(70' 7. Konrad Koźmiński)

3. Marcin Grunt
30. Patryk Rumiński

Trener: Piotr Stach
1:0 - Rafał Jankowski 19' 2:0 - Marcin Lachowski 42' (k.) 3:0 - Rafał Jankowski 51' 4:0 - Patryk Stefański 66'
13' Bartosz Wójcik 35' Janusz Wrześniak 44' Sławomir Jarczyk 54' Rafał Andraszak

Trener: Damian Galeja
Kibice: 1100 Sędziowie: Grzegorz Pożarowszczyk - Rafał Wójcik, Michał Pastusiak (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry zakończyła się II połowa meczu. Zagłębie zasłużenie wygrało z beniaminkiem aż 4:0. Za tydzień o 16:30 gramy z Calisią Kalisz.
90+2' Tym razem na strzał z dystansu połakomił się Rafał Andraszak i również było bardzo daleko od celu.
90+2' Dawid Gajewski strzelał lewą nogą z 25 metrów - niecelnie.
90+1' Dariusz Bernaś przejął piłkę po błędzie Janusza Wrześniaka, ale zamiast podawać do któregoś z trzech biegnących za akcją kolegów, wdał się w drybling i stracił piłkę. Szkoda, bo była dobra szansa na strzelenie piątej bramki.
90' doliczony czas Mecz został przedłużony o 4 minuty.
89' Rafa Andraszak z lewej strony boiska podał do wbiegającego prawym skrzydłem Jarosława Wieczorka, ale ten zmarnował okazję na strzelenie honorowej bramki.
89' Przebojowy Patryk Stefański przedarł się lewym skrzydłem i wywalczył kolejny rzut rożny.
87' Patryk Stefański po podaniu Michała Cyganka wycofał piłkę do Marcina Lachowskiego. "Lacha" uderzył z dystansu. Piłka otarła się o Janusza Wrześniaka i wpadła w ręce Piotr Pasia.
85' Nieporozumienie między Sławomirem Jarczykiem i Jakubem Miszczukiem kończy się bez większych konsekwencji - tylko rogiem dla gości.
82' Mateusz Sroka ostro dośrodkował piłkę w pole karne, a Piotr Pacholski wybił ją na rzut rożny
80' Z linii pola karnego płasko strzelał Rafał Andraszak i po raz kolejny z tej konfrontacji górą wychodzi Jakub Miszczuk.
79' Prostopadłe zagranie w kierunku wbiegającego w pole karne Rafała Andraszaka, ale ponownie szybszy jest Jakub Miszczuk.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek za Marcina Sierczyńskiego.
77' Kamil Kostecki uderzał z około 12 metrów i posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.
77' Mateusz Madej naciskany przez Rafała Andraszaka zmuszony został do zagrania do Jakuba Miszczuka, a nasz bramkarz, nie mogąc łapać piłki, wybił ją głową na rzut rożny, choć niewiele brakowało, aby byl aut, bo piłka turlała się do chorągiewki i odbiła się od niej w niewłaściwą stronę.
74' Janusz Wrześniak dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska, a Jakub Miszczuk wzbił się w powietrze i wypiąstkował piłkę poza pola karne.
73' Chwila przerwy na interwencję Grzegorza Buczka i Jakub Miszczuk może kontynuować grę, a młyn Zagłębia znowu się sformował i dopinguje. Kibice gości śpiewają "Idźcie do domu, my nie powiemy nikomu", co spotyka się z ripostą "Czwórka do zera, Zagłębie żegna frajera".
71' Rafał Andraszak z prawej strony pola karnego podał do Michała Stryczka, który uderzył z około 15 metrów i świetnie w tej okazji interweniował na przedpolu Jakub Miszczuk. Jeszcze przy tej akcji został kopnięty przez próbującego dobijać Dawida Gajewskiego.
70' zmiana Hat tricka nie będzie - Rafał Jankowski schodzi z boiska żegnany jeszcze większą owacją niż Sebastian Domański. Na murawie witamy za to wracającego już po raz kolejny do Zagłębia Konrada Koźmińskiego.
