27. Łukasz Tumicz

9. Adrian Marek
15. Jakub Malara

Trener: Mirosław Kmieć
45+1' Paweł Gierak 56' Adrian Pajączkowski 72' Adam Orłowicz 84' Łukasz Tumicz

Trener: Andrzej Konwiński
Sędziowie: Paweł Kukla - Wojciech Curyło, Grzegorz Przybylski (Kraków)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Znowu remisujemy 0:0.
90+3' Uff.... Denis Kumiec zagrał z prawej strony boiska w pole bramkowe. Michał Kojder strzelił z bliska, a Dawid Kudła odbił piłkę ręką na słupek.
90+2' zmiana Trzecia zmiana w Kluczborku - Denis Kumiec z Wojciecha Hobera.
90+2' Faul Łukasza Matusiaka na Wojciechu Hoberze.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 4 minuty.
90' Rzut rożny w wykonaniu Łukasza Grubego nie doprowadził do sytuacji strzeleckiej.
89' Po akcji Marcina Sierczyńskiego Mateusz Arian wybija piłkę na rzut rożny.
89' zmiana Druga zmiana w Kluczborku - Damian Kaczmarek za Wojciecha Bzdęgę. 40 sekund zmarnowane.
87' Z rogu zagrywał Łukasz Grube. Piłka trafiła na 18. metr do Michała Cyganka, który skiksował przy próbie strzału.
87' Michał Cyganek na lewo do Pawła Domańskiego, który był w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale jeszcze dogrywał do Dawida Ryndaka - Bartłomiej Gawron wybił piłkę na róg.
85' Róg dla gości. Ostro bita przez Tomasza Swędrowskiego piłka sprawia trochę kłopotów Dawidowi Kudle.
84' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Wojciech Białek za Adriana Pajączkowskiego.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Tumicza za faul na Michale Kojderze.
83' Michał Cyganek uruchomił prostopadłym podaniem Dawida Ryndaka, a ten posłał piłkę prosto w ręce Mateusza Abramowicza.
81' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Cyganek. Ponownie Mateusz Abramowicz źle interweniował i ponownie nasz zespół z tego nie skorzystał.
81' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - za Huberta Tylca debiutujący w II lidze Paweł Domański
80' Michał Cyganek strzelił po ziemi z 20 metrów, a Mateusz Abramowicz wybił piłkę palcami na róg.
78' zmiana Pierwsza zmiana w Kluczborku - Michał Kojder zmienia Piotraa Burskiego. Goście ewidentnie grają na czas. Burski wiedział, że będzie zmieniany i pobiegł pod przeciwległą linię boiska, potem udawał, że nie widzi, że ma zejść, a potem zbiegał z boiska leniwym truchcikiem po drodze żegnając się z sędzią. Wszystko to zajęło około 40 sekund.
76' Kolejny róg dla gości. Tym razem po dośrodkowaniu Wojciecha Bzdęgi piłkę głową wybija Łukasz Matusiak.
75' Wydawało się, że Wojciech Bzdęga za mocno posłał pikę z narożnika boiska, ale gracze gości ją opanowali w polu karnym, a Rafał Niziołek strzelił lewą nogą w długi róg i po raz kolejny świetnie interweniował Dawid Kudła.
74' Wojciech Bzdęga strzelił po ziemi z 16 metrów. Piłka zmierzała do bramki i dobra interwencja Dawida Kudły zapobiegła stracie bramki - jest róg.
72' żóta kartka Adam Orłowicz ukarany żółtą kartką za odkopnięcie piłki spod nóg szykującego się do wznowienia gry Adriana Pajączkowskiego.
72' Lewą nogą piłkę dośrodkował Wojciech Bzdęga - prosto do "koszyczka" Dawida Kudły.
71' Faul Wołodymyra Ostrouszki na Piotrze Burskim i MKS ma rzut wolny z lewego skrzydła.
70' Adrian Pajączkowski z lewego skrzydła dośrodkował prosto w ręce Mateusza Abramowicza.
70' Wojciech Bzdęga przedzierał się lewym skrzydłem i w polu karnym zatrzymał go wślizgiem Sławomir Jarczyk
69' Drugi rzut rożny dla zespołu z Kluczborka. Po dośrodkowaniu Wojciecha Bzdęgi piłkę głową na aut wybija Wołodymyr Ostrouszko.
68' Rzadko się to dziś zdarza, ale Adrian Pajączkowski dobrze dośrodkował z rzutu rożnego. Niepewna interwencja Mateusza Abramowicza, który wypuścił piłkę z rąk, ale dla gości kończy się tylko na strachu.
67' Rajd Dawida Ryndaka prawą stroną boiska owocuje rzutem rożnym.
67' Łukasz Ganowicz włączył się do akcji lewą stroną boiska, dośrodkował do Rafała Niziołka, który z woleja uderzył nad bramką.
64' Dawid Ryndak wrzucił piłkę z prawego skrzydła. Ani Hubert Tylec, ani Łukasz Tumicz nie doszli do futbolówki, a zamykający akcję Adrian Pajączkowski huknął lewą nogą z powietrza i posłał futbolówkę nad poprzeczką.
63' Z okolicy rogu boiska dośrodkował Piotr Burski, a niepilnowany Wojciech Hober oddał strzał głową z 10 metrów. Piłka zmierzała w prawy dolny róg bramki, ale nie zaskoczyła Dawida Kudły
61' Michał Cyganek w swojej pierwszej akcji próbuje strzału z ponad 30 metrów, ale nie trafia w światło bramki.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek wchodzi za Rafała Jankowskiego.
60' Wreszcie oklaski dla zawodników Zagłębia. Łukasz Matusiak rzucił piłkę na prawą stronę, Marcin Sierczyński dośrodkował w pole karne, a Łukasz Tumicz strzelił z przewrotki z około 11 metrów. Piłka przeszła tuż obok słupka.
59' Łukasz Matusiak postanowił strzelić z 30 metrów. Zamysł dobry, ale wykonanie gorsze.
57' Wojciech Bzdęga dośrodkował lewą nogą w pole karne, a Rafał Niziołek nie zdołał doskoczyć do piłki.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Pajączkowskiego za faul na Adamie Orłowiczu.
54' Co róg, to gorsze rozegranie. Adrian Pajączkowski zagrywa po ziemi do stojącego w okolicy narożnika pola karnego Dawida Ryndaka, a ten z pierwszej piłki strzela wysoko nad bramką.
53' Z lewej strony boiska dośrodkował Adrian Pajączkowski, a Bartłomiej Gawron wybił piłkę głową na rzut rożny.
51' Z rzutu wolnego lewą nogą dośrodkował Wojciech Bzdęga, a Piotr Burski strzelił głową obok bramki.
50' Wołodymyr Ostrouszko sfaulował Piotra Burskiego i goście mają rzut wolny z prawej strony boiskaa.
49' Trener Andrzej Konwiński nie wprowadził do gry żadnego obrońcy z ławki rezerwowych, tylko na pozycję stopera w miejsce Pawła Gieraka przestawił z pomocy Mateusza Ariana.
48' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny. Za mocno piłkę dośrodkował Tomasz Swędrowski.
47' Jesienią w Kluczborku Zagłębie grało od 35. minuty w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Wojciecha Białka. Wtedy udało się odrobić stratę dwóch bramek i wywieźć zz Kluczborka remis. Dziś w podobnej sytuacji jest MKS, ma o tyle lepiej, że nie musi odrabiać strat..
46' gwizdek 13:01 Sędzia przeliczył, czy na boisku jest 11 zawodników z Zagłębia i 10 z MKS-u, a następnie dał sygnał do rozpoczęcia drugiej połowy.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 57 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania. Statystyki pierwszej połowy: strzały 4:3, strzały celne 1:0, faule 9:6, rzuty rożne 5:0, spalone 1:1.
45+2' I znowu rzut wolny źle wykonany - tym razem przez Adriana Pajączkowskiego.
45+1' czerwona kartka Czerwona kartka za Pawła Gieraka za faul na Marcinie Sierczyńskim. Obrońca gości zagrał wślizgiem, ale podniósł nogę nad murawą i "wjechał" naszemu zawodnikowi w piszczele.
44' Łukasz Tumicz poprzepychał się z Bartłomiejem Gawronem i ruszył do przodu, ale Paweł Gierak naprawił błąd swojego kolegi z defensywy.
41' Przerwa w grze - masażysta zespołu gości udziela pomocy Mateuszowi Abramowiczowi.
40' Zagłębie zamknęło na chwilę MKS pod polem karnym, ale nie potrafiło wykorzystać tej przewagi.
39' Dynamiczna akcja Dawida Ryndaka prawą stroną boiska. Dośrodkowanie w kierunku Huberta Tylca i znowu akcję przerywa Adam Orłowicz.
39' Akcja gości lewą stroną - Piotrowi Burskiemu zabrakło szybkości i nie opanował futbolówki w boisku.
38' Łukasz Tumicz z prawej strony pola karnego zagrał w kierunku Rafała Jankowskiego, ale piłkę przejął Mateusz Abramowicz.
37' Czy w Zagłębiu nikt inny nie może wykonywać rogów? Łukasz Grube po raz trzeci z rzędu źle dośrodkował. Dwa poprzednie zagrania były za krótkie, a teraz dla odmiany zdecydowanie za długie.
