1. Szymon Gąsiński
19. Sławomir Jarczyk
24. Michal Farkas

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
0:1 - Wojciech Okińczyc 14' 1:1 - Jakub Arak 29' 2:1 - Jakub Arak 43' 3:1 - Łukasz Matusiak 90+2'
17' Adrian Pluta 35' Marcin Sierczyński 68' Łukasz Matusiak 83' Tomasz Szatan

Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Rafał Sawkick - Sylwester Rolek, Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)
90.0000
90+5' gwizdek Sędzia już nie pozwolił na rozegranie rzutu rożnego i zakończył drugą połowę po 49 minutach i 30 sekundach gry.
90+4' Petarda Łukasza Matusiaka z dystansu. Piłka ociera się o rywala i mamy jeszcze jeden róg.
90+3' Mateusz Wrzesień wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
90+2' gol - piłka nożna 3:1 Konrad Zaradny rozpędził się lewym skrzydłem. Przerzucił piłkę w pole karne do Łukasza Tumicza, a ten nie strzelał z ostrego kąta, tylko odegrał do wbiegającego Łukasza Matusiaka, a ten ze spokojem nawinął rywala i wpakował piłkę do bramki.
90+1' Strzał Wojciecha Okińczyca z 13 metrów i kapitalna interwencja Wojciecha Fabisiaka.
90+1' Piłka w naszym posiadaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
90' doliczony czas +4
90' Kąśliwy strzał Przemysława Mońki z dystansu i Wojciech Fabisiak paruje piłkę na róg.
90' Daniel odbiera piłkę Łukaszowi Tumiczowi na połowie Rakowa.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Zaradny za Huberta Tylca.
88' Wojciech Reiman zagrał górą w pole karne do Wojciecha Okińczyca, a ten z woleja strzelił prosto w ręce trzeciego Wojciecha - Fabisiaka.
87' Miękka wrzutka Joshuy Baloguna Kayode i Błażej Radler uderza głową nad poprzeczką.
86' Faul Huberta Tylca z lewej strony boiska i rzut wolny dla Rakowa.
86' Jak on to obronił??? Hubert Tylec wyłożył piłkę z lewego skrzydła tuż przed bramkę, a Tomasz Szatan został powstrzymany przez Mateusza Kosa.
85' Hubert Tylec sfaulowany przez Adama Waszkiewicza z lewej strony boiska.
84' Zbyt mocne podanie Mateusza Września do Tomasza Szatana.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za przerwanie na środku boiska faulem dobrze zapowiadającej się akcji Rakowa
82' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę wybił głową Błażej Radler. Futbolówka trafiła jeszcze do Huberta Tylca, który uderzył z linii pola karnego. Lekki strzał został złapany przez golkipera.
82' Sebastian Dudek zagrał do przodu do osamotnionego Łukasza Tumicza, który tylko wywalczył rzut rożny.
81' Daniel zatrzymał wślizgiem akcję Mateusza Września. Zaczniemy z autu na połowie gości.
80' Konrad Budek miał problem ze skurczami.
79' Samotna szarża Huberta Tylca zastopowana przez Błażeja Radlera.
78' zmiana Brazylijczyk Daniel zastępuje Artura Pląskowskiego.
77' Ładna wymiana podań między Marcinem Sierczyńskim, Sebastianem Dudkiem i Hubertem Tylcem. Ten ostatni próbował minąć zwodem Przemysława Mońkę, ale zagrał za mocno i piłka opuściła plac gry.
75' Wojciech Okińczyc strzelił głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu Kamila Skowronka z prawego skrzydła.
75' Hubert Tylec wyłożył piłkę Tomaszowi Szatanowi, który - jak się wydaje - mógł zdecydować się na strzał z około 20 metrów, ale zagrał w kierunku Mateusza Września, który był na spalonym.
74' Rzut rożny dla Rakowa. Walka w powietrzu po dośrodkowaniu i faul na Wojciechu Fabisiaku.
73' Płaski strzał Wojciecha Reimana i piłka trafia w trzyosobowy mur.
73' Joshua Balogun Kayode sfaulowany przez Konrada Budka na 30. metrze.
72' zmiana Strzelca dwóch bramek dla Zagłębia zamienia na boisku Łukasz Tumicz.
