18. Jakub Arak
(75' 77. Miłosz Kozak)

24. Michal Farkas

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Krystian Getinger 8' (s.) 2:0 - Jakub Arak 10' 3:0 - Jakub Arak 15' 4:0 - Przemysław Mizgała 22' 4:1 - Mateusz Cholewiak 73'
36' Mateusz Załucki 44' Wojciech Mącior 54' Krystian Getinger

Trener: Rafał Wójcik

Sędziowie: Dominik Pasek - Robert Ostaszewski, Łukasz Woźny (Legnica)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 15 sekundach gry Dominik Pasek kończy drugą połowę meczu.
90+3' Sosnowiczanie popełnili taki sam błąd przy krótkim rozegraniu rogu jak Stal w pierwszej połowie - dali się złapać na ofsajd.
90+3' Sebastian Duda naciskany przez Piotra Giela wybija piłkę na rzut rożny.
90+1' Strzał rozpaczy Mateusza Cholewiaka. Piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.
90' Krystian Getinger z narożnika pola karnego bardzo niecelnie.
90' Z lewej strony boiska dośrodkował Sebastian Głaz, a Daniel Kutarba wybił piłkę głową na róg.
88' Dziewięć lat temu Rafał Wójcik grając w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski strzelił Zagłębiu dwa gole. Dziś jest trenerem Stali Mielec i mecze z Zagłębiem na pewno nie będą mu się już tak miło kojarzyły.
87' Krystian Getinger zagrał z wolnego do Kamila Radulja, a ten trafił w bandę reklamową.
86' Faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Radulju z lewej strony boiska.
85' Dariusz Gęsior i Grzegorz Kapica opuścili trybunę VIP. Pewne chcą uniknąć korków przy wyjeździe.
85' Łukasz Tumicz posłał piłkę przed bramkę Stali z lewego skrzydła, a Tomasz Szatan faulował obrońcę Stali w walce w powietrzu.
84' Miłosz Kozak najpierw dośrodkował z rogu, a za chwilę wywalczył kolejny korner.
83' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka strzelał Tomasz Szatan, ale został zablokowany i jest kolejny róg, tym razem z drugiej strony boiska.
81' Miłosz Kozak minął zwodem Krystiana Getingera, ale strzelił za lekko, aby sprawić problemy Wojciechowi Danielowi.
80' zmiana Ostatnia zmiana w Stali - Kamil Rokita za Mateusza Załuckiego.
80' Kamil Radulj zagrał w pole karne do Mateusza Cholewiaka, a ten strzelił lewą nogą i trafił w nogę Krzysztofa Markowskiego - będzie róg.
79' Krystian Getinger dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, za zamykający akcję Rafał Jankowski strzelił nad poprzeczką.
76' Miłosz Kozak już w pierwszym kontakcie z piłką zagrał do Mateusza Września, który dośrodkowa w pole karne, ale piłka padła łupem Wojciecha Daniela.
75' zmiana Czwarta zmiana w zespole Mirosława Smyły. Miłosz Kozak zmienia Jakuba Araka.
73' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Piotr Giel za Dawida Ryndaka.
73' gol - piłka nożna 4:1 Po rozegraniu rzutu rożnego piłka spada w polu karnym pod nogi Mateusza Cholewiaka, a ten pakuje ją do bramki.
72' Po dośrodkowaniu Mateusza Podstolaka piłkę głową na rzut rożny wybija Krzysztof Markowski
71' Na murawie leży Dawid Ryndak, a piłkarze obu zespołów wykorzystują interwencję masażysty do "przysłowiowej" przerwy na uzupełnienie płynów.
69' Po dośrodkowaniu z kornera i próbie wybicia piłka trafia na 15. metr do Rafała Jankowskiego, który uderza prosto w ręce Mateusza Matrackiego.
69' Marcin Sierczyński wybił piłkę na rzut rożny.
69' Mateusz Wrzesień niepocieszony po decyzji arbitra, który uznał, że nasz zawodnik sfaulował Krystiana Getingera.
67' zmiana Trzecia zmiana w Stali. Za Jakuba Żubrowskiego do gry wchodzi Damian Skiba.
65' Rzut wolny dla Stali z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Krystiana Getingera pewnie do piłki wychodzi Mateusz Matracki.
63' Szansa na piątą bramkę, ale nieporozumienie między Mateuszem Wrześniem i Łukaszem Tumiczem i zbyt mocne zagranie w pole karne.
62' zmiana Od razu druga roszada w sosnowieckiej drużynie - za Przemysława Mizgałę na boisku melduje się Łukasz Tumicz.
61' zmiana Za Sebastiana Dudka na boisko wchodzi Tomasz Szatan.
60' Niecelna próba dogrania w pole karne w wykonaniu Kamila Radulja.
