21. Szymon Dutkiewicz
5. Patryk Maniak
20. Mohammed Mahran

Trener: Zbigniew Smółka
0:1 - Tomasz Szatan 30' 0:2 - Tomasz Szatan 49' 0:3 - Łukasz Matusiak 75' 0:4 - Łukasz Matusiak 90'
24' Igor Skowron 37' Igor Skowron 37' Igor Skowron

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Tomasz Tobiański - Andrzej Szerszeń, Dariusz Bohonos (Gdańsk)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Na koniec rundy wdeptaliśmy Jarotę w murawę.
90+3' Po krótkim rozegraniu wrzucał Jovan Ninković, ale nikt nie doszedł do futbolówki w polu karnym
90+3' Strzał Michała Cyganka zablokowany przez Jędrzeja Ludwiczaka i mamy rzut rożny.
90' Sędzia coś doliczył, ale nie wiemy za bardzo ile, bo akurat Łukasz Matusiak trafiał do bramki.
90' gol - piłka nożna 0:4 Łukasz Matusiak dobija gospodarzy! Mija w polu karnym Piotra Garbarka i technicznym strzałem z ostrego kąta posyła piłkę nad Dariuszem Brzostowskim.
90' Rzut wolny z prawego skrzydła. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego piłka ponownie trafia przed pole karne do Dawida Weisa, ale tym razem strzał był już bardzo zły.
89' Po dośrodkowaniu Serba piłkę głową poza pole karne wyekspediował Piotr Garbarek. Spadła ona pod nogi Dawida Weisa. który postanowił uderzyć. Strzał był celny, a golkiper Jaroty był na miejscu.
88' Jeszcze jeden róg dla sosnowiczan. Do piłki biegnie Jovan Ninković.
87' Biegowy pojedynek między Łukaszm Rojewskim i Dariusz Brzostowskim. Górą bramkarz Jaroty, który wykopał piłkę w trybuny.
86' Hubert Tylec lewą nogą z narożnika pola karnego. Celnie, ale za lekko, by zaskoczyć Dariusza Brzostowskiego.
85' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
85' Jeszcze jedna desperacka próba z dystasnu w wykonaniu gospodarzy
82' Łukasz Rojewski efektownym zwodem minął Jędrzeja Ludwiczaka i gdyby nie wślizg Piotra Garbarka, to mógłby się znaleźć w sytuacji sam na sam.
80' Jarota walczy o honorowe trafienie. Łukasz Białożyt z 20 metrów nad poprzeczką.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Za Tomasza Szatana wchodzi Łukasz Rojewski.
75' gol - piłka nożna 0:3 Co za gol!!!! Michał Cyganek dośrodkował z prawego skrzydła, a Łukasz Matusiak z około 7 metrów uderzył prawą nogą z woleja i przerzucił futbolówkę nad bramkarzem.
73' Błąd w ustawieniu Zagłębia. Łukasz Białożyt za łatwo przedarł się środkiem boiska i strzelił obok słupka z 20 metrów.
72' Karol Danielak zagrał prostopadłą piłkę do Sebastiana Kamińskiego, który uciekł Sławomirowi Jarczykowi i strzelił nad poprzeczką z prawej strony pola karnego.
71' Łukasz Matusiak wymanewrował obronę Jaroty i wyłożył piłkę do Dawida Ryndaka, który zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
70' Miękka wrzutka Marcina Lachowskiego w pole karne i lekki strzał głową Tomasza Szatana. Dariusz Brzostowski broni
68' Rzut wolny dla Jaroty z lewej strony boiska. Po wrzutce Łukasza Białożyta pewnie interweniuje głową Łukasz Matusiak.
66' Z 30 metrów po ziemi strzelał Mateusz Śliwa. Piłka w rękawicach Dawida Kudły.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Michał Cyganek zastąpił Rafała Jankowskiego.
