18. Jakub Arak
(90+3' 77. Konrad Zaradny)

13. Grzegorz Fonfara

Trenerzy: Artur Derbin i Robert Stanek
0:1 - Adam Setla 50' 0:2 - Dawid Retlewski 55' 1:2 - Łukasz Tumicz 70' 2:2 - Jakub Arak 83' 3:2 - Hubert Tylec 85'
32' Mateusz Wójcik 70' Michał Glanowski 78' Wojciech Jurek 84' Dawid Ogrocki 88' Marcin Sierczyński 89' Tomasz Boczek 90+4' Marcin Kocur

Trener: Adam Nocoń
Sędziowie: Paweł Kantor - Radoslaw Heller, Krzysztof Bizoń (Dębica)
90.0000
90+5' gwizdek KONIEC!!!!!!
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Kocura za faul na Tomaszu Szatanie.
90+4' Łukasz Tumicz zyskał kilka sekund w narożniku boiska, ale stracił piłkę.
90+3' zmiana Konrad Zaradny za Jakuba Araka.
90+2' Mateusz Skrobol zagrał z lewej strony boiska w pole karne - dobra interwencja Marcina Sierczyńskiego
90+2' Złe wznowienie gry z wolnego przez Mateusza Skrobola.
90+1' Faul Marcina Sierczyńskiego na Mateuszu Skrobolu.
90' Sebastian Dudek krótko z rzutu wolnego do Przemysława Mizgały i niecelny strzał lewą nogą zza pola karnego.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Boczka za faul
88' żóta kartka Żółty kartonik dla Marcina Sierczyńskiego za zwlekanie ze wznowieniem gry.
87' zmiana Czwarta zmiana w Nadwiślanie. Mateusz Skrobol za Mateusza Wójcika.
85' gol - piłka nożna 3:2 GOOOOL!!!!!!! LUDOWY ZWARIOWAŁ!!! Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego obrona Nadwiślana zbyt krótko wybiła piłkę. Przemysłąw Mizgała zagrał do Huberta Tylca, który nawinął rywala i strzelił gola przy sporym udziale słabego dziś bramkarza Nadwiślana.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ogrockiego za faul na Marcinie Sierczyńskim.
83' zmiana Marcin Kocur na boisku za Adama Setlę
83' gol - piłka nożna 2:2 Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana z lewej strony boiska piłkę głową do bramki posłał Jakub Arak
81' Szymon Gąsiński interweniuje nogą poza polem karnym i nie daje dojść do piłki Adamowi Setli.
81' Hubert Tylec trochę za późno wystartował do piłki zagranej w pole karne przez Sebastiana Dudka.
80' zmiana Dawid Ogrocki wchodzi na boisko za Damiana Furczyka.
79' zmiana Hubert Tylec zmienia Dawida Ryndaka.
79' Faul Mateusza Wójcika na Marcinie Sierczyńskim.
78' Jakub Arak odbił się od Mariusza Masternaka po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Jurka za zwlekanie z wrzutem z autu.
77' Tomasz Matysek nie zdążył do piłki zagranej w pole karne przez Damiana Furczyka.
76' Zagłębie szybko odzyskuje piłkę, ale za lekko dośrodkował Dawid Ryndak i Mateusz Taudul przejmuje futbolówkę.
76' Świetnie rozprowadzona akcja zakończona złym podaniem Dawida Ryndaka.
76' Szymon Gąsiński piąstkuje piłkę po centrze Damiana Furczyka z rogu,
75' Dośrodkowanie Damiana Furczyka i Krzysztof Markowski wybija piłkę na rzut rożny.
75' Konrad Budek przerywa kontrę Nadwiślana wybiciem piłki na aut.
74' zmiana Przemysław Piwowarczyk zmienia Dawida Retlewskiego.
73' Konrad Budek wrzucił z lewego skrzydła. Po strzale Jakuba Araka niepewnie interweniował Mateusz Taudul.
72' Dawid Ryndak podał do Sebastiana Dudka, który przy strzale trafił w Jakuba Araka i nie ma nawet rogu.
70' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła piłkę głową do bramki skierował Łukasz Tumicz.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Glanowskiego za zagranie ręką.