66' gol - piłka nożna 4:0 GOOOOOOL!!!! 4:0!!!!! Dawno nie widzieliśmy tylu bramek w wykonaniu Zagłębia i dawno nie było tylu goli po tak składnych akcjach. Najpierw akcja lewą stroną z udziałem Patryka Stefańskiego i Dawida Ryndaka. Potem piłka trafiła pod nogi Michała Cyganka, który popisał się podaniem, jakie w Polsce raczej oglądaliśmy głównie na boiskach Ekstraklasy i to w wykonaniu takich wybitnych rozgrywających jak Maor Melikson i Semir Stilić. Po zagraniu Cyganka Patryk Stefański strzelił po ziemi z lewej strony pola karnego i po raz czwarty w dzisiejszym meczu Piotr Paś musiał wyciągać piłkę z siatki.
61' Z lewej strony pola karnego strzelał Rafał Jankowski, a Piotr Paś obronił ten strzał, wybijając piłkę na róg.
59' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi żegnany gromkimi oklaskami i okrzykami "Dziękujemy" Sebastian Domański, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Dariusz Bernaś.
58' Z lewej strony pola karnego dośrodkował Patryk Stefański, a składającego się do strzału Sebastiana Domańskiego uprzedził Michał Stryczek i mamy rzut rożny.
56' zmiana Dwie zmiany w zespole gości. Boisko opuścili Szymon Jary i Marek Gładkowski, a na placu gry pojawili się Kamil Kostecki i Dawid Gajewski.
56' Z rzutu rożnego dośrodkował Marek Gładkowski, a nadbiegający Rafał Mitura mocno strzelił głową, ale tylko w bandy reklamowe.
55' Z prawej strony pola karnego celnie strzelał Jarosław Wieczorek, a Jakub Miszczuk odbił piłkę na rzut rożny.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek wszedł za Tomasza Szatana.
54' żóta kartka Rafał Andraszak ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Domańskim.
51' gol - piłka nożna 3:0 GOOOOOL!!!!! 3:0!!!! Takie składne akcje w wykonaniu Zagłębia aż chce się oglądać i ręce składają się do oklasków. Najpierw po lewej stronie boiska Tomasz Szatan wypuścił Patryka Stefańskiego, który w swoim stylu, z rywalem na plecach i piłką przy nodze dobiegł do końcowej linii, zagrał na prawą stronę pola karnego, a tam najniższy na boisku Sebastian Domański głową odegrał do Rafała Jankowskiego, który strzelił z około 12 metrów i po raz drugi w dzisiejszym meczu pokonał Piotra Pasia.
49' Sebastian Domański dobrze wypatrzył po lewej stronie boiska Patryka Stefańskiego, zagrał do niego górną piłkę, ale troszeczkę za mocno i Piotr Paś złapał piłkę na granicy pola karnego.
48' Gdy szła kontra urazu doznał Tomasz Szatan i przez chwilę mieliśmy przerwę w grze i interwencję masażysty Grzegorza Buczka.
47' Kontra Zagłębia. Z piłką ruszył Marcin Lachowski, spojrzał w lewo, spojrzał w prawo, aż w końcu zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piotr Paś obronił to uderzenie. Z perspektywy trybun wydawało nam się, że może lepiej byłoby, gdyby nasz kapitan zagrał na lewą stronę do Patryka Stefańskiego.
46' Dodajmy jeszcze, że w przerwie meczu włączono jupitery i teraz piłkarze grają już w blasku sztucznego oświetlenia.
46' gwizdek 19:01 Rozpoczęła się II połowa meczu. W przerwie nie było zmian.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 2 sekundach Grzegorz Pożarowszczyk kończy pierwszą połowę meczu. Zagłębie prowadzi z beniaminkiem 2:0 i chyba możemy powiedzieć, że jest dobrze. Z nadziejami czekamy na drugą część spotkania i liczymy, że dwa gole to nie wszystko na co stać dzisiaj sosnowiczan.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.
44' żóta kartka Sławomir Jarczyk został ukarany żółtą kartką za faul.
