3. Marcin Grunt
15. Piotr Bryk

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Rafał Jankowski 27' 2:0 - Patryk Stefański 82'
30' Jakub Poznański 90+4' Marcin Strojek

Trener: Piotr Gruszka
Sędziowie: Mariusz Jasina - Krzysztof Kędzierski, Bartosz Szafran (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się II połowa spotkania. W końcu wygrywamy!!!
90+4' żóta kartka Marcin Strojek ukarany żółtą kartką
90+3' Łukasz Rojewski oddał strzał rozpaczy z ponad 25 metrów - niecelnie.
90+2' Adrian Marek już nie wróci na boisko, więc kończymy mecz w dziesiątkę.
90' doliczony czas II połowa potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Łukasz Szczepaniak strzelał z woleja z 10 metrów i trafił w Adriana Marka. Piłka wyszła na róg, a nasz zawodnik jest opatrywany przez służby medyczne.
88' Po rzucie rożnym piłka trafia przed pole karne do Marcina Sierczyńskiego, który strzela prawą nogą, ale w tej sytuacji broni Jacek Wosicki.
88' Mateusz Sroka zaatakował Jacka Wosickiego, zmusił go do nerwowego wykopu i mamy rzut rożny.
86' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową z bliska uderzał Łukasz Spławski, a Ołeksij Szlakotin po kapitalnej interwencji zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową.
85' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Nielby - Łukasz Spławski za Marcina Wojciechowskiego.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Domański za Michała Cyganka.
82' gol - piłka nożna 2:0 Marcin Strojek przerzucił piłkę z prawej strony boiska na lewą, prosto pod nogi szybkiego Patryka Stefańskiego, który wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam mocno kopnął piłkę obok bramkarza i trafił do bramki!
81' Pod ławkę rezerwowych Zagłębia podjechał ambulans i za chwilę Wojciech Białek odjedzie nim do szpitala.
80' Stojący tyłem na linii pola karnego Rafał Jankowski przyjął piłkę i odegrał do Piotra Zielińskiego, który strzelił z ponad 20 metrów obok słupka.
79' zmiana Wojciech Białek został zniesiony z boiska na noszach, a w jego miejsce do gry wszedł Marcin Sierczyński
78' kontuzja Groźnie wyglądające zderzenie głowami pomiędzy Wojciechem Białkiem i Jakubem Poznańskim. Na boisku są masażyści obu ekip oraz doktor Grzegorz Wiśnicki, który pokazywał, że konieczne będzie zmiana naszego zawodnika. Gracz Nielby już wstał o własnych siłach.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek za Arkadiusza Mroza.
75' Krzysztof Gryszczyński podał do Roberta Bednarka, ale jego uderzenie z około 25 metrów było bardzo słabej jakości.
72' Rzut rożny dla Zagłębia - po dośrodkowaniu Adama Mójty piłkę łapie Jacek Wosicki.
71' zmiana Druga zmiana w Nielbie - za kapitana Artura Bartkowiaka na boisko wchodzi Łukasz Rojewski.
70' Rafał Jankowski dośrodkował z prawej strony boiska, ale nikt nie zamknął akcji w polu karnym.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Piotr Zieliński wchodzi za Dawida Ryndaka.
65' Rafał Jankowski dośrodkował z prawej strony boiska, Dawid Ryndak minął przy przyjęciu piłki Artura Bartkowiaka i z 10 metrów strzelił tuż nad poprzeczką. To powinien być gol, bo sytuacja była wyborna.
64' Łukasz Szczepaniak strzelał lewą nogą z 18 metrów i przestrzelił.
59' Po pierwszych dwóch rzutach rożnych piłki były wybijane przez naszych graczy poza końcową linię, a po trzecim rzucie rożnym Jakub Poznański sfaulował Ołeksija Szlakotina.
59' Seria trzech rzutów rożnych dla Nielby.
58' Z dystansu uderzał Marcin Wojciechowski - pewnie interweniował Ołeksij Szlakotin.
56' Arkadiusz Mróz zagrał piłkę na obieg do Adama Mójty, który posłał futbolówkę w pole karne, ale Rafała Jankowskiego uprzedził Jakub Poznański.
54' Sędzia liniowy się trochę pogubił. Dwie błędne decyzje o autach, ale wyszło na równo, bo raz skrzywdził Nielbę, a raz Zagłębie.
52' Adam Mójta dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Jacek Wosicki udanie piąstkował.
51' Akcja dwóch graczy występujących po prawej stronie boiska. Dawid Ryndak zagrał w pole karne do Mateusza Sroki, a Jakub Poznański wybił futbolówkę wślizgiem na rzut rożny.
49' Wojciech Białek zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Michała Cyganka, który znalazłby się w sytuacji sam na sam, gdyby arbiter liniowy nie podniósł chorągiewki.
49' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkował Adam Mójta. W polu karnym przewróciło się trzech graczy, a piłka wylądowała w rękach Jacka Wosickiego.
46' Już 40 sekund po wznowieniu gry płaskim strzałem z pola karnego próbował zaskoczyć Ołeksija Szlakotina Łukasz Szczepaniak, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć.
46' gwizdek 17:06 Rozpoczęła się II połowa spotkania
46' zmiana Przed rozpoczęciem drugiej połowy jedna zmiana w ekipie gości - Jacek Figaszewski wchodzi na boisko za Dawida Tomczaka.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach kończy się pierwsza połowa. Prowadzimy 1:0, chociaż mogło być już 2:0, bo w doliczonym czasie mieliśmy dwie wyborne szanse.
45+2' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Patryk Stefański do Adama Mójty, ten wrzuca lewą nogą w pole bramkowe. Bliższy słupek atakuje Wojciech Białek, uderza szczupakiem z około 3 metrów, mierząc w przeciwległy róg bramki i minimalnie pudłuje
45+1' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adama Mójty piłkę piąstkuje Jacek Wosicki, a nadbiegający zza pola karnego Arkadiusz Mróz mocno uderza z pierwszej piłki i golkiper gości zmuszony jest do wybicia piłki na róg.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę
44' Rafał Jankowski zagrał piłkę do Arkadiusza Mroza, który już był w polu karnym i szykował się do strzału, ale z interwencją zdążył Jakub Poznański.
43' Patryk Stefański szaleje na prawym skrzydle. Po kolejnym jego rajdzie dośrodkowanie, ale znowu defensorom Nielby udaje się oddalić zagrożenie.
42' Piłkę lewą nogą w pole karne dośrodkował Adam Mójta, a zdaniem sędziego Adrian Marek przy próbie dojścia do piłki oparł się na rywalu.
41' Krzysztof Wolkiewicz sfaulował Patryka Stefańskiego po lewej stronie boiska i będzie rzut wolny dla sosnowiczan.
41' Po dośrodkowaniu Rafała Jankowskiego Jacek Wosicki mija się z piłką, ale nikt z naszych graczy nie zamknął tej akcji.
39' Adam Mójta dośrodkował do Dawida Ryndaka, ale popularny "Denver" był na minimalnym spalonym.
36' Rafał Jankowski wywalczył pierwszy rzut rożny dla sosnowiczan w dzisiejszym meczu.
35' Krzysztof Gryszczyński minął Adama Mójtę, zbiegł z piłką z prawej strony do środka i uderzył lewą nogą z około 20 metrów - za wysoko.
32' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ołeksij Szlakotin wychodzi wysoko w górę i pewnie łapie futbolówkę w swoje rękawice.
31' Po strzale Łukasza Szczepaniaka piłka odbija się od nogi Sławomir Jarczyka i szybuje nad poprzeczką. Będzie rzut rożny.
30' żóta kartka Jakub Poznański ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim.
27' Po bramce mieliśmy "golfową cieszynkę". Rafał Jankowski podbiegł kilka metrów od narożnika boiska i udawał, że uderza piłkę do dołka. Arkadiusz Mróz podniósł kijek z chorągiewką i udawał, że wyjmuje z dołka wrzuconą przez Jankowskiego piłkę.
27' gol - piłka nożna 1:0 Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Dawid Ryndak, a Rafał Jankowski strzelił głową z około 5 metrów nie do obrony!
26' Mateusz Sroka dośrodkował z prawej strony boiska i Jacek Wosicki raczej niepewnie wypiąstkował piłkę.
24' Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Robert Bednarek, a Jakub Poznański strzelił głową nad poprzeczką.
24' Marcin Wojciechowski uderzał z 20 metrów, trafił w Adriana Marka, chwilowo powalił go na murawę, a także wywalczył róg.
22' Kibicom mieszkającym w Zagłębiu, którzy nie pofatygowali się na Ludowy i śledzą naszą relację w sieci, przypominamy, że dzisiejszy wieczór można spędzić z halowymi sekcjami Zagłębia - o 18:00 w hali na Żeromskiego szczypiorniści grają z rezerwami Vive Kielce, a o 18:30 w hali w Czeladzi koszykarze zagrają mecz z MCKS-em. Zapraszamy!
20' Stosując terminologię tenisową, w tym meczu znacznie więcej jest "unforced errors" niż "winners". Przed chwilą mieliśmy akcję, w której co drugie zagranie było stratą.
18' To był jeden z najgorzej rozegranych rzutów rożnych, jakie widzieliśmy na Ludowym. Poszła po nin kontra, która była jedną z najgorszych kontr, jakie widzieliśmy. Michał Cyganek zamiast podawać do Rafała Jankowskiego, który znajdował się w dobrej pozycji, stracił piłkę na rzecz rywala.
17' Adrian Marek zablokował Krzysztofa Gryszczyńskiego i będzie pierwszy róg w tym meczu.
16' Rzut wolny dla Zagłębia za faul na Patryku Stefańskim. Z około 23 metrów lewą nogą strzelał Adam Mójta i trafił w słupek podtrzymujący siatkę.
15' Kontra Nielby, ale Łukasz Szczepaniak fatalnie zagrał w pole karne do Jakuba Poznańskiego i akcję przerwał Sławomir Jarczyk.
14' Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu. Z około 25 metrów niecelnie uderzał Marcin Wojciechowski
14' Rafał Jankowski był osaczony przez dwóch rywali na prawej stronie boiska. Mimo tego zdołał dośrodkować piłkę w pole bramkowe, ale na miejscu był Jacek Wosicki
13' W trzech poprzednich spotkaniach Zagłębie już w tej fazie meczu strzeliło bramkę, ale żadnego z tych meczów nie wygrało. Teraz jeszcze nie ma bramki, więc może będzie zwycięstwo? Oby!
12' Arkadiusz Mróz wypuścił Rafała Jankowskiego lewą stroną boiska, "Jankes" dośrodkował w pole karne. O futbolówkę w powietrzu walczyli Patryk Stefański i Jacek Wosicki. Górą był golkiper Nielby, który na dodatek został sfaulowany przez naszego piłkarza.
10' Patryk Stefański zbyt mocno dośrodkował z prawej strony boiska i Rafał Jankowski nie miał szans dojść do tej piłki.
8' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Lewą nogą dośrodkował Adam Mójta, na piłkę nabiegał Rafał Jankowski, ale szybszy okazał się Jacek Wosicki.
6' Heh, ta akcja nadaje się na Weszło. Marcin Wojciechowski już rozglądał się do którego kolegi zagrać piłkę, ale poślizgnął się w narożniku boiska i razem z piłką wyjechał poza końcową linię.
3' Brawa na trybunach dla Sławomira Jarczyka za wygarnięcie piłki wślizgiem spod nóg Łukasz Szczepaniaka
2' Widać, że trener Jerzy Wyrobek ustawił drużynę dość ofensywnie. Mamy dzisiaj, przynajmniej w początkowej fazie meczu 4-4-2.
1' gwizdek 16:04 Gramy! Zaczęli nasi!
0' 16:00 Przed rozpoczęciem meczu wspominana wcześniej uroczystość podziękowania Arkadiuszowi Kłodzie za grę w Zagłębiu. Na trybunach "standing ovation", przemawiali Leszek Baczyński oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców.
0' 15:59 Już wyszli z tunelu! Zagłębie prowadzone przez kapitana Adriana Marka zagra dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Nielba w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 15:55 Wygląda na to, że ekipa od dopingu będzie dzisiaj lepiej zorganizowana niż na poprzednich meczach. Bębniarz przeniósł się na drugą stronę sektora i już parę razy walnął pałką w instrument.
0' 15:50 Na trybunach pojawił się też Arkadiusz Kłoda, były zawodnik Zagłębia, który z przyczyn zdrowotnych musiał zakończyć karierę. Dzisiaj Arek zostanie uroczyście pożegnany i klub oraz kibice podziękują mu za sześć lat gry w czerwono-zielono-białych barwach.
0' 15:45 Za tydzień na Ludowym zagramy z MKS-em Kluczbork i dzisiaj na loży VIP mamy przedstawiciela kluczborskiego klubu, trenera Zbigniewa Smółkę, który przyjechał obserwować dwóch rywali, z którymi MKS wkrótce się zmierzy, bo tydzień po spotkaniu w Sosnowcu MKS zagra u siebie z Nielbą.
0' 15:40 W porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania w Żaganiu w składzie Zagłębia są trzy zmiany - za kontuzjowanego Marcina Lachowskiego zagra Dawid Ryndak. W miejsce Tomasza Szatana w ataku wyjdzie Rafał Jankowski, a za Marcina Strojka od pierwszej minuty wystąpi Arkadiusz Mróz. Wygląda na to, że Mróz zagra na pomocy, a do obrony wróci Adam Mójta. Z kolei na prawym skrzydle Patryka Stefańskiego może zastąpić Dawid Ryndak.
0' 15:35 Trzy tygodnie temu u siebie zremisowaliśmy z Jarotą Jarocin. W ciągu dwóch poprzednich tygodnie Zagłębie przejechało około 1600 kilometrów, zagrało w Chojnicach oraz Żaganiu i przywiozło z tych wypraw jeden punkt, choć powinny być cztery, a nawet sześć. Długo w naszej pamięci pozostanie spotkanie w Chojnicach, w którym prowadziliśmy 3:0 po 27 minutach, a przegraliśmy 3:5. W Żaganiu już w 2. minucie objęliśmy prowadzenie, by zremisować 1:1. Po tym spotkaniu doszło do zmiany trenera. Leszek Baczyński podziękował za pracę Piotrowi Stachowi i na jego miejsce zatrudnił Jerzego Wyrobka - szkoleniowca, który ma w swoim trenerskim dorobku mistrzostwo Polski. Jak wypadnie jego debiut w Zagłębiu?
0' 15:30 Po trzech tygodniach wracamy na Stadion Ludowy i zapraszamy na relację ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Nielbą Wągrowiec.
Zdjęcia z meczu z Nielbą WągrowiecZdjęcia z meczu z Nielbą Wągrowiec Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 13. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Nielbą Wągrowiec. W galerii znajduje się 38 fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z NielbąWypowiedzi zawodników po meczu z Nielbą Zapraszamy do lektury wypowiedzi Rafała Jankowskiego, strzelca pierwszej bramki dla Zagłębia w meczu z Nielbą oraz Sławomira Jarczyka » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z NielbąWypowiedzi trenerów po meczu z Nielbą Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Piotra Gruszki oraz debiutującego dzisiaj w roli szkoleniowca Zagłębia Jerzego Wyrobka po wygranym przez Zagłębie 2:0 meczu z Nielbą Wągrowiec. » Czytaj więcej
Wreszcie zwycięstwo!Wreszcie zwycięstwo! Prowadzone po raz pierwszy przez Jerzego Wyrobka Zagłębie przełamało serię 10 meczów bez zwycięstwa i pokonało Nielbę Wągrowiec 2:0. Bramki zdobyli Rafał Jankowski (27') i Patryk Stefański (82'). » Czytaj więcej