22. Mateusz Matracki
31. Łukasz Tumicz

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Mateusz Wrzesień 1' 1:1 - Konrad Nowak 6'
12' Rafał Wiącek 18' Sebastian Dudek 45' Łukasz Matusiak 89' Konrad Budek 90+5' Christopher Edwards

Trener: Bohdan Bławaćkyj
Sędziowie: Konrad Aluszyk - Paweł Maćkowiak, Marcin Czerwiński (Szczecin)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 35 sekundach Konrad Aluszyk kończy drugą połowę spotkania.
90+5' Miłosz Kozak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale jego kolegom z zespołu nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
90+5' żóta kartka Christopher Edwards ukarany za faul na Miłoszu Kozaku.
90+4' Wrzutka rozpaczy w wykonaniu Radosława Kursy. Piłka w rękach bramkarza Wisły.
90+2' Sebastian Dudek szybko wznowi grę rzutem wolnym, ale sędzia uznał, że piłka się toczyła i nakazał powtórzyć akcję.
90+1' Jarosław Niezgoda w kontrze zagrał do Raphaela Carioci, a ten strzelił z około 25 metrów. Na szczęście obok bramki.
89' żóta kartka Konrad Budek ukarany żółtą kartką za faul na Raphaelu Carioce.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle. Jarosław Niezgoda za Tomasza Sedlewskiego.
87' Nerwowo na ławce Wisły. Goście sugerują, że Szymon Martuś był faulowany w polu karnym.
86' Jest źle. Miłosz Kozak nie zdołał opanować piłki przy linii bocznej. Czy jesteśmy w stanie odmienić losy meczu.
85' Prostopadłe podanie Szymona Martusia do Tomasza Sedlewskiego, ale gracz Wisły jest na spalonym.
84' Fatalne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu wolnego z prawej strony boiska.
83' Konrad Szczotka przy bocznej linii boiska sfaulował Miłosza Kozaka.
81' Konrad Szczotka odebrał piłkę Konradowi Budkowi, ruszył lewym skrzydłem i zagrał w pole karne. Krzysztof Markowski nie pozwolił, aby Raphael Carioca doszedł do piłki.
79' Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka z rzutu rożnego w polu karnym interweniował Rafał Wiącek.
79' Mateusz Wrzesień przeszedł na prawą stronę boiska po wejściu Miłosza Kozaka i wywalczył róg.
78' Po podaniu Raphaela Carioci z 20 metrów strzelał Szymon Martuś - na posterunku Wojciech Fabisiak.
76' zmiana Trzecia zmiana w Wiśle. Brazylijczyk Raphael Carioca wchodzi za Michała Budzyńskiego.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Miłosz Kozak za Dawida Ryndaka.
73' Sebastian Dudek z rzutu wolnego dośrodkował prosto w ręce Michała Leszczyńskiego.
73' zmiana Druga zmiana w Wiśle. Dawid Pożak zmienia Konrada Nowaka.
71' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z kilku metrów z woleja uderzał Przemysław Mizgała. Michał Leszczyński instynktownie odbił piłkę.
71' Michal Farkaš zagrał z prawej strony boiska w pole karne, a Tomasz Sedlewski wybił piłkę na róg.
70' Konrad Szczotka wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Września.
68' Wrzutka Sebastiana Dudka do Piotra Giela. Nasz rezerwowy na spalonym.
68' Faul Macieja Machalskiego na Przemysławie Mizgale.
66' Dwa razy w ciągu kilku sekund Radosław Kursa przerwał akcję Szymona Martusia.
64' Zagłębie atakuje prawą stroną, ale Michal Farkaš zagrał za mocno w kierunku Dawida Ryndaka i od bramki zacznie Wisła.
62' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Piotr Giel wzbił się nad rywali w polu karnym, ale strzelił głową nad poprzeczką.
61' Przemysław Mizgała na prawo do Dawida Ryndaka. Próbę dośrodkowania blokuje Konrad Nowak.
60' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę piąstkuje Michał Leszczyński.
59' W meczu z Siarką Tarnobrzeg potrójna zmiana odwróciła losy wyniku. Czy dziś będzie podobnie?
58' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle. Maciej Machalski za Cwetana Filipowa.
58' Niecelny strzał Norberta Jędrzejczyka po dośrodkowaniu Cwetana Filipowa.
57' Radosław Kursa blokuje wrzutkę Tomasza Sedlewskiego i jest róg dla Wisły.
56' zmiana Potrójna zmiana w Zagłebiu. Jakub Arak, Łukasz Matusiak i Tomasz Szatan schodzą z boiska, a do gry wchodzą Piotr Giel, Konrad Budek i Przemysław Mizgała
55' Michal Farkaš wrzucił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Broni Michał Leszczyński.
54' Po dośrodkowaniu Christophera Edwardsa z prawej strony boiska z pierwszej piłki strzelał Tomasz Sedlewski, Wojciech Fabisiak odbił piłkę w bok.
54' Dawid Ryndak minął dwóch rywali po prawej stronie boiska, ale nie dał rady trzeciemu.
52' Cwetan Filipow posłał piłkę w pole karne. Dobra interwencja Wojciecha Fabisiaka.
52' Po strzale Szymona Martusia zza pola karnego jeden z naszych zawodników został trafiony w nogi i goście mają rzut rożny.
51' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Mateusz Pielach i piłka trafiła w górną część poprzeczki.
51' Do rzutu karnego podszedł Konrad Nowak. Strzelił prawą nogą w prawą stronę, a Wojciech Fabisiak odbił piłkę na rzut rożny.
50' Po zagraniu Michała Budzyńskiego piłkę ręka w polu karnym Zagłębia zagrał Tomasz Szatan
49' Michal Farkaš sfaulował Konrada Nowaka.
48' Po dośrodkowaniu Cwetana Filipowa w polu karnym sosnowiczan interweniuje Dawid Ryndak.
48' Michal Farkaš wybił piłkę głową na rzut rożny.
47' Cwetan Filipow zagrał w poprzek przed polem karnym Zagłębia i piłkę przejął Radosław Kursa.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach kończy się pierwsza połowa. Publiczność jest niezadowolona i trudno się dziwić, bo Zagłębie dawno nie grało tak słabo. Oby po przerwie coś się odmieniło.
45+1' Ufff... Wojciech Fabisiak krzyknął "Moja!", ale wypuścił piłkę z rąk na skraju pola karnego. Z 20 metrów od razu strzelał Cwetan Filipow, ale na szczęście nasi obrońcy stali na linii strzału i zablokowali uderzenie.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Cwetanie Filipowie.
44' Mateusz Pielach udanie interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Września.
44' Christopher Edwards włączył się do akcji ofensywnej. Stoczył walkę z Radosławem Kursą, ale i jemu dzisiaj zabrakło boiska.
42' Sebastian Dudek rozciągnął akcję na prawe skrzydło, a Dawidowi Ryndakowi nie wyszło dośrodkowanie.
42' Zagłębie nie radzi sobie z grą atakiem pozycyjnym.
40' Dawid Ryndak przedarł się w pole karne Wisły. Przy próbie podania został zablokowany przez Konrada Szczotkę i jeszcze pechowo został nabity i nie ma nawet rogu.
38' Kontra Wisły. Po dośrodkowaniu Konrada Szczotki z lewej strony boiska źle głową strzelał Cwetan Filipow.
38' Sebastian Dudek zagrał płasko na bliższy słupek, gdzie był Tomasz Szatan, ale zamiary te zostały przeczytane przez rywali którzy przejęli piłkę.
37' Dynamiczna akcja Mateusza Września, który wymanewrował dwóch rywali, wpadł w pole karne i gdy składał się do strzału, akcję przerwało wybicie na róg Christophera Edwardsa.
36' Mateusz Wrzesień nieprawidłowo powstrzymywany przez dwóch rywali.
34' Z kornera dośrodkował Cwetan Filipow, a skaczący przy bliższym słupku Łukasz Matusiak wyekspediował piłkę głową poza "szesnastkę".
34' Po akcji Tomasza Sedlewskiego prawą stronę boiska piłkę na rzut rożny wybija Radosław Kursa.
