11. Sebastian Gielza

12. Sebastian Faber
21. Daniel Sobas

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Tomasz Szatan 41' 0:2 - Rafał Jankowski 45+2' 0:3 - Adrian Pajączkowski 83'
73' Rafał Jankowski

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Marek Opaliński - Artur Załęczny, Sławomir Cierlik (Legnica)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry sędzia Marek Opaliński kończy drugą część spotkania.
90+3' Róg dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego centymetrów zabrakło, aby Jovan Ninković zamknął akcję na dalszym słupku.
90+2' Zagłębie idzie rz kontrą. Co za okazje! Najpierw po strzela Adriana Pajączkowskiego piłkę odbija nogami Bartosz Soliński. Łukasz Matusiak dobija głową w poprzeczkę, a na koniec z przewrotki strzela Paweł Domański i broni golkiper Rozwoju
90+2' Rzut rożny dla Rozwoju. Po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka piłkę łapie Dawid Kudła
90+1' Po wybiciu piłki przez Sławomira Jarczyka gospodarze mają róg.
90' doliczony czas Sędzia dolicza 3 minuty.
89' Rzut wolny dla Rozwoju z lewej strony boiska. Po wrzutce Roberta Tkocza piłka ląduje w rękach Dawida Kudły.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Rozwoju - Kamil Szostek za Wojciecha Króla.
88' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła i Bartosz Soliński zgarnia piłkę znad głowy Pawła Domańskiego.
86' Mogło, a nawet powinno, być 4:0 dla Zagłębia. Paweł Domański sprytnie zagrał w pole karne do Łukasza Matusiaka, który uderzył po ziemi prosto w Bartosza Solińskiego
85' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Paweł Domański wchodzi za Rafała Jankowskiego.
84' Błąd Bartosza Solińskiego, który wypuszcza piłkę z rąk po dośrodkowaniu. Do futbolówki dopada Rafał Jankowski, ale golkiper Rozwoju zdążył wstać i udanie interweniować.
83' gol - piłka nożna 0:3 Michał Cyganek zagrał z prawej strony boiska w pole karne. Tomasz Szatan przepuścił piłkę do zamykającego akcję Adriana Pajączkowski, a "Pająk" ze spokojem przyjął piłkę, wyczekał i strzelił obok bramkarza
82' Adrian Pajączkowski pociągnął lewym skrzydłem, zagrał do Rafała Jankowskiego, który szukał sobie sytuacji do oddania strzału prawa nogą, a jak w końcu znalazł, to strzelił nieco za lekko i prosto w ręce bramkarza.
81' Mirosław Kmieć prowadzi ożywioną dyskusję z sędzią technicznym na temat sytuacji po której - zdaniem naszego trenera - należał się rzut karny.
80' Rzut wolny z lewej strony boiska. Prawą nogą w pole karne dośrodkował Łukasz Grube. Piłka odbiła się najpierw od jednego piłkarza Rozwoju, potem od drugiego, nasi zawodnicy sygnalizowali zagranie ręką, ale sędzia pozostał niewzruszony.
79' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Jovan Ninković niecelnie strzelił głową.
78' Adrian Pajączkowski wypuścił Rafała Jankowskiego, który zagrał do Michała Cyganka. Ten strzelił zza pola karnego, ale został zablokowany i jest róg.
77' Łukasz Matusiak zdecydował się na strzał ponad 20 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
76' Wojciech Król posłał płaską piłkę z prawego skrzydła w pole bramkowe. Był tam Kamil Glenc i było też małe zamieszanie, z którego udało się wyjść Zagłębiu obronną ręką.
75' zmiana Mirosław Smyła dokonuje trzeciej zmiany - Łukasz Kut wchodzi na boisko za Kamila Zalewskiego.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Jankowskiego za faul na Kamilu Glencu.
72' zmiana Druga zmiana w ekipie z Sosnowca - Adrian Pajączkowski za Dawida Ryndaka.
72' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube. Tomasz Szatan wyskoczył najwyżej w polu karnym . Soczyście strzelił głową, a Bartosz Soliński popisał się świetną paradą.
71' Rafał Jankowski wyłuskał piłkę spod nóg Gabriela Nowaka na środku boiska. Ruszył w kierunku bramki, zagrał na prawo do Dawida Ryndaka, który dośrodkował w pole karne, a Przemysław Szymiński wybił piłkę na róg.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek zastąpił Huberta Tylca.
69' Krótkie rozegranie rogu, potem wrzutka Łukasza Winiarczyka i strzał głową Damiana Mielnika nad bramką.
69' Sławomir Jarczyk przerwał akcję Kamila Zalewskiego i Rozwój zacznie z rogu.
67' Robert Tkocz zakręcił piłkę z rzutu rożnego, ale Dawid Kudła nie dał się zaskoczyć.
