22. Tomasz Cierson
19. Mariusz Szmidke
24. Paweł Tyburski

Trener: Waldemar Walkusz
89' Sławomir Jarczyk 90+4' Piotr Łapigrowski
(15' 17. Michał Cyganek;
84' 23. Hubert Tylec)
27. Łukasz Tumicz
(76' 11. Rafał Jankowski)

9. Adrian Marek
20. Wojciech Białek

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Paweł Malec - Radosław Urbaniak, Mateusz Anielak (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Zagłębie bezbramkowo remisuje na wyjeździe z wiceliderem tabeli.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Łapigrowskiego za faul na Łukaszu Matusiaku.
90+3' Dawid Ambroziak strzela z 18 metrów. Piłka zmierza w okienko i kapitalnie interweniuje Dawid Kudła, wybijając piłkę na róg.
90+2' zmiana Za Michała Pietronia na boisko wchodzi Michał Pietrzyk.
90+1' Tomasz Szatan uderza po ziemi z narożnika pola karnego - broni Maciej Gostomski
90' Z rogu boiska dośrodkował Łukasz Grube. Wybita z pola karnego piłka trafia na 20. metr do Adriana Pajączkowskiego, który strzela niecelnie lewą nogą.
90' Adrian Pajączkowski nabił Jakuba Kaganka i wywalczył rzut rożny.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za faul na Marcinie Kajcy.
88' Rzut wolny dla Bytovii z lewej strony pola karnego. Po dośrodkowaniu Marcina Kajcy piłkę wybija Łukasz Matusiak.
87' Tym razem spalony po stronie Zagłębia - zagrywał Łukasza Matusiak, a na ofsajdzie był Adrian Pajączkowski.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Michała Cyganka.
84' Po dośrodkowaniu Marcina Kajcy piłkę głową do bramki pakuje Michał Pietroń, ale nie ma radości, bo był na spalonym
83' Rzut wolny dla Bytovii z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Marcina Kajcy piłkę głowa wybija Łukasza Matusiak.
82' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Adrian Pajączkowski wchodzi za Dawida Ryndaka.
80' Michał Cyganek zagrywa w kierunku Tomasza Szatana i Maciej Gostomski zmuszony jest do wyjścia poza pole karne, aby przerwać akcję swojego byłego klubowego kolegi z sezonu 2008/2009.
78' Łukasz Matusiak podał piłkę w kierunku pola karnego do Tomasza Szatana. Tym razem nie było spalonego, za to była dobra interwencja Macieja Gostomskiego.
77' zmiana Druga zmiana w Bytovii - Jakub Bojas zastępuje Roberta Hirsza.
77' Długie podanie od Michała Cyganka. Tomasz Szatan przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i zgrywa do Dawida Ryndaka, a ten z prawej strony pola karnego kopie wysoko nad bramką.
76' zmiana Druga zmiana w zespole Mirosława Kmiecia - Rafał Jankowski wchodzi za Łukasza Tumicza.
74' Michał Cyganek zagrał głową do Łukasza Tumicza, który był 40 metrów od bramki gospodarzy i biegłby sam na sam, gdyby nie był na spalonym.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii - Dawid Ambroziak za Mateusza Kołodziejskiego.
71' Rzut wolny dla Bytovii z okolicy połowy boiska. Po miękkim dośrodkowaniu Wojciecha Pięty piłka wychodzi poza boisko.
68' Po wrzucie z autu w polu karnym starli się Jakub Kaganek i Tomasz Szatan. Nasz zawodnik upadł i od razu ławka rezerwowych Zagłębia zaczęła domagać się rzutu karnego.
68' Michał Cyganek przedarł się prawym skrzydłem i gdyby nie interwencja Piotra Łapigrowskiego, to mogło być groźnie pod bramką Bytovii
66' Michał Cyganek zagrał prostopadłe podanie w kierunku Łukasza Tumicza, ale nasz jedyny nominalny napastnik znalazł się na spalonym.
64' Dośrodkowanie Marcina Kajcy, którego nikt nie zamknął na dalszym słupku.
64' Po chwilowym przestoju rzut rożny wywalczyła Bytovia.
61' Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Kajca, a w starciu o piłkę ucierpiał Piotr Łapigrowski.
61' Strzał Wojciecha Pięty zza pola karnego - Dawid Kudła paruje piłkę na rzut rożny.
59' Mateusz Kołodziejski uwolnił się spod opieki Marcina Sierczyńskiego, ale jego strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.
58' Dawid Ryndak zauważył, że Maciej Gostomski stał na skraju swojego pola karnego i postanowił sprawdzić jego czujność strzałem ze środka boiska. Gostomski zdał test na czujność.
55' Szybki wrzut z autu. Dawid Ryndak do Tomasza, który obraca się z piłką na 20. metrze i strzela lewą nogą obok spojenia słupka z poprzeczką.
52' Łukasz Grube podał do Łukasza Tumicza, który przez chwilę próbował ułożyć sobie piłkę do strzału, ale nie bardzo mu się ta sztuka powiodła
50' Faul w ataku Jakuba Kaganka na Jovanie Ninkoviciu.
49' Z lewej strony boiska próbował dośrodkowywać Jovan Ninković, ale posłał piłkę już poza końcową linią.
48' Marcin Kajca przyłożył z około 30 metrów i posłał piłkę dobre kilka metrów nad bramką.
46' gwizdek 18:03 Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45+2' Rzut wolny dla Bytovii z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu powstało spore zamieszanie w polu karnym. Raz przy strzale z bliska świetnie interweniował Dawid Kudła. Potem jeszcze z bliska próbował uderzać Michał Pietroń, ale naszej drużynie udało się zapobiec stracie bramki
45+1' Prawa nogą z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Kajca i po raz kolejny górą na własnym przedpolu był Dawid Kudła.
45+1' Dawid Ryndak fauluje Wojciecha Piętę przy lewej linii bocznej
45' Łukasz Tumicz dośrodkował z okolicy narożnika boiska, a piłkę chwycił w polu karnym Maciej Gostomski.
44' Łukasz Matusiak przerwał akcję gospodarzy i podał do Dawida Ryndaka, a ten zszedł z piłką z prawej strony do środka i strzelił swoją gorszą lewą nogą nad bramką.
43' Michał Cyganek zagrał na prawo do Łukasza Tumicza, który przy próbie ponownego odegrania do Cyganka został zatrzymany przez Łukasza Kowalskiego.
42' Rzut wolny dla Bytovii po faulu Łukasza Grubego. Piłkę wrzucał Wojciech Pięta, a sprzed pola karnego wybił ją Łukasz Grube.
41' Dośrodkowanie Wojciecha Pięty, piłkę głową w polu karnym zagrywa Jakub Kaganek, a za chwilę wyskakuje do niej Dawid Kudła.
39' Z lewego skrzydła w pole karne zagrał Mateusz Kołodziejski, a Robert Hirsz przy próbie opanowania piłki pomógł sobie ręką.
37' Składna akcja Zagłębia prawą stroną boiska. Kilka zagrań z klepki, aż w końcu po prostopadłym zagraniu Łukasza Matusiaka w pole karne piłka ucieka Łukaszowi Tumiczowi i pada łupem Macieja Gostomskiego.
34' Mocny strzał Wojciecha Pięty z około 25 metrów - broni Dawid Kudła.
34' Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Kajca. Piłkę w polu karnym głową do góry podbił Marcin Sierczyński, a za chwilę złapał ją Dawid Kudłą.
33' Robert Hirsz strzela z około 8 metrów, a Dawid Kudła odbija piłkę nogą na rzut rożny.
33' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Po zagraniu Łukasza Grubego na strzał decyduje się Łukasz Matusiak i uderza nad poprzeczką.
30' Łukasz Grube posłał piłkę z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie akcję zamknął Wołodymyr Ostrouszko, jednak jego strzał głową nie sprawił kłopotów Maciejowi Gostomskiemu.
29' Z autu piłkę w pole karne wrzucał Wołodymyr Ostrouszko. Głową strzelał Tomasz Szatan. Piłka odbiła się od pleców gracza gospodarzy i wyszła na róg.
29' Z narożnika boiska po raz kolejny dośrodkował Wojciech Pięta i znowu piłkę złapał Dawid Kudła.