64' Tempo gry osłabło. Zagłębie spokojnie sobie klepie piłkę, a Jarota nie bardzo kwapi się z atakami.
61' zmiana Potrójna zmiana w Jarocie - Krzysztof Czabański, Adrian Owczarek i Damian Pawlak zeszli z boiska, a na placu gry pojawili się Jędrzej Ludwiczak, Hubert Nawrocki oraz Patryk Cierniewski.
61' Ładna dwójkowa akcja Rafała Jankowskiego z Marcinem Sierczyńskiem, zakończona niecelnym strzałem "Siary" z prawej strony pola karnego.
59' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana z rogu niecelnie główkował Jovan Ninković.
58' Petarda Łukasza Matusiaka zza pola karnego. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale na róg wybił ją ręką Dariusz Brzostowski.
57' Chwila przerwy w grze. Na murawie opatrywany jest Sebastian Kamiński.
57' Łukasz Białożyt za bardzo nie wiedział co zrobić z piłka i komu podać, więc zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Wpisujemy do rubryki strzały niecelne.
55' Rafał Jankowski długo manewrował z piłką w polu karnym, szykując się do znalezienia odpowiedniej pozycji do strzału, aż w końcu odegrał do Dawida Ryndaka, który z pierwszej piłki zagrał do Łukasza Matusiak, a ten strzelił na bramkę także z pierwszej piłki, ale trafił w znajdującego się na linii strzału "Jankesa".
52' Prostopadłe podanie Tomasza Szatana do Dawida Weisa i udana, choć ryzykowna interwencja Dariusza Brzostowskiego nogami w polu karnym.
49' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska głową z 5 metrów strzelił Tomasz Szatan. Futbolówka po koźle wpadła do bramki.
48' Dawid Ryndak urwał się prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do nieobstawionego Rafała Jankowskiego, który w dogodnej sytuacji posłał piłkę głową obok bramki. Kiedy on się przełamie?
47' Znowu nieporozumienie między Piotrem Garbarkiem i Dariuszem Brzostowskim. Bramkarz krzyknął "moja", ale stoper go nie posłuchał i wykopał piłkę na aut.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach sędzia kończy pierwszą połowę. Prowadzimy 1:0, gospodarze grają w dziesiątkę, a do tego są - nie bójmy się tego słowa - beznadziejni! Jak nie wygramy w Jarocinie, to nie będziemy frajerami - będziemy MEGAFRAJERAMI!
45+2' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana piłka w rękach Dariusza Brzostowskiego
45+1' Łukasz Matusiak podał ze środka boiska na prawą stronę, gdzie był Rafał Jankowski, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzał mu zdecydowanie nie wyszedł. Bardziej było to podanie w kierunku Dawida Weisa niż uderzenie. Dla bezpieczeństwa Piotr Garbarek wybił piłkę na róg.
45+1' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawej strony boiska. Piłka otarła się o jednego z graczy Jaroty i trafiła w ręce Dariusza Brzostowskiego.
45' doliczony czas +1
45' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłkę głową na aut wybija Piotr Garbarek.
44' Łukasz Matusiak strzelił z 25 metrów i trafił w drugi słupek bramki gospodarzy. Niebywałe! Dwa słupki w tej samej minucie! Oby to się nie zemściło.
44' Po podaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska na strzał zza pola karnego zdecydował się Tomasz Szatan i trafi w słupek!
43' Dawid Ryndak po akcji prawą stroną strzelił po ziemi. Dariusz Brzostowski bez problemów łapie piłkę.
42' Łukasz Matusiak strzelił po przechwycie z około 20 metrów - obok bramki
42' Dawid Weis podał z lewej strony na 11. metr do Tomasza Szatana, który nie strzelał, tylko jeszcze wycofał piłkę do Marcina Lachowskiego, a ten trafił w nogi Łukasza Białożyta
41' Strzał Karola Danielaka z około 25 metrów. Lepiej spuścić nad nim dyskretną zasłonę milczenia.