71' Jeszcze jedno podanie z głębi pola do Mateusza Września i w tej sytuacji Adam Waszkiewicz ekspediuje piłkę na aut.
70' Długa piłka od Łukasza Matusiaka na skrzydło do Mateusza Września, ale szybszy był Adam Waszkiewicz
69' Rzut wolny z okolicy środkowego koła. Wrzutka Błażeja Radlera i parada Wojciecha Fabisiaka.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Arturze Pląskowskim.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Grzegorza Fonfarę.
66' Zamiast spokojnie pograć, Zagłębie szybko wznowiło grę rzutem wolnym i skończyło się to stratą.
66' Błażej Cyfert fauluje Huberta Tylca 35 metrów od bramki.
64' Prostopadłe podanie Joshuy Baloguna Kayode i strzał Artura Pląskowskiego lewą nogą. Na szczęście bardzo, ale to bardzo daleko od celu.
63' Róg dla Rakowa. Po zagraniu Joshuy Baloguna Kayode Łukasz Matusiak do spółki z Grzegorzem Fonfarą wybijają piłkę poza pole karne.
62' Raków dominuje po przerwie, a sosnowiczanie sprawiają wrażenie lekko zakręconych.
61' zmiana Pierwsza roszada w Zagłębiu - Mateusz Wrzesień za Dawida Ryndaka.
60' Dzwonek ostrzegawczy! Niepotrzebne wyjście Wojciecha Fabisiaka. Piłkę przejął Wojciech Okińczyc, zobaczył, że nasz golkiper jest wysunięty i zdecydował się na strzał lobem. Piłka trafiła w poprzeczkę!
60' Po podaniu Petera Hofericy z lewej strony boiska było trochę nerwowo w naszym polu karnym, ale w porę piłkę wybił Jovan Ninković
59' W poczynania graczy Zagłębia wkradło się trochę niedokładności.
58' Po starciu Huberta Tylca z Peterem Hofericą piłkarzowi gości spadł but.
57' Przemysław Mońka zdecydowanie za łatwo przedarł się lewą stroną boiska, zbiegł do środka i podał do Wojciecha Reimana, który strzelił niecelnie zza linii pola karnego.
56' Jovan Ninković dobiegł z piłką do końcowej linii boiska, ale przy dośrodkowaniu posłał futbolówkę już poza boiskiem.
54' zmiana Druga zmiana w Rakowie. Kamil Skowronek wchodzi na boisko w miejsce Pawła Marchewki.
53' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Lewą nogą wrzucał Jovan Ninković, ale zdecydowanie za mocno.
51' Złe podanie Sebastiana Dudka w kierunku Dawida Ryndaka. Piłkę przejmuje Przemysław Mońka. Raków rusza z kontrą, która kończy się strzałem Wojciecha Reimana z 18 metrów. Piłka przeszła nieopodal słupka.
50' Adam Waszkiewicz fauluje Sebastiana Dudka w środku boiska.
50' Jovan Ninković interweniuje głową, a wrzucał Joshua Balogun Kayode.
49' Łukasz Matusiak odebrał piłkę Pawłowi Marchewce przed naszym polem karnym.
48' Wojciech Okińczyc minął Konrada Budka, ale w sukurs młodszemu koledze przyszedł Marcin Sierczyński.
47' Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego i pewna, a zarazem spokojna interwencja Wojciecha Fabisiaka.
47' Arkadiusz Koprucki przerwał akcję Rakowa faulem na Wojciechu Reimanie.
46' gwizdek W przerwie meczu odbyła się miła uroczystość - hokeiści Zagłębia dostali okazały puchar za awans do Ekstraligi, a teraz już wracamy do gry w futbol.
45+3' gwizdek Hubert Tylec faulowany przez Wojciecha Reimana, ale sędzia nie pozwolił na rozegranie rzutu wolnego i zakończył pierwszą część gry po 47 minutach i 5 sekundach.
45+2' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i piłka zatrzymana przez Przemysława Mońkę
45+2' Łukasz Matusiak wybił piłkę głową z pola bramkowego po dośrodkowaniu Joshuy Baloguna Kayode.
45+1' Wojciech Okińczyc walczył w narożniku boiska o piłkę z Łukaszem Matusiakiem i wywalczył rzut rożny.