28' Robert Hirsz zakręcił Sławomirem Jarczykiem na lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, skąd z pierwszej piłki po ziemi strzelił Marcin Kajca. Piłka odbiła się od obrońcy Zagłębia i wyszła na róg.
26' Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska po faulu na Łukaszu Tumiczu. Wreszcie dobrze dośrodkował Łukasz Grube. Dobrze na tyle, że piłka spadła w polu karnym, ale niestety - na głowę gracza z Bytowa.
24' Maciej Gostomski dalekim wykopem uruchomił Roberta Hirsza, ale ten w walce o piłkę sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
24' Wrzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy i piłka trafia w ręce Macieja Gostomskiego.
23' "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" - skanduje młyn Bytovii, który wywiesił także flagę "Precz z komuną".
21' Prawą nogą zza pola karnego strzelał Robert Hirsz - piłka minęła bramkę.
21' Świetna okazja dla Zagłębia! Trochę było w tym przypadku, bo piłka odbita od jednego z obrońców Bytovii spadła w polu karnym pod nogi Dawida Ryndaka, który zdecydował się na natychmiastowy strzał na bramkę, ale znowu świetnie w bramce spisał się Maciej Gostomski.
21' Z rogu dośrodkował Wojciech Pięta, a Dawid Kudła pewnie złapał piłkę w polu bramkowym.
20' Po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty z rzutu wolnego piłka trafiła w Łukasza Matusiaka i wyszła na rzut rożny
20' Sławomir Jarczyk sfaulował Jakuba Kaganka przy bocznej linii boiska.
19' Trzeci korner dla Zagłębia i znowu zdecydowanie za mocno piłkę kopnął Łukasz Grube.
18' Z narożnika boisko dośrodkował Łukasz Grube, a Jovan Ninković niecelnie strzelił głową.
17' Tomasz Szatan zagrał górną piłkę do Dawida Ryndaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale miał zbyt ostry kąt i Maciej Gostomski zdołał wyjść do piłki i wybić ją nogami. na rzut rożny
17' Pierwszy róg dla Zagłębia, ale Łukasz Grube zdecydowanie przesadził z siłą dośrodkowania i piłka przeleciała nad polem karnym i wyszła poza boisko.
16' Trener Mirosław Kmieć został poproszony przez sędziego o... zdjęcie bluzy od dresu, bo ta była w kolorze czarnym, podobnym do strojów gospodarzy.
15' zmiana Z powodu kontuzji boisko opuszcza Dawid Weis, a na plac gry wchodzi Michał Cyganek.
14' Michał Pietroń próbuje strzałem z połowy boiska przelobować wysuniętego Dawida Kudła, jednak nasz golkiper nie dał się zaskoczyć.
13' Dawid Weis co prawda wrócił na boisko po interwencji masażysty, ale najprawdopodobniej konieczna będzie zmiana, bo nasz młodzieżowiec kuśtyka.
12' Po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty z rzutu rożnego piłkę łapie Dawid Kudła.
12' Gospodarze mają kolejny róg po wybiciu piłki przez Dawida Weisa.
11' Wojciech Pięta strzelał po ziemi z około 11 metrów. Dawid Kudła odbił piłkę przed siebie, a dla pewności na róg wyekspediował ją Sławomir Jarczyk
9' Przy bocznej linii boiska leży Dawid Weis i konieczna jest interwencja masażysty Grzegorza Buczka.
8' Drugi spalony Zagłębia - tym razem za szybko do przodu poszedł Dawid Ryndak.
7' Strata Marcina Sierczyńskiego. Piłkę przejmuje Wojciech Pięta i zagrywa w pole karne do Roberta Hirsza, który decyduje się na strzał z pierwszej piłki z powietrza, ale uderzył nieczysto i Dawid Kudła spokojnie złapał piłkę lecącą prosto w niego.
6' Mateusz Kołodziejski po akcji lewym skrzydłem zagrał po ziemi w pole karne. Robert Hirsz przepuścił piłkę do Wojciecha Pięty, ale we wszystkim dobrze zorientował się Wołodymyr Ostrouszko, który przerwał akcję.
