1. Patryk Procek
4. Łukasz Szędzielarz
33. Kaspars Svarups

Trener: Adam Nocoń
1:0 - Łukasz Małkowski 19' 1:1 - Sebastian Dudek 35' 1:2 - Krzysztof Markowski 56' 1:3 - Piotr Giel 90'
6' Marcin Sierczyński 26' Tomasz Szatan 58' Mateusz Wrzesień 61' Kamil Łączek 70' Jakub Arak 90+1' Piotr Giel

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Mirosław Górecki - Zbigniew Szymanek, Grzegorz Szymanek (Katowice)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach sędzia Mirosław Górecki kończy drugą połowę spotkania.
90+4' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Miłosz Kozak za Tomasza Szatana.
90+1' zmiana Kamil Zalewski wchodzi na boisko za Mateusza Września i Mateusz Skrobol zmienia Bartłomieja Setlaka.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Giela za zdjęcie koszulki
90' gol - piłka nożna 1:3 GOOOL!!!!! Hubert Tylec idealnie wyłożył piłkę do Piotra Giela, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Nadwiślana.
89' Kolejna akcja Nadwiślana przerwana powrotem Mateusza Września.
89' Krzysztof Markowski świetnym przechwytem na swojej połowie zainicjował kontrę, ale Piotr Giel przekombinował przy próbie rozegrania z Hubertem Tylcem.
87' Mateusz Wrzesień po solowej akcji lewą stroną wyłożył piłkę na prawą stronę pola karnego do Huberta Tylca. który oddał strzał z pierwszej piłki. Trafił jednak w plecy Dawida Kaszoka, a następnie piłka poszybowała do Pawła Florka.
85' Strzał celny Łukasza Matusiaka z ponad 30 metrów. Paweł Florek się nie natrudził przy obronie.
84' Po rzucie rożnym wykonanym przez Nadwiślana Zagłębie kopie piłkę daleko do przodu.
84' Po dośrodkowaniu Tomasza Matyska piłka wybita na róg przez sosnowiczan.
83' Faul Radosława Kursy na Dawidzie Ogrockim. Rzut wolny dla Nadwiślana kilka metrów za narożnikiem pola karnego.
82' Kontra gospodarzy, ale Dawid Ogrocki posłał piłkę prosto w rękawice Mateusza Matrackiego.
81' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Balul.
80' Tomasz Balul faulował Piotra Giela ponad 35 metrów od bramki. Szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.
79' Hubert Tylec zagrał do Tomasza Szatana, który dociągnął z piłką do 20. metra i oddał strzał na bramkę Nadwiślana. Broni Paweł Florek.
78' Rajda Mateusza Września lewą stroną boiska i dośrodkowanie prosto na nogę Piotra Giela, który przestrzelił z kilku metrów.
76' zmiana Trzecia zmiana w Nadwiślanie. Dawid Kaszok za Kamila Łączka.
75' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Dawida Ryndaka i Piotr Giel za Jakuba Araka.
74' Groźnie pod naszą bramką. Po rajdzie lewą stroną Dawid Ogrocki próbował wrzucić na głowę do Łukasza Małkowskiego i na szczęście we właściwym miejscu był Radosław Kursa.
72' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła i Tomasz Szatan przegrywa walkę w powietrzu z Tomaszem Balulem.
70' Łukasz Małkowski dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę pewnie złapał Mateusz Matracki.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Araka za próbę wymuszenia rzutu wolnego.
68' Sebastian Dudek jednym zwodem wkręcił w ziemię dwóch rywali, ale potem za mocno zagrał w kierunku Dawida Ryndaka.
66' Dawid Ryndak przedarł się prawą stroną boiska, ale źle rozwiązał akcję i zagrał pod nogi Piotra Komana.
65' zmiana Druga zmiana w Nadwiślanie. Dawid Ogrocki za Damiana Furczyka.
64' Ostre wstrzelenie piłki przez Damiana Furczyka i kłopoty Mateusza Matrackiego z interwencją.
63' Po akcji Bartłomieja Setlaka lewą stroną boiska gospodarze wywalczyli róg.
61' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego. Za nisko i za lekko.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Łączka za faul na Dawidzie Ryndaku.
59' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska Paweł Florek piąstkuje piłkę znad głowy Mateusza Września.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Września za faul na Łukaszu Małkowskim.
56' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego piłkę głową do bramki gospodarzy wpakował Krzysztof Markowski
56' Tomasz Szatan uderzył z dystansu, a Paweł Florek sparował piłkę na róg,
55' Zagłębie ma wyraźną przewagę w drugiej połowie i dąży do strzelenia bramki.
53' Sebastian Dudek w drugiej połowie gra z numerem 21.
52' Wrzut z autu na wysokości pola karnego Nadwiślana. Akcję kończy faul Sebastiana Dudka.
50' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński. Akcję na dalszym słupku zamknął Mateusz Wrzesień i zagrał przez bramkę do Jakuba Araka, a ten nie trafił w piłkę.
49' Dośrodkował Sebastian Dudek, na piłkę nabiegł Łukasz Matusiak, ale skiksował i posłał piłkę zdecydowanie za wysoko.
49' Pierwszy w drugiej połowie rzut rożny dla sosnowiczan.
48' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybija z pola karnego Piotr Koman.
47' Faul Tomasza Balula na Jakubie Araku na 40. metrze od bramki gospodarzy.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Jakub Legierski zmienił Adama Setlę.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia zakończył pierwszą część meczu.
44' Dawid Ryndak odzyskał piłkę na 30. metrze i oddał strzał lewą nogą. Niewiele brakowało, aby piłka zatrzepotała w okienku.
43' Po raz kolejny ładna współpraca na prawej stronie między Dawidem Ryndakiem i Marcinem Sierczyńskim. Po wrzutce "Siary" piłkę wybija Tomasz Balul.
42' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska Tomasz Szatan strzela głową z ostrego kąta w słupek.
42' Z narożnika boiska dośrodkował Sebastian Dudek. Do zabłąkanej piłki na 16. metrze dopadł Mateusz Wrzesień i uderzył na bramkę Nadwiślan. Paweł Florek sparował futbolówkę.
41' Tomasz Szatan rozciągnął akcję na lewą stronę do Mateusza Września, który wstrzelił piłkę w pole karne, a Tomasz Boczek wybił ją wślizgiem na róg.
39' Płaski strzał Mateusza Września z ponad 20 metrów. Broni Paweł Florek.
39' Wrzutka Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła i udanie w powietrzu interweniuje Paweł Florek
38' Radosław Kursa wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony boiska, ale Jakub Arak nie zdołał jej trącić.
37' Adam Setla uderzył lewą nogą z około 30 metrów. Bez problemów broni Mateusz Matracki.
35' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!!!! Tomasz Szatan poruszył piłkę, a Sebastian Dudek precyzyjnym strzałem prawą nogą wpakował ją do siatki.
34' Rzut wolny pośredni dla Zagłębia z linii pola karnego. Bramkarz Nadwiślana zbyt długo zwlekał z wznowieniem gry.
33' Tradycyjnie z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek. Próbował strzelać Krzysztof Markowski, a piłkę złapał Paweł Florek.
33' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska i Tomasz Balul wybił piłkę głową na szósty rzut rożny dla Zagłębia.
30' Świetne wyłożenie piłki przez Tomasza Szatana do Jakuba Araka, ale ofiarny wślizg Tomasza Boczka przy strzale naszego napastnik zapobiegł stracie bramki.
29' Na boisku przez chwilę zaczął rządzić chaos. Z obu stron.
26' Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Damian Furczyk. Broni Mateusz Matracki.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasz Szatan za faul na Bartłomieju Setlaku.
25' Zamieszanie pod bramką Nadwiślana po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka, ale ani Jakubowi Arakowi, ani Radosławowi Kursie nie udaje się skierować piłki do siatki.
24' Sebastian Dudek przymierzył z około 30 metrów. Paweł Florek nie bez kłopotów wybił piłkę na róg.
22' Kolejna prostopadła piłka w nasze pole karne. Tym razem Tomasz Matysek do Adama Setli, ale na miejscu był Krzysztof Markowski.
22' I co tu napisać? Skoro nawet Nadwiślan Góra prowadzi z Zagłębiem
19' gol - piłka nożna 1:0 Adam Setla zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Łukasza Małkowskiego, a ten strzelił po ziemi w długi róg i pokonał Mateusza Matrackiego.
