12. Mateusz Wieczorek
19. Sławomir Jarczyk
20. Grzegorz Arłukowicz

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Michał Twardowski 9' 1:1 - Łukasz Tumicz 54' 2:1 - Łukasz Grube 81' 3:1 - Rafał Sadowski 87' 3:2 - Rafał Siemaszko 90+1'
2' Radosław Kursa 31' Paweł Brzuzy 80' Paweł Brzuzy 80' Paweł Brzuzy

Trener: Grzegorz Niciński
Kibice: 1300 Sędziowie: Łukasz Sobiło - Robert Ostaszewski, Jarosław Królikowski (Legnica)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach gry kończy się niezwykle pasjonująca druga połowa spotkania! Wygrywamy 3:2 z Gryfem.
90+2' Rafał Sadowski wyłożył idealne prostopadłe podanie do Tomasza Szatana, który w sytuacji sam na sam chciał przerzucić piłkę nad wejherowskim golkiperem, ale posłał piłkę minimalnie za wysoko.
90+1' gol - piłka nożna 3:2 Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie wolnym i Rafał Siemaszko pakuje piłkę do siatki Mateusza Struskiego.
90' doliczony czas +3
90+1' zmiana Młodzieżowa zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik za Mateusza Września
90' Rafał Jankowski dostał piłkę od Łukasza Matusiaka, podciągnął w kierunku pola karnego Gryfa i huknął prawą nogą w poprzeczkę.
88' Po dośrodkowaniu Łukasza Pietronia z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłkę piąstkuje Mateusz Struski.
87' gol - piłka nożna 3:1 GOOOOOOL!!!!! Rafał Sadowski rozpędził się z piłką od połowy boiska, wbiegł w pole karne Gryfa, wymanewrował obrońcę i gdy wydawało się, że poda do Rafała Jankowskiego, zdecydował się na samodzielne wykończenie akcji.
87' Po dośrodkowaniu Adriana Kochanka z lewej strony boiska piłkę wybija głową Radosław Kursa.
86' Strzał rozpaczy Macieja Osłowskiego, po którym sam strzelający złapał się za głowę.
83' Rzut wolny dla Gryfa z ponad 40 metrów. W pole karne wrzucał Piotr Kołc, a nasza defensywa oddaliła zagrożenie.
81' gol - piłka nożna 2:1 GOOOOL!!!!!! Do piłki ustawionej na 20. metrze podbiegł Łukasz Grube i płaskim strzałem obok muru nie dał szans Wiesławowi Ferrze!
80' druga żółta -czerwona Paweł Brzuzy najpierw podał prosto pod nogi Rafała Jankowskiego, a potem chcąc naprawić swój błąd, sfaulował "Jankesa" przez polem karnym. Drugie żółtko dla gracza Gryfa i rzut wolny dla sosnowiczan z dobrej pozycji.
78' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Rafał Sadowski za Krzysztofa Kaliciaka.
77' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska strzelał Rafał Siemaszko - lekko i prosto w ręce Mateusza Struskiego.
76' Strzał Mateusza Dąbrowskiego zza pola karnego odbija się rykoszetem od Łukasza Matusiaka i jest róg.
76' zmiana Druga zmiana w ekipie z Sosnowca - Rafał Jankowski w miejsce Łukasza Tumicza.
75' Rośli defensorzy Gryfa znowu radzą sobie w powietrzu z piłką dośrodkowaną przez Łukasza Grubego.
74' Kolejny rzut wolny dla sosnowiczan kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.
74' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Łukaszu Tumicz. Wrzucał Łukasz Grube, a piłkę głową wybił Przemysław Kostuch.
71' Akcja dwóch rezerwowych Gryfa - Mateusz Dąbrowski odegrał na prawo do Krzysztofa Rzepy, a ten trafił w z ostrego kąta w poprzeczkę.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Wojciecha Wojcieszyńskiego.
70' Obrona Zagłębia poradziła sobie z odchodzącą piłką dośrodkowaną z rogu.
69' Krzysztof Rzepa nabił piłkę o nogę Łukasza Matusiaka i wywalczył rzut rożny.
68' Sędzia tak szybko biegł do leżącego na boisku Łukasza Pietronia, że aż pogubił kartki.
67' Po dośrodkowaniu Rafała Siemaszki z prawej strony boiska Michał Grudniewski uprzedził w polu karnym składającego się do strzału głową Łukasza Pietronia.
67' zmiana Druga zmiana w Gryfie - Krzysztof Rzepa za Jacka Kusiaka.