40' Wrzutka Jovana Ninkovicia z rogu boiska. Wybita przez defensywę Jaroty piłka trafia za pole karne do Marcina Sierczyńskiego, który próbuje strzału głową, ale nie mogło to zagrozić golkiperowi gospodarzy.
39' Rafał Jankowski wywalczył kolejny róg dla Zagłębia.
38' Rafał Jankowski wrzucił z prawej strony boiska. Tomasz Szatan w walce w polu bramkowym sfaulował Dariusza Brzostowskiego, ale wszystko odbyło się w miłej atmosferze. Szatan przeprosił Brzostowskiego, Brzostowski go pogłaskał i jest OK.
37' druga żółta -czerwona Igor Skowron sfaulował Rafała Jankowskiego 35 metrów od bramki. Stoper Jaroty ogląda drugi żółty kartonik w dzisiejszym meczu i udaje się truchtem do szatni.
36' Adrian Owczarek jest "ulubieńcem" miejscowych publiczności. Co chwilę cisną z niego szyderę, a jak już wygrał jeden pojedynek główkowy, to kibice aż oniemieli
35' Mateusz Śliwa próbował dośrodkowania z lewego skrzydła. Gdyby ktoś wręczał piłkarskie maliny za najgorsze dośrodkowanie roku, to zagranie Śliwy zasługuje na nominację.
33' Co za szansa!!! Znowu świetnie zachował się Tomasz Szatan, który kapitalnym zagraniem między obrońcami Jaroty zagrał na lewo do Dawida Weisa, który wpadł w pole karne i strzelił w boczną siatkę.
30' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOOL!!!!!!!! Nieporozumienie między Piotrem Garbarkiem i Dariuszem Brzostowskim. Stoper zbyt lekko podawał do bramkarza piłkę zagraną przez Rafała Jankowskiego. Między dwóch graczy Jaroty wbiegł Tomasz Szatan, minął z piłką golkipera i lewą nogą z bliska wpakował futbolówkę do pustej bramki!
29' Świetna akcja Zagłębia. Tomasz Szatan zagrał ze środka boiska na lewą stronę do Dawida Weisa, który przebiegł około 30 metrów z futbolówką przy nodze i gdy wydawało się, że będzie wrzucał w pole bramkowe do nadbiegającego Rafała Jankowskiego, odegrał do tyłu na 16. metr, dokąd dobiegł Tomasz Szatan. Strzał z pierwszej piłki lewą nogą tuż nad poprzeczką.
26' Łukasz Białożyt strzelił lewą nogą z 20 metrów i trafił w słupek!
26' Rafał Jankowski po raz trzeci w dzisiejszym spotkaniu na spalonym
25' Kontra Jaroty. Damian Pawlak uciekł lewą stroną boiska, dośrodkował wzdłuż linii pola bramkowego, a Adrian Owczarek zamiast skierować piłkę do bramki, sam do niej wpadł.
25' Miękka wrzutka Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego i piłka od razu skasowana przez Piotra Garbarka.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Igora Skowrona za faul na Rafale Jankowskim.
23' Z ponad 30 metrów strzelał Krzysztof Czabański. To był strzał z gatunków strzałów rozpaczy.
23' Po połowie pierwszej połowy trzeba stwierdzić, że Zagłębie jest lepszym zespołem. Tylko co z tego? Już było wiele takich meczów, w których mieliśmy przewagę nad rywalami, a punktów z tego nie było
21' Rafał Jankowski zszedł na prawe skrzydło i zagrał górną piłkę na 16. metr. Tam był Marcin Lachowski, który postanowił uderzyć prawą nogą z woleja. Trochę zabrakło do szczęścia.
20' Rafał Jankowski spróbował technicznego uderzenia z około 20 metrów. Pomysł dobry, ale wykonanie niedokładne.