69' Kolejna piłka w pole karne z prawego skrzydła, ale bez adresata.
69' Dawid Ryndak odebrał piłkę Damianowi Furczykowi, wycofał do Łukasza Matusiaka, ale strzał został zablokowany
68' Dośrodkowanie Konrada Budka z lewego skrzydła i Łukasz Tumicz nie sprostał defensywie Nadwiślana.
67' Adam Setla odstawia teatrzyk, ale upomniany przez arbitra szybko wstaje i jest zdrowy jak ryba.
66' Łukasz Matusiak prawą nogą z 20 metrów - nad poprzeczką.
66' Centrostrzał Marcina Sierczyńskiego i piłka trafia w poprzeczkę!
65' Mariusz Masternak wybił piłkę głową po wrzutce Dawida Ryndaka.
65' Tomasz Szatan dośrodkował z lewego skrzydła, a Łukasz Tumicz spudłował głową z bliskiej odległości.
64' Mocne dośrodkowanie Sebastiana Dudka, ale nikomu nie udało się sfinalizować akcji strzałem.
63' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka górą goście z Góry, ale tylko na chwilę. Dawid Ryndak wywalczył kolejny korner.
63' Tomasz Szatan wywalczył rzut rożny.
62' Zagłębie gra teraz trójką w obronie. Marcin Sierczyński na prawej, Krzysztof Markowski na środku, a Konrad Budek na lewej. Sebastian Dudek i Łukasz Matusiak jako defensywni pomocnicy wspierają obronę,
60' W poprzedniej kolejce Nadwiślan prowadził z MKS-em Kluczbork 2:0, a Zagłębie przegrywało 0:2 z Rozwojem Katowice. Oba mecze zakończyły się remisami 2:2.
60' Adam Setla z prawego skrzydła posłał piłkę w pole karne, ale Szymon Gąsiński ubiegł Dawida Retlewskiego.
58' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Łukasz Tumicz i Przemysław Mizgała za Mateusza Września i Jovana Ninkovicia.
57' W tym sezonie dwa razy udało się nam wygrać mecz od stanu 0:2 - z Siarką i Limanovią.
55' gol - piłka nożna 0:2 Damian Furczyk zagrał górną piłkę w pole karne. Dawid Retlewski uciekł obronie, opanował piłkę i wykorzystał sytuację sam na sam.
54' Łukasz Matusiak podał prosto do Mateusza Wójcika. Rajd lewego obrońcy Nadwiślana zatrzymany przez Konrada Budka.
53' Mateusz Wójcik wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Dawid Retlewski faulował naszego zawodnika w walce o piłkę.
52' Powtarza się dobrze znany scenariusz. W czwartym kolejnym meczu Zagłębie przegrywa 0:1. Żadnego z poprzednich trzech nie przegraliśmy. Jak będzie dziś.
51' Była okazja do szybkiej riposty. Tomasz Szatan prawą nogą po ziemi z około 10 metrów trafia prosto w Mateusza Taudula.
50' gol - piłka nożna 0:1 Stadiony świata! Adam Setla huknął lewą nogą z dystansu i piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Zagłębia.
50' Aut dla gości na wysokości pola karnego. Po wrzucie Mateusza Wójcika głową wybija Marcin Sierczyński
48' Prostopadła piłka od Dawida Ryndaka do Tomasza Szatana w pole karne. Tomek oddał "Denverowi" już niemal z końcowej linii, ale przy próbie zakończenia akcji strzałem natrafiliśmy na mur graczy gości.
47' Mateusz Wrzesień walczył o piłkę przy końcowej linii z rywalem, ale dotknął futbolówkę jako ostatni i od bramki zacznie Mateusz Taudul.
