8. Arkadiusz Wojciechowski
7. Jarosław Piskorz
2. Patryk Kurant

Trener: Krzysztof Kapuściński
52' Tomasz Szatan 59' Łukasz Matusiak 61' Arkadiusz Jasitczak

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Marek Opaliński - Artur Załęczny, Sławomir Cierlik (Legnica)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry Marek Opaliński kończy drugą połowę spotkania
90+2' Czy to już byłą ostatnia szansa? Rafał Sadowski w polu karnym zagrywa za lekko do Łukasza Tumicza i piłkę przejmuje Marek Ufnal.
90' Piłkę w pole karne dośrodkował Łukasz Grube, a sędzia boczny pokazał spalonego któregoś z sosnowiczan.
90' Łukasz Kosakiewicz sfaulował Jovana Ninkovicia z boku boiska przy ławce rezerwowych Zagłębia.
87' Marcin Sierczyński przedzierał się między dwoma rywalami i akcja ta przyniosła tylko aut w okolicy narożnika boiska.
85' Kiks Rafała Gutowskiego z 18 metrów.
84' Michał Magnuski dośrodkował prawą nogą w pole karne, ale defensywa Zagłębia była dobrze zorganizowana.
83' Rzut rożny dla drużyny ze Stargardu Szczecińskiego.
82' Marcin Sierczyński wyłożył piłkę przed pole karne Tomaszowi Szatanowi, który z 18 metrów posłał piłkę lewą nogą w opustoszały dziś sektor gości. Szkoda tej sytuacji, bo można było znacznie lepiej przymierzyć.
80' Z narożnika boiska zagrał Łukasz Grube, a Radosław Kursa z niewygodnej pozycji oddał niecelny strzał.
80' Marcin Sierczyński zagrał z własnej połowy. Łukasz Tumicz uniknął spalonego, ruszył z piłką na bramkę, ale razem z nim ruszył Maciej Liśkiewicz, który wybił piłkę na rzut rożny.
78' Maciej Więcek posłał piłkę w pole karne Zagłębia. Spokojna i pewna interwencja Radosława Kursy zapobiegła dojściu do strzału Michała Magnuskiego.
77' Jovan Ninković dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka w locie już opuściła plac gry.
75' zmiana Trzecia zmiana również w Zagłębiu - Łukasz Tumicz za Rafała Jankowskiego.
74' zmiana Trzecia zmiana w Błękitnych. Bartłomiej Zdunek za Pawła Dudę.
73' Na szczęście także gospodarze nie potrafią stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
72' Błąd w komunikacji i Jovan Ninković wybija klatką piersiową poza boisko piłkę, która pewnie i tak by wyszła poza końcową linię boiska
71' Marcin Sierczyński w ciągu minuty wykonał dwa niedobre dośrodkowania. Szkoda szczególnie tego drugiego, po którym piłka wyleciała za boisko.
70' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę głową wybija Ariel Wawszczyk.
70' Maciej Liśkiewicz sfaulował Rafała Jankowskiego z prawej strony boiska.
69' zmiana Druga zmiana w Błękitnych - Piotr Wojtasiak za Roberta Gajdę.
68' Kolejny rzut rożny, po którym nie udało się Zagłębiu dojść do sytuacji strzeleckiej.
68' Jovan Ninković nabił Macieja Więcka i jest kolejny korner.
67' Solowa akcja Mateusza Września, który ruszył z piłką od połowy boiska. Rozpędził się i w końcu strzelił z 18 metrów. Marek Ufnal podbił piłkę przed siebie, ale zdążył ją złapać zanim Rafał Jankowski ruszył do zbiórki.
65' Robert Gajda wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a Paweł Duda w dobrej sytuacji uderzył głową nad poprzeczką.
65' Michał Grudniewski przerwał dośrodkowanie Michała Magnuskiego.
64' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawej strony boiska. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł na 30. metrze Łukasz Matusiak, jednak strzelił fatalnie. Naprawdę fatalnie.