19' Radosław Kursa włączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował niemal z końcowej linii boiska.
18' Dawid Ryndak wygrał przebitkę przy bocznej linii na wysokości pola karnego gospodarzy, ale niedokładnie zagrał w kierunku Tomasza Szatana.
16' Adam Setla wyłożył piłkę Tomaszowi Matyskowi, a ten z około 20 metrów strzelił prawą nogą i trafił w słupek.
15' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka Tomasz Boczek przeszkadzał Pawłowi Florkowi w interwencji, ale ostatecznie udało się zagrać nw uwolnienie.
15' Znów szarpiemy prawym skrzydłem i po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego i interwencji gracza Nadwiślana mamy róg.
14' Po dośrodkowaniu Tomasza Matyska Łukasz Matusiak nabija piłkę o Piotra Komana i od bramki zacznie Mateusz Matracki.
13' Krzysztof Markowski zatrzymał wślizgiem Tomasza Matyska i jest drugi róg dla Nadwiślana.
12' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska piłkę głową z pola karnego wybija Łukasz Małkowski.
12' Po trzeciej wrzutce z rogu piłkę wybija w pole Paweł Florek.
11' I jest także trzeci rzut rożny, bo po wrzutce Sebastiana Dudka zablokowany został Sławomir Jarczyk.
11' Po pierwszym rzucie rożnym wykonanym przez Sebastiana Dudka od razu jest drugi.
10' Wymiana podań na prawej stronie między Dawidem Ryndakiem i Marcinem Sierczyńskim. Po dośrodkowaniu piłkę wybił Tomasz Balul i cała akcje przyniosła nam róg.
7' Z narożnika boiska piłkę w pole karne posłał Damian Furczyk. Udana interwencja Sebastiana Dudka.
7' Po dośrodkowaniu Damiana Furczyka z wolnego piłkę na róg wybił Tomasz Szatan
6' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Kamilu Łączku.
5' Marcin Sierczyński minął Kamila Łączka i zagrał płasko w pole karne. Ani Tomasz Szatan, ani Sebastian Dudek nie zdołali oddać strzału.
2' Pierwszy faul w meczu. Radosław Kursa przewrócił Łukasza Małkowskiego.
2' Wrzut z autu na połowie Nadwiślana, ale po podaniu Marcina Sierczyńskiego Jakub Arak zagrał w ręce Pawła Florka.
1' gwizdek 16:04 Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 16:01 Już po losowaniu i przywitaniu sędziów z trenerami, ale czekamy na rozpoczęcie meczu, bo jest problem z siatką na bramce Zagłębia.
0' 15:58 Ubrani na czarno sędziowie już wyprowadzają obie jedenastki na płytę boiska. Nadwiślan zagra dzisiaj na biało, a Zagłębie na czerwono.
0' 15:55 Z okolic szatni usłyszeliśmy głośny gwizd, a to oznacza, że arbiter dał już znać piłkarzom, że trzeba się zbierać do wyjścia na murawę. Czekamy! Przyjazd Zagłębia do Góry nie zmobilizował miejscowych fanów futbolu. Mimo tego, że stadion mieści zaledwie 700 osób, widać puste miejsca.
0' 15:50 W pierwszym składzie Nadwiślana znalazło się miejsce dla byłego piłkarza Zagłębia Tomasza Balula. Z obecnej kadry naszego zespołu tylko Dawid Ryndak, Tomasz Szatan i Marcin Sierczyński.
0' 15:45 Tuż za stadionem znajdują się stawy. Organizatorzy są przygotowani na wypadek, gdyby piłkarze ze źle ustawionym celownikami wykopywali tam piłki. W pogotowiu czeka łódka, która ma pomagać w wyłowieniu zabłąkanych piłek. Zbiorniki wodne umiejscowione w pobliżu boiska mają jedną wielką wadę - za ich sprawą stadion opanowały roje komarów. Z drugiej strony stadionu znajduje się remiza Ochotniczej Straży Pożarnej i Dom Socjalny, w którym wczoraj było wesele, a dzisiaj wygląda na to, że są poprawiny.
