołu nie był tam, gdzie powinien.
48' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia w pole karne i sędzia odgwizduje faul. Jakub Arak sfaulował Marka Krotofila.
47' Dawid Ryndak zatrzymany w polu karnym przez Szymona Jarego. Mamy rzut rożny.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w drużynie Zagłębia przed drugą połową. Za Grzegorza Fonfarę na boisko wszedł Łukasz Tumicz.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył ani minuty i dokładnie po 45 minutach gry zakończył pierwszą połowę meczu. Znowu trzeba będzie gonić przeciwnika, ale do tego się już tej wiosny przyzwyczailiśmy i wypada nam być dobrej myśli.
44' Miękka wrzutka Sebastiana Dudka z rzutu wolnego, ale koledzy z drużyny chyba nie zrozumieli zamysłu kapitana, bo w ogóle nie ruszyli w stronę piłki.
43' Faul na Sebastianie Dudku 28 metrów od bramki.
42' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z narożnika boiska Daniel Kajzer piąstkuje piłkę na aut.
42' Hubert Tylec obił piłkę o nogi Marka Krotofila i wywalczył rzut rożny.
42' Wydawało się, że Mariusz Muszalik sfaulował Grzegorza Fonfarę przed polem karnym gości, ale sędzia nakazał grać dalej.
40' Zagłębie tej wiosny trzy razy grało z drużynami z województwa śląskiego. Z Rakowem Częstochowa przegrywało 0:1, z Rozwojem Katowice 0:2 i z Nadwiślanem Góra też 0:2. Żadnego z tych spotkań sosnowiczanie nie przegrali.
38' Zagłębie szybko próbuje odpowiedzieć, ale płaski strzał Huberta Tylca zza narożnika pola karnego jest niecelny
36' gol - piłka nożna 0:1 Rzut wolny dla gości z około 35 metrów. Dośrodkowanie Mariusza Muszalika i pozostawiony bez opieki pod bramką Marcin Grolik pakuje piłkę głową do siatki.
34' Piłka w bramce gości, ale sędzia liniowy uznał, że Grzegorz Fonfara w momencie podania od Jovana Ninkovicia znajdował się na spalonym.
33' Na trybunie otwartej zapłonęła jedna raca. Efekt byłby lepszy pod koniec drugiej połowy, gdy już zrobi się ciemniej.
32' Dośrodkowanie Pawła Mandrysza z lewego skrzydła i niecelny strzał głową Sebastiana Siwka.
30' Górna piłka od Sebastiana Dudka na skrzydło, ale mimo ambitnej pogoni Dawid Ryndak nie zdołał jej opanować w boisku.
29' Jovan Ninković dośrodkował niemal z końcowej linii boiska, a zdaniem sędziego w walce o piłkę w polu karnym Jakub Arak sfaulował Marcina Grolika.
28' Jakub Arak odebrał piłkę na połowie gości. Zagrał na prawo do Huberta Tylca, który dośrodkował w pole karne, ale tam znowu lepsi byli gracze z Rybnika.
26' Piłka zagrana z głębi pola trafiła w pole karne do Dawida Ryndaka, a "Denver" mimo obecności rywala i niełatwej pozycji zdołał oddać strzał. Niestety, nad poprzeczką.
25' Z lewej strony boiska w pole karne zagrał Jovan Ninković. Wybita przez jednego z rybniczan piłka trafiła do Łukasza Matusiaka, który uderzył z 18 metrów i został zablokowany przez Adama Wolniewicza.
25' Mocny strzał Gabriela Nowaka prawą nogą z około 25 metrów. Piłka przelatuje tuż nad naszą bramką.
24' Niepewna interwencja Daniela Kajzera po zagraniu głową przez Marcina Grolika. Na szczęście dla rybnickiego golkipera, był osamotniony w polu karnym i nikt z Zagłębia nie mógł skorzystać z tego błędu.
21' W okolicy narożnika boiska Marcin Sierczyński sprytniejszy niż Adam Wolniewicz i Zagłębie zacznie od "piątki"
21' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Patryka Dudzińskiego z lewej flanki.
20' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Szymon Jary nie pozwolił dojść do piłki Jakubowi Arakowi.
19' Po pierwszym wrzucie z autu na wysokości pola karnego goście jeszcze raz wznawiali grę w ten sam sposób, ale tym razem Patryk Dudziński nie potrafił przyjąć futbolówki rzuconej przez Marka Krotofila.