45' doliczony czas +2
43' gol - piłka nożna 2:1 Dawid Ryndak po akcji prawym skrzydłem wyłożył piłkę na 20. metr do nieobstawionego Marcina Sierczyńskiego, który huknął prawą nogą i trafił w słupek. Do odbitej piłki dopadł Jakub Arak. Jego pierwszy był kiksem, ale dobitka już znalazła drogę do bramki.
43' Zdaniem arbitra Grzegorz Fonfara sfaulował Wojcieche Reimana w środkowym kole.
42' Po zagraniu Pawła Marchewki dośrodkował Przemysław Mońka. Piłę złapał Wojciech Fabisiak
40' Z prawej strony pola karnego strzelał Wojciech Okińczyc. Jedną ręką udanie interweniował Wojciech Fabisiak, ale to nie koniec akcji, bo Marcin Sierczyński wybił piłkę na 30. metr pod nogi Wojciecha Reimana, a ten spudłował po płaskim strzale.
40' W polu karnym Zagłębia padł Wojciech Okińczyc, ale nie może być mowy o żadnym karnym, bo napastnik Rakowa był na spalonym.
39' Ajajaj, po nieporozumieniach w defensywie Rakowa była możliwość strzelenia bramki, ale ani Jakubowi Arakowi, ani Sebastianowi Dudkowi nie udało się oddać strzału
38' Z narożnika boiska zagrywał Joshua Balogun Kayode, a Peter Hoferica nie zdołał oddać strzału na bramkę.
37' Hubert Tylec blokuje Adama Waszkiewicz i Raków ma pierwszy rzut rożny.
36' Dawid Ryndak zagrał piłkę na 18. metr do Grzegorza Fonfary, a ten strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
35' Rzut wolny dla Rakowa z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Joshuy Baloguna Kayode piłkę z pola karnego wybił Konrad Budek.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Przemysławie Mońce.
33' Marcin Sierczyński zagrał z prawej strony w pole karne, a Dawid Ryndak spudłował z około 13 metrów. Wielka szkoda.
32' Tak jak Wojciech Okińczyc może uchodzić za kata Zagłębia, tak Jakub Arak raczej nie będzie lubiany w Częstochowie. To jego drugi gol w drugim meczu przeciwko częstochowianom.
30' Goście mogli szybko odzyskać prowadzenie po złym podaniu Łukasza Matusiaka, ale w porę udało się opanować bałagan w defensywie, a akcję zakończył faul gracza na Rakowa przed naszym polem karnym.
29' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę głową do bramki Rakowa skierował Jakub Arak. To jego dziesiąty gol w sezonie.
29' Z prawej strony boiska wrzucił Grzegorz Fonfara. Do strzału głową złożył się Sebastian Dudek i mamy róg,
28' Joshua Balogun Kayode sfaulował w ataku Marcina Sierczyńskiego.
28' Na pozycję stopera przesunął się grający defensywnego pomocnika Błażej Cyfert, a z kolei jego miejsce w środkowej formacji zajął wprowadzony do gry Wojciech Reiman.
27' Dawid Ryndak na spalonym po podaniu Jakuba Araka.
27' zmiana Zmiana w Rakowie - Wojciech Reiman w miejsce Adriana Pluty.
26' Sebastian Dudek przerzucił piłkę do Dawida Ryndaka, ale "Denver" nie zdołał opanować piłki w polu karnym częstochowian
25' Artur Pląskowski wypuszczał w bój Wojciecha Okińczyca i gdyby nie interwencja Arkadiusza Kopruckiego, to strzelec bramki dla Rakowa stanąłby oko w oko z Wojciechem Fabisiakiem,
24' Jovan Ninković lewą nogą z rzutu rożnego, a z pola karnego Rakowa piłkę wybił Joshua Balogun Kayode.
23' Marcin Sierczyński w pełnym biegu dośrodkował z prawego skrzydła, a Błażej Radler wybił piłę głową na róg
21' Z rogu piłkę w pole karne posłał Jovan Ninković. Gracze Rakowa wybili futbolówkę poza pole karne i akcję zakończył niecelny strzał Łukasza Matusiaka.
21' Będziemy mieli drugi rzut rożny w dzisiejszym meczu.
20' Jakub Arak po wywalczeniu piłki przez Huberta Tylca zagrał płasko w pole karne, a Adrian Pluta do spółki z Adamem Waszkiewiczem opanowali piłkę.