20' Nie było dośrodkowania z wolnego. Marcin Lachowski zagrał po skrzydle do Dawida Weisa, a ten dośrodkował zewnętrzną częścią prawej stopy. Piłkę w polu karnym złapał Dariusz Brzostowski.
19' Faul na Tomaszu Szatanie 35 metrów od bramki i będzie szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.
18' Z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Szatan. Wybita z pola bramkowego piłka trafiła za narożnika pola karnego do Dawida Weisa, ale ten fatalnie dośrodkował w stronę Rafała Jankowskiego.
17' Dawid Weis trafia w nogę Tobiasza Kupczyka przy wrzutce z lewej strony i mamy piąty róg.
15' Z prawej strony boiska dośrodkował Sebastian Kamiński. Niepewna interwencja Dawida Kudły, który wypuścił piłkę z rąk. Na szczęście dobijający z około 10 metrów Adrian Owczarek nie trafił w bramkę.
13' Podanie Marcina Lachowskiego do Rafała Jankowskiego i już czwarty spalony w meczu. "Lacha" był wyraźnie zły na "Jankesa", że dał się złapać na ofsajdzie.
12' Chwila przerwy w grze. Grzegorz Buczek udziela pomocy Dawidowi Weisowi.
11' Rzut wolny dla Jaroty z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego zawodnicy Zagłębia zespołowo wybijają piłkę w okolicę środka boiska, skąd Mateusz Śliwa posyłą futbolówkę w pole karne. Do strzału głową zebrał się Piotr Garbarek, ale bardziej podał w stronę Dawida Kudły niż strzelił.
10' Jeszcze raz wrzucał Serb. Piłka trafiła do Dawida Weisa, który ponowił dośrodkowanie z drugiego skrzydła, ale w walce o piłce w powietrzu faulował Tomasz Szatan.
9' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia blisko strzelenia samobójczej bramki był Łukasz Białożyt. Piłka przeszła obok słupka i mamy czwarty róg.
8' Dawid Ryndak zagrał z prawej strony boiska na 11. metr do Tomasza Szatana. który przyjął piłkę i oddał strzał, ale został od razu zablokowany przez Igora Skowrona i kończy się rogiem.
7' Kontra Jaroty. Łukasz Białożyt zagrał na lewo do Damiana Pawlaka, a Marcin Sierczyński wybił futbolówkę na róg,
6' Tomasz Szatan wypatrzył Dawida Ryndaka na prawej stronie boiska, zagra do niego po ziemi, ake świetnym przechwytem popisał się Mateusz Śliwa.
6' Marcin Lachowski zdecydował się na płaski strzał z dystansu. Piłka minęła bramkę, ale trenerowi Mirosławowi Kmieciowi podobało się to zagranie i krzyknąćł "Brawo Lacha"
5' Gospodarze krótko rozegrali róg i zaliczyli stratę. Zagłębie poszło z kontrą, którą przerwało wybicie piłki na aut Sebastiana Kamińskiego.
5' Rziut wolny dla Jaroty. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego piłka ociera się o Łukasza Matusiaka i wychodzi na róg.
4' 4 minuty gry za nami i piłkarze Zagłębia już po raz trzeci złapani na spalonym. Najpierw Marcin Lachowski, potem Rafał Jankowski i teraz Dawid Weis po prostopadłym podaniu Marcina Lachowskiego w pole karne.
2' Druga wrzutka Tomasza Szatana i tym razem Piotr Garbarek wybija głową w okolice środka boiska.
2' Po dośrodkowaniiu Tomasza Szatana obrońcy Jaroty wybili piłkę na kolejny korner.
1' Już w 45. sekundzie z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Szatan, Dawid Weis strzelił z woleja i trafił w Tobiasza Kupczyka. Mamy rzut rożny.