36' Łukasz Grube po raz drugi z rzędu źle dośrodkował. Znowu piłkę wybił pierwszy gracz gości. Na szczęście wpadła ona za chwilę pod nogi Dawida Ryndaka, który przymierzył z około 30 metrów. Po głowie Łukasza Ganowicza wyszła ona na róg.
36' Łukasz Tumicz tym razem zszedł na lewą stronę, minął obrońcę i podawał do Huberta Tylca - Mateusz Arian wybił piłkę na róg.
35' Komedia pomyłek - Mateusz Abramowicz wybija piłkę na 20. metr do Rafała Jankowskiego, "Jankes" od razu strzela i nie trafia w światło bramki.
32' Łukasz Grube fatalnie zagrał z rogu. Piłka była zagrana za nisko i już pierwszy zawodnik gości stojący w polu karnym ją wyekspediował.
32' Dobra okazja Zagłębia. Dawid Ryndak urwał się prawą stroną boiska i zagrał piłkę na piąty metr w kierunku Huberta Tylca. Szybszy był jednak Adam Orłowicz, który wybił piłkę na róg.
30' Kibice gości ponownie dali wokalnie znać o sobie. Trochę ich przybyło. Już naliczyliśmy 18 osób.
30' Rzut wolny dla sosnowiczan. Tym razem nie było żadnego kombinowania tylko dośrodkowanie Łukasza Grubego i strzał głową Sławomira Jarczyka nad poprzeczką.
29' Kolejny rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. Po wrzutce Wojciecha Bzdęgi piłkę głową z pola karnego wybija Łukasz Grube
27' Szybki wrzut z autu. Dawid Ryndak do Marcina Sierczyńskiego, który niemal z końcowej linii zagrywa w pole karne, ale znowu zabrakło zamknięcia akcji.
27' Rzut wolny dla MKS-u z prawej strony boiska. Głęboka wrzutka Wojciecha Bzdęgi, z którą nie ma problemów Dawid Kudła.
25' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Sierczyński. Hubert Tylec zgrał piłkę do Łukasza Tumicza, a ten uderzył z półobrotu z około 12 metrów - na miejscu był Mateusz Abramowicz.
25' Hubert Tylec uciekł swojemu obrońcy na lewym skrzydle i zagrał w pole bramkowe. Niestety, za mocno, by Rafał Jankowski mógł dojść do piłki
22' MKS Kluczbork ciągle na połowie Zagłębia. Tym razem z dystansu przymierzył Mateusz Arian i piłka przeszła obok bramki.
22' Wojciech Hober jeszcze raz wpadł w nasze pole karne, ale w porę zatrzymał go Sławomir Jarczzyk.
21' Wojciech Hober przedarł się prawą stroną i zagrał przed pole karne do Tomasza Swędrowskiego, któremu strzał - delikatnie mówiąc - nie wyszedł.
20' Zamiast strzelać na bramkę z rzutu wolnego, piłkarze Zagłębia znowu przekombinowali, próbowali jakiegoś dziwnego rozegrania, aż w końcu piłkę wybił jeden z zawodników w murze.
19' Faul Łukasza Ganowicza na Hubercie Tylcu i mamy rzut wolny z około 25 metrów.
18' Kibice Zagłębia wywiesili płótno z napisem "Chęciński, konfidencie, gdzie są pieniądze hokejowego Zagłębia". Gdyby ktoś nie wiedział, Chęciński to polityk Platformy Obywatelskiej i zastępca prezydenta Sosnowca.
16' Rzut wolny dla sosnowiczan z lewej strony boiska. Po krótkim rozegraniu na strzał zdecydował się Łukasz Matusiak, ale posłał piłkę zbyt wysoko.
15' Chwilowa przerwa w grze. Doktor Grzegorz Wiśnicki i masażysta Grzegorz Buczek zajmują się Rafałem Jankowskim, który ucierpiał w jednym ze starć.
14' Nieporozumienie między Marcinem Sierczyńskim a Dawidem Kudłą. Na nasze szczęście nie potrafi go wykorzystać Wojciech Bzdęga - szybszy jest nasz bramkarz.
14' Jednym z obserwatorów dzisiejszego spotkania jest Marcin Lachowski.
13' Dawid Ryndak po akcji prawą stroną zagrał w pole karne, ale tam akcji nie zamknął nikt z piłkarzy Zagłębia. Na miejscu był za to Mateusz Abramowicz.
11' Prostopadłe podanie Rafała Niziołka w kierunku Piotra Burskiego. Sławomir Jarczyk nie przerwał akcji i napastnik MKS-u ruszył na naszą bramkę, następnie uderzył po ziemi lewą nogą z około 12 metrów. Mierzył w długi róg, ale posłał piłkę obok bramki.
9' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Wołodymyra Ostrouszki i po raz kolejny niezbyt pewnie w powietrzu interweniuje Mateusz Abramowicz.
8' Z rogu piłkę wrzucił Adrian Pajączkowski. Mateusz Abramowicz wypiąstkował ją do góry, Paweł Gierak wybił głową zbyt krótko. Trochę przypadkowo trafiła ona za chwilę pod nogi Łukasza Grubego, który przy próbie oddania strzału został zablokowany.
7' Kombinacyjna akcja Łukasza Tumicza z Dawidem Ryndakiem daje Zagłębiu drugi rzut rożny.
5' Adrian Pajączkowski zagrał po ziemi do Dawida Ryndaka, ale po jego dośrodkowaniu piłkę z pola karnego wybili gracze z Kluczborka.
4' Z dystansu strzelał Hubert Tylec. Piłka odbiła się od jednego z graczy gości i wyszła na rzut rożny.
2' Na razie wygląda na to, że Zagłębie gra na dwóch napastników. Łukasz Tumicz bardziej z przodu, a Rafał Jankowski bliżej pomocników.
1' W sektorze gości osiem osób. Zaznaczyli oni swoją obecność tuż po pierwszym gwizdku, śpiewając, że zawsze są tam, gdzie ich MKS gra.
1' gwizdek 11:59 Gramy! Zaczęli goście
0' 11:57 Sędziowska trójka z Krakowa wyprowadziła już obie drużyny na murawę Stadionu Ludowego. Zagłębie dzisiaj całe na czerwono, MKS Kluczbork na biało. Sędziowie tradycyjnie na czarno.
0' 11:55 Spoglądając na trybuny, można dojść do wniosku, że niedzielne południe to mało fortunna pora na mecz. Ostatnio, w sobotnie popołudnie na spotkaniu z Chrobrym Głogów frekwencja bardziej dopisała.
0' 11:45 W składzie Zagłębia aż trzy zmiany. Piszemy "aż', bo za Mirosława Kmiecia nie było jeszcze takiej "rewolucji". Dawida Weisa i Tomasza Szatana nie ma dzisiaj w ogóle w meczowej osiemnastce, a Jovan Ninković usiadł na ławce rezerwowych. Ich miejsca zajęli Adrian Pajączkowski, Rafał Jankowski i Hubert Tylec. Po raz pierwszy "Jankes" zagra w wyjściowym składzie razem z Łukaszem Tumiczem. Także po raz pierwszy od pierwszej minuty zobaczymy w składzie Huberta Tylca.
0' 11:40 Mieliśmy chwilowe kłopoty z połączeniem, ale już jesteśmy. Tak to już jest, jak pewna sieć komórkowa płaci kupę forsy różnej maści "celebrytom" za udział w reklamach, zamiast zadbać o dobry zasięg.
0' 11:30 Próbowaliśmy znaleźć w naszych archiwach, kiedy mecz na Stadionie Ludowym zaczynał się o tak wczesnej porze. Na pewno nigdy nie było meczu o 12:00 w XXI wieku, co najwyżej o 13:00. Dalej już nie szukaliśmy. Zdarzały się nam wyjazdowe mecze o 11:00 (np. w listopadzie 2011 w Rybniku), ale na nasz stadion poza sparingami tak wcześnie nie przyjeżdżaliśmy.
0' 11:20 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na rozgrzewce. Patrzymy na zespół Zagłębia i już widzimy, że są zmiany w porównaniu do ostatnich spotkań.
0' 11:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz 26. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z MKS-em Kluczbork.
ZSTV: Zagłębie - KluczborkZSTV: Zagłębie - Kluczbork Prezentujemy materiał filmowy z meczu 26. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało z MKS-em Kluczbork. W skrócie najlepsze okazje bramkowe oraz faul Pawła Gieraka, po którym ujrzał czerwoną kartkę. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Wyciągać z każdego potknięcia plusyMirosław Kmieć: Wyciągać z każdego potknięcia plusy Nie przegraliśmy kolejnego meczu, nie straciliśmy bramki, to jest progres w stosunku do jesieni. Nie możemy się sami biczować, tylko wyciągać z każdego potknięcia plusy, żeby później to przemienić w sukces - powiedział Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z MKS-em KluczborkGaleria zdjęć z meczu z MKS-em Kluczbork Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a MKS-em Kluczbork. W galerii znajduje się 36 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Słaba niedziela ZagłębiaSłaba niedziela Zagłębia Zagłębie Sosnowiec nie potrafiło wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika przez całą drugą połowę i zaledwie zremisowało 0:0 z MKS-em Kluczbork. » Czytaj więcej