66' Adrian Marek wybił piłkę sprzed nóg Sebastiana Gielzy poza końcową linię boiska. Róg dla Rozwoju.
65' Damian Mielnik posłał górną piłkę w pole karne Zagłębia, a Sebastian Gielza z powietrza uderzył obok bramki.
63' zmiana Druga zmiana w Rozwoju - Kamil Glenc za Tadeusza Tyca.
63' Łukasz Matusiak przebiegł z piłkę przy nodze około 40 metrów i został zablokowany przez Dawida Domańskiego. Mamy tylko aut
61' Dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia kończy niedokładnie podanie Dawida Ryndaka w kierunku Huberta Tylca.
61' Po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka piłkę wybija Łukasz Matusiak
60' Faul Adriana Marka na Robercie Tkoczu. Teraz Rozwój może wrzucić piłkę z wolnego w pole karne.
59' Łukasz Grube wrzucił piłkę w pole karne, a zamykający akcję Tomasz Szatan miał kłopoty z oddaniem porządnego strzału.
58' Faul Kamila Zalewskiego na Rafale Jankowskim i szansa na wrzutkę z rzutu wolnego.
57' Daleki wykop Adriana Marka, ale walczący przy narożniku boiska Dawid Ryndak szarpie za koszulkę Łukasza Winiarczyka i sędzia odgwizdał faul.
54' Marcin Sierczyński strzelił lewą nogą po ziemi zza pola karnego. Bartosz Soliński spokojnie łapie piłkę.
52' Kontra Zagłębia. Hubert Tylec rozciągnął akcję na lewo do Tomasza Szatana, ale dośrodkowanie z lewej nogi nie wyszło strzelcowi pierwszej bramki dla Zagłębia.
51' Pierwszy strzał wprowadzonego na boisko po przerwie Gabriela Nowaka. Zawodnik Rozwoju z 25 metrów posyła piłkę sporo nad bramką.
50' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Winiarczyk. Akcja kończy się autem
50' Robert Tkocz nabija Jovana Ninkovicia i Rozwój ma pierwszy róg po przerwie.
49' Dynamiczny rajd Dawida Ryndaka prawą stroną boiska. Niemal z końcowej linii dograł piłkę na pole bramkowe, ale przestawiony na prawą stronę obrony Damian Mielnik uprzedził Huberta Tylca
47' Ryzykowne podanie głową Przemysława Szymińskiego do własnego bramkarza. Bartoszowi Solińskiemu udało się jednak dość do piłki szybciej niż Tomaszowi Szatanowi.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Przed wznowieniem gry zmiana w Rozwoju Katowice - Gabriel Nowak wchodzi na boisko za Adriana Świerczyńskiego.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 20 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania. Końcówka tej części była piorunująca w wykonaniu sosnowiczan.
45+2' gol - piłka nożna 0:2 Łukasz Grube dośrodkował piłkę z narożnika boiska. Trafiła ona do Rafała Jankowskiego, który ją przyjął i następnie uderzył prawą nogą do siatki.
45+2' Dośrodkowanie Łukasza Grubego i będzie jeszcze jeden róg - z drugiej strony boiska.
45+1' Na koniec pierwszej połowy Hubert Tylec wywalczył rzut rożny.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' Miękka wrzutka Roberta Tkocza z rzutu wolnego. Piłka wpada w rękawice Dawida Kudły
45' Jovan Ninković niecelnie strzelił z 18 metrów.
44' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Zbyt nisko zagrał jednak piłkę Łukasz Grube.
41' gol - piłka nożna 0:1 Rafał Jankowski wyłożył piłkę Tomaszowi Szatanowi, a ten zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Piłka skozłowała przed interweniującym bramkarzem i wpadła do bramki Rozwoju!
40' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasza Grube, a Adrian Marek niecelnie strzelił głową.
40' Tomasz Szatan podał w pole karne do Huberta Tylca, a ten wreszcie oddał celny strzał, ale na drodze do bramki stanął Bartosz Soliński, który wybił piłkę na rzut rożny
39' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Bartosz Soliński piąstkuje piłkę znad głowy Sławomira Jarczyka
36' Łukasz Matusiak wyłożył piłkę Hubertowi Tylcowi, który miał świetną okazję na strzelenie bramki, ale chyba wystraszył się, że dwie poprzednie sytuacje zmarnował i tym razem odegrał do Rafała Jankowskiego, który miał trochę gorszą pozycję i spudłował.
36' Prostopadła piłka od Huberta Tylca w kierunku Rafała Jankowskiego, ale "Jankes" był na spalonym.
34' Odchodzącą piłkę z rzutu rożnego posłał w pole karne Łukasz Grube. Znowu nabiegał na nią Tomasz Szatan, ale tym razem nie udało się oddać strzału.
33' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Ryndak. Akcję zamykał Sławomir Jarczyk, ale zamiast strzelać do bramki jeszcze podawał do Tomasza Szatan i kończy się tylko rogiem.
31' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego do piłki skacze Tomasz Szatan. Jego strzał głową jeszcze w powietrzu został zablokowany przez Dawida Domańskiego. Mamy kolejny rzut rożny, ale też chwila przerwy w grze, bo gracz Rozwoju potrzebuje po tej akcji pomocy masażystów.
31' Tomasz Szatan zagrał górną piłkę w pole karne do Marcina Sierczyńskiego, który po strzale z półobrotu został zablokowany przez Przemysława Szymińskiego i mamy rzut rożny.
28' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego najwyżej w polu karnym skacze Bartosz Soliński i łapie piłkę.
27' Marcin Sierczyński zagrał po ziemi w pole karne, a stojący tyłem do bramki Łukasz Grube oddał strzał piętą. Niewiele brakowało do powtórzenia akcji z meczu z Górnikiem Wałbrzych. Tym razem jednak Łukasz Grube nie był taki precyzyjny i posłał piłkę obok słupka.
26' Druga podobna akcja Huberta Tylca. Po rajdzie lewą stroną boiska zbiegł do środka, przełożył piłkę na prawą nogę i strzelił nad bramką.
26' "Hej chuliganie, mama ci robi śniadanie" - tak na zaczepki miejscowych odpowiada młyn Zagłębia
25' Z narożnika boiska piłkę posłał w pole karne Robert Tkocz. Akcji nie udało się sfinalizować strzałem.
25' Gospodarz wywalczyli pierwszy rzut rożny.
25' Spiker pouczył miejscowych kompleksiarzy, żeby nie śpiewali brzydkich piosenek, bo stadion Rozwoju słynie z kultury.
23' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - ryknął sektor H.
22' Kilku miejscowych kompleksiarzy zaczęło śpiewać brzydkie piosenki o gorolach, ale szybko im się znudziło.
21' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego na piłkę nabiegał w polu karnym Tomasz Szatan, ale w przeciwieństwie do meczu w Częstochowie nie udało mu się trafić w piłkę.
21' Łukasz Matusiak wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
20' Po wrzucie piłki z autu Tadziu Tyc huknął z 12 metrów z półobrotu i posłał piłkę nad bramką. Gdyby to szło pod poprzeczkę, to Dawid Kudła mógłby nie dać rady
19' Błąd bramkarza Bartosza Solińskiego, który wykopał piłkę pod nogi Tomasza Szatan, ale w porę zdążył z interwencją Przemysław Szymiński i nie pozwolił na oddanie strzału.
17' Wojciech Król wykorzystał błąd Adriana Marka, ruszył z piłką do przodu, ale źle rozwiązał akcję, próbując zagrywać prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Tadeusza Tyca.
15' Niedokładnie dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony boiska skwitowane przez Roberta Stanka "Denverku, skoncentruj się"
14' Dwa strzały sosnowiczan z dystansu zablokowane przez rywali. Najpierw Tomasz Szatan, a za chwilę Łukasz Matusiak.
11' Po podaniu Rafała Jankowskiego niecelnie z dystansu strzelił Łukasz Matusiak.
10' Hubert Tylec zbiegł z piłką z lewego skrzydła w pole karne, ustawił sobie piłkę do strzału na prawej nodze i strzelił nad bramką.
9' Tomasz Szatan przymierzył z 20 metrów i posłał piłkę nad bramką.
8' Akcja Rozwoju lewą stroną boiska. Zagranie w pole karne do Wojciecha Króla, który zgubił krycie i znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą. Gracz gospodarzy posłał piłkę obok naszego bramkarza i zmierzała ona przy słupku do bramki. Sprzed linii bramkowej wybił ją Adrian Marek, a dobitka Króla powędrowała nad poprzeczką.
8' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego defensywa Rozwoju wyjaśnia sytuację.
7' Łukasz Winiarczyk sfaulował Marcina Sierczyńskiego i mamy rzut wolny z prawej strony boiska.
6' Hubert Tylec z lewej strony boiska zagrał w pole karne, ale nikt nie zamknął akcji
5' Kamil Zalewski podał w pole karne do Sebastiana Gielzy, który uciekł próbującemu powstrzymać go wślizgiem Sławomirowi Jarczykowi i odegrał z powrotem do Zalewskiego. Dobrze ustawieni inni defensorzy nie pozwolili na oddanie celnego strzału.
3' Po trzech minutach pierwszy faul w meczu. Na środkowej linii nieczysto powstrzymano Łukasza Grubego.
1' gwizdek 17:00 Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 16:57 Przed meczem jeszcze mała uroczystość - zarząd Rozwoju dziękuje za grę swojemu byłemu długoletniemu zawodnikowi Rafałowi Lisowi. Były uściski i kwiaty. Jeden z kibiców krzyknął "Dajcie mu flaszkę", ale może to już po meczu, podczas części nieoficjalnej.