62' Rzut rożny dla sosnowiczan. Dośrodkowanie Łukasza Grubego nieco lepsze niż kilka poprzednich zagrań ze stałych fragmentów gry, ale mimo wszystko defensywa Błękitnych nie dała się zaskoczyć.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jasitczaka za zagranie ręką.
60' Rajd Macieja Więcka prawą stroną boiska. Radosław Kursa przeciął dośrodkowanie, ale zagrał w kierunku Michała Magnuskiego, który na szczęście skiksował i kopnął wysoko nad bramką.
59' Płaski strzał Bartłomieja Poczobuta z ponad 20 metrów nie sprawił problemów Mateuszowi Struskiemu.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Robercie Gajdzie.
58' Marek Ufnal wzbił się wysoko w powietrze i złapał piłkę po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia.
58' Rafał Sadowski po zagraniu Rafała Jankowskiego strzelał na dwa razy i tylko wywalczył róg.
57' Gracze Zagłębia zamiast grać do przodu zaczęli się bawić piłką na własnej połowie i było blisko straty.
56' Rafał Jankowski już przymierzał się do rajdu w stronę bramki Błękitnych, ale sędzia przerwał akcję i pokazał, że "Jankes" pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki.
55' Łukasz Kosakiewicz podał do Macieja Więcka, który dokładnie dośrodkował z prawego skrzydła, a Robert Gajda strzelił prawą nogą z woleja z około 12 metrów. Mateusz Struski był dobrze ustawiony i złapał piłkę przed linią bramkową.
54' Tym razem zamiast dośrodkowania było krótkie rozegranie piłki między Jovanem Ninkoviciem i Rafałem Jankowskim, ale kolejny stały fragment gry można uznać za zmarnowany.
53' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny.
53' Nasza ławka rezerwowych ma słuszne pretensje do arbitra, bo około minutę wcześniej był podobny faul na Rafale Jankowskim i wtedy arbiter nie wyciągnął kartonika.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Michale Magnuskim.
50' Rafał Sadowski w pojedynku z rywalem na lewej stronie boiska. Niestety, boisko okazało się za krótkie.
49' Po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka piłkę łapie Mateusz Struski.
48' Faul Jovana Ninkovicia na Robercie Gajdzie i rzut wolny dla Błękitnych z prawej strony boiska.
47' Z rzutu wolnego prawą nogą dośrodkował Łukasz Grube. Powstało lekkie zamieszanie, w którym próbował strzelać Radosław Kursa, ale został zablokowany.
46' Rafał Gutowski sfaulował Marcina Sierczyńskiego z boku boiska i mamy rzut wolny.
46' gwizdek Zaczęla się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Schodzą dwaj debiutanci - Grzegorz Arłukowicz i Wojciech Wojcieszyński, a wchodzą dwaj gracze, którzy już trochę meczów w Zagłębiu rozegrali - Łukasz Grube i Tomasz Szatan.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry sędzia Marek Opaliński zakończył pierwszą połowę. Szału nie ma.
45+2' Z rzutu rożnego lewą nogą dośrodkował Ariel Wawszczyk, a Mateusz Struski złapał piłkę w polu bramkowym.
45+1' Po wrzutce Wojciecha Wojcieszyńskiego gospodarze lepiej poradzili sobie w podbramkowym zamieszaniu i ruszyli z kontrą, która dała im rzut rożny.
45' Faul na Jovanie Ninkoviciu z lewej strony boiska i mamy rzut wolny.
45' Zbyt lekkie podanie Łukasza Matusiaka do Rafała Sadowskiego i Rafał Więcek zdążył wślizgiem wybić piłkę na aut.
44' Wrzutka Rafała Gutowskiego z lewego skrzydła i ponownie kapitan Zagłębia wyjaśnia sytuację wybiciem głową.
43' Gospodarze przez ponad minutę byli w posiadaniu piłki na połowie Zagłębia. Zagrywali z prawej na lewą, z lewej na prawą, aż w końcu zakończyli akcję bardzo złym strzałem ze środka.
40' Prosty błąd Mateusza Września przy linii bocznej i aut dla gospodarzy.
38' Po dośrodkowaniu Michała Magnuskiego z narożnika boiska Mateusz Struski piąstkuje piłkę poza pole karne.