65' Jovan Ninković dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Piłkę zagrał Michał Grudniewski, a Mateusz Wrzesień w zamieszaniu z kilku metrów trafił w graczy Gryfa stojących przed bramką.
65' Po wrzutce Łukasza Grubego Jacek Kusiak wybił piłkę głową na rzut rożny.
64' Strzelał Mateusz Dąbrowski z około 20 metrów - wysoko nad poprzeczką.
61' Jacek Kusiak miał za dużo miejsca po lewej stronie boiska, bo obaj nasi zawodnicy grający z tej strony zaangażowani byli w akcję ofensywną. Dobrze w polu karnym spisał się Michał Grudniewski, który przerwał akcję wejherowian.
60' Maciej Osłowski przewrócił Krzysztofa Kaliciaka przy bocznej linii, ale zamiast próby dośrodkowania z rzutu wolnego było krótkie zagranie i strata piłki przez Marcina Sierczyńskiego.
59' Rzut wolny dla Gryfa z lewej strony boiska po faulu Marcina Sierczyńskiego. Zdecydowanie za mocno piłkę zagrał Jacek Kusiak.
57' Łukasz Tumicz wrzucił piłkę z okolicy prawej bocznej linii boiska, a Mateusz Wrzesień naciskany przez rywala uderzył nad poprzeczką.
57' Po podaniu Jovana Ninkovicia nad bramką strzelał Mateusz Wrzesień.
55' Mogło być już 2:1 dla sosnowiczan! Mateusz Wrzesień podał w pole karne do Łukasza Tumicza, który niezbyt dobrze przyjął piłkę i musiał strzelać z bardzo niewygodnej pozycji. Szkoda, wielka szkoda.
54' gol - piłka nożna 1:1 GOOOOL!!!!! Łukasz Matusiak przymierzył zza pola karnego i trafił w nogi rywala, ale piłka do niego wróciła i tym razem zamiast powtórki strzału było dokładne prostopadłe podanie do Łukasza Tumicza, który nie zmarnował dogodnej sytuacji i umieścił piłkę lewą nogą w bramce.
53' zmiana Pierwsza zmiana w Gryfie Wejherowo - Mateusz Dąbrowski za Macieja Stefanowicza.
51' Przemysław Kostuch wybił z pola karnego piłkę zagraną z lewego skrzydła przez Mateusza Września.
50' Jacek Kusiak po akcji lewym skrzydłem wyłożył piłkę Michałowi Twardowskiemu, a ten oddał niecelny strzał przy drugim kontakcie z piłką
49' Łukasz Grube przerzucił piłkę na lewo do Mateusza Września, ale ten został zablokowany przy próbie dogrania na pole karne.
46' Na innych boiskach II ligi zachodniej sporo wyników korzystnych dla Zagłębia. Szkoda tylko, że po pierwszej połowie w Sosnowcu jest wynik bardzo niekorzystny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania - póki co, nie było żadnych zmian.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 8 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania. Do przerwy gra Zagłębia wyglądała słabo i Gryf całkiem zasłużenie prowadzi. Czy są powody do optymizmu? Chyba tylko takie, że w dwóch poprzednich meczach sosnowiczanie o wiele lepiej prezentowali się po przerwie, między innymi za sprawą udanych zmian.
45+2' Prostopadłe podanie Rafała Siemaszki w kierunku Michała Twardowskiego. Na nasze szczęście przed polem karnym Zagłębia szybciej do piłki dopada Radosław Kursa i ekspediuje ją na aut.
45+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Brzuzego z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija głową Łukasz Matusiak.
45' doliczony czas +2
45' Po zagraniu Marcina Sierczyńskiego z pierwszej piłki z dystansu przymierzył Łukasz Grube - trafił tylko w reklamę MOSiR.
43' Kontrowersja! W polu karnym Gryfa po starciu z Przemysławem Kostuchem upadł Łukasz Tumicz. Zdaniem sędziego nie było faulu, ale potrzebna jest pomoc Grzegorza Buczka.
40' Faul Piotra Kołca na Jovanie Ninkoviciu, ale bardziej poszkodowany w tej sytuacji jest sam faulujący i potrzebna jest wizyta masażysty.
39' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i efektowny, choć niecelny, strzał Krzysztofa Kaliciaka, ale nawet jakby wpadło, to by się nie liczyło, bo asystent sędziego wskazał spalonego.
35' Trener Mirosław Smyła energicznie gestykuluje przy linii bocznej. Wyraźnie nie ma powodów, aby być zadowolonym z gry swoich podopiecznych w pierwszej połowie.