33' Po długim podaniu Sebastiana Dudka Dawid Ryndak dobiegł do piłki w narożniku boiska i zagrał do Tomasza Szatana, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie górą byli rywale.
31' Sebastian Dudek wrzucił piłkę w kierunku Krzysztofa Markowskiego, ale ten był dobrze obstawiony przez rywala i nie zdołał oddać strzału, a próba dobitki Mateusza Września okazała się kiksem.
31' Sebastian Dudek sfaulowany na 30. metrze i może wreszcie uda mu się dokładnie dograć z rzutu wolnego.
29' Jakub Arak traci piłkę pod polem karnym Wisły. Goście inicjują kontrę, ale Christopher Edwards nie zdołał opanować piłki przed boczną linią.
27' Sędzia słownie upomina Łukasza Matusiaka za zbyt ostre wejście w Michała Budzyńskiego.
26' Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka wpada w ręce Wojciecha Fabisiaka.
25' Szymon Martuś po akcji lewą stroną boiska wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a Krzysztof Markowski wślizgiem wybił ją na róg.
25' Michal Farkaš wrzucił piłkę z autu w pole karne gości, a Sebastian Dudek i Rafał Wiącek po starciu padli na murawę.
23' Zagłębie próbuje nacierać lewą stroną, ale dwa razy akcję przerwał wybiciem na aut Christopher Edwards.
21' Część kibiców już krzyknęła "Jeeeest", ale po strzale Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego piłka trafiła tyko w boczną siatkę.
20' Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka o piłkę z rywalem walczył Jakub Arak, ale żaden z nich nie sięgnął piłki
18' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za faul na Michale Budzyńskim.
17' Cwetan Filipow dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Było to zagranie podobnej jakośći, co wrzutka Sebastiana Dudka w 11. minucie.
16' Wisła miała aut w okolicy naszego pola karnego, ale zabrakło zrozumienia między Tomaszem Sedlewskim a Szymonem Martusiem.
15' Michal Farkaš dośrodkował z prawego skrzydła. Christopher Edwards nie sięgnął piłki i to chyba trochę zaskoczyło Mateusza Września, który za późno ruszył w pogoń za futbolówką i przegrał rywalizację z boczną linią boiska.
13' Mateusz Wrzesień ponownie sfaulowany. Tym razem przez Tomasza Sedlewskiego.
12' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Wiącka za faul na Mateuszu Wrześniu.
11' Bywały lepsze dośrodkowania Sebastiana Dudka niż to przed chwilą.
11' Faul Tomasza Sedlewskiego na Tomaszu Szatanie z lewej strony boiska i szansa dla Sebastiana Dudka.
10' Jakub Arak gubi piłkę przy próbie rozegrania na jeden kontakt z Mateuszem Wrześniem, ale gościom nie udaje się próba kontry
9' Wisła całą jedenastką na własnej połowie, a Zagłębie próbuje konstruować akcję od linii obrony. Tak to może wyglądać przez wiele minut.
6' gol - piłka nożna 1:1 Szybka odpowiedź rywali. Konrad Nowak zbiegł z piłką z lewej strony boiska i huknął prawą nogą pod poprzeczkę z około 20 metrów.
5' Po dośrodkowaniu Cwetana Filipowa piłka najpierw została wybita z pola karnego w okolice narożnika boiska, a tam resztą zajął się Tomasz Szatan.
4' Krzysztof Markowski sfaulował Szymona Martusia i Wisła ma rzut wolny z około 30 metrów.
3' Trafienie Mateusza Września było dwudziestym golem Zagłębia w tym sezonie.
1' gol - piłka nożna 1:0 Co za start! W 42. Zagłębie obejmuje prowadzenie. Jakub Arak z 20. metra zagrał na lewą stronę pola karnego do Mateusza Września, a ten precyzyjnym strzałem w długi róg, po którym piłka jeszcze odbiła się od słupka, daje sosnowiczanom prowadzenie.
0' 17:58 Sędziowska trójka ze Szczecina wyprowadza obie ekipy na murawę w rytm hitu Jana Kiepury. Sosnowiczanie wystąpią dzisiaj w czerwonych strojach, natomiast goście w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach. Rozjemcy meczu będą się wyróżniali seledynowymi trykotami.
