4. Rafał Sadowski
14. Wojciech Wojcieszyński

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Łukasz Matusiak 27'
65' Krzysztof Gościniak 67' Michal Farkaš 82' Dariusz Reyer

Trener: Marek Nowicki
Sędziowie: Grzegorz Pożarowszczyk - Rafał Wójcik, Michał Pastusiak (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 8 sekundach sędzia zakończył ostatni w tym sezonie mecz na Stadionie Ludowym.
90+3' Jak zawsze dośrodkował Grzegorz Arłukowicz, tym razem nie udało się zakończyć akcji strzałem.
90+3' Rafał Jankowski wywalczył jeszcze jeden rzut rożny dla sosnowiczan.
90+2' Raz jeszcze Łukasz Matusiak - prawą nogą z 20 metrów i broni Bartosz Pawłowski.
90+1' Grzegorz Arłukowicz z rogu nie wrzucał w pole karne, tylko płasko wyłożył piłkę do wbiegającego Łukasza Matusiaka, a ten przymierzył zza pola karnego. Rywale się jednak zorientowali i zdążyli wybiec do naszego kapitana.
90+1' Łukasz Matusiak poluje na drugą bramkę. Po jego strzale z 25 metrów rykoszet i jest róg.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 3 minuty.
88' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Mateusza Września, ale ten był na pozycji spalonej.
85' Michal Farkaš rozpędził się na lewej flance i dośrodkował w pole bramkowe. Dariusz Reyer wygrał walkę w powietrzu z Tomaszem Szatanem i wybił piłkę na aut.
83' Poprzeczka ratuje Zagłębie! Po rajdzie Marka Szymanowskiego i strzale Macieja Stawińskiego futbolówka najpierw odbija się od jednego z naszych obrońców i po rykoszecie trafia w poprzeczkę.
82' żóta kartka Żółty kartonik dla Dariusza Reyera za faul na Rafale Jankowskim.
81' zmiana Zmiana również w Ostrovii - Maciej Stawiński za Michała Wrzesińskiego.
80' zmiana Ostatnia zmiana w naszej drużynie - Jan Grzesik za Huberta Tylca.
79' Po dośrodkowaniu Daniela Kaczmarka z rzutu rożnego piłkę wybija głowa Łukasz Matusiak.
78' zmiana Druga zmiana w Ostrovii. Damian Michalski za Szymona Sołtyńskiego.
77' Ciekawa akcji gości. Szymon Sołtyński rozciąga grę na prawą stronę do Michała Wrzesińskiego, który odgrywa z powrotem do Sołtyńskiego, a ten strzela z 16 metrów i piłka po nodze Wołodymyra Ostrouszki wychodzi na róg.
76' zmiana Za Łukasza Tumicza na boisku pojawia się Rafał Jankowski.
73' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gości. Daniel Kaczmarek w miejsce Roberta Skrobacza.
72' Marcin Sierczyński podał przed bramkę do Łukasza Tumicza, ale Dariusz Reyer nie pozwolił na oddanie strzału naszemu najlepszemu strzelcowi.
71' zmiana Druga zmiana w naszej ekipie. Tomasz Szatan za Przemysława Mizgałę.
71' Łukasz Matusiak przymierzył z 25 metrów sporo nad poprzeczką.
69' Z rogu dośrodkował Grzegorz Arłukowicz, a Bartosz Pawłowski wypiąstkował futbolówkę z pola bramkowego.
69' Hubert Tylec wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
68' Po rajdzie Mateusza Września prawym skrzydłem piłkę przejmuje Hubert Tylec, który uderz zza pola karnego. Rykoszet od Dariusza Reyera i udana interwencja Bartosza Pawłowskiego.
67' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłkę wrzucił Marek Szymanowski, a Łukasz Matusiak nie pozwolił rywalom na oddanie strzału.
67' żóta kartka Michal Farkaš ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Sołtyńskim.
65' Rzut wolny dla sosnowiczan z około 30 metrów. Strzelał Grzegorz Arłukowicz, a obronii Bartosz Pawłowski
65' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Grudniewski za Radosława Kursę.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Gościniaka za faul na Łukaszu Matusiaku.
63' Po dośrodkowaniu Grzegorza Arłukowicza z rzutu rożnego próbowali Łukasz Matusiak i Łukasz Tumicza. Ostatecznie piłka ląduje w rękach ostrowskiego golkipera.
62' Ambitna walka Huberta Tylca o piłkę opłaciła się. Mamy róg.
62' Szymon Sołtyński zagrał górą do Damiana Czecha w pole karne Zagłębia. Sędzia asystent trochę poczekał, ale ostatecznie zasygnalizował spalonego.