58' zmiana Druga zmiana w Stali - Mateusz Cholewiak wszedł za Macieja Domańskiego.
57' Maciej Domański dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę wybił głową Krzysztof Markowski.
54' żóta kartka Za zagranie ręką żółtą kartkę obejrzał Krystian Getinger. Wydawało nam się, że to ten zawodnik obejrzał kartonik pod koniec pierwszej połowy, ale musiał być to ktoś inny, skoro nie ma czerwieni.
52' W 22. minucie meczu Niemiec z Brazylią było 1:0, a w Sosnowcu w 22. minucie już było 4:0. Niemcy do strzelenia czterech goli potrzebowali aż 26 minut.
50' Nie możemy sobie przypomnieć meczu, w którym już po 22 minutach Zagłębie prowadziłoby 4:0. Być może nigdy takiego nie był, a jeśli był, to pewnie tylko Grzegorz Skóra potrafi odszukać w swoich archiwach.
49' Rafał Jankowski przymierzył prawa nogą zza pola karnego - broni Mateusz Matracki.
48' Po strzale Sebastiana Głaza zza pola karnego piłka ląduje na górnej części siatki.
48' Dwa łyki statystyki - Zagłębie po raz ostatni prowadziło do przerwy 4:0 21 kwietnia 2010 w wyjazdowym meczu z Unią Janikowo. Po przerwie nie padły wtedy już żadne bramki.
47' Przerwa w grze. Na boisku masażyści Stali po starciu Krystiana Getingera z Sebastianem Dudkiem.
46' Docierają do nas informacje, że wielu kibiców nie miało możliwości obejrzeć bramek strzelanych przez Zagłębie, bo znowu są problemy z systemem do zakupu biletów.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Jest dobrze, a nawet bardzo.
45' Kamil Radulj po rajdzie lewym skrzydłem wywalczył rzut rożny.
44' żóta kartka Żółty kartonik dla Wojciecha Mąciora za faul
44' Na trybunach drobna wymiana uprzejmości. Fanatycy Zagłębia śpiewają o tym, co zrobią z widelcem, a w oddali słychać grzmoty.
42' Sosnowiczanie ruszają z kontrą. Daniel Kutarba kopie mocno na połowę gości w kierunku Mateusza Września, który mając na plecach rywala wbiega w pole karne i widząc, że żaden z kolegów nie nadbiega, decyduje się na strzał - nad poprzeczką.
42' Rzut wolny dla Stali z około 30 metrów. Po próbie kombinacyjnego rozegrania przez Krystiana Getingera Zagłębie przejmuje piłkę.
41' Kamil Radulj próbował prostopadłego podania w pole karne do Wojciecha Mąciora. Asekurowany przez Krzysztofa Markowskiego Mateusz Matracki złapał piłkę.
40' Kamil Radulj zagrał prostopadłą piłkę do Rafała Jankowskiego. "Jankes" wygrał rywalizację bark w bark z Danielem Kutarbą, ale posłał futbolówkę w bandę reklamową. W trzech poprzednich sezonach by nas to zmartwiło, ale nie dziś.
38' Daniel Kutarba wrzucił piłkę z lewej flanki, a szczupakiem z pola karnego wybił ją Sebastian Duda.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Załuckiego.
36' Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybija Sebastian Dudek.
35' Faul Dawida Ryndaka na Wojciechu Mąciorze z lewej strony boiska.
34' Jakub Arak bliski hat tricka! Dawid Ryndak minął rywala w polu karnym i dograł do Araka, a ten dostawił do piłki lewą nogę, ale minimalnie chybił.
34' Z rzutu wolnego dośrodkował Krystian Getinger - nasza obrona dała radę.
33' Daniel Kutarba sfaulował Rafała Jankowskiego w okolicy narożnika boiska. Rzut wolny dla gości.
32' Marcin Sierczyński z łatwością ograł rywala na prawym skrzydle, ale niecelnie dośrodkował.
31' Dawid Ryndak upada po starciu z Mateuszem Załuckim ponad 20 metrów od bramki Stali. Sędzia nakazuje jednak grać dalej. Gdyby był faul, to należałaby się czerwona kartka.
30' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka głową strzelał Łukasz Matusiak. Był jednak na spalonym.
29' Mateusz Wrzesień sfaulowany przez Kamila Radulja po lewej stronie boiska, na 25. metrze.
28' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie Stali. Trener Rafał Wójcik rzuca wędkę Damianowi Bożkowi, a w jego miejsce wchodzi Wojciech Mącior.
26' Rafał Jankowski wypuścił prawym skrzydłem Damiana Bożka, ten odegrał piłkę za pole karne do Kamila Radulja, który oddał niecelny strzał.
25' Stal dziś jest tak słaba, że nawet dała się w dziecinny sposób złapać na spalonego po krótkim rozegraniu rogu.