46' Wraz z pierwszym gwizdka arbitra odpalono jupitery. Przydadzą się na końcówkę spotkania.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+1' Na poprzednim meczu z Rakowem Częstochowa na Stadionie Ludowym gościli hokeiści, którzy tydzień wcześniej wywalczyli awans do Ekstraklasy, a dziś na stadion zawitały koszykarki JAS-FBG, które 1 kwietnia także zapewniły sobie awans do Ekstraklasy. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski wręczyli naszym zawodniczkom okolicznościowy puchar, a kibice podziękowali im brawami za historyczne osiągnięcie. Nie ma co ukrywać, że w sezonie 2014/2015 liczymy w Sosnowcu na awansowy hat trick. Do jego osiągnięcia brakuje już - tylko albo aż - awansu piłkarzy do I ligi.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył ani sekundy do pierwszej połowy.
45' Sebastian Dudek zdecydował się na strzał prawa nogą z około 30 metrów i było groźnie, bo piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
44' Łukasz Matusiak wrzucił piłkę do Mateusza Września, który próbował wycofać akcję przed pole karne, ale tam czyhał Tomasz Balul.
42' Z rzutu rożnego dośrodkował Jovan Ninković. Piłkę głową do bramki skierował Tomasz Szatan, ale arbiter nie uznał bramki, dopatrując się faulu strzelca na golkiperze.
42' Dwóch rywali blokuje Dawida Ryndaka i Zagłębie ma kolejny rzut rożny.
41' Jovan Ninković fauluje Adama Setlę na środkowej linii boiska.
40' Zagłębie przedarło się z piłką w pole karne Nadwiślana, ale w gąszczu nóg Dawid Ryndak nie zdołał oddać solidnego strzału.
39' Adam Setla minął Krzysztofa Markowskiego i dograł piłkę w pole karne z prawej strony boiska. Interweniuje Szymon Gąsiński.
38' Damian Furczyk próbował uruchomić na skrzydle Wojciecha Jurka, ale Krzysztof Markowski dobrze blokował piłkę, która wyszła poza boisko.
37' Dawid Retlewski nie potrafił dobrze przyjąć piłki w polu karnym Zagłębia i Sebastian Dudek przejął futbolówkę.
36' Konrad Budek przerwał akcję Nadwiślana przed polem karnym wybiciem na aut.
35' Tomasz Balul przeszkadzał graczom Zagłębia przy wznowieniu gry rzutem wolnym i usłyszał reprymendę od arbitra.
34' Damian Furczyk dośrodkował z kornera w kierunku dalszego słupka, skąd piłkę głową przed bramkę zgrywał Tomasz Balul. Szymon Gąsiński wszystko przewidział i nie dał się zaskoczyć.
34' Jovan Ninković zagrał prosto pod nogi Tomasza Matyska i gracz Nadwiślana wywalczył rzut rożny.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Wójcika za faul.
31' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Jovan Ninković i ponownie górą rośli defensorzy z Góry.
31' Dawid Ryndak faulowany z prawej strony boiska.
30' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i znowu Mariusz Masternak lepszy od Jakuba Araka.
28' Kolejny róg. Z drugiego narożnika dośrodkował Jovan Ninković i ponownie stojący przy bliższym słupku Tomasz Boczek wybija piłkę głową.
28' Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego skasowane już przez gracza stojącego na bliższym słupku.
27' Mateusz Wrzesień dograł piłkę po ziemi w pole bramkowe do Jakuba Araka, który odbił piłkę o nogę Tomasza Boczka i mamy kolejny korner.
27' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewego skrzydła i wybicie piłki głową przez Mariusza Masternaka.
26' Łukasz Matusiaka zagrał do Tomasza Szatana, który wbiegł w pole karne, jednak nie potrafił zakończyć akcji ani strzałem, ani podaniem.
24' Ofensywny faul Dawida Retlewskiego na Jovanie Ninkoviciu.
24' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rogu w polu karnym udanie interweniuje Tomasz Boczek.
23' Mateusz Wrzesień strzelił prawą nogą z 18 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od Tomasza Boczka, a Mateusz Taudul mimo ofiarnej interwencji nie zdołał zapobiec rzutowi rożnemu dla Zagłębia.
22' Marcin Sierczyński wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Jakub Arak pod naciskiem Mariusza Masternaka nie zdołał oddać dobrego strzału.
21' Szybka akcja Zagłębia. Łukasz Matusiak zagrywa na prawo do Dawida Ryndaka, który dogrywał w pole karne do Jakuba Araka. Akcję wślizgiem przerwał Michał Glanowski.