44' Ufff!!!! Mogło być 2:1. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Jakub Miszczuk podbija piłkę do góry, ta trafia do Szymona Jarego, który przerzuca futbolówkę nad naszym golkiperem i gdy już się wydaje, że ta wpadnie do bramki, kapitalną interwencją głową popisuje się Sławomir Jarczyk, który wybija piłkę na rzut rożny tuż sprzed linii bramkowej. Do siatki wpada sam Jarczyk, ale piłka już nie!
42' gol - po karnym 2:0 GOOOOL!!!! 10 dni temu w Łowiczu Marcin Lachowski zmarnował rzut karny, ale mimo tego podszedł do ustawionej na 11. metrze piłki i pewnym strzałem prawą nogą posłał ją do siatki!
41' Kontra Zagłębia. Tomasz Szatan podał w pole karne do Rafała Jankowskiego, a ten został zahaczony przy próbie minięcia przez Konrada Cieślaka. Mamy rzut karny!
40' Z około 30 metrów niecelnie strzelał Jarosław Wieczorek.
39' Dawid Ryndak z rzutu rożnego dośrodkował prosto w ręce Piotra Pasia.
39' Znowu Zagłębie w składnej akcji. Marcin Lachowski zagrał do Sebastiana Domańskiego, który od razu zagrał do "Lachy" na wolne pole. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową strzela Rafał Jankowski, ale zamiast w stronę do bramki, to przymierzył w bok. To jeszcze nie koniec. Zza pola karnego uderzał Marcin Sierczyński. Piłka po rykoszecie od nóg gracza gości wychodzi na rzut rożny.
38' Rafał Jankowski zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów. Chyba mógł zrobić w tej sytuacji coś o wiele bardziej pożytecznego.
36' Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Mateusz Sroka. Głową na bramkę strzelał Rafał Jankowski. Wydawało się, że piłka wyląduje w siatce, ale przed stratą drugiej bramki uratowała gości nieco ekwilibrystyczna interwencja Janusza Wrześniaka.
35' żóta kartka Kapitan Energetyka Janusz Wrześniak ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Jankowskim.
34' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Wrzucał Marcin Lachowski, jednak nikomu nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
33' Młyn Zagłębia się zdezorganizował i przestał śpiewać. W tej chwili słychać tylko kibiców gości.
31' Z prawej strony boisk dośrodkował Rafał Andraszak i kolejna pewna interwencja Jakuba Miszczuka, który wyskoczył do piłki i uprzedził Michała Stryczka.
30' Patryk Stefański znowu przedarł się lewym skrzydłem i wywalczył rzut rożny.
30' Zabrakło zrozumienia w akcji ofensywnej pomiędzy Rafałem Jankowskim i Patrykiem Stefańskim. Zagranie Jankowskiego było dobre, ale akurat nie w to miejsce, gdzie stał Stefański.
29' Prostopadłe podanie w pole karne do Rafała Andraszaka. Jakub Miszczuk wychodzi z linii bramkowej tuż przed linię szesnastego metra i przejmuje piłkę przed szarżującym graczem gości.
27' zmiana Pierwsza zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi Bartosz Wójcik, który miał na koncie żółtą kartkę, a mimo tego nie oszczędzał graczy Zagłębia i nie odstawiał nogi. Na placu gry zameldował się Michał Stryczek.
25' Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Marek Gładkowski, a stojący przy pierwszym słupku Mateusz Sroka ponownie interweniuje i głową wybija piłkę do przodu.
25' Rafał Jankowski desperackim wślizgiem próbuje uratować Zagłębie przed wyjściem piłki na rzut rożny, ale zabrakło mu centymetrów i goście wznowią grę z narożnika boiska.
24' Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Grzegorza Bonka piłkę głową z pola karnego wybija Mateusz Sroka.
23' Wygląda to całkiem nieźle. Kolejna składna akcja sosnowiczan. Tym razem prawą stroną boiska. Sebastian Domański zagrywa na obieg do Mateusza Sroki, który dośrodkowuje w pole karne. Strzału z woleja próbuje Tomasz Szatan. Trochę kiksuje, ale ponownie dochodzi do piłki, strzela, jednak niecelnie.
23' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana niezbyt dobrze główkował Mateusz Madej.