59' Szymon Sołtyński posłał piłkę w pole karne z prawej strony boiska - wszystko wyjaśnił Wołodymyr Ostrouszko.
57' Ostrovia atakowała lewą stroną boiska i w polu karnym Marcin Sierczyński umiejętnie zatrzymał akcję Michała Wrzesińskiego.
55' Hubert Tylec znowu próbował efektownej kombinacji. Tym razem z Łukaszem Tumiczem, ale nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
53' Michal Farkaš posłał piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Hubert Tylec na jeden kontakt odegrał do Przemysława Mizgały, który strzelił prawą nogą z półobrotu także z pierwszej piłki, ale nad bramką.
52' Po wrzutce Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła do piłki nie zdołał dojść Łukasz Tumicz.
51' Damian Czech zatrzymał faulem przedzierającego się środkiem boiska Mateusza Września.
49' Marcin Sierczyński po rajdzie prawą stroną boiska dośrodkował na pole karne, a Łukasz Tumicz nieudanie próbował odegrać klatką piersiową do Huberta Tylca.
48' Groźna akcja Ostrovii. Po podaniu Roberta Skrobacza z 16 metrów strzelał Szymon Sołtyński. Piłkę odbił Mateusz Wieczorek.
47' Z prawego skrzydła piłkę w pole karne gości posłał Hubert Tylec. Skutecznie interweniował głową Dariusz Reyer.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45' gwizdek Sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy i właśnie ją skończył.
45' Po dośrodkowaniu Michała Wrzesińskiego z narożnika boiska piłkę wybija Wołodymyr Ostrouszko.
44' Michal Farkaš nie dopuścił do dośrodkowania przez Szymona Sołtyńskiego i jest róg,
44' Rzut wolny dla Zagłębia z prawego skrzydła. Po wrzutce Grzegorza Arłukowicza Łukasz Tumicz walczył w polu karnym, ale nic nie wywalczył
42' Michał Wrzesiński dośrodkował z rogu, a stojący przy bliższym słupku Łukasz Matusiak wybił futbolówkę głową.
42' Marek Szymanowski zablokowany przy wrzutce przez Huberta Tylca i Ostrovia ma rzut rożny.
40' Z rzutu wolnego prawą nogą dośrodkował sam poszkodowany w faulu. Piłka wyszła poza boisko nietknięta przez nikogo w "szesnastce"
40' Michał Wrzesiński przedzierał się lewym skrzydłem i akcję na wysokości pola karnego przerwał faulem Hubert Tylec.
39' Damian Błaszczyk dośrodkował z prawego skrzydła, a Mateusz Wieczorek wybiegł do piłki i ją złapał, choć nie ułatwiał mu tego Marcin Sierczyński.
37' Chwilowa przerwa w grze. Okazało się, że jedna z piłek nie ma w sobie wystarczająco dużo powietrza.
35' Prawą nogą piłkę w pole karne posłał Grzegorz Arłukowicz i Łukasz Matusiak był bliski strzelenia bramki głową.
35' Faul na Marcinie Sierczyńskim z prawej strony boiska.
34' Po dośrodkowaniu Grzegorza Arłukowicza z rzutu rożnego niecelnie strzelał Łukasz Matusiak
34' Hubert Tylec nabił Marka Szymanowskiego i mamy rzut rożny.
33' Szymon Sołtyński przedarł się w nasze pole karne i wyłożył piłkę do Michała Wrzesińskiego. Strzał lewą nogą został obroniony przez Mateusza Wieczorka.
33' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę łapie Bartosz Pawłowski i chce szybko uruchomić akcję. Podaje jednak do stojącego na 35. metrze Huberta Tylca, który chce od razu posłać piłkę do pustej bramki, ale strzela w Przemysława Mizgałę wybiegającego z pola karnego.
32' Błąd w komunikacji między Dariuszem Reyerem i Bartoszem Pawłowskim daje nam róg.
31' Przemysław Mizgała w dosyć trudnej sytuacji w polu karnym Ostrovii. Zdołał oddać strzał z woleja, ale nad bramką.
30' Michał Wrzesiński zablokowany w polu karnym przez Michała Sierczyńskiego, a dobitka Krzysztofa Gościniaka trafia w Radosława Kursę
29' Bardzo młodzi kibice Zagłębia głośno skandują "Jeszcze jeden", a na płocie pod młynem wisi dziś tylko jedno płótno "Młodzi Zagłębiacy"
27' gol - piłka nożna 1:0 Przemysław Mizgała popisał się świetnym dryblingiem i panowaniem nad piłką. Odegrał na lewą stronę pola karnego do Łukasza Matusiaka, a ten przymierzył w długi róg i dał Zagłębiu prowadzenie.
