(61' 13. Tomasz Szatan)

30. Patryk Rumiński
83. Mateusz Madej

Trener: Piotr Stach
0:1 - Damian Szczęsny 13' 1:1 - Rafał Jankowski 33' 1:2 - Remigiusz Malicki 50' 1:3 - Remigiusz Malicki 55'

Rezerwowi: Piotr Mandrysz
Sędziowie: Sebastian Tarnowski - Piotr Piejko, Waldemar Socha (Wrocław)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 50 sekundach gry kończy się II połowa spotkania.
90+7' Akcja dwóch byłych graczy Zagłębia - Tomasz Balul do Marcina Folca, ale ten fatalnie dośrodkował.
90+5' zmiana Ostatnia zmiana w zespole gości - Damian Czupryna zmienia Pawła Lesika.
90+4' Bartłomiej Babiarz strzelał z około 20 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od Sławomira Jarczyka i zmierzała do bramki, ale na szczęście Jakubowi Miszczukowi udało się sparować ją na róg.
90+3' Zza pola karnego prawą nogą uderzył Mateusz Sroka. Uderzenie było niecelne.
90+1' zmiana Trzecia zmiana w GKS-ie - Mateusz Wawoczny za Łukasza Małkowskiego.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa 5 minut dłużej.
90' Po dośrodkowaniu Dawida Skrzypka z prawej strony boiska głową strzela Tomasz Szatan - broni Mateusz Struski.
90' Patryk Stefański po podaniu Rafała Jankowskiego wbiegł w pole karne prawą stroną, strzelił na bramkę, a piłkę odbił Mateusz Struski. Przy próbie dobitki przez Rafała Jankowskiego jeden z obrońców tyskich blokuje piłkę.
89' Patryk Stefański dośrodkował z prawego skrzydła. Tomasz Szatan składał się do strzału przewrotką. Starał się bardzo, ale nie bardzo wyszło.
88' Rzut rożny dla tyszan. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bizackiego głową zagrywał Mariusz Masternak, a Mateusz Sroka wyekspediował piłkę sprzed linii bramkowej.
87' Rzut wolny dla Zagłębia. W pole karne dośrodkował Mateusz Sroka, a Mateusz Struski był szybszy od Sławomira Jarczyka.
85' Damian Furczyk chciał wykorzystać mokrą murawę, kropnął z ponad 30 metrów, ale niecelnie.
84' Teraz już konkretnie się rozpadało, co widać po tym, że ludzie zajmujący miejsca na dole sektora, zaczęli uciekać w górę.
83' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu w pole karne głową strzela Adrian Marek i broni Mateusz Struski.
82' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole - Dariusz Bernaś wchodzi za Marcina Sierczyńskiego.
80' Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Domański, a Sławomir Jarczyk strzelił głową nad poprzeczką.
79' Nad Stadionem Ludowym właśnie się rozpadało. Przyda się trochę ożywczego deszczu po takim upale i skwarze.
78' Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Skrzypek. Podbita głową w zamieszaniu piłka poleciała w górę, aż w końcu wyskoczył do niej i złapał ją Mateusz Struski.
77' Krzysztof Bizacki sfaulował tuż przed polem karnym Patryka Stefańskiego. Będzie rzut wolny dla sosnowiczan.
75' zmiana Trzecia zmiana w zespole Zagłębia - Dawid Skrzypek za za Dawida Ryndaka. Piotr Mandrysz zmienił dwóch Damianów, a Piotr Stach dwóch Dawidów.
74' Rzut rożny dla tyszan. Dośrodkował Krzysztof Bizacki, a pilnujący bliższego słupka Mateusz Sroka wybił piłkę na kolejny róg.
74' zmiana Druga zmiana w GKS-ie. Za strzelca pierwszej bramki Damiana Szczęsnego na plac gry wchodzi Damian Furczyk
72' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Tomasz Szatan posłał piłkę prawą nogą tuż nad poprzeczką.
70' UWAGA!!! Światła zostały włączone!
70' Na boisko zszedł delegat. Pewnie chodzi mu o to, że jest ciemno, bo ktoś z organizatorów ewidentnie dał dupy. Światła już dawno powinny być włączone!
69' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
68' zmiana Pierwsza zmiana w zespole tyskim - dobrze znany w Sosnowcu Marcin Folc zmienia strzelca dwóch bramek Remigiusza Malickiego.
67' Tomasz Szatan podał do Rafała Jankowskiego, ale ten znalazł się na spalonym.
66' Sędzia główny przekazał sędziemu technicznemu, aby ten przekazał komu trzeba, że trzeba włączyć światłą.
65' Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Małkowski, a Damian Szczęsny z bliska strzelił prosto w ręce Jakuba Miszczuka.
65' Nad Ludowym robi się coraz ciemniej i wypadałoby włączyć jupitery
64' Adrian Marek zagrał daleką piłkę w polu karnym do Patryka Stefańskiego, co przyniosło nam rzut rożny.
61' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Konrada Koźmińskiego i Sebastian Domański za Piotra Zielińskiego.
60' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Konrada Koźmińskiego piłkę pewnie łapie Mateusz Struski.
59' Kolejna akcją prawą stroną gości. Dośrodkował Łukasz Małkowski. Damian Szczęsny w polu karnym starł się z Adrianem Markiem i upadł, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia stopera sosnowiczan.
58' Kolejne dośrodkowanie Krystiana Odrobińskiego z prawej strony boiska. Tym razem głową strzelał Łukasz Małkowski, a Jakub Miszczuk nie dał się zaskoczyć.
55' gol - piłka nożna 1:3 Z prawej strony boiska dośrodkował Krystian Odrobiński, a Remigiusz Malicki wykorzystał trochę bierną postawę Jakuba Miszczuka i skierował piłkę głową do bramki z około 4 metrów. To już chyba po zawodach?
54' Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Małkowski, a akcję przerwał wybiciem głową Mateusz Sroka.
50' gol - piłka nożna 1:2 Z lewej strony boiska dośrodkował Krzysztof Bizacki, a zamykający akcję na dalszym słupku Remigiusz Malicki wyskoczył do piłki i strzelił głową po koźle. Piłka po raz drugi wpadła do bramki Zagłębia. Niestety.
49' Z 20 metrów uderzał Paweł Lesik, a Jakub Miszczuk wypiąstkował piłkę na bok. Dalej sprawę załatwił Marcin Strojek
48' Bartłomiej Babiarz zagrał z lewej strony boiska na pole karne, a Łukasz Małkowski z 13 metrów nie trafił w piłkę! Jak na razie to był kiks meczu.
47' Kibice z Tychów przez całą pierwszą połowę siedzieli cicho i nie prowadzili dopingu, ale teraz się uaktywnili wokalnie.
46' gwizdek 19:00 Zaczęła się II połowa meczu. W przerwie nie było żadnych zmian w składach.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 8 sekundach kończy się I połowa meczu. Na początku było źle, a potem zrobiło się trochę lepiej.
45+2' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Mariusz Masternak, ale lekko i bez kłopotów piłkę złapał Jakub Miszczuk
45+1' Sędzia chyba zapomniał kartek. Tym razem ostry faul Bartłomieja Babiarza na Marcinie Sierczyńskim i też bez upomnienia.
45' Rafał Jankowski odegrał piłkę z lewej strony boiska na środek, mniej więcej 20 metrów od bramki do Konrada Koźmińskiego, który strzelił bez przyjęcia. Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie pozostawiało wiele do życzenia.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty
44' Konrad Koźmiński bezpardonowo potraktował Bartłomieja Babiarza i teraz będzie wolny dla tyszan.
43' Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Stefański. W polu karnym piłkę głową odbił Piotr Zieliński i za bardzo nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy jeszcze zgrywać. Faktem pozostaje, że nic z tego nie wyszło.
42' Do piłki ustawionej około 27 metrów od bramki podszedł Rafał Jankowski. Strzelił prawą nogą, piłka lekko otarła się o mur i poszybowała tuż nad poprzeczką.
42' Tomasz Balul sfaulował Konrada Koźmińskiego i będzie rzut wolny dla sosnowiczan
38' Paweł Lesik ostro zaatakował Mateusza Srokę, ale sędzia poprzestał tylko na słownej reprymendzie i nie sięgnął do kieszonki po kartkę.
36' Ufff!!!! Mogło być 1:2. Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Małkowski, głową z 5 metrów strzelał Mariusz Masternak, a Jakub Miszczuk kapitalną interwencją posłał piłkę na kolejny róg.
33' gol - piłka nożna 1:1 GOOOOL!!! Z autu w swoim stylu daleko piłkę wrzucił Marcin Strojek. W polu bramkowym bramkarz zrobił pusty przelot, obrońcy się pogubili i piłka trafiła do zamykającego akcję Rafała Jankowskiego, który z boku pola bramkowego posłał futbolówkę prawą nogą prosto do bramki tyszan.
32' Rafał Jankowski wypuścił Patryka Stefańskiego lewym skrzydłem, ale Krystian Odrobiński zdołał odbić piłkę na aut.
31' Rafał Jankowski, widząc, że goście stoją w sześciu przed własnym polem karnym, wycofał piłkę do Marcina Sierczyńskiego, a ten strzelił lewą nogą z około 30 metrów i naprawdę niewiele brakowało, aby piłka wpadła w górny róg bramki tyszan.
30' Dawid Ryndak zagrał w kierunku Rafała Jankowskiego, ale i tym razem szybszy był bramkarz Mateusz Struski.
28' Rafał Jankowski i Konrad Koźmiński zagrali dwójkową akcję. Koźmiński przy przyjęciu piłki się przewrócił, ale sędzie uznał, że nie było żadnego faulu.javascript:;
27' Na sektorze gości jakieś małe zamieszanie i przegrupowanie sił.
26' Zawodnicy się nawodnili i po około 70 sekundach mecz został wznowiony, a przerwę na uzupełnienie płynów obaj trenerzy potraktowali jako time-out i przekazali przy linii bocznej jakieś wskazówki swoim piłkarzom.
24' Sędzia Sebastian Tarnowski zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.javascript:;javascript:;
23' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Stefański. Do odbitej głową piłki podskoczył na 16. metrze Dawid Ryndak i od razu zdecydował się na strzał, jednak uderzenie to zostało zablokowane przez Mariusza javascript:;Masternaka.
22' Tomasz Balul dosyć ostro potraktował Rafała Jankowskiego i będziemy mieli rzut wolny.
21' Ponownie z dystansu przymierzył Łukasz Małkowski, ale tym razem już niecelnie.
18' Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Patryka Stefańskiego piłka trafiła na głowę Piotra Zielińskiego, który miał bardzo dużo swobody w polu karnym. Niestety, uderzył w stylu Pawła Posmyka i posłał piłkę głową pod górkę.
17' Krzysztof Bizacki dośrodkował z rogu na dalszy słupek, a Mariusz Masternak z bardzo ostrego kąta strzelił głową w boczną siatkę.
16' Zza pola karnego strzelał Łukasz Małkowski, a lecącą pod poprzeczkę piłkę na róg wybił Jakub Miszczuk.
13' gol - piłka nożna 0:1 0:1 Lewą stroną boiska w pole karne przedarł się Krzysztof Bizacki i zagrał w kierunku Remigiusza Malickiego. Niezbyt pewnie interweniował Jakub Miszczuk, który odbił piłkę pod nogi Damiana Szczęsnego, a ten z około 7 metrów strzelił do bramki.
11' Piotr Zieliński podał do Patryka Stefańskiego, a ten wbiegł z piłką w pole karne, przy próbie minięcia Krystiana Odrobińskiego przewrócił się na murawę, ale sędzia od razu pokazał, żeby wstawał.
9' Marcin Sierczyński podał do Konrada Koźmińskiego, który od razu z pierwszej piłki zagrał w kierunku wbiegającego w pole karne Rafała Jankowskiego. Nasz najlepszy strzelec uciekł obrońcy, ale szybszy od niego okazał się bramkarz gości.
4' Po akcji prawą stroną Patryk Stefański dośrodkował w pole karne tyszan, ale Konrad Koźmiński nie potrafił skierować piłki głową we właściwym kierunku.
2' Jeszcze raz piłkę z rogu boiska posłał Krzysztof Bizacki, a tym razem defensywa Zagłębia oddalił zagrożenie od własnego pola karnego.
2' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Bizacki i będzie drugi rzut rożny dla gości.
2' Może być niebezpiecznie. Tyszanie wywalczyli pierwszy rzut rożny.
1' gwizdek 17:58 Nieco wcześniej niż planowano rozpoczął się mecz.
0' 17:57 Trójka sędziowska ubrana żółto-czarno wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na boisko. Sosnowiczanie grają w czerwonych strojach, a goście w białych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 17:55 Jeszcze jakieś 5 minut o się zacznie. Miejmy nadzieję, że mimo niesprzyjających warunków pogodowych, mecz będzie stał na poziomie na tyle dobrym, że nie będzie nam się chciało spać.
0' 17:50 Na stadionie atmosfera pikniku. Trochę się ożywiło, gdy spiker przeczytał jakąś czytankę obowiązkową dotyczącą przepisów porządkowych i podobnych pierdół.
0' 17:40 W pierwszym składzie zespołu gości jest jeden były zawodnik Zagłębia - Tomasz Balul. Na ławce zasiadł inny były piłkarz naszego zespołu Marcin Folc. Były piłkarz sosnowiczan jest też trenerem tyszan. Piotr Mandrysz, bo o nim mowa, gdy ostatnio gościł w charakterze trenera gości na Ludowym, miał powody do radości. Prowadzona przez niego Pogoń Szczecin dwukrotnie pokonała Zagłębie - jesienią 2008 2:1 w II lidze, a wiosną 2010 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski.
0' 17:30 Od groźnie wyglądającego Pana Jacka dostaliśmy już aż jedną kartkę ze składami i zaraz je wklepiemy w odpowiednie miejsce. W naszym składzie jedna zmiana w porównaniu do meczu w Częstochowie. Na ławce usiadł Tomasz Szatan, a do pierwszej jedenastki wskoczył Patryk Stefański. Wygląda na to, że dojdzie do zmiany w ustawieniu. Na miejscu Szatana w środku pomocy zagra Dawid Ryndak, który już grał na tej połowie po przerwie meczu z Rakowem, a na prawą stronę wejdzie właśnie Stefański.
0' 17:25 Dzisiaj jest podobno najcieplejszy dzień tego lata. Żar leje się z nieba i zapewne wiele osób postanowiło wykorzystać ostatni weekend wakacji i udało się gdzieś nad wodę, ale my jesteśmy na posterunku i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy.
Zdjęcia z meczu z TychamiZdjęcia z meczu z Tychami Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych na Stadionie Ludowym w trakcie dzisiejszego meczu II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z TychamiWypowiedzi po meczu z Tychami Zapraszamy do lektury pomeczowych wypowiedzi trenerów Piotra Stacha i Piotra Mandrysza oraz strzelców bramek Rafała Jankowskiego i Remigiusza Malickiego. » Czytaj więcej