22' Krótkie rozegranie rzutu rożnego, podanie do Dawida Ryndaka, który wrzuca w pole karne, a po główce jednego z graczy rybnickich mamy kolejny korner, tym razem z drugiej strony boiska.
21' Zagłębie idzie za ciosem! Patryk Stefański znowu wbiegł w pole karne, próbował dośrodkowanie, jednak trafił w Rafała Miturę i mamy rzut rożny.
19' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!! Piłkę z autu wrzucił Dawid Ryndak. Rafał Jankowski wypuścił lewym skrzydłem Patryka Stefańskiego, a sam zbiegł do środka. Gdy Stefański był już w okolicy pola karnego, odegrał piłkę do Jankowskiego, a ten uderzył prawą nogą po ziemi obok interweniującego bramkarza i Zagłębie objęło zasłużone prowadzenie!
16' Co prawda nie ma flag na płocie, ale młyn jest coraz lepiej zorganizowany. Do środkowego sektora dołączyły też osoby, które wcześniej siedziały gdzie indziej. "Zagłębie jest tylko jedno!" - skanduje młyn. Za to niezbyt dobrze poinformowani kibice gości śpiewają "Zagłębie tylko w B-klasie", co spotyka się z gwizdami.
15' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Ryndak. Z około 5 metrów głową strzelał Mateusz Madej, ale to uderzenie mu niezbyt wyszło. Futbolówka po koźle przeszła jakieś 4 metry od słupka.
14' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego Sławomir Jarczyk zagrywa głową do Rafała Jankowskiego, a ten strzela z ostrego kąta i Piotr Paś interweniuje, wybijając piłkę na rzut rożny.
13' żóta kartka W 13. minucie grający z numerem 13 Bartosz Wójcik sfaulował grającego z numerem 13 Tomasza Szatana i ujrzał żółtą kartkę.
13' Tomasz Szatan przymierzył prawą nogą z ponad 25 metrów - brakowało celności i precyzji.
12' Mateusz Sroka przedarł się prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam piłkę głową wybił jeden ze stoperów gości.
11' Nieliczna, ale fanatyczna grupa kibiców Zagłębia zaczyna prowadzić doping!
10' Uaktywnił się młyn Zagłębia! W stronę sektora gości poszło "Łowcy hanysów", na to goście odpowiadają bluzgami na Legię.
8' Z rogu krótkie rozegranie, a potem wrzutka na środek pola karne na głowę nadbiegającego Rafała Mitury. Stoper z Rybnika uderza prosto w środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał Jakub Miszczuk.
8' Dośrodkowanie Marka Gładkowskiego zablokowane przez Mateusza Srokę i ROW wywalczył pierwszy rzut rożny.
7' Po akcji Sebastiana Domańskiego Marcin Lachowski zagrał w pole karne do Tomasza Szatana, ale sędzia uznał, że nasz pomocnik pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki
6' Patryk Stefański minął rywala z lewej strony pola karne, wpadł z piłką w "szesnastkę", ale jego uderzenie od razu zostało zablokowane. Piłka trafiła jeszcze na 20. metr do Marcina Lachowski, a jego natychmiastowy strzał również został zablokowany.
4' Patryk Stefański zagrał z lewej strony boiska na środek do Rafała Jankowskiego. Ten rozciągnął akcję na prawą stronę do Sebastiana Domańskiego, który dośrodkował w pole karne, ale trochę za głęboko.
2' Dwóch zawodników Energetyka - Grzegorz Bonk i Janusz Wrześniak - leży na boisku i potrzebna jest interwencja masażystów.
1' gwizdek Punktualnie o 18:00 rozpoczął się mecz. Zaczęli nasi.
0' 17:59 Piłkarze już wyszli na murawę. Sędziowie dziś ubrani są na żółto-czarno. Zagłębie na czerwono-zielono-biało, a drużyna z Rybnika na zielono-czarno.
0' 17:58 Jak doniósł nasz tajny współpracownik, na meczu jest poseł Jarosław Pięta, a do tego łamie prawo, paląc papierosa. Zwykli kibice są pouczani przez ochronę, że nie wolno palić, ale widać posłowi partii rządzącej wolno więcej.