0' gwizdek 13:29 Gramy! Zaczęli gospodarze
0' 13:27 Razem z piłkarzami obu zespołów i sędziami na murawę wyszła maskotka miejscowego klubu - Punk Jarotek z irokezem w barwach Jaroty. To chyba jedna z najfajniejszych maskotek polskich klubów.
0' 13:24 Zawodnicy oby zespołów już wyszli z budynku klubowego i za chwilę zostaną wprowadzeni na murawę przez sędziowski tercet z Gdańska. Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach, a gospodarze w pasiastych żółto-czerwonych koszulkach, niebieskich spodenkach o niebieskich getrach. Rozjemcy w tradycyjnych czarnych trykotach.
0' 13:20 Pogoda w Jarocinie dobra, aż za dobra, bo nisko świecące słońce będzie bardzo utrudniało życie jednemu z bramkarzy. Mgieł, którymi straszyli meteorolodzy, w ogóle nie było na całej trasie do Jarocina. Nic, tylko czekać na początek spotkania.
0' 13:15 Po raz trzeci w ostatnich pięciu sezonach kończymy jesień wyjazdowym meczem z Jarotą. 4 lata temu za Miroslava Copjaka zremisowaliśmy 1:1, 2 lata temu za kadencji Leszka Ojrzyńskiego ulegliśmy Jarocie 1:3, tracąc trzy gole w pierwszych 16 minutach. Jak będzie dziś?
0' 13:05 Już są składy obu zespołów. W sosnowieckiej ekipie jedna zmiana w porównaniu do przegranego tydzień temu meczu z Polkowicami. Do pierwszego składu powraca Marcin Sierczyński, który zastąpił Adriana Pajączkowskiego. Do Jarocina nie przyjechał Jerzy Wyrobek, którego zmogłą choroba. Dzisiaj Zagłębie zagra więc pod kierownictwem drugiego trenera Mirosława Kmiecia. Trenerowi Wyrobkomi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
0' 12:55 Witamy z Jarocina i zapraszamy na relację na żywo z ostatniego meczu Zagłębia w roku 2012.
Konferencja prasowa po meczu w JarocinieKonferencja prasowa po meczu w Jarocinie - Zagłębie zawsze musi grać do przodu, ofensywnie. musi być walczące, zdeterminowane, agresywne, o wielkich cechach wolicjonalnych - zadeklarował po meczu pełniący dziś obowiązki pierwszego trenera Mirosław Kmieć » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z JarocinaZSTV: Bramki z Jarocina Prezentujemy wszystkie 4 gole zdobyte przez Zagłębie Sosnowiec w wyjazdowym spotkanu 17. kolejki II ligi zachodniej z Jarotą Jarocin. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Gdyby nie ta skutecznośćTomasz Szatan: Gdyby nie ta skuteczność - Ta drużyna w każdym meczu pokazuje, że ma dużą zdolność myślenia i dużą zdolność tworzenia sytuacji. Pozostaje jeszcze duża rezerwa, jeśli chodzi o skuteczność - przyznał Tomasz Szatan » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Ta runda jest zmarnowanaŁukasz Matusiak: Ta runda jest zmarnowana Mimo okazałego zwycięstwa w Jarocinie Łukasz Matusiak przyznał: - Nie ma się z czego cieszyć. Dla mnie ta runda jest zmarnowana i myślę, że dla większości chłopaków także. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w JarocinieZdjęcia z meczu w Jarocinie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego w tym roku meczu Zagłębia. W galerii znajdują się 43 fotografie wykonane dzisiaj w Jarocinie » Czytaj więcej
Demolka na koniec jesieni.Demolka na koniec jesieni. Zagłębie Sosnowiec wygrało w Jarocinie aż 4:0! Bramkowym łupem podzielili się Tomasz Szatan (30' i 49') oraz Łukasz Matusiak (75' i 90'). To pierwsze w historii wyjazdowe zwycięstwo sosnowiczan nad Jarotą. » Czytaj więcej