21' Prawą nogą piłkę z rogu posłał Damian Furczyk, a piłkę w polu bramkowym złapał Szymon Gąsiński
20' Nadwiślan ma pierwszy rzut rożny.
19' Próba zawiązania akcji prawą stroną boiska, ale piłka wychodzi poza plac gry i z linii pola bramkowego zacznie Mateusz Taudul.
17' Po dośrodkowaniu Damiana Furczyka Łukasz Matusiak wybija piłkę głową sprzed bramki.
16' Marcin Sierczyński sfaulował Tomasza Matyska z boku pola karnego.
15' Nasz bramkarz szybko wznowił akcję, ale Jakub Arak stracił futbolówkę kilka metrów przed polem karnym Nadwiślana.
14' Dośrodkowanie Adama Setli z prawej strony boiska i pewna interwencja Szymona Gąsińskiego.
13' Piłka ciągle w naszym posiadaniu. Sebastian Dudek minął rywala zwodem w okolicy narożnika boiska i wyłożył futbolówkę na linię pola karnego do nieobstawionego Tomasza Szatana. Ten strzelił w światło bramki, a Mateusz Taudul wypiąstkował piłkę.
12' Coś nowego. Sebastian Dudek nie wrzucał na głowę, tylko podał piłkę w pole karne do Łukasza Matusiaka. Nie udało się oddać strzału.
12' Zagłębie wywalczyło pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.
11' Defensywa Nadwiślana oddala zagrożenie po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego.
10' Marcin Sierczyński faulowany po prawej stronie boiska.
10' Tomasz Balul i Mariusz Masternak rzucili się wślizgiem do piłki kopniętej przez Tomasza Szatana z 20 metrów
9' Po wycofaniu piłki przez Jovana Ninkovicia zza pola karnego strzelał Dawid Ryndak. Trafił w plecy blokującego uderzenie Michała Glanowskiego.
7' Miękka wrzutka Adama Setli. Prawoskrzydłowy Nadwiślana posłał piłkę lewą nogą w pole karne, a Szymon Gąsiński pewnie przechwycił futbolówkę.
6' Mateusz Wrzesień i Dawid Ryndak zamienili się stronami i chwilowo "Denver" gra po lewej stronie pomocy.
5' Marcin Sierczyński strzelił prawą nogą po wyłożeniu piłki przez Sebastiana Dudka. Wysoko nad poprzeczką.
4' Jovan Ninković dośrodkował po akcji lewą stroną, a piłkę z pola karnego wybił Tomasz Boczek.
3' Na trybunach podczas dzisiejszego meczu zasiadły koszykarki JAS-FBG, które 9 dni temu zapewniły sobie awans do Ekstraklasy.
2' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę łapie Mateusz Taudul.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:57 Przed meczem miła uroczystość. Leszek Baczyński świętuje swoje 60. urodziny. Z tej okazji dostał okazały bukiet w jedynie słusznych barwach, pamiątkową koszulkę z numerem 60 oraz jeszcze kilka innych souvenirów od piłkarzy, pracowników klubu oraz prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego.
0' 17:55 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Zagłębie zagra dzisiaj w "szachownicach", białych spodenkach i białych getrach, z kolei Nadwiślan w niebieskich koszulkach z białymi rękawami, niebieskich koszulkach i getrach. Sędziowie w pomarańczowych trykotach.
0' 17:50 W meczach z udziałem Nadwiślana Góra pada w tym sezonie średnio ponad 3 bramki. Goście mają najgorszą defensywę spośród wszystkich drugoligowców, a Zagłębie dysponuje drugim najlepszym atakiem (o jedną bramkę więcej ma w swoim dorobku Rozwój Katowice). Czyżby więc w kolejnym meczu z udziałem Zagłębia zapowiadało się sporo bramek? W czterech poprzednich spotkaniach naszego zespołu padło łącznie 19 bramek.