26' Mateusz Wrzesień przebiegł z piłkę około 60 metrów i odegrał na prawą stronę do Huberta Tylca, a ten wrzucił na głowę Łukasza Tumicza. Był jednak spalony.
24' Hubert Tylec z prawego skrzydła w pole karne. Łukasza Matusiaka przed oddaniem strzału powstrzymał Szymon Sołtyński.
23' Mateusz Wrzesień dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Łukasz Tumicz odegrał do Przemysława Mizgały, który wdał się w drybling i nie mógł znaleźć sobie pozycji do oddanie strzału. Wycofał piłkę do Łukasza Matusiaka, który strzelił nad poprzeczką.
22' Po strzale Łukasza Matusiaka z 30 metrów piłka trafia w stojącego w polu karnym Łukasza Tumicza, który już szykował się do dobitki, ale sędzia liniowy pokazał spalonego.
21' Kibice z Ostrowa Wielkopolskiego śpiewają, że są zawsze tam, gdzie ich klub gra.
20' Zagłębie też bez bezpośredniej wrzutki z rzutu wolnego. Piłka rozegrana między Łukaszem Matusiakiem i Grzegorzem Arłukowiczem. Kończy się na niecelnym dośrodkowaniu "Ministra"
20' Faul Bartosza Szepety na Przemysławie Mizgale.
19' Marek Szymanowski mocno wstrzelił piłkę z lewej strony boiska w pole bramkowe. Udanie interweniuje Mateusz Wieczorek.
18' Nie było dośrodkowania z rzutu wolnego, tylko krótkie rozegranie, a akcja Ostrovii zakończyła się wrzutką Damiana Błaszczyka z prawego skrzydła.
18' Krzysztof Gościniak faulowany przez Grzegorza Arłukowicza.
15' Marcin Sierczyński posłał piłkę lewą nogą z prawej strony boiska w pole bramkowe Ostrovii. Akcja kończy się w rękach Bartosza Pawłowskiego.
13' Płaski strzał Łukasza Tumicza z 20 metrów. Broni Bartosz Pawłowski.
11' Po wrzutce Grzegorza Arłukowicza głową obok bramki strzelił Łukasz Matusiak.
11' Dariusz Reyer blokuje dośrodkowanie Huberta Tylca i mamy następny korner
10' Po raz trzeci z narożnika boiska dośrodkował Grzegorz Arłukowicz. Piłkę pewnie łapie Bartosz Pawłowski.
10' Ładne rozegranie akcji przez Zagłębie. Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego jeden z graczy Ostrovii uprzedził Hubera Tylca i wybił piłkę na róg.
8' Płaski strzał Huberta Tylca lewą nogą z narożnika pola karnego. Bartosz Pawłowski nie ma żadnych problemów ze złapaniem piłki.
7' Na sektorze gości pojawili się fanatycy z Ostrowa Wielkopolskiego z jedną flagą.
6' Z rogu boiska dośrodkował Grzegorz Arłukowicz. Małe zamieszanie w polu karnym, z którego zwycięsko wychodzi Ostrovia
6' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
5' Z dystansu uderzał Damian Błaszczyk. Strzał był celny, a Mateusz Wieczorek obronił na dwa tempa.
5' Błażej Cyfert strzelił po ziemi z około 30 metrów. Daleko od bramki.
5' Krzysztof Gościniak rozegrał piłkę na prawą stronę do Szymona Sołtyńskiego, a ten źle odegrał w pole karne.
4' Wrzut z autu Wołodymyra Ostrouszki. Niesiona wiatrem piłka przelatuje nad wszystkimi w polu bramkowym.
3' Faul na Przemysławie Mizgale i po dośrodkowaniu Grzegorza Arłukowicza z rzutu wolnego piłkę blokuje Damian Czech
3' Łukasz Tumicz dośrodkował do Przemysława Mizgały, ale ten nie potrafił opanować piłki w polu karnym.
2' Akcja Mateusza Września prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie już zza końcowej linii boiska.
1' Po dośrodkowaniu Grzegorza Arłukowicza z narożnika boiska obrona Ostrovii wybija piłkę z pola karnego.
1' Piłka z lewej strony boiska w pole karne do Przemysława Mizgały i mamy róg.
1' gwizdek 17:00 Gramy! Zaczęła Ostrovia.
0' 16:59 Za nami już losowanie i w jego efekcie dochodzi do zmiany stron.