18' Marek Krotofil wrzucał piłkę z prawej strony boiska, a Krzysztof Markowski wybił futbolówkę na aut.
17' Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Jovan Ninković. Posłał jednak piłkę trochę za wysoko.
17' Szymon Jary fauluje Jakuba Araka ponad 30 metrów od bramki gości.
16' Brak zrozumienia między Hubertem Tylcem i Grzegorzem Fonfarą i piłkę zagraną w pole karne przez naszego młodzieżowca przejmuje Daniel Kajzer.
14' żóta kartka Błąd kolegi musiał naprawić Jovan Ninković i po faulu na Adamie Wolniewiczu Serb ogląda żółty kartonik.
14' Złe podanie Łukasza Matusiaka. Zagrał piłkę prosto pod nogi Pawła Mandrysza.
12' Jovan Ninković odebrał piłkę na lewej stronie boiska. Hubert Tylec dośrodkował w pole karne, gdzie górą by Szymon Jary.
12' Z 20 metrów strzelał Łukasz Matusiak i trafił w stojącego w polu karnym Gabriela Nowaka.
11' Prostopadła piłka od Łukasza Matusiaka i w fizycznej walce Jakub Arak nie sprostał Szymonowi Jaremu.
10' Grzegorz Fonfara tym razem operował po prawej stronie boiska. Próba zagrania do Dawida Ryndaka zakończyła się wybiciem piłki na aut przez Adama Wolniewicza.
7' Doping na dwie strony. Młyn na otwartej trybunie śpiewa co innego, a aktywna wokalnie grupa na skraju trybuny krytej śpiewa co innego.
6' Zbyt mocno i zbyt wysoko piłkę posłał w pole karne Sebastian Dudek. Od bramki zacznie rybnicki golkiper.
5' Adam Wolniewicz sfaulował Grzegorza Fonfarę z lewej strony boiska. Mamy okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.
5' Dawid Gojny przedarł się lewym skrzydłem i dostarczył piłkę w pole karne Patrykowi Dudzińskiemu, ale ten nie potrafił zrobić pożytku z tej akcji.
4' Pierwszy celny strzał w meczu. Łukasz Matusiak ograł rywala i przymierzył prawą nogą z około 25 metrów. Broni Daniel Kajzer.
3' Daniel Kajzer zmuszony do wyjścia poza pole karne i interwencji w bocznej strefie boiska.
2' Krótkie rozegranie rogu. Sebastian Dudek do Grzegorza Fonfary, podanie powrotne i dośrodkowanie naszego kapitana zablokowane w polu karnym przez Patryka Dudzińskiego.
1' Grzegorz Fonfara wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia po akcji lewą stroną boiska.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:59 Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach z jednym białym rękawem, białych spodenkach i białych getrach. Goście w pasiastych zielono-czarnych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach. Sędziowska trójka na czarno.
0' 17:55 W ramach promowanego przez PZPN hasła "Łączy nas piłka" na trybunie VIP koło siebie zasiedli dwaj posłowie raczej odległych od siebie ugrupować - Grzegorz Janik z Prawa i Sprawiedliwości oraz Witold Klepacz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej (dawniej Ruch Palikota, dawniej Sojusz Lewicy Demokratycznej). Wizyta tego pierwszego nie dziwi, bo jest on prezesem klubu z Rybnika. Poseł Jarosław Pięta z Platformy Obywatelskiej najwyraźniej nie chce się bratać z opozycją, bo usiadł dwa rzędy wyżej.
0' 17:50 Gdyby ktoś jeszcze nie zauważył, to przypominamy, że po 26 kolejkach Zagłębie jest drugie w tabeli, a Energetyk ROW Rybnik jest na miejscu trzecim. Sosnowiczanie mają dziś szansę wskoczyć na pozycję lidera. Konieczne do tego jest zwycięstwo nad rywalami z Rybnika, a także strata punktów w Mielcu przez Rozwój Katowice.
0' 17:45 Uwaga, uwaga! Na dzisiejszy mecz wrócił "najlepszy spiker Stadionu Ludowego" Jacek Stokowacki. Z bramką od strony sektora gości postawiono telebim, ale raczej nie należy się spodziewać, że będą tam jakieś powtórki, czy inne ciekawostki. Na razie widać tam reklamy sponsorów Zagłębia.