32' Wojciech Wojcieszyński dośrodkował prawą nogą, a Michał Grudniewski odegrał nogą zza dalszego słupka, ale nikt nie sfinalizował akcji strzałem w polu bramkowym.
32' Paweł Brzuzy wskoczył na plecy Mateuszowi Wrześniowi i jest rzut wolny dla sosnowiczan z okolicy lewej linii bocznej.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Brzuzego za faul na Mateuszu Wrześniu
30' Najpierw świetne podanie Marcina Sierczyńskiego w pole karne do Łukasza Tumicza, a za chwilę beznadziejne zagranie naszego najlepszego strzelca, który odegrał piętą do tyłu do rywala.
28' Jacek Kusiak zdecydował się na dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale zdecydowanie mu się to nie udało.
26' Wiesław Ferra znowu niepewnie przy strzale z dystansu. Z ponad 25 metrów strzelał Wojciech Wojcieszyński, a golkiper gości "wypluł" piłkę. Zdążył jednak ją złapać przed próbującym dobijać Mateuszem Wrześniem.
23' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę głową wybija z pola karnego Rafał Siemaszko.
22' Krzysztof Kaliciak chyba chciał podawać do Łukasza Tumicza, ale piłkę przejął Wojciech Wojcieszyński i po jego strzale mamy róg.
21' Znów lewą nogą z narożnika boiska dośrodkował Jovan Ninković, a tym razem piłka trafia w ręce Wiesława Ferry.
20' Mamy drugi rzut rożny, ponownie wywalczony przez Marcina Sierczyńskiego.
20' Po wrzutce Jovana Ninkovicia próbował strzelać Radosław Kursa, ale został przyblokowany przez dwóch rywali
19' Marcin Sierczyński wywalczył pierwszy rzut rożny dla sosnowiczan.
18' Michał Grudniewski próbował długim podaniem uruchomić Łukasza Tumicza, ale trochę przedobrzył.
17' Rzut wolny dla Gryfa z prawej strony boiska po faulu Łukasza Matusiak. Dośrodkował Piotr Kołc, a Rafał Siemaszko uderzył z półobrotu nad bramką.
16' Uff, mogło być 0:2. Po błędzie Marcina Sierczyńskiego Rafał Siemaszko przejmuje piłkę i zagrywa na lewo do Jacka Kusiaka, który uderza po ziemi lewą nogą i posyła piłkę obok dalszego słupka.
15' Mateusz Wrzesień spróbował rajdu prawym skrzydłem, ale nie dał rady przejść Adriana Kochanka.
12' Piotr Kołc zagrał ze środka boiska na 18. metr do Rafała Siemaszki, a ten strzelił nad bramką.
9' gol - piłka nożna 0:1 Zaczyna się jak tydzień temu z Górnikiem. Jacek Kusiak przebiegł lewą stroną boiska z piłką przy nodze z własnej połowy niemal pod końcową linię boiska i podał do Michała Twardowskiego, który strzałem po prawą nogą z kilku metrów umieścił piłkę w bramce
8' Groźnie pod naszą bramką. Z lewej strony pola karnego dośrodkował Michał Twardowski, a nadbiegający Piotr Kołc strzelił z woleja nad poprzeczką.
7' Pierwszy celny strzał Zagłębia. Z około 25 metrów prawą nogą uderzył Łukasz Grube. Wiesław Ferra bronił na raty, ale skutecznie.
5' Piłkę w pole karne wrzucał Jacek Kusiak, a na "szesnastce" głową interweniował Łukasz Matusiak.
4' Tym razem Rafała Siemaszkę sfaulował Łukasz Matusiak i goście ponownie mają rzut wolny.
3' Miękka wrzutka Adriana Kochanka z rzutu wolnego z około 35 metrów i bez trudu interweniuje Mateusz Struski.
2' żóta kartka To jedna z najszybszych żółtych kartek w dziejach Zagłębia. 90 sekund po rozpoczęciu meczu za faul na Rafale Siemaszce kartkę obejrzał Radosław Kursa.
2' Atak od pierwszej sekundy na razie przyniósł Zagłębiu aut w okolicy narożnej chorągiewki.
1' gwizdek 15:01 Początek meczu. Zaczęli nasi.
0' 14:59 Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy ku pamięci pożegnanego wczoraj Czesława Uznańskiego.