37' Mateusz Wrzesień uprzedził Ariela Wawszczyka i wybił piłkę na rzut rożny.
34' Kontra Zagłębia zainicjowana przechwytem piłki przez Michała Grudniewskiego, ale po podaniu Rafała Sadowskiego na spalonym znalazł się Rafał Jankowski.
33' Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Kosakiewicz i Rafał Gutowski strzelił głową obok bramki.
32' Po kolejnym kornerze Marcin Sierczyński sfaulował rywala z boku boiska i Błękitni mają rzut wolny.
31' Po dośrodkowaniu Ariela Wawszczyka z rogu piłkę poza boisko wybił Michał Grudniewski.
31' Mocny strzał Michała Magnuskiego z około 28 metrów. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale świetnie interweniował Mateusz Struski.
29' Jovan Ninković zmarnował drugi stały fragment gry. Tym razem posłał piłkę za daleko i za wysoko.
29' Mateusz Wrzesień tym razem zagrał po ziemi w pole karne do Rafała Jankowskiego, który chyba mógł odgrywać do Wojciecha Wojcieszyńskiego, ale zdecydował się na strzał, co przyniosło sosnowiczanom tylko rzut rożny.
27' Zbyt niskie dośrodkowanie Jovana Niinkovicia z rzutu wolnego i piłkę nogą wyekspediował z pola karnego Ariel Wawszczyk
26' Faul Ariela Wawszczyka na Mateuszu Wrześniu przy bocznej linii boiska na wysokości 20. metra
25' Ponownie piłka zagrana w pole karne z prawej strony boiska przez Mateusza Września. Interweniuje Maciej Liśkiewicz, a Marek Ufnal przechwytuje piłkę.
24' Mateusz Wrzesień z prawej strony boiska w pole karne, ale piłka nie doszła do Rafała Jankowskiego, bo wybił ja głową Arkadiusz Jasitczak.
23' Rafał Gutowski dośrodkował z lewej flanki, a wspomagający stoperów w polu karnym Łukasz Matusiak wybił piłkę głową.
21' Rafał Jankowski wygrał w polu karnym pojedynek "bark w bark" z Michałem Liśkiewiczem, ale za lekko kopnął piłkę w kierunku bramki i rezerwowy stoper Błękitnych zdążył ją wybić na aut.
20' Rafał Gutowski w próbie strzału z powietrza zza pola karnego - za daleko i za wysoko.
18' Robert Gajda i Michał Gutowski próbowali efektownie rozegrać piłkę w rogu boiska, ale skończyło się wybiciem piłki poza końcową linię i od własnej bramki zacznie Mateusz Struski.
17' Łukasz Kosakiewicz zdecydował się na strzał z około 30 metrów, ale piłka przeszła bardzo daleko od bramki.
15' zmiana Maciej Liśkiewicz wszedł na plac gry w miejsce Tomasza Pustelnika.
15' Rafał Gutowski urwał się lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, ale Mateusz Struski spokojnie złapał piłkę
13' Chyba będzie konieczna zmiana w zespole gospodarzy, bo po zderzeniu z własnym bramkarzem Tomasz Pustelnik jednak nie jest w stanie kontynuować gry.
12' Robert Gajda przedzierał się w kierunku naszego pola karnego, ale został zatrzymany do spółki przez Marcina Sierczyńskiego i Michała Grudniewskiego.
10' Ofensywny faul Zagłębia. Rafał Jankowski nieprawidłowo przestawiał Arkadiusza Jasitczaka pod polem karnym gospodarzy.
10' Błękitni już w komplecie. Tomasz Pustelnik powrócił na boisko.
8' Rafał Jankowski zagrał na prawo do Mateusza Września, który dośrodkował z pierwszej piłki. Marek Ufnal wyskoczył do piłki i uprzedził Wojciecha Wojcieszyńskiego, ale podczas interwencji wpadł w Tomasza Pustelnika i konieczna jest wizyta masażystów.
6' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Wojcieszyński, a Marek Ufnal pewnie złapał piłkę.
6' Jovan Ninković przy dośrodkowaniu trafia w Łukasza Kosakiewicza i Zagłębie ma pierwszy rzut rożny.
4' Rzut wolny ze środka boiska. Łukasz Matusiak próbował długim przerzutem uruchomić Mateusza Września, ale Marek Ufnal był czujny i wybiegł na przedpole, aby złapać futbolówkę.
2' Pierwszy faul wiosny - Bartłomiej Poczobut na środku boiska sfaulował Rafała Jankowskiego.
1' gwizdek 13:04 Gramy! Rozpoczęli Błękitni.
0' 13:02 Pod nieobecność Sławomira Jarczyka z kapitańską opaską w Zagłębiu zagra dziś Łukasz Matusiak. Sosnowiczanie zagrają w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Błękitni w błękitnych koszulkach, niebieskich spodenkach i niebieskich getrach. Sędziowie na czarno.
0' 12:55 Już tylko pięć minut do rozpoczęcia drugoligowej wiosny AD 2014. Za chwilę piłkarze wyłonią się z tunelu.
0' 12:50 Rozgrzewka z wolna ma się ku końcowi, a my przypomnimy, że dzisiejsza impreza za sprawą policji nie została uznana za imprezę masową i ze względu na tzw. podwyższone ryzyko, oficjalnie na meczu może pojawić się nie więcej niż 199 kibiców. Stadion Błękitnych jest w trakcie przebudowy. Jednej z trybun już nie ma. Została na niej tylko kabina spikera i podest dla kamerzystów (skąd nadajemy), ale już po meczu z Zagłębiem i tego nie będzie. Na jednym z wyłączonych sektorów za bramką jest reklama-sektorówka "Witamy w Stargardzie". Swoją drogą - Stargard wyraźnie dystansuje się od przymiotnika "szczeciński" w swojej nazwie. W herbie klubu oraz w logo miasta jest tylko "Stargard". Za chwilę gramy!
0' 12:45 Zagłębie w tym sezonie po raz pierwszy walczy o ligowe punkty z Błękitnymi Stargard Szczeciński, ale w sportowej historii obu miast doszło już raz do rywalizacji o sporą stawkę. W sezonie 1997/1998 koszykarze Zagłębia walczyli w ćwierćfinale play-off Polskiej Ligi Koszykówki ze Spójnią Stargard Szczeciński (której hala mieści się zresztą tuż przy stadionie Błękitnych). Nasz zespół przystępował do walki jako faworyt, ale niestety musiał uznać wyższość stargardzian. Co ciekawe, jeden z meczów w Sosnowcu trzeba było przełożyć o jeden dzień z powodu... braku tablic. Podczas pierwszego spotkania, a także na rozgrzewce przed drugim meczem w drobny mak popękały tablice i nie dało się grać. Prezes Zagłębia Leszek Rakoczy w trybie awaryjnym załatwiał nowe tablice i w końcu udało się zagrać. Niestety, drużyna prowadzona przez Grzegorza Pinkowskiego dwa razy przegrała u siebie, a potem po raz trzeci w Stargardzie i nie było awansu do pierwszej czwórki. Czy ktoś to w ogóle jeszcze pamięta?
0' 12:40 Już są długo oczekiwane składy. Zestawienie Zagłębia takie jak anonsowaliśmy w poprzednim wpisie na podstawie rozgrzewki. Spośród dziewiętnastki, która wyjechała na mecz, do meczowej osiemnastki nie załapał się Hubert Tylec, a to oznacza, że na ławce mamy tylko jednego młodzieżowca, czyli jeden z dwójki młodzieżowców rozpoczynającej mecz - Michał Grudniewski i Mateusz Wrzesień - musi zagrać do samego końca. Spośród młodzieżowców na ławce jest jedynie Jan Grzesik.
0' 12:30 Pierwsza jedenastka Zagłębia już od trzech minut na rozgrzewce. Wygląda na to, że zagramy dziś w składzie: Mateusz Struski - Marcin Sierczyński, Michał Grudniewski, Radosław Kursa, Jovan Ninković - Mateusz Wrzesień, Łukasz Matusiak, Grzegorz Arłukowicz, Wojciech Wojcieszyński, Rafał Sadowski - Rafał Jankowski.
0' 12:25 Zarówno Zagłębie, jak i Błękitni pewnie żałowali, że runda jesienna zakończyła się w trzeci weekend listopada. Oba zespoły wtedy zaczęły solidnie punktować. Zagłębie pod kierunkiem Mirosława Smyły zdobyło 12 punktów w 5 meczach, natomiast Błękitni nieoczekiwanie wygrali w Poznaniu z Wartą 2:0, a dwa tygodnie później odnieśli jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo - 4:1 w Wałbrzychu z Górnikiem. Warto przypomnieć, że na tych dwóch stadionach Zagłębie doznało porażek.
0' 12:20 Nasz dzisiejszy rywal zajmuje w tabeli 10. miejsce i jest drużyną mało skłonną do kompromisów. Zaledwie dwa z osiemnastu spotkań Błękitnych zakończyły się podziałem punktów. Stargardzianie zremisowali u siebie z Odrą Opole i Polkowicami. Z kompletem punktów z zachodniopomorskiego wyjeżdżali natomiast Raków Częstochowa, Gryf Wejherowo i Jarota Jarocin. Miejmy nadzieję, że do tej listy dołączy dziś Zagłębie.
0' 12:15 Na murawie pojawili się dwaj asystenci Mirosława Smyły - Daniel Wojtasz i Artur Derbin i szykują się do przeprowadzenie rozgrzewki. Jest też kilku zawodników, którzy zapewne nie zagrają w wyjściowym składzie. Widzimy wśród nich m.in. Wołodymyra Ostrouszkę, Łukasza Tumicza, Jana Grzesika. Huberta Tylca i Tomasza Szatana.
0' 12:10 Pogoda w Stargardzie Szczecińskim dokładnie taka, jak na prognozach - słońce i bezchmurnie błękitne niebo poprzecinane smugami kondensacyjnymi przelatujących 10 kilometrów nad ziemią samolotów. Według wskazań termometrów jest około 8 stopni. W porównaniu z inauguracją wiosny 2013 - jak niebo i ziemia. Nasza ekipa do dziś pamięta, jak rok temu wymarzła w Chojnicach.
0' 12:02 Dopiero teraz autokar z drużyną Zagłębia wjechał na stadion Błękitnych. Nie wiemy, co jest powodem tak późnego przyjazdu. Zwykle zespół pojawiał się na obiektach rywali znacznie wcześniej. Mamy nadzieję, że nie będziemy mieli dziś do czynienia ze scenariuszem "Nie dojechaliśmy na pierwszą połowę".
0' 11:50 Zima była w tym roku wyjątkowo krótko i wyjątkowo łagodna. Ostatnie śniegi już dawno stopniały i nie ma żadnych przeszkód, aby zainaugurować piłkarską wiosnę 2014. Na początek sosnowiczanie udali się w najdłuższy wyjazd nie tylko w tej rundzie, ale i w całym sezonie. Z Kresowej na Ceglaną w Stargardzie Szczecińskim jest około 575 kilometrów, ale autokar z zespołem Zagłębia przemierzył jeszcze dłuższą trasę, bo dwie ostatnie noce nasza drużyna spędziła nad morzem.
0' 11:40 Witamy ze stadionu w Stargardzie Szczecińskim i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania pomiędzy Błękitnymi a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w StargardzieGaleria zdjęć z meczu w Stargardzie Prezentujemy galerię zdjęć ze spotkania pomiędzy Błękitnymi Stargard Szczeciński a Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia są 44 fotografie. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu w StargardzieWypowiedzi zawodników po meczu w Stargardzie Zapraszamy do lektury pomeczowych rozmów z Rafałem Jankowskim i Łukaszem Matusiakiem po zremisowanym bezbramkowo meczu w Stargardzie Szczecińskim » Czytaj więcej
Bez bramek w StargardzieBez bramek w Stargardzie Bezbramkowym remisem zakończyło się inaugurujące rundę wiosenną II ligi zachodniej spotkanie pomiędzy Błękitnymi Stargard Szczeciński a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej