9. Adrian Marek
15. Jakub Malara
16. Jan Grzesik

Trener: Mirosław Kmieć
1:0 - Michał Cyganek 26' 1:1 - Grzegorz Rasiak 49' 2:1 - Łukasz Grube 57' (k.) 3:1 - Bartłomiej Czarnecki 77' 4:1 - Jovan Ninković 84'
38' Tomasz Szatan 56' Adrian Lis 56' Michał Ciarkowski 60' Artur Marciniak 70' Wołodymyr Ostrouszko 71' Łukasz Matusiak 90+2' Dawid Jasiński
(71' 14. Karol Gregorek
88' 22. Mateusz Maruniak)

Trener: Marek Kamiński
Kibice: 2500 Sędziowie: Marcin Muszyński - Rafał Przytuła, Piotr Bińczyk (Łódź)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa spotkania. Zagłębie gromi Wartę Poznań i awansuje do 1/16 finału Pucharu Polski!
90+3' Łukasz Jasiński przerzucił piłkę z własnej połowy na pole karne Zagłębia, a Michał Goliński nie sprostał Marcinowi Sierczyńskiemu.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Jasińskiego za faul na Pawle Domańskim.
90' doliczony czas +3
88' zmiana Na boisko za kontuzjowanego Karola Gregorka wszedł Mateusz Maruniak.
87' Po rajdzie lewą stroną boiska Hubert Tylec wyłożył piłkę na 20. metr do nadbiegającego Łukasza Matusiaka, a ten strzelił co siły w nogach i trafił w Przemysława Kocota.
86' zmiana Kolejny debiutant w Zagłębiu wchodzi na boisko. Filip Kazimierczyk zmienia strzelca pierwszej bramki Michała Cyganka.
84' gol - piłka nożna 4:1 Obrońcy Warty bronili bardzo wysoko i wykorzystał to Michał Cyganek, który uruchomił prostopadłym podaniem wybiegającego z własnej połowy Jovana Ninkovicia. Serb przebiegł z piłką ponad 30 metrów. Miał przed sobą bramkarza Warty, a z boku biegł Bartłomiej Czarnecki. Lewy obrońca sosnowiczan zdecydował się jednak samemu wykończyć akcję i zmusił Adriana Lisa do wyciągnięcia piłki z bramki po raz czwarty
82' Po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego Mateusz Wieczorek wybija piłkę znad głowy Grzegorza Rasiaka.
82' Michał Goliński znalazł się z piłką w polu karnym i został powstrzymany wślizgiem przez Sławomira Jarczyka. Jest róg.
80' W opinii ekspertów siedzących naszej loży Bartłomiej Czarnecki strzelił głową jeszcze ładniej niż Grzegorz Rasiak, a to jest spore osiągnięcie, bo przecież Grzegorz Rasiak znany jest z dobrej gry głową.
78' Niepewna interwencja Mateusza Wieczorka na 11. metrze, ale za chwilę nasz golkiper naprawia swój błąd, broniąc strzał Karola Gregorka.
77' gol - piłka nożna 3:1 Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Hubert Tylec, a Bartłomiej Czarnecki wzbił się w powietrze i strzałem głową pokonał Adriana Lisa.
77' Włączono jupitery! O jakieś pół godziny za póżno.
76' Petarda Adriana Bartkowiaka z około 25 metrów i piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi w pole. Grzegorz Rasiak próbował jeszcze dobijać przewrotką, ale w trudnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę.
75' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube, a defensywa Warty spisała się bez zarzutu.
74' Hubert Tylec ruszył w pole karne Warty i został przy dośrodkowaniu zablokowany przez Przemysłąwa Kocota. Mamy róg.
74' Piłka trochę przypadkowo trafiła na pole karne Zagłębia do Michała Ciarkowskiego, ale na szczęście dla nas pomocnik Warty spudłował strzelając lewą nogą.
73' Michał Goliński posłał piłkę w pole karne, a Mateusz Wieczorek uprzedził Alaina Ngamayamę.
71' zmiana Druga zmiana w Warcie - Karol Gregorek za Pawła Piceluka.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Adrianie Bartkowiaku.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Wołodymyra Ostrouszki za faul na Michale Golińskim.
69' Kontra Zagłębia. Wymiana podań między Michałem Cygankiem i Bartłomiejem Czarneckim, ale akcję na linii pola karnego Warty przerwali stoperzy gości.
68' Zaczyna się robić szaro, a jupitery jeszcze nie zostały włączone.
67' Dawid Jasiński ostro dośrodkował z prawego skrzydła i Mateusz Wieczorek walczył o piłkę w powietrzu z Grzegorzem Rasiakiem już niemal na linii bramkowej.
67' Michał Goliński zagrywał w kierunku Grzegorza Rasiaka, a jego zamiary dobrze "przeczytał" Wołodymyr Ostrouszko, który przejął piłkę.
65' Michał Cyganek przymierzył z około 25 metrów i piłkę pewnie złapał Adrian Lis.
64' Lewą nogą piłkę z rzutu wolnego uderzył Michał Goliński i pewna interwencja Mateusza Wieczorka.
64' Michał Ciarkowski faulowany przez Jovana Ninkovicia i Warta ma rzut wolny z około 35 metrów.
62' zmiana Pierwsza zmiana w drużynie gości - Michał Goliński za Artura Marciniaka.
61' Piłkę ze stałego fragmentu gry posłał w pole karne prawą nogą Łukasz Grube, a Adrian Lis do niej wyskoczył i pewnie ją złapał.
61' Rzut wolny dla Zagłębiu po faulu Dawida Jasińskiego na Jovanie Ninkoviciu
60' żóta kartka Gra się zaostrza. Artur Marciniak ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Grubem.
57' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Paweł Domański w miejsce Rafała Sadowskiego.
57' gol - po karnym 2:1 Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Łukasz Grube. Strzelił prawą nogą w lewy dolny róg bramki. Golkiper Warty wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał obronić strzału.
56' żóta kartka I żółta kartka da Adriana Lisa za faul na Bartłomieju Czarneckim.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Ciarkowskiego za dyskusję z sędzią
56' Prostopadłe podanie od Łukasza Grubego do Bartłomieja Czarneckiego. Nasz napastnik przy próbie minięcia bramkarza Warty został przez niego przewrócony i sędzia dyktuje "jedenastkę"
53' Po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego z narożnika boiska piłkę głową z pola karnego wybił Łukasz Grube.
52' Michał Ciarkowski zablokowany w polu karnym przez Łukasza Matusiaka i Warta ma drugi rzut rożny w dzisiejszym meczu.
51' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Rafała Sadowskiego, ale nasz debiutant potknął się, a potem przy próbie dojścia do futbolówki sfaulował Dawida Jasińskiego.
49' gol - piłka nożna 1:1 Świetną piłkę z prawej strony boiska zagrał Artur Marciniak, a Grzegorz Rasiak wzbił się w polu karnym w powietrze i strzałem głową pokonał Mateusza Wieczorka.
48' Rafał Sadowski przedzierał się lewym skrzydłem, ale nie dał rady przejść Dawida Jasińskiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Miały być dwie minuty doliczone, a skończyło się na jednej. Po 46 minutach gry piłkarze schodzą do szatni.
45+1' Drugi rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Adrian Lis wybija piłkę z pola bramkowego na aut.
45' doliczony czas +2
45' Sławomir Jarczyk przerwał na linii pola karnego dobrze zapowiadającą się akcję gości.
44' Rzut wolny dla poznaniaków z lewego skrzydła. Po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego i próbie walki w powietrzu piłka ląduje w rękach Mateusza Wieczorka.
42' zmiana Tomasz Szatan niestety musiał zejść z boiska ze względu na uraz, którego nabawił się kilka minut temu. Na placu gry witamy debiutującego w Zagłębiu Bartłomieja Czarneckiego.
41' Lewą nogą z narożnika boiska dośrodkował Rafał Sadowski. Jovan Ninković zagrał piłkę głową w pole bramkowe, a Tomasz Szatan próbował jeszcze zagrania przewrotką wzdłuż końcowej linii.
41' Przemysław Kocot nastrzelony w nogę przy dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego i mamy pierwszy rzut rożny w meczu.
39' Piłka w bramce po strzale Pawła Piceluka, ale w górze była chorągiewka sędziego asystenta, którego zdaniem był spalony.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul w ataku, choć tak naprawdę w tym faulu bardziej poszkodowany od faulowanego był faulujący, który korzysta jeszcze z usług masażysty Grzegorza Buczka i doktora Grzegorza Wiśnickiego.
36' Michał Ciarkowski dośrodkował z prawej strony boiska. Piłka trafiła do Grzegorza Rasiaka, który próbował strzelać z półwoleja, ale skiksował, co spotkało się z szyderczymi oklaskami części kibiców.
34' Rzut wolny dla Warty z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego piłkę z pola karnego sosnowiczan wybija głową Łukasz Grube.
33' Grzegorz Rasiak gubi piłkę w narożniku boiska, będąc otoczonym przez Sławomira Jarczyka i Jovana Ninkovicia.
31' Michał Cyganek przejął piłkę niefrasobliwie rozgrywaną przez defensywę Warty, ale przy próbie strzału zza pola karnego został zablokowany.