19' Dawid Ryndak do Marcina Sierczyńskiego. "Siara" w pole karne, a po zgraniu Jakuba Araka Mateusz Kos szybszy od Sebastiana Dudka.
18' Arkadiusz Koprucki umiejętnie blokował w polu karnym Pawła Marchewkę i od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
18' Do ustawionej na 30. metrze piłki podbiegł Jovan Ninković, ale nie był to taki strzał jak dwa tygodnie temu z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Pluty za faul na Jakubie Araku.
16' Nie ma co załamywać rąk. W Limanowej wyszliśmy z 0:2. Dużo czasu mamy jeszcze.
14' gol - piłka nożna 0:1 Błąd Konrada Budka, który z okolicy narożnika boiska podał piłkę na 20. metr pod nogi Joshuy Baloguna Kayode. Nigeryjczyk odegrał w pole karne do Wojciecha Okińczyca, a ten strzałem w długi róg dał prowadzenie Rakowowi.
12' Sosnowiczanie przez chwilę grali w dziesięciu, ale po zabiegach Grzegorza Buczka Hubert Tylec już wrócił na murawę.
10' kontuzja Hubert Tylec i Adam Waszkiewicz zderzyli się głowami. Na murawie masażyści obu zespołów.
9' Jakub Arak podał w pole karne w kierunku Grzegorza Fonfary, ale ten znajdował się na spalonym.
8' Nieudane rozegranie autu przez Przemysława Mońkę i Artura Pląskowskiego i Raków traci piłkę na połowie Zagłębia.
6' Wrzutka Dawida Ryndaka z prawej flanki i piłka ląduje w rękach Mateusza Kosa.
4' Z narożnika boiska dośrodkował Jovan Ninković, a Jakub Arak uderzył głową nad poprzeczką.
3' Piłka po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka odbiła się od Przemysława Mońki i wyszła na rzut rożny.
3' Joshua Balogun Kayode dośrodkował po rajdzie lewym skrzydłem, a piłkę pewnie złapał Wojciech Fabisiak.
2' Sebastian Dudek wyłożył piłkę przed pole karne Hubertowi Tylcowi, ale nasz młodzieżowiec posłał piłkę wysoko nad bramką.
1' Od początku gramy przy włączonych jupiterach i przy głośnym dopingu sosnowieckiego młyna.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 16:57 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu klubów na murawę. Zagłębie wystąpi dzisiaj - tak jak w dwóch poprzednich meczach - w zwycięskich strojach, czyli koszulkach w szachownicę, białych spodenkach i getrach, natomiast Raków w czerwonych koszulkach, niebieskich spodenkach i czerwonych getrach.
0' 16:55 Honorowymi gośćmi na dzisiejszym spotkaniu są hokeiści Zagłębia, którzy w ostatnią niedzielę wywalczyli awans do Ekstraklasy. Nie jest to jedyna drużyna z Sosnowca, która może w tym sezonie awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj decydującą rywalizację w play-off rozpoczynają koszykarki JAS-FBG. W środę 1 kwietnia o 18:00 zagrają one w hali przy Żeromskiego i przy okazji zapraszamy na ten mecz.
0' 16:50 W przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy o tym, że Zagłębie może dziś powalczyć o awans do pierwszej trójki. Już wiemy, że jest to wykluczone, ponieważ swoje mecze wygrały drużyny zajmujące miejsca trzecie i czwarte. Ale nie ma się za bardzo czym smucić, bowiem wygrały one z ekipami okupującymi pierwsze dwie lokaty i - cytując klasyka - "liga będzie ciekawsza". Szczyt na razie wygląda tak: 1. Kluczbork 42, 2. Energetyk 41, 3. Stal 41, 4. Rozwój 40. Zagłębie w razie zwycięstwa będzie miało 39 punktów w dorobku.
0' 16:45 Na sektorze gości pojawiła się już delegacja z Częstochowy. Do dyspozycji gości było 300 biletów i można spodziewać się, że cała pula znalazła nabywców. Na płocie przed trybuną otwartą wisi już sporo flag Zagłębia i klubów zaprzyjaźnionych, a także motywujący transparent o treści "Tylko awans - wspólny priotytet, sukcesy hokeistów weźcie za autorytet".