0' 16:58 Jan Kiepura w głośnikach to znak, że na boisko wychodzą oba zespoły. Zagłębie dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Ostrovia na odwrót - w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach. Sędziowska trójka z Lublina w żółtych trykotach.
0' 16:55 Jeszcze chwila, jeszcze moment i rozpocznie się ostatni w tym sezonie ligowy mecz na Stadionie Ludowym. Sosnowiczanie przywitali się ze swoimi kibicami zwycięstwem nad Błękitnymi Stargard Szczeciński, warto więc pożegnać się także wygraną nad innym z beniaminków. Walczymy jeszcze o trzecie miejsce w tabeli, które co prawda awansu nie da, ale zawsze to lepiej być na koniec sezonu trzecim niż szóstym, choć Kazik Staszewski śpiewał, że "ten jest ostatni, który nie pierwszy"
0' 16:45 Dla losów walki o awans i utrzymanie dzisiejszy mecz nie ma żadnego znaczenia. Zagłębie już zapewniło sobie utrzymanie w II lidze, a szans na awans nie ma, natomiast Ostrovia straciła tydzień temu matematyczne szanse na pozostanie w zreformowanej II lidze. Znacznie ważniejsze mecze będą się toczyły za to na kilku innych stadionach. Tylko jeśli chodzi o walkę o utrzymanie, ponieważ kwestia awansu została wyjaśniona tydzień temu.
0' 16:35 Mateusz Wieczorek zagra w bramce Zagłębia po raz pierwszy od 3 września 2013. Po zremisowanym 2:2 meczu w Wejherowie trener Mirosław Kmieć zdecydował, że numerem jeden w bramce zostanie Mateusz Struski, a nowy szkoleniowiec nie zmienił zdanie w tej kwestii. Bilans Mateusza Wieczorka w lidze to 6 meczów rozegranych i 8 straconych bramek, natomiast Mateusz Struski w 25 spotkaniach wpuścił 20 goli.
0' 16:30 Obie jedenastki już przygotowują się do meczu na rozgrzewce. Frekwencja będzie dzisiaj bardzo mizerna nawet mimo darmowego wstępu na mecz. No cóż, piłkarze w dwóch poprzednich meczach solidnie "zapracowali" na to, aby widzowie w słoneczne niedzielne popołudnie znaleźli sobie ciekawsze zajęcie niż wizyta na Stadionie Ludowym.
0' 16:20 Po dwóch kolejnych porażkach są spore zmiany w składzie Zagłębia. Na bramce Mateusza Struskiego zastąpił Mateusz Wieczorek. Na lewej obronie Michal Farkaš zastąpił Jovana Ninkovicia. W środku pomocy Łukasz Grube i Tomasz Szatan ustąpili miejsca Łukaszowi Matusiakowi oraz Przemysławowi Mizgale, natomiast w ataku Rafała Jankowski zastąpił wracający po urazie Łukasz Tumicz.
0' 16:10 W Dniu Dziecka witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z ostatniego w tym sezonie meczu na naszym obiekcie. Rywalem beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego.
Druga galeria zdjęć z meczu z OstroviąDruga galeria zdjęć z meczu z Ostrovią Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Ostrovia Ostrów Wielkopolski » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z OstroviąGaleria zdjęć z meczu z Ostrovią Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia z Ostrovią. W galerii znajduje się 51 fotografii prezentujących wydarzenia na boisku oraz atrakcje z okazji Dnia Dziecka. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: To zwycięstwo mnie nie cieszyŁukasz Matusiak: To zwycięstwo mnie nie cieszy - My w następnym sezonie musimy walczyć o awans, ale te słowa są zbędne, bo potrzebne są czyny - mówił po spotkaniu z Ostrovią, zdobywca zwycięskiej bramki Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Przemysław Mizgała: Chciałbym zostać w ZagłębiuPrzemysław Mizgała: Chciałbym zostać w Zagłębiu - Zabrakło szczęścia i umiejętności - tak podsumował kończącą się rundę wypożyczony z Legii pomocnik Przemysław Mizgała, który po wyleczeniu kontuzji stał się ważnym ogniwem zespołu. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z OstroviąKonferencja po meczu z Ostrovią Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów obu zespołów po dzisiejszym meczu z Ostrovią Ostrów Wlkp. wygranym przez Zagłębie 1:0. » Czytaj więcej
Zła seria przerwana, Ostrovia pokonanaZła seria przerwana, Ostrovia pokonana W ostatnim w tym sezonie meczu na Stadionie Ludowym Zagłębie pokonało Ostrovię Ostrów Wielkopolski 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 27. minucie Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej