8. Tomasz Łuczywek
9. Adrian Marek
24. Sebastian Domański

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Marcin Lachowski 37' 2:0 - Rafał Jankowski 55' 2:1 - Cezary Książek 60' 3:1 - Wojciech Białek 84'
47' Michał Mikołajczyk

22. Dawid Pietrzak

Sędziowie: Grzegorz Pożarowszczyk - Rafał Wójcik, Karol Iwanowicz (Lublin)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa meczu. Wygraliśmy z Turem Turek! Statystyki II połowy: strzały 11-5, strzały celne 6-2, faule 7-7, rzuty rożne 5-1, spalone 0-2
90+2' Po podaniu Marcina Lachowskiego z 20 metrów w środek bramki strzela Tomasz Szatan - broni Michał Kołba.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Aktywny i szybki Mateusz Gleń znowu przedarł się lewą stroną i przy próbie strzału został zablokowany przez Piotra Wieczorka.
89' Nikolaj Misiuk już w swojej pierwszej akcji ruszył prawą stroną, strzelił, ale trafił w obrońcę. Zdołał jeszcze odegrać piłkę do Marcina Lachowskiego, który z lewej strony boiska strzelił w bramkarza.
89' zmiana Z boiska schodzi strzelec drugiej bramki dla Zagłębia Rafał Jankowski. Zmienia go Nikolaj Misiuk.
87' Z rzutu wolnego prawą nogą strzelał Paweł Adamiec i trafił w słupek podtrzymujący siatkę.
86' Tomasz Szatan fauluje 23 metry od bramki i będzie rzut wolny dla Tura.
84' gol - piłka nożna 3:1 GOOOOOL!!!!! Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski, a akcję na dalszym słupku zamknął Wojciech Białek, który oddał kontrujący strzał głową, piłka odbiła się od słupka i choć złapał ją Michał Kołba, to uczynił to już za końcową linią. Z radości po bramce Wojciech Białek wykonał przewrót w przód.
83' W okolicy narożnika boiska Piotr Wieczorek sfaulował Rafała Jankowskiego.
82' Norbert Dregier po podaniu z głębi pola znalazł się z piłką w pole karne, ale na szcżęście akcję przerwał Mateusz Sroka.
81' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Strzelał Marcin Lachowski, ale piłka poleciała hen wysoko.
80' Co ten sędzia robi. Była szansa na kontrę, z piłką już szedł Rafał Jankowski i zamiast zastosować przywilej korzyści po faulu na Wołodymyrze Ostrouszce arbiter przerwał akcję.
80' Marcin Lachowski chciał chyba strzelić bezpośrednio z rzutu rożnego, bo dosyć ostro zakręcił piłkę, ale Michał Kołba nie dał się zaskoczyć i był czujny.
79' Rzut wolny dla Zagłębia. Wrzucał Marcin Lachowski, a jeden z graczy Tura wybił piłkę głowa na rzut rożny.
78' zmiana Druga zmiana także w Turze - Paweł Adamiec wszedł za Łukasza Staronia.
76' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Dawia Ryndaka.
75' zmiana Sfaulowany przez Marcina Sierczyńskiego Cezary Książek już nie wraca na boisko. Zmienia go Tomasz Kowalski.
74' Mateusz Gleń podaje do Wołodymyra Ostrouszki, a ten przy strzale z około 16 metrów trafia w rywala.
73' Z rzutu wolnego dośrodkował Norbert Dregier, a Daniel Wojciechoski główkował nad bramką.
72' Faul Marcina Sierczyńskiego na Cezarym Książku i będzie rzut wolny dla Tura z lewej strony boiska.
69' Rafał Jankowski uwolnił się spod opieki obrońcy, wdarł się w pole karne i strzelił w krótki róg. Michał Kołba wybił piłkę nogami.
68' Mateusz Gleń zszedł z piłką z lewej strony do środka i kopnął nad poprzeczką.
68' Tym razem do dośrodkowania podszedł Marcin Lachowski. Po jego wrzutce piłka wróciła w okolice narożnika boiska, a ostatecznie stracił ją Sławomir Jarczyk.
67' Mateusz Sroka nabił Norberta Dregiera w nogi i będzie rzut rożny dla Zagłębia.
66' Tur w natarciu. Po zagraniu Norberta Dregiera z lewej strony pola karnego piłka trafia do Krystiana Nowaka, który z 20 metrów strzela nad poprzeczką.
65' Kontra Zagłębia, ale po podaniu Marcina Lachowskiego Rafał Jankowski niedokładnie zagrywał w kierunku Marcina Sierczyńskiego.
62' Po podaniu Marcina Lachowskiego Mateusz Gleń wpadł w pole karne, strzelił na bramkę, a Michał Kołba obronił strzał nogą i wybił piłkę na róg.
60' gol - piłka nożna 2:1 Po kontrowersyjnej decyzji sędziego jest gol. Co prawda pierwsze z 5 metrów uderzenie zostało zablokowane przez Sławomira Jarczyka, ale dobitki Cezarego Książka już nie dało się obronić.
60' Marcin Suchański odbił piłkę przed siebie po strzale z prawej strony boiska. Nadbiegający Sławomir Jarczyk trącił piłkę i podał do bramkarza, który złapał futbolówkę, a sędzia podyktował rzut wolny pośredni
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń wszedł za Michała Cyganka.
55' gol - piłka nożna 2:0 GOOOOL!!!! Solowa akcja Rafała Jankowskiego, zszedł z piłką z lewej strony do środka boiska, strzelił prawą nogą z około 18 metrów i umieścił futbolówkę przy słupku!
55' Po podaniu Michała Cyganka Mateusz Sroka znalazł się z piłką w polu karnym ale przy próbie Michała Mikołajczyka przytrafił mu się klops i przewrócił się.
54' Akcja Tura, z lewej strony boiska w pole karne zagrywał Krystian Nowak, ale dobrze ustawiony Wołodymyr Ostrouszko wykopał piłkę do przodu.
54' Wołodymyr Ostrouszko zagrywa w pole karne do Marcina Sierczyńskiego, ale piłkę wybija Daniel Wojciechowski
51' Ładnie rozprowadzona akcja Zagłębia. Rafał Jankowski podał na lewą stronę do Marcina Sierczyńskiego, który mógł strzelać, ale wycofał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" przymierzył lewą nogą w długi róg z około 25 metrów i zabrakło centymetrów, aby piłka wpadła do siatki.
50' Rafał Jankowski znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale przy próbie minięcia dwóch rywali traci panowanie nad futbolówką i wyjeżdża poza boisko.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Mikołajczyka za faul na Rafale Jankowskim.
47' Rzut wolny dla Tura. Miękka wrzutka Norberta Dregira i Marcin Suchański bez kłopotów łapie piłkę
46' Łukasz Staroń z piłką w polu karnym Zagłębia, ale jego podanie przerywa wybiciem Wołodymyr Ostrouszko.
46' gwizdek 18:01 Druga połowa meczu już się zaczęła
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 18 sekundach kończy się pierwsza połowa meczu. Prowadzimy z Turem 1:0! Statystyki I połowy: strzały 8-4, strzały celne 6-1, faule 5-2, rzuty rożne 4-1, spalone 3-2.
45' doliczony czas Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.
44' Z rzutu wolnego dośrodkował Norbert Dregier, a piłkę głową wybił Łukasz Matusiak.
43' Mateusz Sroka sfaulował Norberta Dregiera tuż za boczną linią pola karnego.
42' Po dośrodkowaniu małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia, ale wszystko wyjaśnia wykopem Sławomir Jarczyk.
41' Z lewej strony boiska dośrodkował Michał Mikołajczyk - piłkę na róg wybił Wojciech Białek.
40' Łukasz Matusiak po przechwycie od razu zagrał w kierunku Rafała Jankowskiego, ale "Jankesowi" zabrakło kilku centymetrów, by dojść do piłki przed boczną linią.
37' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOOOL!!!!!! Akcja zaczęła się od wrzutu z autu. Marcin Sierczyński zagrał do Michała Cyganka, który podał w pole karne do Rafała Jankowskiego. "Jankes" mógł strzelać, ale dostrzegł lepiej ustawionego Marcina Lachowskiego, który z około 10 metrów posłał piłkę płaskim strzałem do bramki Tura!
36' Łukasz Staroń z około 18 metrów strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
35' Ponownie strzelał Norbert Dregier, ale tym razem jego strzał trafił w głowę Łukasza Matusiaka
35' Faul Wojciecha Białka na Dariuszu Dolewce i goście będą mieli rzut wolny mniej więcej z tego samego miejsca co przed chwilą.
34' Jeszcze raz wrzucal Michał Cyganek i tym razem kończy się na przejęciu piłki przez gości.
34' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka piłkę na kolejny róg wybija jeden z graczy Tura.
33' Z dystansu po ziemi strzelał Łukasz Matusiak. Piłkę na róg sparował Michał Kołba
33' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska lewą nogą strzelał Norbert Dregier. Piłka zakręciła nad murem i zmierzała przy słupku, ale na miejscu był Marcin Suchański.
31' Marcin Lachowski zagrał w pole karne do Michała Cyganka, który jednak znajdował się na spalonym, a nawet gdyby nie był, to i tak szybszy był Piotr Wieczorek.
31' Marcin Sierczyński zagrywa z lewej strony boiska na 13. metr do Rafała Jankowskiego, ale zabrakło wykończenia.
30' Z lewej stroby boiska dośrodkował Cezary Książek - piłka w rękach Marcina Suchańskiego.
30' Z prawej strony boiska dośrodkował Piotr Wieczorek, a Norbert Dregier sfaulował Mateusza Srokę przy próbie strzału głową.
29' Kontra Zagłębia zainicjowana przechwytem Łukasza Matusiaka. Były gracza Tura przebiegł z piłką około 60 metrów i zagrał na prawą stronę pola karnego do Rafała Jankowskiego, który oddał niezbyt czysty strzał, ale mimo tego było blisko.
27' Dariusz Dolewka strzelił lewą nogą z prawej strony boiska, z około 25 metrów. Piłka przeleciała metr nad bramką.
25' Kontra Zagłębia. Rafał Jankowski podaje do Marcina Lachowskiego, ale "Lacha" jest na spalonym i już po akcji.
25' Wołodymyr Ostrouszko w niegroźnej sytuacji wybił piłkę na rzut rożny dla Tura, ale od razu poprawił się i po wrzutce z kornera wyekspediował piłkę z naszego pola karnego.
24' Z prawej strony boiska dośrodkował Piotr Wieczorek, a od zamykającego akcję po lewej stronie Norberta Dregiera szybszy by Mateusz Sroka.
22' Łukasz Matusiak wypatrzył Rafała Jankowskiego i zagrał piłkę w jego kierunku, ale troszkę za mocno.
20' Tuż przed meczem narzekaliśmy na frekwencję, ale to raczej chyba trzeba narzekać na wszelkie "ułatwienia" związane z wchodzeniem na meczu. Kibiców na trybunach cały czas przybywa.
19' Michał Cyganek podał na prawą stronę pola karnego do Dawida Ryndaka, a "Denver" minął zwodem Michała Mikołajczyka i zdecydował się na strzał po ziemi. Michał Kołba, nie bez kłopotów, złapał pilkę.
18' Dawid Ryndak odegrał do Łukasza Matusiaka, a ten strzelał mniej więcej z tego samego miejsca, co Marcin Lachowski, ale uderzył o wiele gorzej - wysoko i daleko. Piłka wpadła do sektora pod zegarem.
16' Marcin Lachowski strzelił prawą nogą z około 25 metrów. Futbolówka poszybowała nad bramką.
15' Mateusz Sroka niby zagrał na uwolnienie i wykopał piłkę z własnej połowy, ale niewiele brakowało, aby zrobiła się z tego groźna akcja, bo za piłką ruszył Marcin Lachowski, od którego jednak w polu karnym szybszy był Michał Kołba.
13' Tur w natarciu! Krystian Nowak wyłożył piłkę Norbertowi Dregierowi, a ten z lewej strony z około 20 metrów mierzył po ziemi w długi róg, ale posłał piłkę obok bramki.
12' Na strzał z 25 metrów zdecydował się Michał Cyganek. Uderzenie było celne, ale nie sprawiło kłopotów Michałowi Kołbie.
11' Rafał Jankowski był z piłką 20 metrów przed bramką Tura, ale gdy próbował ustawić sobie piłkę do strzału, w akcję wmieszał się Daniel Wojciechowski i odebrał piłkę naszemu najlepszemu strzelcowi.
10' Rafał Jankowski dośrodkował z prawej strony boiska, ale Michał Cyganek nie zdołał oddać strzału głową.
7' Piotr Wieczorek przedarł się prawą stroną i zagrał piłkę po ziemi na 16. metr. Na nasze szczęście na miejscu był Dawid Ryndak i nie dopuścił do oddania strzału.
6' Jeszcze raz piłkę z rogu wrzucił Michał Cyganek, ale tym razem obrońcy gości wybili piłkę do przodu i przy próbie akcji ofensywnej Piotr Gląba sfaulował Sławomira Jarczyka.
6' Z rogu dośrodkował Michał Cyganek. Trochę za mocno, ale Rafał Jankowski zdołał jeszcze dojść do piłki i wywalczył drugi korner.
5' Marcin Lachowski podał do Mateusza Sroki, który dośrodkował z prawej strony boiska. Zamykający akcję Marcin Sierczynski strzelił z ostrego kąta i Michł Kołba wybił piłkę nogą na rzut rożny.
3' Pierwsze trzy minuty bez żadnych składnych akcji
1' gwizdek 16:59 Już gramy! Rozpoczął Tur
0' 16:58 Już po losowaniu. Za chwilę zaczynamy!
0' 16:56 Piłkarze obu zespołów wyszli na murawę prowadzeni przez młodych zawodników Zagłębia. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodankach i czerwonyh getrach. Tur w żółtych koszulkach, zielonych spodenkach i żółtych getrach. Sędziowie na czarno.
0' 16:53 Piłkarze już skończyli rozgrzewkę i za chwilę powrócą na murawę, aby walczyć o punkty. Martwić może niestety słaba frekwencja. Na trybunach jest mniej osób niż podczas dwóch poprzednich spotkań - z Bałtykiem Gdynia i Czarnymi Żagań, ale może jeszcze przyjdą, bo słabo to wygląda, że na tak ważnym spotkaniu jest taka słaba frekwencja.
0' 16:50 W teorii nasz zespół ma jeszcze możliwość awansu nawet na 12. pozycję, ale jest to bardzo trudne. Konieczne do tego oprócz dwóch zwycięstw naszego zespołu, są dwie porażki MKS-u Kluczbork i Rakowa Częstochowa. Jeśli my wygramy dwukrotnie, a tylko jedna z powyższych drużyn dozna dwóch porażek, to mamy szansę na 13. miejsce.
0' 16:45 Dodajmy jeszcze, że remis w dzisiejszym meczu nie odbiera naszej drużyny szans na 14. miejsce w tabeli, ale komplikuje sytuację o tyle, że - jeśli dzisiaj nie przegra - to walki o to miejsce może się włączyć jeszcze Calisia. Wariantów jest wiele, nie ma jednak co zanudzać nimi w dzisiejszej relacji - w razie potrzeby oczywiście o nich napiszemy.
0' 16:40 Jeśli ktoś nie czytał naszyh analitycznych newsów i zadaje sobie pytanie, czy Zagłębie może sobie dzisiaj zapewnić utrzymanie, odpowiadamy - jeszcze nie! Zwycięstwo z Turem będzie oznaczało, tylko albo aż, że Zagłębie w końcowej tabeli zajmie 14. miejsce, a o tym, czy to miejsce zagwarantuje utrzymanie, przekonamy się dopiero jutro. Zależy to bowiem od tego, kto spadnie z I ligi. Najlepiej byłoby, aby I ligę opuściła Wisła Płock. Klub z Płocka aktualnie jest 15. w tabeli I ligi straci szansę na wyprzedzenie drużyny z zachodu jeśli nie wygra dzisiaj w Szczecinie, a jeśli wygra, to Zagłębie może jeszcze liczyć na wygraną GKS Katowice w Gliwicach. Jeśli jednak jutro zapadną rozstrzygnięcia niekorzystne dla Zagłębia, to trzeba poczekać do następnej niedzieli, ale wtedy będzie trudniej.
0' 16:35 Trener Tura Piotr Szarpak wystawił dzisiaj do gry bardzo młody skład. Aż siedmiu zawodników w wyjściowym składzie to młodzieżowcy (w tym jeden gracz z rocznika 1994), dwóch kolejnych graczy urodziło się w 1990 roku, jeden w 1988, a najstarszy piłkarz Tura przyszedł na świat w 1987 roku. Dla porównania - w pierwszym składzie Zagłębia jest aż ośmiu piłkarzy starszych od najstarszego gracza gości. Młodsi są tylko dwaj młodzieżowcy oraz Dawid Ryndak. Widać więc wyraźnie, że przewaga doświadczenia jest po stronie sosnowiczan.
0' 16:25 Trener Jerzy Wyrobek desygnował dzisiaj do gry w pierwszym składzie taki sam skład, jak w dwóch poprzednich spotkaniach, które zakończyły się zwycięstwami naszego zespołu. Mimo tego, ze już do dyspozycji naszego szkoleniowca są Adrian Marek i Tomasz Szatan, którzy wcześniej byli pewniakami do gry w wyjściowej jedenastce, Jerzy Wyrobek zdecydował o pozostawieniu ich w rezerwie.
0' 16:20 Witamy ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu i zapraszamy na ostatni w tym sezonie mecz Zagłębia u siebie. Rywalem jest Tur Turek, a stawką spotkania jest zapewnienie sobie czternastego miejsca w końcowej tabeli rozgrywek, a to powinno być równoznaczne z pozostaniem w II lidze na kolejny sezon.
ZSTV: Skrót meczu z Turem TurekZSTV: Skrót meczu z Turem Turek Prezentujemy skrót filmowy z meczu Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek. W materiale wideo wszystkie gole oraz najciekawsze okazje z tego meczu. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z TuremZdjęcia z meczu z Turem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Turem Turek. W galerii znajdują się aż 74 fotografie, na których uwieczniono wydarzenia z boiska oraz z trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z TuremWypowiedzi zawodników po meczu z Turem O komentarz po wygranym meczu z Turem Turek poprosiliśmy strzelców bramek dla Zagłębia: Wojciecha Białka, Rafała Jankowskiego oraz Marcina Lachowskiego. Zapraszamy do lektury. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z TuremWypowiedzi trenerów po meczu z Turem Przedstawiamy wypowiedzi trenerów Jerzego Wyrobka i Piotra Szarpaka podczas konferencji prasowej po meczu Zagłębia z Turem Turek. » Czytaj więcej
Silniejsi od Tura!Silniejsi od Tura! Zagłębie Sosnowiec wygrało z Turem Turek 3:1 i zapewniło sobie 14. miejsce w końcowej tabeli. Czy to wystarczy do utrzymania? Przekonamy się najwcześniej jutro po meczach w I lidze. » Czytaj więcej