30' Dawid Jasiński wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia, ale Grzegorz Rasiak nie zdołał jej opanować.
26' gol - piłka nożna 1:0 Tomasz Szatan zagrał piłkę po ziemi między obrońcami do Warty do Michała Cyganka, a "Cygi" wbiegł w pole karne i uderzył prawą nogą po ziemi. Piłkę jeszcze po drodze dotknął ręką interweniujący Adrian Lis, ale pomimo tego futbolówka wpadła do bramki gości przy dalszym słupku.
24' Hubert Tylec zszedł z piłką z prawej strony do środka boiska i podał do Tomasza Szatana, a ten uderzył technicznie spoza pola karnego i niewiele brakowało, aby piłka wpadła w okienko bramki Adriana Lisa.
23' Rzut wolny dla Warty z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego dziwnie w polu karnym zachował się Wołodymyr Ostrouszko, który przepuścił piłkę, ale Adrian Bartkowiak do spółki z Alainem Ngamayamą nie skorzystali z tego błędu.
23' Kolejna piłka w kierunku Pawła Piceluka, tym razem z głębi pola i znowu akcję przerwał Mateusz Wieczorek, który wybiegł poza pole karne, krzyknął "moja!" i wykopał piłkę.
22' Rafał Sadowski podał do Grzegorza Rasiaka, a ten od razu posłał piłkę w stronę Pawła Piceluka. Czujny Mateusz Wieczorek wybiegł poza pole karne i przerwał akcję gości.
20' Grzegorz Rasiak uruchomił prostopadłym podaniem Pawła Piceluka, który wpadł z piłką w pole karnym i w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad wychodzącym Mateuszem Wieczorkiem, ale także nad poprzeczką. Uff!!
18' W sobotnim meczu ligowym Warta Poznań na pewno nie zagra w takim składzie jak dzisiaj. W wyjściowym składzie Zielonych nie ma dziś bowiem ani jednego młodzieżowca.
15' Michał Ciarkowski wrzucił piłkę z prawej strony boiska. Paweł Piceluk urwał się obrońcy i strzelił głową z kilku metrów obok bramki, ale nawet gdyby trafił, to i tak gol nie zostałby uznany, bo asystent sędziego wskazał spalonego.
14' Prawą nogą piłkę dośrodkował Łukasz Grube, ale zdecydowanie za mocno.
13' Ostre wejście Dawida Jasińskiego w Rafała Sadowskiego przy bocznej linii boiska i sędzia dyktuje rzut wolny dla sosnowiczan.
12' Ponownie bardzo nerwowo między Sławomirem Jarczykiem i Mateuszem Wieczorkiem. Naszemu bramkarzowi udało się złapać piłkę, ale powinno to się odbyć z większym spokojem.
11' Świetny przerzut Łukasza Matusiaka na prawą stronę boiska w kierunku Huberta Tylca, ale najmłodszy zawodnik w pierwszym składzie Zagłębia nie zdołał opanować piłki.
9' Michał Ciarkowski dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, ale Paweł Piceluk nie zdążył do piłki.
7' Tomasz Szatan ładnie się zabrał z piłką na połowie Warty, ale jego strzał z około 25 metrów pozostawił wiele do życzenia. Piłka potoczyła się po murawie zbyt lekko i zbyt daleko od bramki.
6' Wobec absencji nominalnych napastników, najbardziej wysuniętym do przodu zawodnikiem Zagłębia jest dzisiaj Michał Cyganek.
4' Daleki wykop Adriana Lisa, piłka kozłuje na połowie Zagłębia, Znowu niepewnie Sławomir Jarczyk, ale tym razem czujny był Mateusz Wieczorek, który ubiegł Grzegorza Rasiaka.
3' Michał Ciarkowski próbował wkręcić piłkę do bramki z narożnika boiska, ale Mateusz Wieczorek nie dał się zaskoczyć.
3' Nieporozumienie między Sławomirem Jarczykiem i Mateuszem Wieczorkiem o mały włos nie skończyło się golem samobójczym. Na szczęście jest tylko róg.
2' Marcin Sierczyński wypuścił w bój Huberta Tylca, ale do toczącej się piłki szybciej dopadł w polu karnym Adrian Lis.
1' gwizdek 18:58 Sędzia nie chciał już dłużej zwlekać i rozpoczął spotkanie jeszcze przed 19:00
0' 18:57 Trójka sędziowska z Łodzi już wyprowadziła oba zespoły na plac gry. Arbiter główny Marcin Muszyński zdjął piłkę ze słupka i teraz trwa losowanie, w którym udział biorą kapitanowie obu zespołów - Sławomir Jarczyk Alain Ngamayama. Goście dzisiaj cali na biało, a Zagłębie w jednolitych czerwonych strojach.
0' 18:55 Jeden z czytelników zapytał nas, czy na trybunie VIP siedzi prezes klubu z Poznania. Odpowiadamy - na razie nie zauważyliśmy, aby Izabella Łukomska-Pyżalska pojawiła się w Sosnowcu.
0' 18:50 Już po rozgrzewce. Oba zespoły udały się do szatni i za około 10 minut pojawią się na murawie Stadionu Ludowego.
0' 18:45 Przypominamy, że dzisiejsze spotkanie musi wyłonić zwycięzcę. Jeśli po 90 minutach gry będzie remis, to arbiter zarządzi dogrywkę, a jeżeli po dodatkowych 30 minutach gry także będzie rezultat remisowy, to wtedy czeka nas seria rzutów karnych.
0' 18:40 Dla Warty Poznań jest to dopiero pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Niedawno poznańscy Zieloni zremisowali w sparingu z Olimpią Grudziądz 2:2, a oba gole strzelił Grzegorz Rasiak. W żaden sposób nie można więc lekceważyć naszych dzisiejszych rywali.
0' 18:35 Rozgrzewający się piłkarze Warty mają na koszulkach inne numery niż w protokole, i tak np. Grzegorz Rasiak ma wpisany w protokole numer 19, a rozgrzewa się z numerem 26, ale to chyba tylko są rozgrzewkowe koszulki dla zmylenia przeciwnika, bo wedle zestawienia ze składami goście mają grać na biało, a te koszulki są zielone.
0' 18:30 W wyjściowym składzie Zagłębia zadebiutuje dzisiaj wychowanek naszego zespołu Rafał Sadowski, który po kilku latach tułaczki po innych klubach w końcu zagra w klubie z rodzinnego miasta. Możliwe także, że w trakcie meczu szansę gry dostaną kolejni debiutanci, bo spośród siedmiu rezerwowych na ławce jest aż czterech piłkarzy, którzy jeszcze nie grali w oficjalnym spotkaniu sosnowiczan.
0' 18:25 Obie drużyny już się rozgrzewają. Piłkarze Zagłębia na swojej połowie, a Warta na razie wykorzystuje cień rzucany przez dach i rozgrzewa się w okolicy swojej ławki rezerwowych. W pierwszym składzie gości znalazło się miejsce dla największej gwiazdy II ligi zachodniej - Grzegorza Rasiaka.
0' 18:15 Znamy już składy obu zespołów i wy już też je znacie. W drużynie Zagłębia najbardziej w oczy rzuca się brak Rafała Jankowskiego, który z powodu drobnego urazu nie będzie dzisiaj w stanie pomóc swojemu zespołowi.
0' 18:05 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy Pucharu Polski, w którym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Wartą Poznań.
Bramki z meczu Zagłębia z WartąBramki z meczu Zagłębia z Wartą Zapraszamy do obejrzenia skrótu filmowego z bramkami strzelonymi podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wartą Poznań. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu Zagłębia z WartąGaleria zdjęć z meczu Zagłębia z Wartą Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wartą Poznań. W galerii znajduje się 48 fotografii. » Czytaj więcej
Jovan Ninković: Decydująca była zmianaJovan Ninković: Decydująca była zmiana Po meczu z Wartą Jovan Ninković docenił klasę rywala i chwalił młodszego kolegę, który w swoim debiucie był jednym z głównych autorów awansu Zagłębia do kolejnej rundy Pucharu Polski » Czytaj więcej
Bartłomiej Czarnecki: Wczoraj nie byłem nawet w osiemnastce meczowejBartłomiej Czarnecki: Wczoraj nie byłem nawet w osiemnastce meczowej - Nazwiska nie grają. Liczy się wola walki i determinacja, którą dzisiaj pokazaliśmy - powiedział po meczu Bartłomiej Czarnecki, który w swoim debiucie strzelił bramkę i wypracował rzut karny. » Czytaj więcej
Trenerzy o meczu Zagłębia z WartąTrenerzy o meczu Zagłębia z Wartą - Poziom drugiej ligi będzie wyznaczała Warta Poznań - w ten sposób Mirosław Kmieć komplementował rywala, któremu jego podopieczni wbili cztery bramki. » Czytaj więcej
Awans w niezłym styluAwans w niezłym stylu Zagłębie Sosnowiec pokonało Wartę Poznań 4:1 po bramkach Michała Cyganka (26'), Łukasza Grubego (57' -k), Bartłomieja Czarneckiego (77') i Jovana Ninkovicia (84'). Dla gości trafił Grzegorz Rasiak (49') » Czytaj więcej