0' 16:55 Sędziowie już wprowadzili oba zespoły do tunelu prowadzącego na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Rozwój w białych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach.
0' 16:50 Piłkarze już skończyli się rozgrzewać i poszli do szatni, a jest to ładny kawałek drogi. Nie tak blisko jak w Sosnowcu, gdzie wchodzi się do tunelu i zaraz skręca. Zraszacze cały czas szaleją, więc można się spodziewać, że piłka będzie idealnie chodzić po murawie.
0' 16:40 Trener Rozwoju na mecz z Zagłębiem wystawił w formacji ofensywnej dwóch byłych napastników naszego zespołu - Tadeusza Tyca i Sebastiana Gielzę. Tego drugiego wielu kibiców Zagłębia może nie pamiętać. Grał on tylko wiosną 2002, gdy trenerem był aktualny prezes naszego klubu Leszek Baczyński. Gdy Gielza odchodził z Zagłębia, to grający dziś w naszej drużynie Hubert Tylec dopiero odbierał świadectwo ukończenia pierwszej klasy podstawówki.
0' 16:30 Jak dobrze wiemy, w ostatnich dniach kontuzje nie omijają piłkarzy Zagłębia. Dawid Weis nabawił się urazu w Bytowie, w meczu z Górnikiem Wałbrzych z kontuzjami zeszli Wojciech Białek i Łukasz Tumicz. Nie w pełni dyspozycji jest także Wołodymyr Ostrouszko, który co prawda siedzi na ławce, ale ostatnio nawet nie wychodził do rozgrzewki. Od jesieni kontuzję leczy także Michał Grunt, który obserwuje mecz w Katowicach razem z Łukaszem Tumiczem.
0' 16:20 Piłkarze obu zespołów pojawili się już na rozgrzewce. Sosnowiczanie mogą rozgrzewać się na boisku, natomiast gracze gospodarzy zaczęli przygotowania do meczu za bramką, bo na ich połowie jeszcze działają zraszacze. Z tego, co widzimy, Zagłębie zacznie dzisiaj z jedną zmianą w składzie w porównaniu do meczu z Rakowem - za Adriana Pajączkowskiego wyjdzie Adrian Marek.
0' 16:15 Kibice Zagłębia po przejażdżce pociągiem do przystanku Katowice Brynów już pojawili się pod bramami stadionu Rozwoju i powoli wchodzą na swój sektor. Sektor gości według obowiązującej numeracji jest sektorem H.
0' 16:10 Drugi trener Zagłębia Artur Derbin już przygotował ii poustawiał na murawie cały sprzęt potrzebny do rozgrzewki, a tu nagle pojawił się gospodarz obiektu i powiedział, że lepiej to pozabierać, bo zaraz włączą zraszacze. I faktycznie - spod murawy niczym peryskop uniósł się zraszacz i polewa wodą płytę boiska.
0' 16:00 Dzień Dobry Państwu! Witamy ze stadionu przy ul. Zgody 28 w Katowicach i zapraszamy na relację z zaległego meczu II ligi zachodniej pomiędzy Rozwojem Katowice a Zagłębiem Sosnowiec.
Rafał Jankowski: Przebiliśmy balonRafał Jankowski: Przebiliśmy balon - Szybko przebiliśmy ten balon, który w Rozwoju się pompował przed meczem z nami - powiedział po spotkaniu w Katowicach zdobywca drugiej bramki dla sosnowiczan Rafał Jankowski. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Trzy przykazaniaŁukasz Matusiak: Trzy przykazania W odpowiedzi na "10 przykazań" dlaczego Rozwój wygra z Zagłębiem, Łukasz Matusiak - do trzech bramek strzelonych przez Zagłębie - dorzucił swoje "trzy przykazania" » Czytaj więcej
Adrian Pajączkowski: Początek czegoś dobregoAdrian Pajączkowski: Początek czegoś dobrego - Rodzi się fajna drużyna, więc trzeba z optymizmem spoglądać w przyszłość. Mam nadzieję, że to jest początek czegoś dobrego dla Zagłębia - powiedział strzelec trzeciej bramki w meczu z Rozwojem Adrian Pajączkowski. » Czytaj więcej
Galeria z KatowicGaleria z Katowic Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Rozwojem Katowice  a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 61 fotek z murawy oraz z trybun. Miłego przeglądania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w KatowicachKonferencja prasowa po meczu w Katowicach Mirosław Kmieć: - Ten mecz definitywnie nam pokazał, że jesteśmy idealnie przygotowani do rundy. Praktycznie gramy tym samym składem co trzy dni. Gramy ciężkie mecze, a mimo to tłamsimy przeciwnika.