5' Akcja Bytovii prawą stroną boiska. Jakub Kaganek zagrał w pole karne do Roberta Hirsza, ale najlepszemu strzelcowi Bytovii uciekała piłka
3' Wrzut z autu na wysokości pola karnego Bytovii. Po rozegraniu akcji na spalonym był Tomasz Szatan.
1' gwizdek 17:02 Już gramy! Mecz rozpoczęli Łukasz Tumicz i Tomasz Szatan.
0' 16:59 Już weszli na boisko! Zagłębie dzisiaj zagra całe na czerwono, a Bytovia niemal cała n czarno, jedynym odstępstwem są białe rękawy koszulek. Oprócz Dawida Weisa wszyscy pozostali zawodnicy z pola grają w koszulkach z krótkimi rękawami.
0' 16:55 Z budynku klubowego było już słychać gwizdek sędziego głównego. Trójka arbitrów ubrano na żółto-czarno czeka już pod schodami na piłkarzy, którzy za chwilę wyjdą ze swoich szatni.
0' 16:50 Fanatycy Bytovii wywiesili w swoim sektorze trzy flagi "Bytoviacy", "Bytovia" oraz "Czarne Wllki". Sektor gości póki co jest pusty, ale to podobno ma się zmienić.
0' 16:40 Historia starć Zagłębia z Bytovią nie jest dla nas zbyt korzystna. Sosnowiczanie nie potrafili jeszcze wygrać z klubem z Bytowa. Dwa mecze kończyły się remisami, a w jednym nasz zespół musiał uznać wyższość rywala z Kaszub. Tylko raz udało się piłkarzowi Zagłębia pokonać bramkarza Bytovii - rok temu Rafał Jankowski strzelił bramkę byłemu golkiperowi sosnowiczan Maciejowi Gostomskiego, który także dziś będzie bronił bytowskiej bramki.
0' 16:30 Znamy już składy obu zespołów - w drużynie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do środowego spotkania z Chrobrym Głogów. Do pierwszego składu powrócił Łukasz Grube, a miejsce na ławce rezerwowych ponownie zajął Michał Cyganek.
0' 16:20 Trzeci raz w tej rundzie podopieczni Mirosława Kmiecia wybrali się na mecz do województwa pomorskiego. Dwa poprzednie mecze - w Chojnicach i Wejherowie - toczyły się przy przenikliwym zimnie. Za to dzisiaj w Bytowie wiosna pełną gębą. Jest aż za dobrze, bo słońce świeci nam prosto w oczy, a pewnie będzie jeszcze gorzej, jak zacznie zachodzić i zbliżać się do horyzontu.
0' 16:15 Dzień Dobry Państwu! Witamy ze stadionu w Bytowie i zapraszamy na relację z meczu 25. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Bytovią Bytów a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z meczu w BytowieFilm z meczu w Bytowie Zapraszamy do obejrzenia skrótu filmowego z meczu Bytovii Bytów z Zagłębiem Sosnowiec. Tym razem, niestety, nie możemy pokazać bramek ze spotkania, więc prezentujemy najciekawsze akcje. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak i Dawid Kudła po meczu z BytoviąŁukasz Matusiak i Dawid Kudła po meczu z Bytovią Po zremisowanym bezbramkowo meczu w Bytowie poprosiliśmy o komentarz dwóch piłkarzy Zagłębia - Łukasza Matusiaka oraz bohatera końcówki - Dawida Kudłę. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w BytowieKonferencja po meczu w Bytowie - Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma - skwitował mecz w Bytowie trener Zagłębia Mirosław Kmieć. Trener Bytovii Waldemar Walkusz docenił golkipera Zagłębia Dawida Kudłę. » Czytaj więcej
Galeria z BytowaGaleria z Bytowa Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego spotkania pomiędzy Bytovią Bytów a Zagłębiem, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, serdecznie zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Bez goli w BytowieBez goli w Bytowie Zagłębie Sosnowiec po raz drugi z rzędu zakończyło mecz bezbramkowym remisem. Po sobotnim 0:0 z Chrobrym Głogów, dzisiaj żadna bramka nie padła w wyjazdowym meczu sosnowiczan z Bytovią Bytów. » Czytaj więcej