0' 16:40 Mecze Zagłębia i Rakowa można określić mianem "drugoligowych klasyków". Kluby z Sosnowca i Częstochowy są jedynymi, które mierzą się ze sobą w II lidze nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Będzie to czternasta konfrontacja pomiędzy tymi ekipami. Bilans starć jest korzystny dla naszego klubu - 6 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w tej rywalizacji częściej górą są goście. Cztery z sześciu zwycięstw Zagłębie odniosło w Częstochowie, z kolei Raków dwukrotnie był górą na Ludowym.
0' 16:35 Defensywa Zagłębia powinna zwrócić szczególną uwagę na Wojciecha Okińczyca. 10 miesięcy temu jego gol pogrążył sosnowiczan w spotkaniu z Lechią Zielona Góra. Było to czwarte trafienie Okińczyca w meczach z Zagłębiem. Wiosną 2010 zdobył dwa gole w meczu wygranym przez zielonogórzan 3:0, a wiosną 2011 jako piłkarz Zawiszy Bydgoszcz otworzył wynik w spotkaniu zakończonym remisem 2:2.
0' 16:30 Zmiany są natomiast w ekipie spod Jasnej Góry. W porównaniu do meczu z MKS-em Kluczbork doszło aż do pięciu roszad w wyjściowej jedenastce. Żółte kartki wykluczyły z gry na Stadionie Ludowym Łukasza Górę i Dariusza Pawlusińskiego. Zwłaszcza strata tego drugiego może być dla Rakowa sporym osłabieniem, bo wystąpił on w tym sezonie we wszystkich meczach od pierwszej minuty. Na ławce rezerwowych zasiedli Wojciech Reiman (strzelec bramki dla Rakowa w sierpniowym meczu z Zagłębiem) i Robert Brzęczek, a Eryka Krupy w ogóle nie ma w kadrze.
0' 16:25 Zagłębie przystępuje do dzisiejszej potyczki w takim samym składzie, w jakim zagrało tydzień temu w Limanowej i przed dwoma tygodniami przeciwko Błękitnym Stargard Szczeciński. Dzisiaj nawet na ławce rezerwowych zasiądą dokładnie ci sami gracze, którzy znaleźli się wśród rezerwowych w starciu z Limanovią. Zwycięskiego składu się podobno nie zmienia.
0' 16:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa.
ZSTV: Skrót meczu z RakowemZSTV: Skrót meczu z Rakowem Prezentujemy skrót meczu 23. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Raków Częstochowa 3:1. W materiale oprócz goli i nalepszych sytuacji bramkowych, także akcja po której żółtą kartkę otrzymał Łukasz Matusiak. Czy słusznie? » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z RakowemDruga galeria zdjęć z meczu z Rakowem Polecamy do obejrzenia drugą galerię zdjęć z dzisiejszego meczu z Rakowem Częstochowa. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Szczęście było przy nasŁukasz Matusiak: Szczęście było przy nas - Coś drgnęło w tej drużynie i idzie ku lepszemu - zauważył po spotkaniu z Rakowem strzelec trzeciej bramki dla Zagłębia, Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Źle weszliśmy w mecz, ale wygraliśmyJakub Arak: Źle weszliśmy w mecz, ale wygraliśmy - Za wszelką cenę chcieliśmy wyrównać jeszcze przed przerwą, a jak się udało, to strzelić drugą bramkę - powiedział Jakub Arak, który mimo urazu stopy, zdobył w meczu z Rakowem dwie bramki. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z RakowemGaleria zdjęć z meczu z Rakowem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Rakowem Częstochowa. W galerii znajduje się 40 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Drużyna pokazała niesamowity charakterRobert Stanek: Drużyna pokazała niesamowity charakter - Ci chłopcy tworzą taki kolektyw w szatni, na boisku, i poza boiskiem, że praca z nimi jest czystą przyjemnością - powiedział, po spotkaniu z Rakowem, trener Robert Stanek. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z RakowemZSTV: Bramki z meczu z Rakowem Prezentujemy bramki z meczu 23. kolejki II, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Raków Częstochowa 3:1. » Czytaj więcej
Raków pokonany!Raków pokonany! Po dwóch golach Jakuba Araka i trafieniu Łukasza Matusiaka Zagłębie pokonało Raków Częstochowa 3:1 i po raz pierwszy w tym sezonie wygralo trzy mecze z rzędu! » Czytaj więcej