0' 17:35 W pięciu dotychczasowych meczach z Energetykiem ROW-em Rybnik w II lidze Zagłębie strzeliło 14 bramek. W Sosnowcu dwukrotnie po cztery gole, a na wyjazdach trzykrotnie padły dwa gole. Nasz zespół trzykrotnie wygrał z rybniczanami, raz zremisował, a jedno spotkanie zakończyło się porażką.
0' 17:25 Zwycięskiego składu postanowił nie zmieniać trener klubu z Rybnika Marcin Prasoł i na Stadion Ludowy wybiegnie dziś ta sama jedenastka, która przed tygodniem wywalczyła komplet punktów w meczu z MKS-em Kluczbork. Na sektorze gości już zameldowała się grupa fanatyków z Rybnika. Piłkarze obu ekip już pojawili się na rozgrzewce, a trybuna kryta już w sporej części wypełniona przez kibiców. Wiele wskazuje na to, że dziś będzie największa jak dotąd frekwencja na Ludowym w bieżącym sezonie.
0' 17:15 Znamy już składy, w jakich wystąpią dziś obie drużyny. W Zagłębiu trzy zmiany w porównaniu do wygranego tydzień temu meczu w Tarnobrzegu. Karę za osiem żółtych kartek odcierpiał już Marcin Sierczyński, który wraca na swoją tradycyjną pozycję, czyli prawą obronę, gdzie zastąpi Konrada Budka. Hubert Tylec zagra dziś od pierwszej minuty w miejsce pauzującego za cztery żółte kartki Mateusza Września, natomiast choroba wykluczyła z gry Tomasza Szatana i po dwóch meczach spędzonych w całości wśród rezerwowych, do pierwszej jedenastki powraca Grzegorz Fonfara, który jesienią występował w klubie z Rybnika.
0' 17:05 Słoneczne, kwietniowe popołudnie, Stadion Ludowy. Witamy i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Energetykiem ROW-em Rybnik.
Galeria zdjęć z meczu z Energetykiem ROW-em - część IIIGaleria zdjęć z meczu z Energetykiem ROW-em - część III Zapraszamy do oglądanie trzeciej galerii zdjęć z wczorajszego meczu z Energetykiem ROW Rybnik, wygranego przez Zagłębie 2-1. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Nie możemy popaść w samozachwytJakub Arak: Nie możemy popaść w samozachwyt - Wiem, jaki potencjał jest w tej drużynie, więc nie przestałem wierzyć, że wskoczymy w końcu na fotel lidera - przyznał po meczu Jakub Arak, którego czternaste trafienie w tym sezonie, zapewniło Zagłębiu zwycięstwo w meczu z ROW-em. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Energetykiem ROW-em - część IIGaleria zdjęć z meczu z Energetykiem ROW-em - część II W drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Energetyk ROW Rybnik do obejrzenia jest 55 fotografii. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Energetykiem ROW-em - część IGaleria zdjęć z meczu z Energetykiem ROW-em - część I Prezentujemy pierwszą galerię z meczu Zagłębie Sosnowiec - Energetyk ROW Rybnik. Do obejrzenia są 72 fotografie. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz: Po stracie bramki włączyliśmy wyższy biegŁukasz Tumicz: Po stracie bramki włączyliśmy wyższy bieg - Tę bramkę dedykuję pamięci kolegi, który był dla mnie wzorem i inspiracją na całe życie - powiedział po meczu Łukasz Tumicz. Napastnik Zagłębia nie tylko zdobył bramkę, ale też dzięki jego przytomnemu zachowaniu sędzia uznał zwycięskie trafienie Jakuba Araka. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Stadion Ludowy znowu zaczął żyćRobert Stanek: Stadion Ludowy znowu zaczął żyć - Powiedziałem chłopakom, że dzisiaj są bohaterami Sosnowca - tym słowom Roberta Stanka z pomeczowej konferencji, trudno odmówić racji. Drużyna po raz kolejny pokazała ogromny charakter, udowadniając że "Zagłębie emocji" to w tej rundzie więcej niż reklamowy slogan. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu Zagłębie - ROWZSTV: Bramki z meczu Zagłębie - ROW Prezentujemy bramki z wygranego przez Zagłębie Sosnowiec meczu z ROW Rybnik 2:1. » Czytaj więcej
Lider po ostatniej akcji!Lider po ostatniej akcji! Cięzko znaleźć słowa na to, co wyprawia się tej wiosny na meczach Zagłębia. Gol Jakuba Araka w ostatniej akcji dał nam zwycięstwo i awans na pierwsze miejsce w tabeli II ligi! » Czytaj więcej