0' 15:35 "Czy wygramy, czy przegramy, i tak składu nie zmieniamy" - wydaje się, że taka dewiza przyświeca trenerowi Mirosławowi Smyle. Po raz piąty z rzędu na boisko wybiegnie ta sama jedenastka piłkarzy. Zmiana jest za to na ławce rezerwowych. Do meczowej osiemnastki powrócił Miłosz Kozak, który po meczu z Okocimskim Brzesko wypadł z łask trenera. W kadrze nie ma za to Łukasza Tumicz. Jest on jednak z drużyną w Górze i będzie oglądał mecz z trybun.
0' 15:25 Góra to kolejna wieś, której zamarzyła się poważna piłka. Jak uczy historia, kres wielkiej piłki w małych miejscowościach następuje, wtedy gdy właścicielom i sponsorom zaczyna brakować pieniędzy i/lub zapału. Znamy przypadki Heko Czermno i Gawina Królewska Wola, które rywalizowały z Zagłębiem w poprzedniej dekadzie. W tym sezonie "dość" powiedzieli sobie w Stróżach. Dzielnie trzyma się za to Nieciecza, która leje wszystkich w I lidze i po ośmiu kolejkach ma już osiem punktów przewagi nad kolejnymi zespołami. Jaka droga jest pisana Górze?
0' 15:15 W nowym sezonie zreformowanej II ligi najbardziej podoba nam się to, że odwiedzimy z naszymi laptopami, aparatami, kamerami i dyktafonami miejsca, w których wcześniej nie byliśmy. Było już Legionowo, jeszcze w planie mamy Mielec, Niepołomice, Limanową, Tarnobrzeg, Puławy i Pruszków. Dzisiaj po raz pierwszy w naszym życiu zawitaliśmy do Góry
0' 15:10 Witamy ze stadionu im. Józefa Waliczka w Górze, gmina Miedźna, powiat pszczyński i zapraszamy na mecz 8. kolejki II ligi pomiędzy Nadwiślanem Góra a Zagłębiem Sosnowiec.
Piotr Giel: Sebastian Dudek robi różnicęPiotr Giel: Sebastian Dudek robi różnicę - Cieszę się z premierowego trafienia - powiedział po meczu Piotr Giel. Napastnik docenił też rolę Sebastiana Dudka, który miał udział w większości bramek zdobytych w tym sezonie przez Zagłębie. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z NadwiślanemZdjęcia z meczu z Nadwiślanem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Nadwiślanem Góra, wygranego przez naszą drużynę 3-1. » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: Na koniec my się cieszyliśmySebastian Dudek: Na koniec my się cieszyliśmy Może dobrze się stało, że pierwsi straciliśmy bramkę bo na koniec my się cieszyliśmy, a nie oni. Ostatnio bywało odwrotnie. My pierwsi strzelaliśmy i nie wygrywaliśmy - ocenił Sebastian Dudek » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: Mieliśmy mocMateusz Wrzesień: Mieliśmy moc - Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej - powiedział po spotkaniu z Nadwiślanem skrzydłowy Zagłębia Mateusz Wrzesień. » Czytaj więcej
Sławomir Jarczyk: Bez hurraoptymizmuSławomir Jarczyk: Bez hurraoptymizmu - Jeżeli umiejętności będą poparte ambicją i zaangażowaniem, to będziemy wygrywali - powiedział po meczu z Nadwiślanem kapitan Zagłębia, Sławomir Jarczyk. » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Zmieniliśmy i czyściliśmyMirosław Smyła: Zmieniliśmy i czyściliśmy - Usiedliśmy w szatni i powiedzieliśmy, że zmieniamy bardzo dużo. Zmieniliśmy akcenty treningowe, zmieniliśmy podejście do pewnych rzeczy. W szatni dużo rzeczy wyczyściliśmy - powiedział Mirosław Smyła » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z GóryZSTV: Bramki z Góry Zapraszamy do obejrzenia bramek z meczu pomiędzy Nadwiślanem Góra a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Nasi górą w GórzeNasi górą w Górze Zagłębie wygrało w Górze z Nadwiślanem. Gospodarze prowadzili od 19. minuty po bramce Łukasza Małkowskiego. Dla sosnowiczan strzelali Sebastian Dudek (35'), Krzysztof Markowski (56') i Piotr Giel (90') » Czytaj więcej