24' Po strzale Kamila Radulja zza pola karnego Stal wywalczyła pierwszy korner.
22' gol - piłka nożna 4:0 Daniel Kutarba wypuścił w bój Mateusza Września. Nasz dynamiczny skrzydłowy dopadł do piłki z boku pola karnego szybciej niż mielecki golkiper, rozejrzał się i miękko dośrodkował na środek pola karnego, a Przemysław Mizgała posłał piłkę do opuszczonej przez Wojciecha Daniela bramki.
21' Dawid Ryndak zostawił piłkę na prawej stronie boiska Marcinowi Sierczyńskiemu, ale po wrzutce "Siary" piłkę wybił Mateusz Załucki
19' Krótkie rozegranie Sebastiana Dudka z Przemysławem Mizgałą, a potem niedokładne dośrodkowanie w stronę dalszego słupka.
19' Mateusz Podstolak zablokował dośrodkowanie Mateusza Września i mamy drugi rzut rożny.
17' Płaski strzał Kamila Radulja z 16 metrów i piłka trafia w zewnętrzną część słupka bramki Mateusza Matrackiego.
15' gol - piłka nożna 3:0 Prawą nogą z rzutu wolnego strzelił Sebastian Dudek. Wojciech Daniel odbił piłkę na słupek, a nieobstawiony Jakub Arak dobił z bliska do bramki!
14' Sebastian Duda sfaulował Przemysława Mizgałę 18 metrów od bramki Stali.
14' Jakub Arak po solowej akcji w polu karnym wypracował sobie sytuację strzelecką, ale obronną ręką wyszedł Wojciech Daniel.
12' Sebastian Dudek uruchomił Mateusza Września na lewym skrzydle, ale piłka byłą zagrana za mocno i padła łupem Wojciecha Daniela.
11' Gole w Sosnowcu padają tak, jak wczoraj deszcz nad Zagłębiem.
10' gol - piłka nożna 2:0 GOOOOL!!!!! Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska piłkę z bliska do bramki wpakował Jakub Arak.
8' gol samobójczy 1:0 Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek. Defensorzy Stali wybili piłkę poza pole karne i ponownie w pole karne wrzucił Sebastian Dudek, a kapitan Stali Krystian Getinger interweniował na tyle niefortunnie, że wpakował futbolówkę do własnej bramki.
8' Mateusz Wrzesień zagrał na lewo do Daniela Kutarby, który dośrodkował w pole karne, a Mateusz Załucki wybił piłkę na róg,
5' Na trybunie VIP pojawił się Wołodymyr Ostrouszko w koszulce ukraińskiej reprezentacji. Akurat takie same barwy ma dziś Stal Mielec.
4' Pierwszy strzał Zagłębia w tym sezonie. Jakub Arak lewą nogą z około 25 metrów. Płasko, lekko i daleko od celu.
3' Niedobre dośrodkowanie Mateusza Podstolaka z prawej strony boiska. Od bramki zacznie Mateusz Matracki.
2' Po podaniu Łukasza Matusiaka z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, ale za mocno i piłka wylądowała na górnej części siatki.
1' Pierwszy faul w tym sezonie - Łukasz Matusiak na Kamilu Radulju na połowie gości.
1' gwizdek 19:04 Gramy! Zaczęli mielczanie.
0' 19:02 Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy, którą uczczono 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz śmierć byłego właściciela naszego klubu Krzysztofa Szatana.
0' 19:00 Z głośników już słychać Jana Kiepurę, a z tunelu wychodzą piłkarze. Zagłębie zagra dzisiaj w nowych koszulkach firmy Patrick - prawie całe białe, tylko prawy rękaw jest czarny. Stal Mielec w żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach i niebieskich getrach.
0' 18:57 W oczekiwaniu na piłkarzy zajrzeliśmy na 90minut.pl i widzimy, że zakończył się już pierwszy mecz II ligi. Błękitni Stargard Szczeciński wygrali w Wałbrzychu z Górnikiem i zostali pierwszym liderem rozgrywek. Czy za dwie godziny ambitną drużynę z zachodniopomorskiego zmieni na szczycie Zagłębie?
0' 18:55 Fanatycy Zagłębia nie kazali na siebie długo czekać i już też rozpoczęli głośny doping. Można więc założyć, że na trybunach ciszy dzisiaj nie będzie, choć oczywiście daleko brakuje do tego, co obserwowaliśmy podczas meczu z Polonią Bytom w rundzie wiosennej.
0' 18:50 Piłkarze nie mają dziś prawa narzekać na pogodę. Upałów już (a może jeszcze) nie ma. Nie pada ale niebo jest zachmurzone, wieje lekki wietrzyk. Niewykluczone jednak, że w trakcie meczu coś z nieba poleci, a tymczasem kibice Stali się już zorganizowali i jako pierwsi rozpoczęli doping.