0' 17:45 Przypominamy, że mecz w Sosnowcu inauguruje 25. kolejkę zmagań drugoligowców. W przypadku zwycięstwa obejmiemy prowadzenie w II lidze na co najmniej 21 godzin. Jest więc o co grać. Jesienią sosnowiczanie wygrali w Górze 3:1, choć mecz się źle rozpoczął, bo gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie. Było to pierwsze z czterech spotkań w tym sezonie, które Zagłębie wygrało pomimo straty pierwszego gola.
0' 17:35 Szymon Gąsiński zagra dziś w Zagłębiu po raz pierwszy od 5 grudnia 2007, kiedy to wystąpił w meczu Pucharu Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Z piłkarzy, którzy wówczas wystąpili dzisiaj w kadrze sosnowiczan są już tylko Tomasz Szatan i Sławomir Jarczyk, z tym, że "Jaro" bronił wtedy barw klubu z Zabrza.
0' 17:30 Trenerzy Zagłębia nie zmieniali zwycięskiego składu, ale skład, który zremisował w Katowicach, już wypadało zmienić i tak też się stało - Wojciecha Fabisiaka na bramce zastąpił Szymon Gąsiński. Do środka obrony wraca Krzysztof Markowski, a Arkadiusz Koprucki wypadł poza meczową osiemnastkę. Po raz pierwszy w tej rundzie na ławce mecz rozpocznie Grzegorz Fonfara, a w jego miejsce zagra Tomasz Szatan. Od pierwszej minuty w zespole Zagłębie wystąpi także człowiek, który w tym roku strzelił trzy bramki wchodząc na boisko jako rezerwowy, czyli Mateusz Wrzesień. Zastąpił on Huberta Tylca. Na ławkę rezerwowych po raz pierwszy w tym roku załapał się Przemysław Mizgała. W porównaniu do poprzednich meczów w osiemnastce brakuje Michala Farkasza.
0' 17:15 W piątkowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze starcia Zagłębia Sosnowiec z Nadwiślanem Góra.
Galeria zdjęć z meczu z Nadwiślanem - część IIIGaleria zdjęć z meczu z Nadwiślanem - część III Zapaszamy do oglądania trzeciej galerii zdjęć z dzisiejszego zwycięstwa Zagłębia przeciwko Nadwiślanowi Góra. » Czytaj więcej
Hubert Tylec: Bardzo pomógł doping z trybunHubert Tylec: Bardzo pomógł doping z trybun - Radość po trafieniu na 3:2 była ogromna, ale zasłużona - powiedział Hubert Tylec, którego bramka dała Zagłębiu zwycięstwo w meczu z Nadwiślanem i fotel lidera drugiej ligi. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Nadwiślanem - częśc IIGaleria zdjęć z meczu z Nadwiślanem - częśc II Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć ze spotkania z Nadwiślanem Góra. W drugiej galerii prezentujemy 47 fotografii. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz: Długo czekałem na tę bramkęŁukasz Tumicz: Długo czekałem na tę bramkę - Poszliśmy do przodu, dobrze operowaliśmy piłką, stwarzaliśmy sytuacje i wygraliśmy - ocenił spotkanie z Nadwiślanem Łukasz Tumicz, który strzelił pierwszą z trzech bramek dla Zagłębia » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Nadwiślanem - część IZdjęcia z meczu z Nadwiślanem - część I Prezentujemy pierwszą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Nadwiślanem Góra. Do obejrzenia jest 25 fotografii. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Jak w siatkówceRobert Stanek: Jak w siatkówce - Są jakieś założenia taktyczne, ale później wychodzi dwudziestu facetów na boisko i nieraz taktyka wali w łeb i trzeba iść do celu prostymi środkami - podsumował mecz z Nadwiślanem (ale też kilka poprzednich) trener Zagłębia, Robert Stanek. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu Zagłębie - NadwiślanZSTV: Bramki z meczu Zagłębie - Nadwiślan Prezentujemy bramki z meczu 25. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało Nadwiślan Góra 3:2. » Czytaj więcej
Mistrzowie powrotów!Mistrzowie powrotów! Zagłębie Sosnowiec po oszałamiającej końcówce odrobiło stratę dwóch bramek i wygrało z Nadwiślanem Góra 3:2. Bramki strzelili Łukasz Tumicz (70'), Jakub Arak (83') i Hubert Tylec (85'). » Czytaj więcej