0' 17:55 Jupitery pięknie oświetlają boisko. Fotoreporterzy już czekają na wyjście piłkarzy. Na trybunach raczej średnio, ale mamy nadzieję, że jeszcze dotrze na Ludowy wielu spóźnialskich.
0' 17:50 Dzisiejszy mecz, tak jak i ostatnie spotkanie z Górnikiem Wałbrzychu, jest z gatunku takich, których nie wypada nie wygrać. Rywal w dwunastu meczach zgromadził zaledwie 8 punktów, zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce i liczymy na to, że nie przełamie się w meczu z Zagłębiem.
0' 17:45 To już czwarty piątek w tym sezonie, w którym jesteśmy na meczu Zagłębia. Zaczęło się 1 sierpnia od wygranej ze Stalą Mielec. 19 września po niesamowitych emocjach pokonaliśmy Siarkę Tarnobrzeg, a tydzień temu w Wałbrzychu byliśmy lepsi od Górnika.
0' 17:35 Przedostatni zespół tabeli jest bardzo międzynarodową ekipą. W pierwszym składzie znalazło się miejsce dla Amerykanina i Bułgara. Na ławce rezerwowych siedzi drugi Amerykanin oraz Brazylijczyk, a trenerem jest Ukrainiec.
0' 17:30 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. Jedna zmiana w wyjściowej jedenastce Zagłębia w porównaniu do meczu w Wałbrzychu. Na ławce usiadł Przemysław Mizgała, a do pierwszego składu wrócił Mateusz Wrzesień. Po nieobecności w Wałbrzychu, spowodowanej wizytą na konsultacji szkoleniowej kadry U-18, z drużyną jest już Miłosz Kozak.
0' 17:20 W piątkowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania 13. kolejki II ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Puławy.
Więcej zdjęć z meczu z Wisłą PuławyWięcej zdjęć z meczu z Wisłą Puławy Zapraszamy do oglądania trzeciej galerii zdjęć z piątkowego meczu Zagłębia przeciwko Wiśle Puławy. » Czytaj więcej
ZSTV: Skrót meczu z Wisłą PuławyZSTV: Skrót meczu z Wisłą Puławy Prezentujemy skrót meczu 13. kolejki, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym z Wisłą Puławy 1:1. W materiale bramki, obroniony karny i najlepsze okazje bramkowe w meczu. » Czytaj więcej
Wojciech Fabisiak: Wiedziałem, w który róg będzie strzelałWojciech Fabisiak: Wiedziałem, w który róg będzie strzelał - Zaufałem radom trenerów i poszedłem w ciemno - powiedział po meczu Wojciech Fabisiak, którego świetna interwencja przy rzucie karnym dla rywali zapobiegła stracie drugiej bramki. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: To nie był nasz dzieńMateusz Wrzesień: To nie był nasz dzień - Może tabela tego nie pokazuje, ale Wisła naprawdę potrafi grać w piłkę - ocenił rywala Mateusz Wrzesień, który już w pierwszej minucie zdobył bramkę dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z WisłąKonferencja prasowa po meczu z Wisłą Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów po meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy, zakończonym remisem 1:1. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Wisłą PuławyGaleria zdjęć z meczu z Wisłą Puławy Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy. Do obejrzenia są 33 fotografie. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z Wisłą PuławyZSTV: Bramki z meczu z Wisłą Puławy Prezentujemy bramki z meczu 13. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Wisłą Puławy 1:1. W materiale wideo także obroniony rzut karny przez bramkarza Zagłębia Wojciecha Fabisiaka. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą (część I)Zdjęcia z meczu z Wisłą (część I) Prezentujemy pierwszą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Puławy. Do obejrzenia jest 26 fotografii. Kolejna galeria już wkrótce. » Czytaj więcej
Miłe złego początkiMiłe złego początki Po golu Mateusza Września od 42. sekundy Zagłębie prowadziło z Wisłą Puławy. W 6. minucie wyrównał Konrad Nowak. Potem nasz zespół zagrał fatalnie i możemy się cieszyć, że udało się wywalczyć punkt. » Czytaj więcej