0' 18:45 Na płocie pod trybuną otwartą wisi transparent poświęcony 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - na biało-czerwonej fladze "To za co oddali życie nigdy nie umarło" i symbol kotwicy.
0' 18:40 Zagłębie Sosnowiec grało ze Stalą Mielec po raz ostatni w sezonie 1991/1992. Kibice Stali nie mieli więc okazji zawitać na Stadion Ludowy przez ponad dwie dekady Dziś już są na swoim sektorze i cały czas go zapełniają.
0' 18:35 Trzynaście dni minęło od meczu w Kleczewie, który - nie ma się co oszukiwać - był słaby w wykonaniu Zagłębia. W porównaniu do tamtego meczu nastąpiły dwie zmiany w składzie naszego zespołu. Mistrz Polski z 2012 i zdobywca Pucharu Polski z 2014 Sebastian Dudek zastąpił w środku pola Tomasza Szatana, a w ataku zamiast Łukasza Tumicza wystąpi Jakub Arak. Mirosław Smyła musiał znaleźć w składzie miejsce dla jednego młodzieżowca (drugim jest bramkarz). Padło właśnie na pierwszą linię i najlepszego strzelca sosnowiczan w zeszłym sezonie zastąpił młody napastnik wypożyczony z Legii Warszawa.
0' 18:30 Gdy Rafał Jankowski po zakończeniu ubiegłego sezonu żegnał się z Zagłębiem, zapewne nie przypuszczał, że już w pierwszej kolejce nowych rozgrywek ponownie zagra na Stadionie Ludowym. Najlepszy strzelec sosnowiczan w sezonach 2011/2012 i 2012/2013 zadebiutuje dziś w barwach mieleckiej Stali
0' 18:25 Są już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. W Zagłębiu zadebiutuje dziś Sebastian Dudek, który dołączył do zespołu w ubiegłym tygodniu, a co za tym idzie nie mógł zagrać w pucharowym meczu w Kleczewie. Mateusz Matracki, Daniel Kutarba i Jakub Arak rozegrają dziś pierwszy mecz na Stadionie Ludowym, a zarazem pierwszy ligowy mecz w barwach sosnowiczan.
0' 18:15 Witamy ze Stadionu Ludowego po raz pierwszy w sezonie 2014/2015 i zapraszamy na relację ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stalą Mielec.
ZSTV: Bramki z meczu ze Stalą MielecZSTV: Bramki z meczu ze Stalą Mielec Prezentujemy bramki z meczu 1. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Stal Mielec 4:1. » Czytaj więcej
Trzecia galeria zdjęć z meczu ze StaląTrzecia galeria zdjęć z meczu ze Stalą Prezentujemy kolejną galerię zdjęć z wczorajszego meczu ze Stalą Mielec » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu ze StaląDruga galeria zdjęć z meczu ze Stalą Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z wygranego przez Zagłębie 4-1 meczu ze Stalą Mielec » Czytaj więcej
Konferencja po meczu ze Stalą MielecKonferencja po meczu ze Stalą Mielec - Pierwsza połowa to kierunek, w którym chcemy iść, a druga połowa pokazuje, ile jeszcze pracy przed nami - stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Zagłębia Mirosław Smyła. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze Stalą MielecZdjęcia z meczu ze Stalą Mielec Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec. W galerii znajduje się 61 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: Takie wyniki budują atmosferęSebastian Dudek: Takie wyniki budują atmosferę - Wiemy, jakie były pozytywy, ale wiemy też jakie popełniliśmy błędy i nad czym musimy pracować - skomentował spotkanie ze Stalą Sebastian Dudek, który zaliczył bardzo udany debiut w Zagłębiu. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: Pierwszą przeszkodę mamy za sobąMateusz Wrzesień: Pierwszą przeszkodę mamy za sobą - Wierzymy w siebie, ale nie podniecamy się, bo to dopiero pierwszy mecz - powiedział po spotkaniu ze Stalą Mielec pomocnik Zagłębia Mateusz Wrzesień. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Wszyscy zapracowaliśmy na to zwycięstwoJakub Arak: Wszyscy zapracowaliśmy na to zwycięstwo - Przez cały czas ciężko pracowaliśmy, szykując formę na ten pierwszy mecz - powiedział po meczu strzelec dwóch bramek Jakub Arak, odnosząc się do letnich sparingów, które nie zapowiadały tak okazałego zwycięstwa ze Stalą. » Czytaj więcej
Stal padła w 22 minutyStal padła w 22 minuty Na inaugurację nowego sezonu Zagłębie Sosnowiec pokonało Stal Mielec 4:1. Wszystkie gole dla sosnowiczan padły w ciągu pierwszych 22 minut meczu. » Czytaj więcej