0' 14:57 Obie ekipy prowadzone przez sędziowską trójkę w rytm przeboju Jana Kiepury "Brunetki, blondynki" już się pojawiły na murawie. Zagłębie dzisiaj zagra w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Goście w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 14:55 Tuż przed rozpoczęciem spotkania w Sosnowcu dobre wieści nadeszły ze Stargardu Szczeciński, gdzie jeden z naszych rywali w walce o awans, czyli Bytovia Bytów straciła dwa punkty po bezbramkowym remisie.
0' 14:50 Z głośników na Ludowym dobiegają rytmy ska, a piłkarze obu zespołów kończą rozgrzewkę i schodzą do szatni. Przypominamy, że w czterech ostatnich meczach na Stadionie Ludowym Zagłębie zdobyło komplet punktów. Miejmy nadzieję, że dziś będzie podobnie.
0' 14:40 W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowego meczu, dziś w Sosnowcu raczej nie pojawią się fanatycy gości. Za to na płocie przed trybuną otwartą wisi już jedenaście flag, a wygląda na to, że to jeszcze nie koniec.
0' 14:30 Oba zespoły, a także sędziowska trójka, już się rozgrzewają na murawie Stadionu Ludowego. Na razie najbardziej wyraźną różnicą między drużynami jest... liczba trenerów. Rozgrzewkę gości prowadzi pierwszy trener Gryfa Grzegorz Niciński, a rozgrzewkę sosnowiczan prowadzi duet asystentów Mirosława Smyły, czyli Daniel Wojtasz i Artur Derbin. Jako drugi trener Gryfa do protokołu został wpisany... prezes klubu Rafał Szlas, który przygląda się rozgrzewce obu ekip ze środkowego koła.
0' 14:20 Znamy już składy obu zespołów i widzimy, że w Zagłębiu gra zwycięski skład z drugiej połowy meczu z Górnikiem Wałbrzych. Na ławce usiedli Rafał Sadowski i Tomasz Szatan, a w ich miejsce zagrają Krzysztof Kaliciak oraz Wojciech Wojcieszyński, którzy tydzień temu wchodzili za nich jako zmiennicy. Sławomir Jarczyk wciąż na ławce rezerwowych, a na środku obrony gra sprawdzony duet Michał Grudniewski i Radosław Kursa.
0' 14:10 Sobotnie popołudnie, piękna wiosenna pogoda, a my witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz 21. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Gryfem Wejherowo.
Trzecia galeria zdjęć z meczu z GryfemTrzecia galeria zdjęć z meczu z Gryfem Zachęcamy do oglądania trzeciej galerii zdjęć z wczorajszego meczu Zagłębia z Gryfem Wejherowo. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z GryfemKolejne zdjęcia z meczu z Gryfem Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Gryfem Wejherowo, wygranego przez naszą drużynę 3-2. » Czytaj więcej
Rafał Sadowski: Zdecydowałem się iść jeden na jedenRafał Sadowski: Zdecydowałem się iść jeden na jeden - Przy akcji bramkowej zdecydowałem się iść jeden na jeden i oddać strzał. Od początku do końca miałem taki plan - powiedział po meczu Rafał Sadowski, strzelec trzeciej bramki dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie-GryfZdjęcia z meczu Zagłębie-Gryf Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Gryfem Wejherowo. W galerii znajduje się okrągła setka fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z GryfemWypowiedzi trenerów po meczu z Gryfem - Budujące jest to, że drużyna każdy mecz potrafi wybiegać, stworzyć sytuacje bramkowe, wykorzystać je i wygrywa te mecze. Za to trzeba drużynie podziękować i być z niej dumnym. Bardzo się chce z tymi chłopakami pracować - powiedział Mirosław Smyła » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z GryfemZSTV: Bramki z meczu z Gryfem Prezentujemy bramki, które padły na Stadionie Ludowym w Sosnowcu w meczu 21. kolejki II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec - Gryf Wejherowo. Sosnowiczanie wygrali 3:2. » Czytaj więcej
Łukasz Grube: Wpadło dokładnie tam, gdzie chciałemŁukasz Grube: Wpadło dokładnie tam, gdzie chciałem - Przy rzucie wolnym powiedziałem, że biorę to na siebie, bo chciałem strzelać tego wolnego. Zobaczyłem, że bramkarz był troszeczkę źle ustawiony i była możliwość strzelenia w długi róg. Wpadło dokładnie tam gdzie chciałem uderzyć. - powiedział Łukasz Grube. » Czytaj więcej
Zwycięska seria trwa!Zwycięska seria trwa! Po kapitalnej drugiej połowie Zagłębie pokonało Gryfa Wejherowo 3:2 i odniosło piąte kolejne zwycięstwo na własnym boisku! » Czytaj więcej