0' 17:55 Po zakończonej rozgrzewce piłkarze udali się do szatni. Trener Piotr Stach w dwóch poprzednich, przegranych meczach prowadził drużynę w dresie, a dzisiaj założył garnitur. Może więc to zwiastuje zwycięstwo?
0' 17:50 Na trybunach niestety dosyć pusto, ale na razie nie będziemy tego komentować. Pominiemy to milczeniem.
0' 17:40 Kibice z Rybnika podobno chcieli aż 400 biletów od Zagłębia, ale gdy patrzymy na ich sektor, to wydaje nam się, że nie ma ich więcej niż 100. Mają ze sobą jedną flagę w barwach biało-czerwonych i napisem "Jesteśmy ze Śląska, ale najważniejsza jest Polska". Bardzo ładne hasło, a nam przy okazji przypomniało się, że z Rybnika w wyborach do Sejmu ma startować jedna pani znana z tego, że kiedyś dla niej Polska była najważniejsza, a później najważniejsze okazało się utrzymanie mandatu poselskiego i sowitej diety. Uciekła więc z partii, która ma małe szanse na wejście do parlamentu, do innej, ale jej nazwy przez przyzwoitość nie podamy.
0' 17:35 W naszym zespole brakuje dzisiaj Michała Grunta. Piłkarz ten w meczu Pucharu Polski strzelił samobójczą bramkę, w ligowym meczu z Elaną Toruń zdobył honorową bramkę, a w czwartek stał się piłkarzem Polonii Warszawa (ME). Ostatnie dni były więc nadzwyczaj burzliwe w karierze młodego napastnika. Grunt nie jeszcze nie pożegnał się na dobre i dzisiaj przyszedł na Ludowy, aby oglądać swoją byłą drużynę w akcji.
0' 17:25 Skład Zagłębia z kilkoma zmianami w porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu w Toruniu. Na ławce usiedli Marcin Strojek i Marcin Grunt, a Tomasz Łuczywek z powodu kontuzji nie załapał się dziś do meczowej osiemnastki. Do pierwszego składu wskoczyli za to Mateusz Madej, Dawid Ryndak oraz Sebastian Domański. Wszyscy trzej grali już w wyjściowym składzie podczas spotkania pucharowego z Pelikanem Łowicz. Dla 18-letniego Domańskiego będzie to ligowy debiut w Zagłębiu.
0' 17:15 W to pochmurne sobotnie popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu drugiej kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Energetykiem ROW-em Rybnik
Skrót meczu: Zagłębie - ROW RybnikSkrót meczu: Zagłębie - ROW Rybnik Prezentujemy skrót meczu 2. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Energetykiem ROW Rybnik, wygranego przez Zagłębie 4:0. » Czytaj więcej
Trenerzy po meczu Zagłębie - Energetyk ROWTrenerzy po meczu Zagłębie - Energetyk ROW Piotr Stach: Wielkie zaangażowanie i poświęcenie tych chłopaków dało taki wynik. Damian Galeja: Drużyna Zagłębia zostawiła dzisiaj bardzo dużo serca, szczególnie ci młodzi zawodnicy. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu z EnergetykiemKomentarze po meczu z Energetykiem Po zwycięstwie 4:0 z ROW-em Rybnik poprosiliśmy o komentarze czterech piłkarzy Zagłębia - wszystkich strzelców bramek: Rafała Jankowskiego, Marcina Lachowskiego i Patryka Stefańskiego oraz bramkarza Jakuba Miszczuka. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - Energetyk ROWZdjęcia z meczu Zagłębie - Energetyk ROW Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym sezonie meczu Zagłębia na Stadionie Ludowym. W galerii prezentujemy fotki z wydarzeń boiskowych, a także z trybun. » Czytaj więcej
Beniaminek na kolanach!Beniaminek na kolanach! Zagłębie wygrało z Energetykiem ROW-em Rybnik 4:0 w pierwszym występie przed własną publicznością w tym sezonie. Dwa gole strzelił Rafał Jankowski. Po jednym trafieniu dołożyli Marcin Lachowski i Patryk Stefański. » Czytaj więcej